vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, th3ofilos, JohnDag, ilias1972, maprix, bloodlessz, grag, Lazy Dog, Jorge

Twitter

Τι είδους τροφοδοσία προτιμάτε σε επισκευάσιμο ατμοποιητή ?

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Mesh γιατί θεωρώ πως αποδίδει καλύτερα τις γεύσεις, αλλά και για λόγους άρχουσας πρεσβυωπίας πιο εύκολο.

Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
Mesh γιατί θεωρώ πως αποδίδει καλύτερα τις γεύσεις, αλλά και για λόγους άρχουσας πρεσβυωπίας πιο εύκολο.
Μείνε στην αρχουσα. Συμφέρει! Αλλα κρύβε λόγια. Μην μας παρουν χαμπαρι οτι meshιαζόμαστε για αυτό το λόγο! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος lasal

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Α2 Bulli
lasal εκτος απο τον alex πρεπει να εισαι ο δευτερος που βλεπω με orion :thumpup:
Φυτίλι και φυτιλοειδή άτμιζα πολύ καιρό και πολλές φορές εναλλάξ mesh φυτίλι
Αν δεν ειχα τον Orion σίγουρα θα είχα κάποιον άλλον τύπου genisis

Οποιος δοκιμάσει εναν "σωστά σεταρισμένο" τύπου genisis δεν ξαναγυρνά πίσω στο φυτίλι
Οπότε mesh mesh και πάλι mesh
Γεύση γεύση και πάλι γεύση.
ΥΓ.
Οταν εχεις την δυνατότητα να δοκιμάσεις και τα δύο mesh και φυτίλι για αρκετό καιρό τοτε μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα
Οι Γάλλοι μάγειροι λένε: "Αν δεν εχεις δοκιμάσει ενα φαγητό δεν μπορείς να ξέρεις το γεύση έχει!!"   
Γιαυτό........δεν με πτοούν οι ψηφοφορίες
:)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2012, 13:29 από lasal »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Καλά τώρα δεν πρόκειται να αλάξει κάποιος τις συνήθειές του με μιά ψηφοφορία.
Στη φάση που κάποιος προσπαθεί να αποφύγει το κ.τ δεν μπορεί να έχει τις αστάθειες του mesh και τα νεύρα του να γίνονται τσατάλια.

Ούτε ''άστο και πιάστο αύριο''
Μέχρι αύριο θα βρεί κάτι άλλο (με φυτίλι εννοείται αφού αν είναι με mesh θα πάει για μεθαύριο) :))

Και το πιό πιθανό θα κολλήσει διότι θα το καταφέρει (μετά την ταλαιπωρία του πλέγματος)

Καλή γεύση όπως λέτε (και εγώ έχω αλλά στην άκρη)

Κάποια στιγμή :hmmm: θα ''παίξω μαζί του ;)

Αποσυνδεδεμένος lasal

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Α2 Bulli
Ακόμα δεν έπαιξες?  :tongue_smilie:
Απαπαπα
Δεν ξέρεις ΤΙ χάνεις!!
(Γεύση γεύση και πάλι γεύση)
 :D :D

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Ψηφισα φυτιλι με τανκ.
Μετα ειδα οτι ειναι οι περισσοτεροι ψηφοι ;)
Μαλλον ειμαι σε καλο δρομο
γιατι απο την μια θελω γευση
και απο την αλλη δεν εχω ασχοληθει ακομη με mesh :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
<<Οταν εχεις την δυνατότητα να δοκιμάσεις και τα δύο mesh και φυτίλι για αρκετό καιρό τοτε μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα
Οι Γάλλοι μάγειροι λένε: "Αν δεν εχεις δοκιμάσει ενα φαγητό δεν μπορείς να ξέρεις το γεύση έχει!!"   
Γιαυτό........δεν με πτοούν οι ψηφοφορίες
:)>>

 :yes: :yes: :thumpup:

δεν ψηφίζω γιατί όλα έχουν την χρήση τους
φιτίλι με σέρα,άρα μικρό τανκ για γρήγορη αλλαγή γεύσεων
φιτίλι με τανκ,για αγαπημένες καπνικές γεύσεις
mesh,για αγαπημένες γλυκές γεύσεις και χαλαρό άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Αν και δεν έχω ποτέ χρησιμοποίηση mesh,από αυτά που έχω διάβαση έχω καταλάβει ότι σε γεύση δεν παίζετε!!!
 :) Και όταν θα πάρω κάποια στιγμή θα προτιμήσω κάποιον που είναι και ελληνικής κατασκευής :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
εχω δοκιμασει πολλα σεταπ σε ολα τα ειδη ατμοποιητων, και αυτη τη γευση το ντουμανι και τον οχι τοσο υγρο ατμο που δινει το μες,δεν το εχω πετυχει με φυτιλι.
το μες ειναι η κορυφη στην αποδοση,αλλα το πληρωνεις με σπασιμο νευρων στην φαση της εκμαθησης!!! πολλες φορες στην αρχη εφτασα τις 2-3 το βραδυ να προσπαθω να το κανω να δουλεψει.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
 :) Έναν ατμο για να ατμίζουμε και τον ατμο με το mesh σιγά σιγά θα το μάθουμε  πιστεύω όταν θα πάρω!!!

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από 2  μήνες συμβίωσης με mesh μπορώ να πω ότι ΑΝ το πετύχεις όπως πρέπει σβήνει κατά την γνώμη μου όλα τα άλλα. Καθαρή γεύση, ωραίο ντουμάνι και μένει το θέμα χτύπημα, που σε μένα άλλοτε πετυχαίνει και άλλοτε όχι. Πάντως καλά και τα φυτίλια αλλά mesh και πάλι mesh.

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Ψήφισα για τανκ αλλά η αλήθεια είναι ότι ο καθημερινο μου ατμοποιητής εινα με σέρα και το τανκ το εχω μονο για καμια ειδική περίπτωση.
Ειναι πολύ ποιο απλό και εύκολο το σερα απο τις υπάρχουσες υλοπιήσεις τανκ και αυτο απο μόνο τουτελικά ειναι αρκετό κίνητρο για να μπουν τα τανκακια στην ακρη.

Αποσυνδεδεμένος thanasssis

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Ψήφισα Φυτίλι με φίλτρο (sera, κλπ) γιατί mesh δεν έχω δοκιμάσει και με tank αργά ή γρήγορα έρχω διαρροές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8438 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180827 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537021 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237895 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16124 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085473 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35533 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12