vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

289 επισκέπτες, 7 χρήστες
grag, Doubt, george kotsopoulos, manoslykos, dvelev, saltcity, I.P

Twitter

Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)

Αποσυνδεδεμένος spyrosrg505

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #75 στις: Οκτωβρίου 04, 2012, 10:11 »
ταιριαζει πολυ με πρασινο μηλο με αυτο τουλαχιστον αρεσε σε εμενα σκετο δεν μπορουσα με τιποτα......
Το δοκίμασα και επιβεβαιώνω : camila  + πράσινο μήλο atmos = :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος LestatMK

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #76 στις: Οκτωβρίου 04, 2012, 11:43 »
Συγγνωμη που επεμβαίνω, αλλά ήθελα να ρωτήσω εάν είμαι ο μόνος που ΔΕΝ βρίσκει κάτι το ¨καπνικο¨ στα καπνικά της Αtmos Lab. Toυλάχιστον στα Κapnos, Agrinio & RY69 που έχω δοκιμάσει. Όλα σαν τσιχλόφουσκα με λίγη δόση από καραμέλα μου κάνουν, γιαυτό πραγματικά αναρωτιέμαι καιρό τώρα γιατί τα βαφτίζουν "καπνικα".
Να σημειώσω πως και ανοιχτά τα αφήνω 2-3 μέρες αλλά δεν αλλάζει κάτι.

Υπενθυμίζω πως πρόκειτα περί προσωπικού γούστου και δεν θέλω να ξεκινήσω κάποια αντιπαράθεση.


Συμφωνώ και επαυξάνω! Ελπίζω στο δειγματισμό που θα ακολουθήσει να αλλάξουν οι εντυπώσεις μας.  :)

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 05, 2012, 21:00 »
Της Atmos θα τα βάλω σε Genesis και θα λάβω την τελική απόφαση. Πάντως υπάρχουν σταθερά σε τανκ με Bodge το Coffee, Camila + Bitter Wizzard, και το Kapnos. Από εκεί και πέρα έχω πάρει το Gina αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη, το RY69 δεν μου έκανε αλλά θα το δοκιμάσω ξανά στο μέλλον σε Genesis, και έχω ακόμα το Agrinio, από καπνικά της που περιμένει τελική αξιολόγηση σε Genesis και Steam Machine.

Δυστυχώς είναι άπειρες η επιλογές και έχω πείξει γιατί συνολικά έχω πάνω απο 20 καπνικά αλλά δεν έχω προλάβει να τα φτιάξω όλα.

Τέλος πολύ καλή εντύπωση και με καλές κριτικές όσον αφορά την οσμή του από τρίτους έχω για το το πρώτο καπνικό που δοκιμάζω από την Flavourart το 7 Leaves. Κάποια στιγμή και λόγο θετικής εντύπωσης θα τα δοκιμάσω όλα τα καπνικά της.

Υγρό σαν το El Toro Cigarillos πάντως δεν έχω βρει σε μεστότητα, γεύση και απόλαυση και δεν έχω καν δοκιμάσει τα άλλα της El Toro που είναι το σημείο αναφοράς για εμένα αν και γενικά δεν αγοράζω έτοιμα.

Γενικά είναι απίστευτα πολλά αυτά που παίζουν ρόλο πάντως με τα DIY για να καταλήξεις και δεν βλέπω να καταλήγω ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 00:22 »
Άρχισα και ψιλοβαριέμαι κι εγώ (όπως οι περισσότεροι τελικά μετά από καιρό) με τα έτοιμα αρώματα και σκέφτομαι να πειραματιστώ με DIY  :-\

Από βάσεις της Nobacco τί έχετε δοκιμάσει που να αξίζει; Ατμίζονται σκέτες ή θέλουν οπωσδήποτε ανάμειξη με αρώματα;
Γράψανε κάποιοι συνατμιστές για το RY69 της Atmos, έχει σχέση με το ομόνυμο της Nobacco? Επίσης για Camila και Φωτιά που αναφέρθηκαν ήδη, φαντάζομαι αναφέρθηκαν στα υγρά αυτής της εταιρίας ή κάποιας άλλης;
Τέλος, το άρωμα "Αγρίνιο" το δοκίμασε κάποιος κι αν ναι τί λέει; Είναι αυστηρά καπνικό ή γλυκίζει;
Thanx εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 00:45 »
οι βασεις απο nobacco ειναι στην ουσια απο atmos lab.για σκετη βαση αμα θελεις να κανεις εγω θα σου ελεγα να δοκιμασεις balanced γιατι εχει και χτυπημα και ατμο.το ry69 δεν εχει καποια σχεση με καποιο αλλο υγρο αποκλειστικο της nobacco.γενικα παντως αν θελεις για γλυκα-φρουτωδη αρωματα θα σου προτεινα βαση mist που ειναι vg και επειδη απο μονη της γλυκιζει θα ταιριαξει απολυτα.αν θελεις καπνικα η balanced ειναι μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 01:48 »
Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου φίλε ξεκινώντας με τη βάση mist, αν και είναι δυνατή για τα γούστα μου (βγαίνει σε 20 mg νικοτίνη ενώ εγώ ατμίζω από 9 έως 12 το πολύ). Ίσως προσπαθήσω να μετριάσω τη γεύση με μηδενικά αρώματα (όταν πάω στα καπνικά). Πάντως μ' αρέσει που λες ότι γλυκίζει γιατί προτιμώ να έχει μια επίγευση γλυκιά-φρουτώδη όπως λες κι όχι το ξερό τσιγαρίσιο! Thanx  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gad

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 02:08 »
θα παρεις και 0νικη myst  και αναλογα θα φιαξεις τα mg που θελεις ;)http://e-kapnisma.gr/hygromix.html


διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2012, 03:29 από koloky8anos »

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 11:24 »
Μα αν πάρω και βάση μηδενική, δεδομένου ότι και τα αρώματα είναι μηδενικά, δεν θα 'χει καθόλου νικοτίνη το υγρό! Κάνω λάθος; ::)  Εγώ παρήγειλα 20άρα mist για να την αραιώσω με το άρωμα και να την κατεβάσω νικοτίνη. Επειδή δε ξέρω κιόλας από DIY αυτό κατάλαβα ότι γίνεται. Help! :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 11:29 »
Εννοεί ότι θα ανακατέψεις τη μηδενική με την 20αρα.
50-50 για να έχεις νικοτίνη 10mg.

Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 11:32 »
Το άρωμα πρώτα θα το προσθέσεις στη μηδενική βάση και μετά θα συμπληρώσεις τη νικοτινούχα βάση ώστε να ξέρεις ακριβώς πόσα mg νικοτίνης  είναι το τελικό υγρό. ;)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 14:17 »
Για εμένα από τα ωραιότερα καπνικά που εχω δοκιμάσει, είναι αυτό που μου βγήκε όταν σε έναν CE4+ στον οποίο άτμιζα Bebeca (δεν είχε τελειώσει εντελώς), έβαλα GINA της ATMOS. Αυτή η μείξη είναι όλα τα λεφτά!!!!


Βέβαια πάντα αγαπημένο παραμένει το CAMILA επίσης από ATMOS.  :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 11:23 »
Ήρθαν κιόλας τα υγρά! Ένα πρακτικό παράδειγμα: για να κάνω υγρό 10ml αραιώνω τη βάση (Balanced 20mg) βάζοντας 0,98ml με 0,20ml αρώματος; Η Nobacco λέει 1ml = 30 σταγόνες. http://www.nobacco.gr/el/productsgr/diy-do-it-yourself/%CE%B1%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/diy-%CE%B1%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1-ry-69-10ml
Δηλαδή βάζω 280 σταγόνες βάσης + 6 σταγόνες αρώματος. Σωστά; (γιατί στα μαθηματικά είμαι στραβάδι τελείως  :-\ ).
Ή να το φτιάξω εμπειρικά, δηλαδή στα 10ml βάσης να αρχίζω να προσθέτω σιγά σιγά σταγόνες αρώματος και δοκιμάζοντας τη γεύση να σταματήσω εκεί που με ικανοποιεί και δεν με μπουκώνει; :hmmm:
Sorry για το off topic  :-[

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 11:30 »
Για R69Y μιλαμε ?
Αν ναι περιπου 15 σταγονες στα 10 ml βασης !
εγω ετσι το φτιαχνω !

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 11:35 »
καπου εκει. μην το ψαχνεις και πολυ πολυ να βρεις ακριβες το % στα 10 μλ βαση,  βαλε 12-16  σταγονες. αναλογα τον ατμοποιητη που χρησιμοποιεις

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Τα καλύτερα καπνικά αρώματα (DIY)
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 09, 2012, 11:37 »
Ναι για RY69. Ευχαριστώ παίδες  :thumpup:
(και καλή μου τύχη στα νέα μου πειράματα  :idiot1: )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556535 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 191 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181423 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 64 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8794 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537971 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 741 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16640 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138805 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz