vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

214 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, camber, manoslykos, Xxristos, Doubt, Lazy Dog, teo77, johnath

Twitter

Υγρα el-greco

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #105 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 20:24 »
Να κάνω μια ερώτηση στους γνώστες; Το rebel είναι κόπια του tribeca ή μου φαίνεται;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #106 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 23:38 »
Καμιά απολύτως σχέση!!! Έχει επικρατήσει στους ατμιστικούς κύκλους να ονομάζουμε κλώνο Tribeca όποιο υγρό έχει ως βάση το ry4 double. Δεν είναι έτσι...

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 15:58 »
καλησπέρα σε όλη την ομάδα... ψάχνω να βρω ένα ωραίο γευστικό γλυκό υγρό έπεσα πάνω στο Very Cherry  της el greco άκουσα πως είναι ένα πολύ δυνατό και γευστικό υγρό  που πλημμυρίζει το στόμα με μια αίσθηση ώριμου κερασιού.. όντως είναι τόσο καλο? θα ήθελα να ακούσω μερικές γνώμες όση το έχετε δοκιμάσει...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος amorealex

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
    • Το blog μου για το Reef
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 16:01 »
ΠΟΛΥ δυνατή και έντονη γεύση που ίσως κουράσει αν το έχεις για ολοήμερο.
Προσωπικά το χρησιμοποιώ προσθέτοντας λίγο για να δίνω ένα τόνο γλυκάδας και γεύσης σε καπνικά υγρά ή βάσεις.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 16:03 »
ακούγεται καλο...!  απλά φαντάζομαι μετά ο ατμοποιητης θα θέλει σαπούνισμα καλο....  και η αντίσταση πέταμα :P


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2016, 16:13 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος anvlasop

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 18:40 »
Παιδιά δοκίμασα το eden σε high vg και είναι πολύ ωραίο. Μεγάλη πιπίλα αυτό το υγρό. Έχει φοβερή γεύση καραμελωμένου μήλου. Βασικά είναι το μόνο υγρό της el greco που μου έκανε τόσο καλή εντύπωση.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 21:32 »
φιλε μου το eden χρησιμοποιώ εδώ και μια εβδομάδα απίστευτο υγρό πραγματικά... αλλα παρατηρώ πως έχει αρκετή κατανάλωση σε σχέση με αλλα υγρά... ίσως επειδή είναι high VG? πάντως το συνήθισα και πλέον δεν νιώθω την γεύση...


αξίζει όμως πραγματικά να το δοκιμάσει κάποιος...!!!


τώρα μέσα στην εβδομάδα θα πάρω το very cherry είναι αρκετά κουραστικό αν κανεις συνεχεια έχω ακούσει.. λόγο τις γλυκύτητας που φέρνει και τις έντονης γεύσης... θα το προτιμήσω όμως...  πιστεύω θα έχει μικρότερη κατανάλωση σε σχέση με το eden...

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 18:43 »
Aτμιζω και εγω τωρα το eden πολυ καλο υγρο γευστικο οσο πρεπει και οντως καταναλώνει πολυ.Ισως επειδη ειναι παχύρρευστο.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 21:13 »
Το έχω και εγώ το eden δωράκι 10 μλ με 3 νικοτίνη και είναι απίστευτα smooth το υγρό με καλή απόδοση του μήλου. Και το american εξίσου καλό και το προτείνω σε παρόμοιο. Θέλω να δοκιμάσω κ άλλα της el greco μετα από την εμπειρια μου αυτή.

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 23:54 »
Συνεχιζω με eden και οσο πιο πολυ ατμιζω τοσο το λατρευω περισσοτερο.Θες η ποιοτητα του;Θες οτι ειναι high vg;Το θεμα ειναι οτι χτυπαει στα ισια την bebeca και tribeca παρολο οτι δεν ταιριαζουν μεταξυ τους.Υγρο ,σημειο αναφορας για εμενα

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #115 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 16:57 »
παιδιά μπορώ να ατμίζω σκέτη βάση VG??? βρήκα τις el greco το παρακάτω με 2.90 με ενδιαφέρει να το βάζω σε subtank σκέτο για ντουμάνια δεν με ενδιαφέρει καθόλου η γεύση...  θέλω σύννεφα.. :P

http://www.alterego.gr/e-shop/diy/eliquids/unflavored-vg-el-greco-liquid.html 

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 17:06 »
Επειτα απο αναβαθμιση του ατμιστθκικου μου εξοπλισμου με πολλα βατ και πολυ αερατο ατμοποιητη για τα μεχρι προτεινος δεδομενα μου προσπαθω να ρισελθω δτο χωρο ιδιοκατασκευης υγρων και αντιστασεων γιατι ο μελο 2 καιει σαν τον τιτανικο. Ετσι ανακαλυψα και γω τα diy πραγματα της ελ γρεκο και σημερα μολις πξρα την σκετη βιτζι βαση μου. Δεν ειναι το καταλληλο νημα για να συζηταμε τα ντο ιτ γιορσελφ αλλα δεν υπαρχει και αντιστοιχο νημα για την συγκεκριμενη μαρκα. Αναδευω τωρα το πρωτο μου υγρο με συστατικα, τριαρα νικοτινη και ενενηνταρι βι τζι και θα σε ενημερωσω για τα αποτελεσματα

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παντως δεν νομιζω οτι υπαρχει προβλημα να ατιμμιζεις σκετη βαση. Στους διαγωνισμους συννεφοκηνυγητου τετοια κανουν...

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 17:12 »
παιδιά μπορώ να ατμίζω σκέτη βάση VG??? βρήκα τις el greco το παρακάτω με 2.90 με ενδιαφέρει να το βάζω σε subtank σκέτο για ντουμάνια δεν με ενδιαφέρει καθόλου η γεύση...  θέλω σύννεφα.. :P

http://www.alterego.gr/e-shop/diy/eliquids/unflavored-vg-el-greco-liquid.html

Φυσικά μπορείς να ατμίζεις σκέτη βάση VG, και με mg/ml νικοτίνης της αρεσκείας σου.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 23:00 »
Επειτα απο αναβαθμιση του ατμιστθκικου μου εξοπλισμου με πολλα βατ και πολυ αερατο ατμοποιητη για τα μεχρι προτεινος δεδομενα μου προσπαθω να ρισελθω δτο χωρο ιδιοκατασκευης υγρων και αντιστασεων γιατι ο μελο 2 καιει σαν τον τιτανικο. Ετσι ανακαλυψα και γω τα diy πραγματα της ελ γρεκο και σημερα μολις πξρα την σκετη βιτζι βαση μου. Δεν ειναι το καταλληλο νημα για να συζηταμε τα ντο ιτ γιορσελφ αλλα δεν υπαρχει και αντιστοιχο νημα για την συγκεκριμενη μαρκα. Αναδευω τωρα το πρωτο μου υγρο με συστατικα, τριαρα νικοτινη και ενενηνταρι βι τζι και θα σε ενημερωσω για τα αποτελεσματα

φιλε μου ο mello 2 πραγματικά είναι ο χειρότερος σε κατανάλωση υγρού....   ακόμα και με μεγαλύτερη αντίσταση...  μέσα σε 5λεπτά ρούφηξε όλο το υγρό σαν νεράκι... από τότε που πήρα το subtank mini βρήκα την υγεία μου...!!!! 

σκέτη VG πραγματικά συμφέρει παρα πολύ έχεις απίστευτη οικονομία...  ειδικά αν σου αρέσουνε τα ντουμάνια τότε πραγματικά δεν σε φτάνουνε 6ml την ημερα... τουλάχιστον εμενα... :P

μιλάμε πάντα για μηδενική νικοτίνη....!!!!   

Αποσυνδεδεμένος vapelabanimal

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρα el-greco
« Απάντηση #119 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 23:19 »
Φυσικά μπορείς να ατμίζεις σκέτη βάση VG, και με mg/ml νικοτίνης της αρεσκείας σου.
Φυσικά και μπορείς, απλά εγώ πήρα το σετ με τα 5 μπουκαλάκια high VG με 0 νικοτίνη, αλλά δεν ξέρω, μου μύριζε άσχημα αυτή η συγκεκριμένη VG, κάτι σαν καμένο βούτυρο?, τα πέταξα όλα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
φιλε μου ο mello 2 πραγματικά είναι ο χειρότερος σε κατανάλωση υγρού....   ακόμα και με μεγαλύτερη αντίσταση...  μέσα σε 5λεπτά ρούφηξε όλο το υγρό σαν νεράκι... από τότε που πήρα το subtank mini βρήκα την υγεία μου...!!!!

σκέτη VG πραγματικά συμφέρει παρα πολύ έχεις απίστευτη οικονομία...  ειδικά αν σου αρέσουνε τα ντουμάνια τότε πραγματικά δεν σε φτάνουνε 6ml την ημερα... τουλάχιστον εμενα... :P

μιλάμε πάντα για μηδενική νικοτίνη....!!!!  
Έχω τον melo 2, με την 0.3 καλή γεύση, γρήγορη κατανάλωση, με την 0.5 φτύνει, θα δοκιμάσω ξανά να δω αν ήταν ελάττωμα της συγκεκριμένης αντίστασης, γεύση δεν μου άρεσε. Με την 1.8 του triton, κατανάλωση γενικά το ίδιο, γεύση όχι τόσο καλή όσο με την 0.3, δεν εντυπωσιάστηκα, με την 1.0 που μπορείς να την ξαναφτιάξεις, χάλια μαύρα...η έτοιμη είναι απαράδεκτη, θα την φτιάξω και θα δω αν θα γίνει κάτι καλύτερο.
Γενικά είμαι ευχαριστημένος με τον melo2, καλή κατασκευή, εύκολα μπορεί να πλυθεί, καλό γυαλί που δεν σπάει εύκολα έχει. Γεμίζει και από επάνω, τεράστια ευκολία. 
Ο Subtank Mini V2 Kanger έχει την ίδια απόδοση με τον version 1?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2016, 23:24 από vapelabanimal »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123621 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12757 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos