vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Bulli Extreme VR4 - A1 Atomizer

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bullir Extreme VR4 - A1 Atomizer
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2010, 23:05 »
Παντως ρε παιδια αυτο το γερμανικο μαγαζι που συζητατε ειναι τρελο πιασοκολε μου φαινεται.Ανταπτορακια απο 15,99 μεχρι 19,99   :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bullir Extreme VR4 - A1 Atomizer
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2010, 23:07 »
Παντως ρε παιδια αυτο το γερμανικο μαγαζι που συζητατε ειναι τρελο πιασοκολε μου φαινεται.Ανταπτορακια απο 15,99 μεχρι 19,99   :thumpdown:
Δεν θα αγοράσουμε ανταπτοράκια από κει  :))

Αποσυνδεδεμένος 5557

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • MAYHEM
Απ: Bullir Extreme VR4 - A1 Atomizer
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2010, 23:07 »
Ρε φιλε Φωτη, εγω ζητησα το υαλονημα και εσυ μου εστειλες οτι ειχες στο σπιτι  :)) Σε ευχαριστω παρα πολυ για οτι μου εστειλες και το εκτιμω ιδιαιτερως. Αλλα το μεταλλικο σωληνακι απο το bulli  σε τι χρησιμευει?

Δεν κάνει τίποτα Θανάση. Έκανα δύο δεματάκια και μοίρασα αυτά τα πραγματάκια σε σένα και τον Κώστα.
Ο Κώστας ήδη έκανε ένα Mod. Περιμένω και από σένα να κάνεις κάτι ανάλογο.

Έχω να σου προτείνω κάτι για αρχή. Να κάνεις έναν αντάπτορα VR4 - G120 - A1 atomizer που να κουμπώνει επάνω στο GGTS. Μιλάμε εμφανισιακά όπως το φαντάζομαι θα είναι τέλειο.
Δεν πρόκειται για καμιά αντιγραφή νομίζω (για να μην έχεις και κρίση συνειδήσεως  ;D   ) Πως έκανες το GGTS να παίρνει 901 , 801 ή 501 Να μπορεί να πάρει και Α1 atomizer. Νομίζω δεν είναι αρκετά δύσκολο. Ο Κώστας βρήκε ότι το κούμπωμα του είναι το ίδιο με το αρσενικό και το θηλυκό ενός παλιού Nokia φορτιστή και τηλεφώνου αντίστοιχα.
Για αυτό σου έστειλα και αυτό το μεταλλικό που λες. Είναι για να Nubsi. Χρησιμεύει για την ανακατασκευή ενός  VR4 ή  G120 atomizer. Δες το video για να καταλάβεις
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EPipIINpO6o&feature=player_embedded[/youtube]

Μέχρι να κάνεις το δικό σου atomizer νομίζω ότι θα ήταν ότι καλύτερο να κούμπωνε επάνω σε ένα GGTS γιατί σώμα και ο διακόπτης του Bulli είναι για τα πανηγύρια.
Εμένα μου μπλόκαρε ο διακόπτης και μου κάηκε. Δεν αλλάζει με τίποτα. Σκέφτομαι να  κόψω το πάνω μέρος και να το προσαρμόσω επάνω στο  GG.


-  Περιμένω από σένα κάτι πολύ καλό σύντομα  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:


 

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bullir Extreme VR4 - A1 Atomizer
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2010, 23:13 »
Στα πολύ θετικα του όμως πως εχει ολες τις διασημες μαρκες τσιγαρων(υγρων) :
Red Pull( κοκκινο πουλαρι), Goka Gola(ηταν λιγο τυρι ο Γερμανος που τογραφε), Khamel(αραβικη εκδοση του camel), Marbola (πάει με όλα!) :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bullir Extreme VR4 - A1 Atomizer
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2010, 23:36 »
Ο Κώστας ήδη έκανε ένα Mod.
Το επόμενο mod για Α1, μόλις βρω ένα παλιό Nokia κινητό για ξεκοίλιασμα, θα είναι δικό σου  :)
Είναι το ελάχιστο που μπορώ να κάνω.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bullir Extreme VR4 - A1 Atomizer
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2010, 23:42 »
Στα πολύ θετικα του όμως πως εχει ολες τις διασημες μαρκες τσιγαρων(υγρων) :
Red Pull( κοκκινο πουλαρι), Goka Gola(ηταν λιγο τυρι ο Γερμανος που τογραφε), Khamel(αραβικη εκδοση του camel), Marbola (πάει με όλα!) :laugh1: :laugh1:
Γιώργο το άρθρο μας είναι για τον ατμοποιητή Α1 και όχι για το "μαγαζί", οπότε δεν χρειάζεται να δημιουργούμε εντυπώσεις...  ;)

Τα μέλη του φόρουμ είναι καλά ενημερωμένα για το που μπορούν να προμηθευτούν αυτά που χρειάζονται και έχουν πάψει πια εδώ και καιρό να αγοράζουν φύκια για μεταξωτές κορδέλες....

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bullir Extreme VR4 - A1 Atomizer
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2010, 23:47 »
...γιατί σώμα και ο διακόπτης του Bulli είναι για τα πανηγύρια. 
Είναι γνωστό σε όλο τον κόσμο ότι το GG του Θανάση είναι σαφώς πολύ καλύτερο από τα Bullis.

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bullir Extreme VR4 - A1 Atomizer
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2010, 23:57 »
Exεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες Κωστα αλλωστε η ολη συζητηση ειναι πολυ ενδιαφερουσα και με πολυ χρησιμες πληροφοριες για ολους πιστευω.Ειναι ξεκαθαρο πως ολοι μας πλεον ψαχνουμε για πραγματικα καλους ατμοποιητες.
Ωστοσο οταν διαβασα αυτα τα ονοματα με πιασανε τα γελια ;) (κατα τα αλλα δεν αμφιβαλω οτι σαν ποιοτητα δεν αποκλειεται και να ειναι πολυ καλα)

Αποσυνδεδεμένος 5557

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • MAYHEM
Απ: Bullir Extreme VR4 - A1 Atomizer
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2010, 00:00 »
Φώτη (5557) θα μπορούσες να μας περιγράψεις τις διαφορές του Α1 με τον G120 σε χτύπημα, ευκολία τραβήγματος, ποσότητα ατμού, χτύπημα κτλ?

Κώστα το A1 atomizer θα μπορούσα να πω ότι είναι ένα αντίγραφο από το G120 ή VR4 αλλά με τις διαφορές ότι :
- Το A1 atomizer είναι όλο μεταλλικό  με αποτέλεσμα να δουλεύει ακατάπαυστα και δεν υπάρχει η γεύση του καμένου πλαστικού μετά από κάποιες ώρες όπως συμβαίνει στα   G120 ή VR4.
- Το A1 atomizer ανακατασκευάζεται με υαλόνημα και χρωμονικελίνη εύκολα ενώ στα G120 νομίζω ότι θα ήταν αρκετά δύσκολο να επέμβεις στα πλαστικά μέρη.
- Και βέβαια είναι το γεγονός ότι το πιπάκι που έχει το A1 atomizer (αλλά και το Nubsi) είναι πιο βολικό (και θα τολμούσα να πω το καλύτερό από όσα έχω δοκιμάσει) στο κάπνισμα από ότι το τεράστιο  G120 ή VR4.

Τώρα το υγρό του  G120 ή VR4 είναι κάτι το ιδιαίτερο που δεν ξέρω εάν πουλιέται σκέτο στο εμπόριο. Είναι πάρα πολύ γευστικό και αρωματικό με γεύση πούρου όπως θα διαπίστωσες και εσύ.
Εγώ που και που κάνω το εξής τώρα που έχω το A1 atomizer : Διαλύω ένα  G120 και βάζω το μεγάλο φιλτράκι του στο A1 atomizer. Είναι ακριβώς το ίδιο στην αρχή με το  G120 αλλά σε βάθος χρόνου κερδίζει το A1 atomizer γιατί δίνει πολλή πιο σταθερή γεύση μέχρι να αδειάσει τελείως από το G120.

Το Liquid του G120 ή VR4 είναι πολλή καλό αλλά πιστεύω ότι δεν είναι για κάθε μέρα. Εμένα προσωπικά με μπουκώνει τόσο άρωμα.

Όταν ώμος βάζω τo Liquid σοκολάτα ή espresso  (18mg) από το flavourartexpress μέσα στο Α1 τότε ο ατμός είναι το κάτι άλλο. Πολλή δυνατός και χορταστικός μέχρι να αδειάσει όλο το υγρό στο φιλτράκι. Στα 2 χρόνια που ατμίζω σίγουρα είναι ότι καλύτερο.

Και κάτι άλλο που παρατήρησα. Σε όλα τα EC πρέπει να τραβάς κάπως αργά ώστε να προλαβαίνει να εξατμιστεί το υγρό. Στο Α1 και γρήγορα να κάνεις σου έρχεται πλούσιος ατμός σαν κανονικό τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Bullir Extreme VR4 - A1 Atomizer
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2010, 00:05 »
5557 , με έφτιαξες  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Bullir Extreme VR4 - A1 Atomizer
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2010, 00:13 »
- Το A1 atomizer είναι όλο μεταλλικό  με αποτέλεσμα να δουλεύει ακατάπαυστα και δεν υπάρχει η γεύση του καμένου πλαστικού μετά από κάποιες ώρες όπως συμβαίνει στα   G120 ή VR4.
Ακούγεται λογικό

- Το A1 atomizer ανακατασκευάζεται με υαλόνημα και χρωμονικελίνη εύκολα ενώ στα G120 νομίζω ότι θα ήταν αρκετά δύσκολο να επέμβεις στα πλαστικά μέρη.
Όχι όχι, είναι πραγματικά πανεύκολο.
Το ίδιο εύκολο όπως και στον Α1.
Θα το παρουσιάσω μόλις καεί ο πρώτος.

- Και βέβαια είναι το γεγονός ότι το πιπάκι που έχει το A1 atomizer (αλλά και το Nubsi) είναι πιο βολικό (και θα τολμούσα να πω το καλύτερό από όσα έχω δοκιμάσει) στο κάπνισμα από ότι το τεράστιο  G120 ή VR4.
Συμφωνώ σ' αυτό.
To αυθεντικό μέγεθος είναι τεράστιο.
Επειδή χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό πιπάκια, μόλις δοκίμασα το G120 ακριβώς αυτό κάπως με ενόχλησε.
Σήμερα πάντως που το έβαλα στο Nubsi για να αλλάξω υγρό με το πιπάκι ήταν πάλι όπως πρέπει.

Τώρα το υγρό του  G120 ή VR4 είναι κάτι το ιδιαίτερο που δεν ξέρω εάν πουλιέται σκέτο στο εμπόριο. Είναι πάρα πολύ γευστικό και αρωματικό με γεύση πούρου όπως θα διαπίστωσες και εσύ.
Δεν μου φάνηκε ιδιαίτερα αρωματικό, αλλά σίγουρα ευκολοάτμιστο γιατί δε με μπούχτισε.

Και κάτι άλλο που παρατήρησα. Σε όλα τα EC πρέπει να τραβάς κάπως αργά ώστε να προλαβαίνει να εξατμιστεί το υγρό. Στο Α1 και γρήγορα να κάνεις σου έρχεται πλούσιος ατμός σαν κανονικό τσιγάρο.
Ακριβώς αυτό ήθελα ν' ακούσω.
Με το G120 με ενοχλεί κάπως η πιο σφιχτή του τζούρα, γιατί έχω συνηθίσει πια στο ελαφρύ τράβηγμα του 4075 και του 510.
Θα δοκιμάσω να δω πως θα τον ελαφρύνω λίγο στο τράβηγμα.
Ίσως μεγαλώνοντας λίγο τις τρύπες που έχει από κάτω.

Αποσυνδεδεμένος 5557

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • MAYHEM
Απ: Bullir Extreme VR4 - A1 Atomizer
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2010, 00:15 »
Με μπερδέψατε , εντάξει δεν έχω ασχοληθεί πολύ και ακόμα το ψάχνω ...

αυτό δεν ειναι το φίλτρο του VR4 ?
o A1 δεν ατμίζει μόνο με το υαλόνημα ? χωρίς φίλτρο ( ετσι το κατάλαβα στο βίντεο )

Οχι ρε συ Abet γίνεται να ατμίζει μόνο υαλόνημα;
Πάνω στο υαλόνημα κάθονται το πολύ 2 σταγόνες. Αυτό είναι μόνο για μερικές τζούρες. Στο video δείχνει ότι βάζει μέσα στο Α1 μερικές σταγόνες (προφανώς για οικονομία χρόνου) αλλά μέσα υπάρχει το φίλτρο που παίρνει πολύ πράγμα.

Νομίζω ότι στο δικό μου το video το δείχνω πολύ πιο καθαρά.
Το μόνο που δεν έκανα είναι να αλλάξω τη χρωμονικελίνη και το υαλόνιμα γιατί στο video του τύπου με το παρουσιαστικό του Che Gevara το δείχνει αναλυτικότατα. :bye:

Αποσυνδεδεμένος 5557

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • MAYHEM
Απ: Bullir Extreme VR4 - A1 Atomizer
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2010, 01:01 »
Το επόμενο mod για Α1, μόλις βρω ένα παλιό Nokia κινητό για ξεκοίλιασμα, θα είναι δικό σου  :)
Είναι το ελάχιστο που μπορώ να κάνω.

Κώστα τι να πω. Ένα ευχαριστώ θα ήταν λίγο για την ευγενική σου προσφορά. Επιφυλάσσομαι........... :yes_hapy:

Είναι ανάγκη όμως ρε παιδί μου να ξεκοιλιάζεις ένα Nokia παλιό μόνο και μόνο για το θηλυκό του διακόπτη;
Σε μαγαζί με Ηλεκτρονικά είδη δεν υπάρχει;  :hmmm:
Να σου δώσω και μια ηδέα. Είχα κάποτε ένα καλωδιάκι adapter που το μεγάλο βύσμα το παλιού Nokia το έβγαζε σε μικρό για να είναι συμβατό με τις νέες συσκευές Nokia. Τώρα ώμος δεν μπορώ να το βρω αλλά θυμάμαι ότι είχε το θηλυκό του μέρος και ότι είχε πολύ μικρό κόστος. 

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: Bullir Extreme VR4 - A1 Atomizer
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2010, 03:05 »
Θα προσπαθησω για το καλυτερο Φωτη. Προς το παρον τα πειραματα δεν πανε οπως θελω αλλα που θα μου παει, κοντα ειμαι.

Και παλι σε ευχαριστω πολυ για ολα φιλε

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Bullir Extreme VR4 - A1 Atomizer
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2010, 22:17 »
Παράθεση
Οχι ρε συ Abet γίνεται να ατμίζει μόνο υαλόνημα;
Πάνω στο υαλόνημα κάθονται το πολύ 2 σταγόνες. Αυτό είναι μόνο για μερικές τζούρες. Στο video δείχνει ότι βάζει μέσα στο Α1 μερικές σταγόνες (προφανώς για οικονομία χρόνου) αλλά μέσα υπάρχει το φίλτρο που παίρνει πολύ πράγμα.


5557 δωσε αλλη μια πληροφορία  , μιά που απ ότι κατάλαβα είσαι ο μόνος στο φόρουμ με εμπειρία Α1
Πόσο κρατάει το υαλόνημα μέχρι να  πρέπει να αντικατασταθεί. Για το σύρμα είπες ότι κρατάει αρκετά , αλλά το φιτίλι ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34429 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556678 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 225 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181477 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 99 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8804 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538021 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238601 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 817 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16662 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139010 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz