vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

275 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, camber, manoslykos, Lazy Dog

Twitter

Απο χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου σε καπνιστή

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
 :hmmm: Μετά απο 5 μήνες συνεχούς ατμίσματος με χωρίς παράλληλο κάπνισμα ΚΤ , έχω την αίσθηση ότι οδηγούμαι στον ολισθηρό δρόμο της επιστροφής. Ολο αυτό το διάστημα είναι ζήτημα να είχα καπνίσει πέντε ΚΤ. Εδώ και 3 - 4 μέρες όμως με έχει πιάσει μια έντονη επιθυμία για ΚΤ και έχω καπνίσει ήδη δύο πακέτα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Ολους αυτούς τους μήνες δεν αισθάνθηκα ποτε την ανάγκη να καπνίσω. Μήπως φταίει ο 901 ? Μήπως φταίει το Vinirette Virginia ?
Kάνω μια προσπάθεια να γυρίσω σε evo και ecopure regular. H αλήθεια είναι ότι ο 901 με τσάκισε με αυτή την άσχημα γλυκιά γεύση που δίνει. Μήπως φταίει η κρίση και οι ψεκασμοί ?  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απο χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου σε καπνιστή
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 07, 2010, 22:38 »
ωπα Θεμη.αστο το κτ.τοσο καιρο <<κρατησες>>.εχεις evo?exeiσ ecopure?ή σου εχουνε τελειωσει?αν εχεις ορμα σε αυτα.οχι στο κτ.και εμενα τις τελευταιες μερες μου ερχετε η επιθυμια για κτ γι'αυτο φορτονο το ego με 510 και 36mg tobacco απο τοταλυ.και ετσι ξεγελαω την επιθυμια αυτη.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απο χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου σε καπνιστή
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 07, 2010, 22:45 »
ωπα Θεμη.αστο το κτ.τοσο καιρο <<κρατησες>>.εχεις evo?exeiσ ecopure?ή σου εχουνε τελειωσει?αν εχεις ορμα σε αυτα.οχι στο κτ.και εμενα τις τελευταιες μερες μου ερχετε η επιθυμια για κτ γι'αυτο φορτονο το ego με 510 και 36mg tobacco απο τοταλυ.και ετσι ξεγελαω την επιθυμια αυτη.
ευτυχώς έχω απ όλα :D

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Απο χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου σε καπνιστή
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 07, 2010, 22:46 »
Ισως οφείλεται στο άγχος την απογοήτευση και το φόβο που έχει προκαλέσει η (κακή) κοσμογονία των ημερών.
Το τσιγάρο (δυστυχώς) δεν έχει μόνο νικοτίνη...

Ισως πάλι να θέλεις να πιαστείς απο μια συνήθεια που την είχες χρόνια για να νιώσεις πιο ασφαλής.

Εγώ προς το παρόν τουλάχιστον εξακολουθώ να το βλέπω με απέχθεια...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απο χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου σε καπνιστή
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 07, 2010, 23:15 »
μάλλον με τρόμαξε η κρίση  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Απο χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου σε καπνιστή
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 08, 2010, 00:10 »
Μην το κάνεις Θέμη , σε 1-2 μέρες θα σου έχει φύγει
αυτά τα πισωγυρίσματα μας πιάνουν μερικές φορές , ήταν ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΕΜΗ   :wall:
 :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απο χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου σε καπνιστή
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 08, 2010, 00:12 »
εγω προτεινω ωρε αδερφια,οταν καποιος απο εμας καπνιζει κτ,να των μαστιγωνουμε.Ή να τον αλυφουμε με πισσα και πουπουλα.Ή να τους κρεμαμε ταμπελα <<ΕΙΜΑΙ ΤΕΝΤΥ ΜΠΟΪΣ>>

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Απο χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου σε καπνιστή
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 08, 2010, 00:43 »
Όχι όχι όχι Τem! Με τίποτα!
Είμαι κι εγώ ακριβώς στην ίδια κατάσταση με σένα, μόνο που εγώ ακόμη κρατιέμαι.
Είναι ένας μήνας που δίνω μάχη και καθημερινα την κερδίζω.
Ανέβηκα σε mg παίζω σταθερά στα 24, έβαλα και το 510LR και στάνιαρα! :)) ;)
Που μένεις; έχω άλλο ένα LR αχρησιμοποίητο, είχα παραγείλει 2. Ίσως μπορεί να βοηθήσει
Για μένα σίγουρα θα βοηθήσει :))
Στείλε διεύθυνση σε pm

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Απο χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου σε καπνιστή
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 08, 2010, 01:14 »
Εγω δοκιμασα μια τζουρα απο την κοπελα μου για να δω πως ειναι επειτα απο δεκα μηνες χωρις δαυτο... Αμεσως αηδιασα με την γευση του καπνου στην γλωσσα μου!!!

Η μονη παρενεργεια... το ιδιο βραδι εβλεπα εφιαλτη οτι καπνιζα κανονικο τσιγαρο!!!  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απο χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου σε καπνιστή
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 08, 2010, 03:57 »
Παιδιά, θα την πω κι εγώ την αμαρτία μου. Την τελευταία εβδομάδα ατμίζω καπνό. Ατμίζω όλο κι όλο 1 καρτο american blend και όλη την υπόλοιπη μέρα ατμίζω καπνό (RYO) με το iolite. Τα υγρά δεν με ικανοποιούν και δεν καλύπτουν την επιθυμία μου για καπνό. Ήδη περιμένω βιολογικό καπνό από την Ξάνθη χωρίς πρόσθετα. Βάζω λίγο καπνό, στάζω 3 σταγόνες VG χωρίς νικ. και απολαμβάνω το χαρμάνι. Έχω διαβάσει πολύ επάνω στο θέμα του ατμίσματος καπνού και δη βιολογικού και θέλω να πιστεύω πως δεν είναι περισσότερο βλαβερό από το e-liquid. Λένε ότι είναι κατά 98% λιγότερο βλαβερό από το κάπνισμα του καπνού. Επίσης καμιά φορά βάζω καπνό ναργιλέ (molasses) με γεύση καφέ που πήρα και έχει φοβερή γεύση αλλά μετά θέλει καλό καθάρισμα και είναι βαρετό. Πιστεύω ότι προς το παρόν θα πορευτώ έτσι και αναλόγως με το πώς θα με πάει θα αποφασίσω για την συνέχεια.
Keep vaping!  :D

Υ.Γ. Θέμη, είναι κρίμα να το ξαναρχίσεις. Don't do it Tem! :))

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Απο χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου σε καπνιστή
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 08, 2010, 09:07 »
Βασίλη , είναι λογικό ο ατμός καπνού αφού δεν καιγεται να μην έχει ιδιαίτερα βλαβερές συνέπειες
Αλλά δεν είναι μεγάλος μπελάς να είσαι με τον αναπτήρα στο χέρι ? Μπορείς να κάνεις μια σύγκριση για να καταλάβουμε σε σχεση πάντα με το ΗΤ ? Επίσης αν θες κάνε και μιά σύγκριση όσο αφορά το κόστος λειτουργίας.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απο χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου σε καπνιστή
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 08, 2010, 11:09 »
Μ αρέσει που αγόρασα πρόσφατα Vinirette 0mg.  Η κατάσταση ούτε με 15 δεν παλεύεται.
Εχω γυρίσει πλέον σε 24άρια τουλάχιστον. Vasili και sktoris δώστε περισσότερες πληροφορίες.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απο χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου σε καπνιστή
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 08, 2010, 15:23 »
Βασίλη , είναι λογικό ο ατμός καπνού αφού δεν καιγεται να μην έχει ιδιαίτερα βλαβερές συνέπειες
Αλλά δεν είναι μεγάλος μπελάς να είσαι με τον αναπτήρα στο χέρι ? Μπορείς να κάνεις μια σύγκριση για να καταλάβουμε σε σχεση πάντα με το ΗΤ ? Επίσης αν θες κάνε και μιά σύγκριση όσο αφορά το κόστος λειτουργίας.

Δεν χρησιμοποιείς αναπτήρα. Έχει διακόπτη ροής του υγραερίου και κουμπί ανάφλεξης. Όπως τα γκαζάκια El Greco.
Επίσης, διαθέτει θερμοστάτη έτσι ώστε όταν η θερμοκρασία φτάνει τους 190° σταματάει να θερμαίνει το θάλαμο που τοποθετείς τον καπνό ή το βαμβάκι με το υγρό. Έτσι ποτέ δεν ξεπερνάει αυτή τη θερμοκρασία που είναι μια ασφαλής θερμοκρασία όπου δεν έχουμε καύση. Η καύση του καπνού δημιουργείται στους 600° - 800°.
Το κόστος του είναι €140 (μαζί με κάποια ανταλλακτικά €150) και μετά χρειάζομαι φιάλη υγραερίου όπου με το κάθε γέμισμα ατμίζεις 2 ώρες και καπνό.
Με ελάχιστο καπνό και 1-2 σταγόνες VG (για ντουμάνι) ατμίζω 20 λεπτά.
Πάντως ξεχνάς ατμοποιητές, μπαταρίες, φορτίσεις!
Το πήρα από http://www.vaposhop.com/vaporizers/portable_vaporizers/vaporizer_iolite/

Περισσότερες πληροφορίες http://www.xsmoker.info/?q=node/21
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2010, 15:29 από Vasilis »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Απο χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου σε καπνιστή
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 08, 2010, 15:36 »
Θενκς Billy , πολυ καλή η ενημέρωση  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Απο χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου σε καπνιστή
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 08, 2010, 17:50 »
Tem,
Εμένα μου βγήκε με από έναν μήνα.
Το κόλπο είναι να μην αοράσεις τσιγάρα, ή άφησέ τα στην δουλειά...
Άσχετο, αλλά τι βρήκα!
Μήνυμά μου τις 5/9/09 : Ηρεμείστε λιγάκι με τα έξοδα! Δύσκολες εποχές έρχονται!
Προσκυνείστε με!!
 :respect: :respect:
Ευχαριστώ πολύ!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123612 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12753 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos