vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mimhsdr, manoslykos, infernity, camber

Twitter

Wildfire SS vv mod 3-6 Volts

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wildfire SS vv mod 3-6 Volts
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 11, 2012, 23:10 »
Τώρα που τον κοίταξα, τον πόλο, είναι μια χαρά, αν και έχω βάλει επάνω του vision eternity & zeus μόνο. Βέβαια, μόλις σταματήσει να παίζει ο ατμο, στην πρώτη αντίσταση, σταματάω να βιδώνω, αλλά αυτό το κάνω όπου τους βάζω, από ego μπαταρίες έως το lavaκι.


Jeriho δεν είναι γενικό ότι δεν δέχεται protected, αν μπεις στο http://www.hkequipment.net/ και δεις τις μπαταρίες τις 18650, όλες 18650 είναι αλλά λίγες είναι 6,5 πόντους. Μερικές protected φτάνουν και 6,8 και 6,9 πόντους. Μάλλον οι μπαταρίες ξεφεύγουν από την διάσταση της προδιαγραφής τους. Για να προβλέψει ένα μοντάκι όλες τις πιθανές, τι ελατήριο πρέπει να βάλει ?

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Wildfire SS vv mod 3-6 Volts
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 11, 2012, 23:11 »
γιατι πατιεται ο πολος? κ τι σχεση εχει αυτο με το λαβα κ δεν λειτουργει?


ο ατμοποιητής δεν κουμπώνει στο λάβα καθόλου όμως, δεν πιάνει στροφές (να τον έσφιξα πολύ είναι αδύνατο), δεν αποκλείω βέβαια την περίπτωση να ήταν εξαρχής ο σωλήνας του vivi προβληματικός, στο wildfire κουμπώνει κανονικά πάντως.


Θα κάνω μερικές δοκιμές με άλλες βάσεις vivi και θα επανέλθω.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wildfire SS vv mod 3-6 Volts
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 11, 2012, 23:25 »
αρα το ιδιο που εβαζες και στα 2 πλεον δεν κανει επειδη το εβαλες στο wildfire?
σορρυ αλλα δεν το καταλαβα..

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Wildfire SS vv mod 3-6 Volts
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 11, 2012, 23:34 »
βγαίνω off topic τώρα αλλά δεν είμαι σίγουρος που να το ποστάρο.
Atmos συγχώνευσες τα θέματα αλλά σημαντικές πληροφορίες (όπως το ότι το mod δεν δέχεται protected batteries) που έγραφα στο δεύτερο post  δυστυχώς παρέλειψες να τις προσθέσεις και εκτός αυτού δεν μπορώ πλέον να το τροποποιήσω για να τις ξαναπροσθέσω.
Παρακαλώ κάποιον διαχειριστή να μεριμνήσει να μπορώ να κάνω τροποποίηση το αρχικό post ως πότε να υπάρχει σωστή πληροφόρηση για το προϊόν.

Έσβησα το δεύτερο γιατί ήταν πολύ μακροσκελές και 90% ίδιο με το πρώτο. Δεν πρόσεξα τις αλλαγές, Sorry.
Για κοίτα τώρα το πρώτο μήνυμα. Είχε κρατηθεί αντίγραφο και ενσωμάτωσα και τα στοιχεί από το δεύτερο που έλειπαν.

Αν θέλεις να ενσωματώνονται νέες πληροφορίες στο αρχικό σου μήνυμα, γράψε αυτές τις νέες πληροφορίες σε ένα νέο σου μήνυμα και μετά τη δημοσίευσή του πάτα το "Αναφορά στο συντονιστή" με τη σημείωση "Παρακαλώ να το ενσωματώσετε στο πρώτο μήνυμα του θέματος" και οι συντονιστές θα αναλάβουν τα υπόλοιπα.  ;) ή στείλε ΠΜ στον συντονιστσή για το τι θέλεις να αλλάξει.

Πολύ καλό εκ μέρους σου που θέλεις να κάνεις τις διορθώσεις στο αρχικό  :thumpup: δυστυχώς όμως δεν μπορούν να γίνουν τροποποιήσεις από τα μέλη μετά την πάροδο τριών ημερών.

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Wildfire SS vv mod 3-6 Volts
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 02:12 »

Δεν πειράζει λάθη γίνονται, το σημαντικό είναι ότι υπήρχε αντίγραφο και έτσι δεν χάθηκαν οι πληροφορίες.


Σ'ευχαριστώ που τα ένωσες, έτσι φαίνεται ποιο ολοκληρωμένο.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wildfire SS vv mod 3-6 Volts
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 02:16 »
μπορεις σε παρακαλω να μου απαντησεις γιατι δεν το κατλαβα αυτο που ειπες?  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Wildfire SS vv mod 3-6 Volts
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 12, 2012, 02:17 »
αρα το ιδιο που εβαζες και στα 2 πλεον δεν κανει επειδη το εβαλες στο wildfire?
σορρυ αλλα δεν το καταλαβα..




Όπως αναφέρω στην αρχή ο vivi είναι καινούργιος.
Βέβαια τώρα που ξανά κοίταξα το βίντεο πρώτα δοκιμάζω τον vivi (στο οποίο αν προσέξεις και πάλι δυσκολεύομαι να τον κουμπώσω (που σημαίνει ότι ίσως να είχε απλά πρόβλημα από την αρχή), διότι μετά μπήκε στο wildfire κατ'ευθείαν και με ευκολία, απλά σήμερα που πήγα να τον ξαναβάλω στον vivi δεν βιδώνει καθόλου.


Το ποιο πιθανό είναι να φταίει η βάση του ατμοποιητή.


Αν είναι κάτι άλλο θα ενημερώσω.





Τροποποίηση


Παιδιά είμαι από χθες με άλλη βάση στον vivi (την οποία έχω αρκετό καιρό και είναι είδη ταλαιπωρημένη) και κουμπώνει μια χαρά και στους δύο (με ή χωρίς τους 510 αντάπτορες που χρησιμοποιώ) ως πότε φτάνω στο συμπέρασμα ότι ήταν καθαρά ελαττωματική η βάση).   
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2012, 04:08 από Jericho »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wildfire SS vv mod 3-6 Volts
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 18:04 »
Το χρησιμοποιώ σαν κύριο mod 4 μέρες τώρα και αποδεικνύεται σκυλί. Θα μου πεις, σε 4 μέρες έβγαλες συμπέρασμα ? Αμα ο wild χρειάζεται 6.000 mAh (καλά διαβάσατε έξι χιλιάδες) την ημέρα, λόγω πιπίλας RY69, να μην τον παινέψω ?


Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Απ: Wildfire SS vv mod 3-6 Volts
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 18:52 »
Σε σχεση με το λαβα θεωρητικα ,αλλα και πρακτικα  ειναι ενας αξιος ανταγωνιστης του?
Ποια η γνωμη των κατοχων τους?

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wildfire SS vv mod 3-6 Volts
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 19:04 »
Κοίταξε, δεν τα βλέπω ανταγωνιστικά (wild vs lava). Εχω και τα δύο. Μάλιστα λάβα 18650 έχω πάρει και δεύτερο. Νομίζω ότι είναι τίμιο mod για τα λεφτά που ζητάει. Είναι όμως κατασκευασμένο από αλουμίνιο. Το wild είναι ανωξείδωτο ατσάλι, θεωρητικά θα αντέξει περισσότερο στο χρόνο. Λέω θεωρητικά γιατί είμαι νέος ατμιστής, με 1,5 μήνα χρήση λάβα (χωρίς παράπονο) και μερικές μέρες Wild.

Προσωπικά θα πάρω και 2ο Wild, το θεωρώ κι αυτό τίμιο για τα λεφτά που ζητάει, και το βλέπω στιβαρό.

Περισσότερα θα πουν πιο έμπειροι από μένα.

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Wildfire SS vv mod 3-6 Volts
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 19:22 »
Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με το LAVA , ούτε από θέμα ποιότητας κατασκευής , ούτε από θέμα λειτουργιάς , μιας και τα LAVA είναι παλμικό .
Κατά την άποψη μου αν και πρόωρη, εάν είναι να επιλέξεις ανάμεσα στα δυο με σκοπό την αγορά , ξέχνα το LAVA , αν ρωτάς πληροφοριακά , επίσης ξέχνα το LAVA. ;) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Απ: Wildfire SS vv mod 3-6 Volts
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 19:28 »
Ενταξει πως δεν τιθεται θεμα συγκρισης?
Σχετικα ιδια τιμη(οχι ακριβως ιδια βεβαια),μεταβαλομενη ταση ,μεγαλα μοντ σε μεγεθος.Ειναι καποια κοινα πραγματα που εχουν για εναν νεο ατμιστη.
 
Εχουν βεβαια και διαφορες ,αλλα σε εναν νεο και αμαθη ατμιστη δεν ξερω ποση βαρυτητα μπορει να εχουναυτες..
 
vagskarm    και  panaisr   ευχαριστω για την απαντηση. :)

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wildfire SS vv mod 3-6 Volts
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 13, 2012, 22:31 »
greedy λάβε υπόψη σου ότι από το wild, όποτε θέλεις βγάζεις το extension και το μικραίνεις (για μπαταρία 18350), είναι κι αυτό στα συν του.

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Wildfire SS vv mod 3-6 Volts
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 04:29 »

Σε σχεση με το λαβα θεωρητικα ,αλλα και πρακτικα  ειναι ενας αξιος ανταγωνιστης του?
Ποια η γνωμη των κατοχων τους?



Αν δεν έχεις ατμίση ποτέ με κανένα από τα δύο σου προτείνω 100% το Wildfire.


Τώρα αν θες να τα βάλουμε κάτω τα πράγματα έχουν ως εξείς.


Με 50 ευρό θα πάρεις το lava που σου δίνει το σώμα, έναν φορτιστή και δύο μπαταρίες 2 μπαταρίες και δύο ατμοποιητές (σε κάποιες προσφορές δεν δίνουν atmo εμένα είχε πάντως), είναι δελεαστικό αλλά έχε υποψη σου ότι το δικό μου από την δεύτερη ημέρα άρχισε να μαυρίζει γύρω από το κουμπί, στους δύο μήνες άρχισε να μην πατάει καλά το κουμπί και ήθελε αρκετή πίεση για να λειτουργήσει και (από ότι έχω ακούσει από πολλούς δεν κρατάει πάνω από 6 μήνες). Επίσης να ξέρεις ότι με το lava όταν η μπαταρία φτάνει στην μία μπάρα θα αρχίσεις να χάνεις δύναμη στην τζούρα και θα πρέπει να το ρυθμίζεις (μην νομίζεις ότι έχει για πλάκα τα κουμπάκια + και - τόσο έυκολα προσβάσιμα  :))  )



Τώρα το wildfire μπορεί να μην σου δίνει extra (εκτός βέβαια από το extended cap για τις μπαταρίες που για κάποιους μπορεί να είναι μεγάλο ατού, για κάποιους άλλου όμως όχι) αλλά ξέρεις ότι είναι ανοξείδωτο ατσάλι  και στιβαρή κατασκευή (θα το καταλάβεις αν τα πιάσεις στο χέρι σου και τα δύο).
Έχει καλή διαχείριση της μπαταρίας και θα καταλάβεις διαφορά μόνο στις τελευταίες τζούρες.
Πρόσθεσε τώρα περίπου στα 20 ευρώ για δύο 18650 μπαταρίες και (δεν ξέρω πόσο κάνει ένας φορτιστής (υποθέτω από 10 έως 20 ευρώ) πας στα 100 ευρώ.


Το ένα θα σου κρατήσει 6 μήνες και μετά θα ψάχνεις για άλλο (όπως στην περίπτωση μου αλλά εμένα άρχισε να μου παρουσιάζει προβλήματα νωρίτερα) ή θα δώσεις μια και καλή κάτι παραπάνω και θα πάρεις το wildfire και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.


Αν τώρα ρωτήσεις προσωπικά εμένα ποιο θεωρώ καλύτερο που έχω δοκιμάσει και τα δύο θα έλεγα ότι το ιδανικό για εμένα θα ήταν ένα stainless steel lava με την στιβαρότητα και την κατασκευή του wildfire.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Wildfire SS vv mod 3-6 Volts
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 05:07 »
...το ιδανικό για εμένα θα ήταν ένα Stainless Steel Lava με την στιβαρότητα και την κατασκευή του wildfire...
Υπάρχει αυτό : http://www.stevevape.com/stainless-steel-lavatube-apollo-ss-v-tube-review/  από: http://www.apolloecigs.co.uk/VTube-kit-p/atube.htm το έχω αγοράσει πρίν καιρό, αλλά νομίζω ότι δεν αξίζει πλέον με τίποτα τα λευτά του...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2012, 18:25 από zacharis1955 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix