vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, giorgos1999, bloodlessz, Tazz, manoslykos, billythekid

Twitter

Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 23, 2012, 03:03 »

Ναι.. Για να λεω ολοι την αληθεια ειναι μαλακο μεταλλο... πηγα να βγαλω με πενσα το καρφακι του ατμοποιητη για να τον δοκιμασω σε dripmode στις αρχες και αντι να βγει κουμπωτα το καρφακι οπως φανταζομουν, εγινε χαλκομανια..και ειχα απογοητευτει αρκετα στην αρχη... Ειχα και τα νευρα μου γιατι δεν ηξερα να τον σεταρω...
Στο συγκεκριμενο μήνυμα που ειχα γραψει, απο πεσιμο κουμπωμενος πανω σε μια ego νομιζα οτι ειχε στραβωσει αλλα τελικα μετακινήθηκε το σπειρωμα 510 που ειναι κουμπωτο στο υπολοιπο σωμα και πειρε λοξη θέση αν με καταλαβαινεις... Το εφερα παλι στην ευθεια μια μερα ασκώντας αντιθετη πιεση πανω του.. Αλλα αυτο δεν το ειχα γραψει  ::)  ...
Το υπόλοιπο σωμα του επειδη εχει μεγαλυτερο παχος δεν εχει τόσο μεγάλο πρόβλημα και φόβο, μου εχει πεσει αλλες 2-3 φορες απο το τραπεζι και δεν επαθε τίποτα.
Αλλα και ετσι πιστεύω με 2-3 τέτοιους ατμοποιητες (με τιμές κινας) βγαζεις ποοοοοοολυ καιρο.....
Ενας ss με 70-90 euro και να τον προσέχεις λες και ειναι απο χρυσο ή 3 τετοιους (σε τιμή...κανε τα μαθηματικά..) που θα σου κρατήσουν το ίδιο διάστημα σίγουρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 23, 2012, 15:02 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 23, 2012, 09:45 »
Σορυ αλλα επεμβαίνω για να αντικρούσω το επιχείρημα.
Επειδή εγω είμαι ο πιο τσαπατσούλης χρήστης που έχετε δεί, προτιμω το SS οχι για να ειμαι με την γκλανολ στο χέρι και να γυαλιζω για να ειναι ομορφο, αλλα επειδ΄γη δεν θα την πιασω ΠΟΤΕ στα χέρια μου και θελω τα μηχανακια μου να δουλευουν ακόμα και μετα απο ενα εξαμηνο που θα κανουν να δουν καθαρισμα.
ΔΕΝ τα προσεχω
ΔΕΝ τα καθαρίζω
ΔΕΝ τα γυαλιζω ΠΟΤΕ
ειναι ΓΕΜΑΤΑ γρατζουνιες και σημαδια απο πεσιματα.
και επειδη ειναι SS δεν εχουν παρει χαμπαρι τιποτα ουτε λειτουργικα βεβαια, αλλα ούτε καν αισθητικά.
Για να δεις τις γρατζουνιες πρεπει να το φερεις στα πεντε εκατοστα απο τα ματια σου.
Με τα νικελωμενα δεν συμβαινει το ιδιο. Και με τα μαλακά μεταλλα θα εχεις παντα πεσιματα, γουβες, κλπ.
Ενας καλος ατσαλινος ατμοποιητής, ΔΕΝ θα σου κρατησει τον ιδιο χρόνο με πεντεξι μουφα κινεζικους. Θα σου κρατησει ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.
Και ΧΩΡΙΣ να τον προσεχεις λες και ειναι χρυσος! Ειμαι ζωντανο παραδειγμα αυτου!
Ειμαι φτωχός ψωνίζω ακριβα.
Προσωπικά, εαν και εφόσον εχω δοκιμασει και ξερω οτι μου ταιριάζει ενα μηχανάκι, καλυτερα να περιμενω τον αλλο μηνα που θα εχω μαζεψει τα λεφτα να το παρω παρα να παρω 4 επισκευάσιμους μουφα για καβατζα.


Απόψεις....
Φιλικα πάντα!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 23, 2012, 09:57 »
Ειμαι φτωχός ψωνίζω ακριβα.Προσωπικά, εαν και εφόσον εχω δοκιμασει και ξερω οτι μου ταιριάζει ενα μηχανάκι, καλυτερα να περιμενω τον αλλο μηνα που θα εχω μαζεψει τα λεφτα να το παρω παρα να παρω 4 επισκευάσιμους μουφα για καβατζα.


Απόψεις....



Απόψεις ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΕΣ :thumpup:  Μπράβο μας 8)

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 23, 2012, 10:28 »
εμενα με προβληματιζει και κατι αλο.τοσον καιρο που κυκλοφορει στην αγορα ο LS-E,οι κινεζοι γιατι εκαναν τον κινεζο και δεν τον εβγαλαν στην αγορα μεσω των σαιτ,για να τον αγορασουν ολοι φθηνα;μηπως παιζουν και αυτοι καποια παιχνιδια με γερμανοπολωνους,για να πουλιεται πιο ακριβα;

Αποσυνδεδεμένος peritzan

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 23, 2012, 10:30 »
Για εμας τους νεους στο ατμισμα ομως,ειναι προτιμοτερο να μπουμε στον κοσμο του επισκευασιμου με 10 Ευρω παρα με 50-60+

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 23, 2012, 10:31 »

Ετσι ειναι. Ο καθενας μετραει τις αναγκες / απαιτησεις, ικανοτητες, τα γουστα του και τελος τη τσεπη του. Αρκει να εχει και ολα τα δεδομενα (γνωσεις) να αποφασισει. Φολες θα φαμε, αλλα θα ειναι λιγοτερες.

Σ.Σ  Εγω ολο αναβαλω την αγορα επισκευασιμου γιατι εχω βρει το ιδανικο setup των δυο ce4 που δουλευω. Ο ενας εχει πεσει και απο μηχανακι εν κινησει, χωρις να σπασει ουτε το πιπακι, και χωρις να αφησει γρατζουνια !!!!.  Ηταν ομως καλη παρτιδα. Υπαρχουν αλλοι που ειχαν διαληθει και απο μονοι τους οπως ειχα διαβασει.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 23, 2012, 10:36 »
Για εμας τους νεους στο ατμισμα ομως,ειναι προτιμοτερο να μπουμε στον κοσμο του επισκευασιμου με 10 Ευρω παρα με 50-60+
εχεις απολυτο δικιο σε αυτο.μεχρι να μαθεις τουλαχιστον,να χαλασεις φθηνο ατμο και οχι ακριβο.μετα βλεπεις και κανεις.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 23, 2012, 10:40 »
Ναι εννοείται! Δεν δίνεις 60 με 90 για να κανεις πειράματα!!!!
Αλλα για αυτό είπα αν ξερεις και εχεις δοκιμάσει!
Για εισαγωγή στους επισκευάσιμους αυτοί εδώ είναι τέλειοι!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 23, 2012, 11:32 »
Και όμως δίνεις ;D
Εγώ πήρα με 100 αλλα μετά απο 6 μήνες στον ατμό.
Όυτε τον χάλασα ούτε με προβλημάτισε

Κοινώς ήξερα τι έπαιρνα , ήμουν έτοιμος γι'' αυτό ;)


Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 23, 2012, 11:43 »
Tο θέμα ειναι όποιος βρει επισκευασιμους με τιμες χωμα απο οποιοδήποτε site πουλαει λιανική να κανει μια ανακοινωση και ας ειναι το site και απο την αλλη ακρη της γης   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 23, 2012, 12:00 »
κανα νεο για τον επισκευασιμο της smoktech(που ειναι σαν tank) εχουμε?

Αποσυνδεδεμένος Nerompistolo

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
  • Sex Nerompistols xD
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 23, 2012, 20:49 »
εχεις απολυτο δικιο σε αυτο.μεχρι να μαθεις τουλαχιστον,να χαλασεις φθηνο ατμο και οχι ακριβο.μετα βλεπεις και κανεις.

Δοξα το θεο υπαρχουν πολυ καλες επιλογες πληρως επισκευασιμων ατμοποιητων απο ελληνες κατασκευαστες.Αυτο παει να πει οτι και το χειρωτερο στραβαδι να εισαι(οχι ειδικα, αλλα γενικα ομιλομενος) οτι στραβο και να κανεις δεν θα τον πληρωσεις καινουριο απο την αρχη, αλλα με ενα μικρο κοστος θα τον κανεις παλι λειτουργησιμο.
Αρα η μονη διαφορα για τον νεο ατμιστη αναμεσα στα δυο ειναι ουσιαστικα οτι διαβαζοντας review-setup και προβληματισμους γραμμενα εδω στο φορουμ,θα εχει εναν πολυ καλο ατμοποιητη με τα παρελκομενα του τον οποιο θα τον λειτουργησει μονος του, οπως και αν γινει αυτο, εν αντιθεση με τη κινεζια που επι του παροντος ειναι οτι βρεξει ας κατεβασει.
Δεν προσπαθω να θαψω τους chinable  :tongue_smilie: ,  ισα ισα οταν ερθουν ολο και καποιον θα τιμησω για την παραλια ;D

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 23, 2012, 21:57 »

Καλά θα δω και στην πράξη πόσο κρατάει ο κινέζικος bulli παιδιά (ελληνικός ακόμα δεν βγήκε).. 1 μισή μηνα τον εχω μόνο, θα δειξει ... αν κάποιο μέλος που τον χρησιμοποιεί πιο μεγάλο διάστημα είχε κάποιο σοβαρό πρόβλημα ας γράψει.
Πάντως ευτυχώς δεν αρχισε να σκουριάζει ακόμα.

Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 23, 2012, 22:13 »
a2t κλώνο δεν έχω δει ούτε και εγώ,και για τα γούστα μου δεν επαρκεί

Απ: Επισκευάσιμοι απο ΚΙΝΑ (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 24, 2012, 18:01 »
Πάντως ευτυχώς δεν αρχισε να σκουριάζει ακόμα. [/size]
Είναι νωρίς ακόμα  :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180556 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33951 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536145 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59769 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237394 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 580 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15563 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136117 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085295 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10226 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12