vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Τι είδους τροφοδοσία προτιμάτε σε επισκευάσιμο ατμοποιητή ?

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Ακόμα δεν έπαιξες?  :tongue_smilie:
Απαπαπα
Δεν ξέρεις ΤΙ χάνεις!!
(Γεύση γεύση και πάλι γεύση)
 :D :D

Έπαιξα και πολύ καιρό μάλιστα 8)
Αλλα μόλις άρχισε τα χαζά τον άφησα και εγώ ;D

Αποσυνδεδεμένος prvhn

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Παρ΄ ότι έχω ατμίσει πολύ περισσότερο χρόνο φυτίλι από mesh, το δεύτερο με έχει κερδίσει κατά κράτος.
Μετά την εμπειρία με mesh, το φυτίλι είναι απλά ένα mess!
Τα διαφόρων ειδών σφουγγαράκια τα καταψήφησα από τότε που ήμουν στράβακας με το η.τ., ενστικτωδώς κάτι δεν μου άρεσε σ΄ αυτά.

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
+1  στο mesh απλα ειναι ακουραστο. Οτι και να του κανεις το ιδιο μενει. 

Αποσυνδεδεμένος afrogall

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Μπορεί κάποιος να κατηγοριοποιήσει τους γνωστότερους επισκευάσιμους ατμοποιητές της αγοράς σε ποια κατηγορία ανήκει ο καθένας? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
ατμισα δυο φορες απο συνατμιστες  ( γνωστες του mesh)
:hmmm: πρωτη σκεψει... οτι μ αυτο θα αρχισω παλι το κ.τ. και ο λογος ειναι οτι ειχε μονο γευση  :yes: 
οποτε ψηφιζω τανκ  :yes: μεχρι να βρεθει καποιος που να μου αλλαξει γνωμη  :))   

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Εμενα μου φαινεται πολυ βαβουρα το mesh... και για να μην ειμαι αδικος.... απο οσα βιντεακια εχω δει.
Φυτιλακι και παλι φυτιλακι λοιπον (τανκ τυπου). Μια χαρα με καλυπτει και γινεται και στο ποδι η αντιστασουλα..

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Μπορεί κάποιος να κατηγοριοποιήσει τους γνωστότερους επισκευάσιμους ατμοποιητές της αγοράς σε ποια κατηγορία ανήκει ο καθένας? :dontknow:
Φιτίλι με φίλτρο (sera, κλπ)
Α1, Α2 Κλάσηκ, Spheroid, Steam Machine, RCAmizer, The Jack, OOFS, FAT, MArk T, ξεχναω κανεναν?

Φιτίλι (τροφοδοσία τανκ)
Α2-Τ, Οδυσσέας, Πηνελόπη, iAtty, RTA, DID, ORION ποιός άλλος?

Mesh
Line, Mini, Maxi, Zenesis, G-tank, Aris G, DID, ORION ειναι και αλλοι?

και ναι βάζω και το Οράιον μέσα και ας μην ειναι σκέτος ατμοποιητής! Σιγά μην δεν τόβαζα!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος lasal

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Α2 Bulli
Και για όσους δεν κατάλαβαν, ο Orion παίρνει και mesh και φυτίλι
 ;)
Ποποοο σαν κόντρα μου μοιάζει (εννοείτε ευγενική κόντρα)
 :D

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
 :) Ο Mark-T Infinity δεν ανήκει στην δεύτερη κατηγορία αλεξ?διότι έχει τανκ όπως ο Α2Τ-ΤΜ ???
 :) Είναι και ο regenesis στην τρίτη κατηγορία!!!
 :) Είναι και ο LS-E δεύτερη κατηγορία!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2012, 23:38 από KOSTAS1979R »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Μπραβο ρε συ!
Συμπληρώστε/διορθώστε με!
Του Regenesis το ονομα είχα ξεχασει γ@#ώτο!!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:  Ζητω συγγνωμη απο τον κατασκευαστή!!!

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
 ;) Συγχωρεμένος αλεξ :)) :))

Αποσυνδεδεμένος soulpe

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής απο 10/12/2012
Εγώ πάντως προτιμάω το Mesh και για την καθαρότητα και για το ντουμάνι και για την γεύση....Αρκεί βέβαια να έχεις τα κατάλληλα εργαλεία..



Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Οπως ειπε και ενα παιδί πιο πάνω, μετά το mesh το φυτίλι ειναι mess  :))

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Mesh φυσικά, για την καθαρότητα την γεύσης που σου δίνει και
την ποιότητα και την υφή του ατμου.
Ασε που αν ειναι να πάρω καμένο, προτιμώ το καμένο του mesh παρά το καμένο του φυτίλιου.  :))

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Δεν έχω δοκιμάσει mesh, κι από ότι ακούω το μεγαλύτερό του πλεονέκτημα είναι η γεύση, που δεν με πολυενδιαφέρει, αφού ατμίζω σκέτη VG, αλλά αυτό που μου φαίνεται βουνό είναι το στήσιμό του ειδικά στο κάψιμο.

Με τον Οδυσσέα, έχω πολύ εύκολο στήσιμο, χτύπημα (με 10-12mg), ικανοποιητική αυτονομία και κάθε 5 μέρες περίπου που αλλάζω φιλτροαντίσταση, είναι σε πολύ καλή κατάσταση, αλλά την αλλάζω.

Κάνω 3-5ml την μέρα και οι αντιστάσεις που φτιάχνω είναι 1,4 - 1,8Ωμ, ανάλογα την "διάθεση" της στιγμής...

Ψήφισα ήδη, αλλά συνοψίζοντας: φυτίλι - tank  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8447 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180835 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34086 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537087 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085486 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12