vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #195 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2013, 15:44 »
Προηγούνται τα υπόλοιπα Liqua, κάτι κόλα, energy, μέντες και τα συναφή! Μετά θα βάλω μπρος και τα plug'n'vape, ναχουμε κάτι να κάνουμε και το χειμώνα!!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #196 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 09:15 »
Εχω μια αδυναμια στα υγρα Halo, και κυριως στο TORQUE, PRIME και HX3


Μου αρεσε επισης πολυ και το HELAS BLEND της Decadent, αλλά η γευση που μου κολλησε περισσοτερο απ' ολες ηταν το TRADITIONAL TABACCO της Liqua,
δεν μπορω ομως να το καπνισω πολυ γιατι με κουραζει η βαση της, και εδω θελω την βοηθεια σας αν ξερετε : Που μπορω να βρω μονο το αρωμα του
Traditional απο την Liqua; Να το πεταξω μεσα σε βαση Halo ή El toro και να γινει ΧΑΜΟΣ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #197 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 11:10 »
 :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #198 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 11:20 »
Μου αρεσε πολυ το TRADITIONAL ομως κατι δεν μου κολαει καλα με την βαση του υγρου (μου θυμιζει λιγο κινεζια), μπορουμε να βρουμε πουθενα μονο το αρωμα απο την Liqua; Για να το πεταξω μεσα σε βασεις απο αλλες εταιριες που μου καθονται καλύτερα.

Οχι φυσικά...
Οταν λες "μου θυμίζει λίγο κινεζιά" τι εννοείς ακριβώς?

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #199 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 11:24 »
Αν το ατμίσεις για λιγο μετα σου αφηνει μια αθλια γευση στο στομα.



« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 13:59 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #200 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 11:37 »
Εχω ατμίσει αρκετά τα Cuban Cigar, Bright Tobacco, Turkish Tobacco & French Pipe και δεν μου αφήνουν καμιά καμιά άθλια γεύση στο στόμα...

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #201 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 11:44 »
Εχω μια αδυναμια στα υγρα Halo, και κυριως στο TORQUE, PRIME και HX3


Μου αρεσε επισης πολυ και το HELAS BLEND της Decadent, αλλά η γευση που μου κολλησε περισσοτερο απ' ολες ηταν το TRADITIONAL TABACCO της Liqua,
δεν μπορω ομως να το καπνισω πολυ γιατι με κουραζει η βαση της, και εδω θελω την βοηθεια σας αν ξερετε : Που μπορω να βρω μονο το αρωμα του
Traditional απο την Liqua; Να το πεταξω μεσα σε βαση Halo ή El toro και να γινει ΧΑΜΟΣ :thumpup:

goritchy.com το site της liqua, (το γράφει και στο μπουκαλάκι) ... Αν μπεις, θα δεις ότι δεν φτιάχνουν αρώματα αλλά χρησιμοποιούν ιταλικά, τουλάχιστον έτσι λένε (όσον αφορά στο ιταλικά  :) )

Οι δύο Ιταλικές εταιρείες κατασκευής αρωμάτων που έμαθα, όσο ασχολούμαι με το ητ, είναι η flavour art (http://flavourartexpress.biz) και η flavour land (http://www.smokingcorner.it/ )
Μπορεί να υπάρχουν κι άλλες, αλλά δεν τις ξέρω...

Οπότε αν οι Κινέζοι λένε αλήθεια, ξεκίνα να δοκιμάζεις την τύχη σου με τα αρώματα κάποιων από τις δύο παραπάνω.
Τα flavourart θα τα βρείς σε αρκετά, γνωστά καταστήματα αλλά και στον έλληνα αντιπρόσωπο/εισαγωγέα, όχι όμως όλη την γκάμα.
Τα flavourland... αν και υπάρχει έλληνας αντιπρόσωπος/εισαγωγέας, θα σου πρότεινα να τα παραγγείλεις απ' ευθείας από Ιταλία... Έτσι κι αλλιώς, νομίζω φέρνει μόνο τα έτοιμα υγρά της εταιρείας.

edit : τώρα είδα πως έκανες την ίδια ερώτηση και στο νήμα των υγρών Liqua και, η απάντηση μάλλον πρέπει να πάει εκεί, οπότε αν οι συντονιστές θέλουν - και δεν έχουν και δουλειές -  ας το μεταφέρουν.
Το μετέφεραν  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 09, 2013, 09:19 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #202 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 12:14 »
Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα :thumpup:


Δεν νομιζω οτι τα υγρα δινουν ολα την ιδια ακριβως εντυπωση σε ολους μας, οποτε θεωρησε οτι απλα εγω εδωσα την δικη μου εκτιμηση για τα συγκεκριμενα υγρα και εσυ την δικη σου, δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνουμε :)


Ευχαριστω Kristoff, οσον αφορα την Flavour art, εχω δοκιμασει μερικα καπνικα της ομως κανενα απο αυτα δεν μου κολλησε, οσο για την Flavourland πρωτη φορα την ακουω, αλλα θα το ψαξω.

Έγινε μεταφορά κάποιων μυνημάτων από εδώ
Κάποια μυνήματα διαγράφηκαν
.
Παρακαλούμε μην κάνετε την ίδια ερώτηση σε διαφορετικά θέματα. Γίνεται δύσκολο και για εσάς να λάβετε απάντηση, και για εμάς να κυνηγάμε τα μυνήματα ;D . Το καλύτερο νήμα για τις ερωτήσεις περί υγρών και αρωμάτων, είναι το "ΥΓΡΑ - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS" ή το νήμα της εταιρείας που σας ενδιαφέρει.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 09, 2013, 09:17 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος sponch

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #203 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 00:04 »
Για μένα τα χειρότερα υγρά, από πλευράς ποιότητας, που έχω δοκιμάσει στα 2 χρόνια που ατμίζω. Αγόρασα από διαφορετικά μαγαζιά ένα άρωμα καφέ και ένα κόλα με διαφορά ένα μήνα μεταξύ τους. ΚΑΙ τις δύο φορές, μετά από 1-2 μέρες χρήσης άρχισα να έχω προβλήματα στο λαιμό και κάτι σαν βάρος η μπούκωμα στο στήθος. Αν ήθελα να ασχοληθώ θα τα πήγαινα σε χημείο γιατί πιστεύω ότι είναι ανθυγιεινά εντελώς.

Πρέπει οι μάγκες εισαγωγείς/μαγαζάτορες να τα παίρνουν πάρα πολύ φθηνά, κάπως έτσι εξηγείται το ότι τώρα τελευταία τα βλέπω σε πολλά μαγαζιά πρώτη μόστρα και μάλιστα όόόόλη τη σειρά των γεύσεων.

Προς γνώση και συμμόρφωση.

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #204 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 00:09 »
Μάλλον σε πειράζει η περιεκτικότητα σε pg που έχουν, νομίζω 70%.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #205 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 00:10 »
Αμα δεν αντεχεις την πολυ νικοτινη η την μεγαλυτερη ποσοτητα σε pg αυτα ειναι πιθανα συμπτωματα  ;D


Αποσυνδεδεμένος savvis66

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Carto με λεμόνι στο μπαλκόνι κ' η pg μου φουντώνει
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #206 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 10:18 »
Προς γνώση και συμόρφωση λοιπόν εγώ τα ατμίζω απο πέρσι και δεν έχω ούτε μπουκώματα ούτε τίποτα.Ειδικά το μήλο τους για τα γούστα μου είναι το καλύτερο υγρό που έχω ατμίσει με διαφορά απο το δεύτερο.Αντίθετα άλλες "ποιοτικές" μάρκες μου φέρναν εμετό.Είναι καθαρά προσωπικό θέμα όπως βλέπεις αδερφέ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #207 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 12:03 »
Και εγώ πιστεύω ότι ο συνδυασμός PG και υψηλής νικοτίνης δεν γίνεται κατανοητός από τον οργανισμό σου. Μπορώ να σου προτείνω να δοκιμάσεις να το σπάσεις με VG, το άρωμα στα υγρά της Liqua που έχω δοκιμάσει είναι αρκετά έντονο και το σηκώνει ένα σπάσιμο. Αν τα έχεις που τα έχεις στην άκρη, δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις.

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #208 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 12:23 »
Cruiser79  Έλα μην μας κρατάς άλλο σε αγωνία με τα reviews των LIQUA!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #209 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 12:38 »
Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα παιδιά! ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix