vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

58 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mimhsdr, bloodlessz, pngtszs1976, manoslykos, Sergios, Ribot

Twitter

ΥΓΡΑ LIQUA

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1200 στις: Απριλίου 18, 2017, 02:09 »
πιθανον να ειναι τυχαιο και οι αιτιες να ειναι αλλου,δυσκολο ενα υγρο γνωστης μαρκας να στο κανει αυτο αλλα και οχι αδυνατον,πρωτη φορα το κανεις αυτο το υγρο;

Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1201 στις: Απριλίου 18, 2017, 10:38 »
Χριστός Ανέστη Χρονια πολλα. Πονο στο λαιμό ειχα και γω απο liquua bright αλλα το πέταξα γιατί ήταν κ αλλαγμένη η γεύση του. Θα κανω κατι περισσεύματα 30ml και βλεπουμε. Μαλλον ξεκινησαν τις μαιμουδιαρικες αναμιξεις παλι.

lg gflex2


Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1202 στις: Απριλίου 18, 2017, 10:49 »
Μαιμουδιάρικα liqua παίζουν σίγουρα,αγόρασα από κινεζομάγαζο ένα φράουλα σε τιμή χώμα, είχε μια μυρωδιά μέντας όταν το άνοιξα.Το χρώμα του πάλι ήταν εντελώς διαφορετικό από αυτό που είδα στο ιντερνετ κ από αυτό που μου είπαν,ήτανε ροζ προς κόκκινο οπότε δεν το δοκίμασα καν,μιλάμε το έδιναν 3 ευρό το 30μλ.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1203 στις: Απριλίου 18, 2017, 11:37 »
ειναι και ηλιθιοι....αντι να βαλουν στις μαιμουδες μια τιμη λιγο χαμηλοτερη απο την νορμαλ την ριχνουν στα ταρταρα,οποτε δεν θελει και μυαλο καποιος να καταλαβει τι παιζει,θα μου πεις οτι στον ασχετο πονταρουν,ποσοι ειναι αυτοι που ασχολουνται με φορουμ κλπ,το 15% των ατμιστων;και πολλους λεω

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1204 στις: Απριλίου 18, 2017, 12:20 »
Περισσότερο στην ελκυστική τιμή ποντάρουν και στην αμάθεια όσων δεν πολυασχολούνται που δυστυχώς είναι η πλειοψηφία των ατμιστών. Αυτός που θα δει το 30μελο 3 ευρώ θα νομίζει ότι βρήκε κελεπούρι και δε θα ασχοληθεί ιδιαίτερα, ούτε θα σκεφτεί αν θα περιέχει ενδεχομένως κακής ποιότητας βάσεις ή επικίνδυνα συστατικά αρώματος και σε τι ποσότητα (που δε θα αναγράφονται καν). Πιθανότατα δε θα γνωρίζει καν ότι καταργήθηκαν τα 30μελα.

Εγώ με τις προσφορές λίγο πριν τον φόρο αγόρασα 5-6 να έχω καβάτζα. Να δώσω πάντως 5,50-6 ευρώ για 10μελο liqua ούτε στον ύπνο τους! Εδώ κλαίω ακόμα τα 10ευρα που έδωσα για τα αρχικά 30μελα που αγόρασα όταν ξεκίνησα το άτμισμα, ούτε αυτά πολυάξιζαν τα λεφτά τους.

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1205 στις: Απριλίου 18, 2017, 15:26 »
Για να μην τα πετάξω, έχω αρχίσει και αναμιγνύω το American με έτοιμα υγρά άλλης εταιρείας και τουλάχιστον ατμίζονται τώρα.

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1206 στις: Απριλίου 18, 2017, 15:32 »
Για να μη σπαταλάς άλλα έτοιμα υγρά, όμως, μήπως να δοκίμαζες να του βάλεις πυραζίνη?

Αποσυνδεδεμένος ManKal

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1207 στις: Απριλίου 18, 2017, 15:36 »
πιθανον να ειναι τυχαιο και οι αιτιες να ειναι αλλου,δυσκολο ενα υγρο γνωστης μαρκας να στο κανει αυτο αλλα και οχι αδυνατον,πρωτη φορα το κανεις αυτο το υγρο;
Φυσικά και μπορεί να είναι τυχαίο, αλλά όλως τυχαίως όλα τα παραπάνω σταμάτησαν μόλις σταμάτησα να ατμίζω το συγκεκριμένο υγρό. Ναι, πρώτη φορά το αγόρασα και όπως καταλαβαίνεις θα είναι και η τελευταία.

Μαιμουδιάρικα liqua παίζουν σίγουρα,αγόρασα από κινεζομάγαζο ένα φράουλα σε τιμή χώμα, είχε μια μυρωδιά μέντας όταν το άνοιξα.Το χρώμα του πάλι ήταν εντελώς διαφορετικό από αυτό που είδα στο ιντερνετ κ από αυτό που μου είπαν,ήτανε ροζ προς κόκκινο οπότε δεν το δοκίμασα καν,μιλάμε το έδιναν 3 ευρό το 30μλ.
Εντάξει σε αυτή την περίπτωση είσαι λίγο πολύ ψυλιασμένος πως πρόκειται για κλώνο, για μαϊμού, ή δεν ξέρω πώς αλλιώς να το πω. Το να αγοράζεις όμως από γνωστό μαγαζί και να σου προκαλεί πόνο στον λαιμό, πονοκέφαλο και άφτρες, κάτι δεν πάει καλά...

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 18, 2017, 16:25 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1208 στις: Απριλίου 18, 2017, 15:44 »
Εντάξει σε αυτή την περίπτωση είσαι λίγο πολύ ψυλιασμένος πως πρόκειται για κλώνο, για μαϊμού, ή δεν ξέρω πώς αλλιώς να το πω. Το να αγοράζεις όμως από γνωστό μαγαζί και να σου προκαλεί πόνο στον λαιμό, πονοκέφαλο και άφτρες, κάτι δεν πάει καλά...
σιγουρα σε προβληματιζει αυτο,ισως εισαι αλεργικος σε καποια συστατικα.....κανεις δεν μπορει να σου πει με σιγουρια τιποτα

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1209 στις: Απριλίου 18, 2017, 17:28 »
Για να μη σπαταλάς άλλα έτοιμα υγρά, όμως, μήπως να δοκίμαζες να του βάλεις πυραζίνη?
Δεν είχα ξανακούσει για τη πυραζίνη, το γκούγκλαρα τώρα για πληροφορίες.
Δηλαδή λες με αυτό το τρόπο να σπάσει αυτή η μηχανολαδίλα που μου βγάζει το liqua;

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1210 στις: Απριλίου 18, 2017, 17:37 »
Σίγουρα θα σπάσει σε έναν βαθμό, αναλόγως και πόσο θα βάλεις. Κυρίως βέβαια τη βάζουμε σε γλυκά καπνικά προκειμένου να αποκτήσουν μια ξηροκαρπική νότα (κυρίως από ποπ-κορν), εμένα βέβαια μου αρέσει πλέον να τη βάζω και σε πιο πικρά/ξηρά υγρά. Δεν ξέρω το american blend πού εντάσσεται, η γεύση του πάντως θα μεταμορφωθεί.

Το μόνο αρνητικό είναι πως πρέπει να καταναλωθεί σχετικά γρήγορα καθώς όσο περνάει ο καιρός υποχωρεί η γεύση της πυραζίνης σαν να την απορροφάει το καπνικό. Προτείνω να πάρεις ένα rebottled tpa από zerobacco και να χύσεις το υγρό σε 10μελο μπουκάλι (ακόμα καλύτερα 5μελο αν βρεις) βάζοντας για αρχή 1-2 σταγόνες. Κάνε την πρώτη δοκιμή μετά από μια 'βδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1211 στις: Απριλίου 18, 2017, 17:52 »
Σ' ευχαριστώ για την βοήθεια, θα το δοκιμάσω. Ούτως ή άλλως δεν θα πάει χαμένο, μπορεί απ' ότι κατάλαβα να χρησιμοποιηθεί σε όλα τα υγρά, σαν ενισχυτικό.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1212 στις: Απριλίου 18, 2017, 18:10 »
σε καπνικα κυριως,στα γλυκα δεν ειναι τοσο καλα τα αποτελεσματα

Αποσυνδεδεμένος xrhstosvapegr

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1213 στις: Απριλίου 22, 2017, 14:38 »
καλησπερα πεδια εγο εχο δοκιμασι ενα καινουργιο ιγρο της λικυα το dark tobaco . δεν εχο λογια φοβερο ιγρο το μονο που αξιζει απο λικυα κατα την γνομη μου φοβερο πολι τσιγαρισιο καμια σχεση με οτι εχει βγαλη η ετερια γενικα εινε 1 σκαλοπατακι παραπανο .δοκιμαστε το και γραφτε,  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΑ LIQUA
« Απάντηση #1214 στις: Απριλίου 22, 2017, 18:03 »
Το πήρα πριν μερικές μέρες, αρκετά καλό και όντως δεν θυμίζει με τίποτα τα καπνικά της liqua που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα.
Πάντως αυτή τη στιγμή την έχω βρει με το seven της alterego, καλό για τα γούστα μου, το ατμίζω από χτες χωρίς να με έχει κουράσει και ένα ευρώ φθηνότερο από το liqua.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix