vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

171 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Milarepa, manoslykos, nXtLs, itinenkoaz, Jorge

Twitter

Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 14, 2012, 21:39 »
MANGO by Atmos LabΗρθε και η δικη μου ωρα να πω δυο πραγματακια για το MANGO , καταρχας ειμαι των καπνικων και για πολλους λογους δεν μου αρεσουν τα φρουτενια και τα πολυ γλυκα .... αλλα το συγκεκριμενο υγρο με 'ταξιδευσε' για καποια λεπτα οταν το ατμισα σε τροπικα νησια και μου θυμησε την μικρη εξορμηση που εκανα πριν κανα 2 μηνες στην μαυρη θαλασσα με τα ωραια κοκτειλς.. θα μπορουσα να πω οτι θα πηγαινε θαυμα με τα συγκεκριμενα ποτακια  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:   αυτο που ενιωσα του δινω ενα συν σαν υγρο ...

παμε στα πιο ζουμερα .. οπως συνηθως με μενα το δοκιμασα με κρισταλ στα 4βολτ και 2.4Ω με καινουρια αντισταση για να παρω οσο το δυνατον καθαροτερη γευση μιας και δεν ειχα καμια εμπειρια με φρουτενιες καταστασεις .... χμμμ η πρωτη εμπειρια εγινε σε ωρα μηδεν απο την στιγμη παρασκευης του θα πω και αλλα αλλα το αφησα να ωρημασει τουλαχιστον 2 με 3 μερες και μετα επανερχομαι ..

Λοιπον εμπειρια ωρα μηδεν ... αυτη που προαναφερα με ταξιδευσε .. καλο αυτο .. δεν θα μπορουσε να μπει στα βασικα μου αλλα για μια μικρη δροσερη στιγμη ανετα το εκανα ... ειναι γλυκο με την συνησταμενη δοσολογια του Πανου αλλα δεν με χαλασε .. με μπουχτισε μετα απο μια ωρα ατμισματος αλλα μετα απο μια παυση με ενα απο τα βασικα μου καπνικα και ξανα ατμισμα με μαγκο καταλαβα οτι μπορουσα να συνεχισω μαζι του ... δεν κανει μετα το φαγητο σαν επιδορπιο οπως λενε αλλοι αλλα κανει πολη ωραια συντροφια μετα το απογευμα .. το βραδυ αν δεν πινω φρουτενια κοκτειλς δεν θα το ατμιζα .. αλλα θα το εκανα ανετα αν ηθελα να ξεφυγω απο ενα βασικο αν το εχω ολη μερα πιπιλα ... ..
Γευση και επιγευση την κραταει μεχρι και το τελος .. δεν το χανεις ποτε .. ακομα και με πιπιλα ... η ξυνογλικη γευση του μετα απο μια ωρα ατμισμα σου φερνει ενα σαν γδαρσιμο στο λαιμο αλλα αυτο φευγει αν σταματας να το εχεις πιπιλα και ατμισεις καποιο βασικο σου ... και εδω ηθελα α ρωτησω αν ειχε κανεις αλλος αυτο το γδαρσιμο στο λαιμο απο το υγρο ...αααααα ξεχασα να πω .. ειμαι της σκετης βασης VG και με τιποτα πιτζι ... δεν ξερω στο  μελλον ... :))


Και τωρα για οσους ειναι των καπνικων ...
Δοκιμαστε μια σταγονα απο το μανγκο μεσα σε 10μλ καμηλα ... χχμμμμμ ειναι περφεκτο ... σπαει την ουδετεροτητα της καμηλας και τις δινει μια πιο ζωντανη γευση .. στην επιγευση αφηνει το φρουτο να βγει προς τα εξω ενω στην γευση εχεις το καπνικο και την ουδετεροτητα του ... .. πριν λιγο διαβασα απο εδω για ry69 και μανγκο κατασταση .. και επειδη ειχα ενα ετοιμο ry69  εβαλα και λιγο απο το ετοιμο μανγκο και ειναι beautiful  κατασταση .. σαν να καπνιζεις και να μασας τσιχλα ..χαχαχαχχα 
αυτα και θα επανελθω μετα απο 2 μερες !!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2012, 21:46 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 14, 2012, 22:09 »
και επειδη ειχα ενα ετοιμο ry69  εβαλα και λιγο απο το ετοιμο μανγκο και ειναι beautiful  κατασταση .. σαν να καπνιζεις και να μασας τσιχλα ..χαχαχαχχα 
αυτα και θα επανελθω μετα απο 2 μερες !!!!!

ποιο εύστοχα δεν θα μπορούσες να το διατυπώσεις ;)

Αποσυνδεδεμένος sifis

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΥΚΟ CUBE,PROVARI MINI ΛΕΥΚΟ,spheroid,
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 14:03 »
 ΑΡΩΜΑ-MANGO

Δοκιμή 3 ημερών
ατμοποιητες- zeus,speroid,a2,306 cisco,carto.
mod- provari ,cube,ego twist.
volt- 3,7 μεχρι 4
νικοτηνη 13 mg,0mg
1 βάση με 80vg-20pg
2 βάση με 70 pg-30vg
κατανάλωση 30 ml
 
    Ειμαι απο  τους ατμοιστες που καταναλώνουν μη καπνικα υγρα ως επιτο πλείστων φρουτενια.
το υγρο το δοκίμασα απο την πρώτη μερα,εβαλα 3 σταγονες στα 10 ml ετσι τα ξεκινάω τα αρωματα που δεν ξερω.με το που ανοίγεις το μπουκαλάκι αναδύεται το άρωμα του μανγο στα ρουθούνια και στο χορο ,πραγματικά ειναι σαν να μυρίζεις το φρουτο.
 λοιπον απο την πρώτη δοκιμή δεν με εντυπωσίασε και το αφισα να ωριμαση
 πραγματικά η βάση με την περισσότερη  pg ανέδειξε το άρωμα περισσότερο.
τελικά δεν θα το ελεγα εθιστικώ αρωμα,γεματη ολοκληρωμένη αλλα αδιάφορη γεύση για τα γουσταμου
 το άρωμα μου θύμισε χόρτα(μην παρεξηγηθώ ραδίκια μαρούλια και τέτοια).
τα υπόλοιπα αρώματα του Πάνου ήθελες να φας των ατμοποιητη αυτο ηθελα να των βρασω.
γλυκο στην εισπνοή ξηρό στην εκπνοή,και υστερα μια ξεραΐλα στο στόμα ,εντονο δεν το λες
 ουτε γλυκο που σε λιγώνει απλα με κούρασε η αδιαφορια του.το παράτησα πολλες φορες για να ατμοισω τα υγρα μου. μιξη με μεντα βρηκε καινουρια ταυτοτητα και ενδιαφερων.
στον χωρο δεν ηταν εκνευριστική η μυρωδιά του κατι που το προσέχω λογο δουλειας
 
το μανγκο για μενα ειναι σαν της ερωτικές σχέσεις που ο αλλος αν δεν σου κανει κλικ απο την πρωτη μερα
δεν τον βλεπεις ερωτικά με καμία κυβέρνηση.

 βαθμολογία -4

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 15:43 »
                                                                 ΑΡΩΜΑ  -MANGO-


το λοιπον. αν και μ αρεσουν περισσοτερο εως αποκλειστικα τα καπνικα αρωματα  αυτο που θελω να εκφρασω με καθε ειλικρινια που με διακρινει...για το (mango) τα σχολια μου θα ειναι θετικα.
αν μου προτεινατε τι αρωμα φρουτου θελεις να ατμισεις η απαντηση μου θα ηταν... κανενα. 
ελα ομως που το (mango) μου εκατσε στα γουστα μου. γιατι οπως και να το κανουμε ολα ειναι θεμα γουστου. λοιπον..... εξηγησεις χωρις παρεξηγησεις με λιγα λογια καθως το νημα αφορα ολους τους ατμιστες του φορουμ ωστε να εχουν μια γρηγορη εικονα


γευση-                      πολυ χορταστικη και απολαυστικη
επιγευση-                 πολυ δυνατη και ταυτοχρονα γευστικη
διαρκεια-                   ναι. μπορω να το ατμιζω ολη μερα


εκεινο που μου αρεσε περισοτερο πραγματικα ειναι η γευση του. πολλα αρωματα ειναι στο περιπου.. το (mango) ειναι το αρωμα που πραγματικα γευομαι οπως γευομουνα ενα παγωτο γρανιτα που ετρωγα μικρος απο τα ψυγεια της αλτζιτα. δεν εχω να πω τιποτα παραπανω.


καθε αποψη ειναι προσωπικη  και συμβαδιζει στο γουστο του καθενος.













Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 18:26 »
Καλησπέρα σας

Αυτό που θέλω να ρωτήσω εγώ είναι ποιος από εσάς έβαλε 5% που προτείνει ο κατασκευαστής (Πάνος).
Επίσης να μου πει πόσες σταγόνες είναι το 5%.

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 18:28 »
στα 10 ml ειναι 0,5 ml το 5% τωρα νομιζω πως μπορεις να το μετρησεις με μια συριγγα ακριβως δεν ξερω.

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 18:29 »
Εγω εβαλα και ειναι 15 σταγονες στα 10 ml


Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 18:30 »
Το 5% είναι περίπου 12-14 σταγόνες.

Τόσες έβαλε ο ManosRadX, ο Makis S και ο koloky8anos!

EDIT: Δες εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6945.msg234747.html#msg234747 νήμα που συμφωνεί και ο Πάνος με τις δοσολογίες. ;)

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 18:40 »
Mango λοιπόν!

Ανοίγοντας το μπουκαλάκι αναδύεται μία πολύ ευχάριστη
μυρωδιά που θυμίζει Mango.
Η δοσολογία μου ήταν 15 σταγόνες σε 10ml.
24 ώρες ωρίμανση. Άτμισμα με νέα αντίσταση.
Οι εντυπώσεις μου με 3 λέξεις:
Ευχάριστο-δροσιστικό-τροπικό.
Γευστικά πολύ κοντά στον εν λόγω φρούτο.
Δεν με κούρασε ούτε με μπούχτισε καθόλου.
Μπορώ να το ατμίζω άνετα όλη την ημέρα και σίγουρα
θα γίνει ένα από τα βασικά μου φρουτώδη αρώματα!

Επομένως ένα thumbs up από εμένα!  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 18:41 »
Είστε σίγουροι γιατί εμένα πάντα μου βγαίνανε άλλα όπως και τώρα που δοκίμασα την πυκνότητα του Mango..
Για να μετρήσει κάποιος της σταγόνες σε μια σύριγγα ινσουλίνης 0.5μλ η 1μλ στάζοντας πάντα από το μπουκαλάκι του αρώματος.

Περιμένω απάντηση.

Ο πίνακας που λέτε για μένα δεν ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος takattack

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 18:48 »
Εχει μετρηθεί από άλλους "συνατμιστές" ότι με το σταγονόμετρο του μπουκαλιού 1ml είναι περίπου 30-32 σταγόνες οπότε 0.5 ml περίπου 15-16 σταγόνες.
Κώστα δες και εδώ  http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6945.0.html
Τώρα γι αυτό το άρωμα δεν νομίζω να ξεφέυγει πολύ από τον κανόνα  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 18:55 »
Περιμένω να το μετρήσει κάποιος γιατί το δοκίμασα 4 φορές πριν λίγο όπως δοκιμάζω σε όλα τα αρώματα.
Εμένα γιατί μου βγαίνουν 18-19 σταγόνες το 0,5 ml ?. :wall:
Που είναι και το 5% !!!

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 19:04 »
Εγω αμα δεις το post μου πανω πανω εβαλα 0.5μλ...για μενα αυτο ειναι το 5%

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 19:16 »
Σαν δοσολογία ακολουθώ τον πίνακα που σου παρέθεσα.
Σαν δόση στα δικά μου DIY υγρά κρατάω λίγο το χέρι μου.
Στο Mango έβαλα 7-8 σταγόνες από το μπουκαλάκι που μας έστειλε ο Πάνος και είμαι μια χαρά από γεύση.
Στο Nicciola που γράφει το νήμα για 7% βάζω 12 σταγόνες και είναι super.

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: Δοκιμές υγρών και αρωμάτων AtmosLab από την ομάδα ALT
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 15, 2012, 19:32 »
Άρα είσαι ικανοποιημένος με μη έντονες γεύσεις - αρώματα . Γιατί και εγώ έβαλα λιγότερο από 5%

Όμως το θέμα δεν είναι αυτό .

Ο Πάνος προτείνει 5% και κάποιοι από εμάς βάζουν 3% σύμφωνα πάντα με την μέτρηση την δικιά μου.
Που είναι 0,5ml = 19 σταγόνες = 5% στα 10ml υγρού .
Οι σταγόνες από το ίδιο το μπουκαλάκι και όχι κάποια πιπέτα .

Επομένως δεν προτείνετε από εμάς το 5% γιατί θα είναι πολύ έντονο , εκτός και αν αρέσει σε κάποιους.

Παρακαλώ πολύ όποιος έχει σύριγγα 0.5 η 1ml να μετρήσει της σταγόνες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3048 247041 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:38
από itinenkoaz
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem