vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

74 επισκέπτες, 6 χρήστες
lounik, Aspirecigs, myiorgos, dvelev, Milarepa, Sergios

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Lia

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #645 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 19:43 »
καλησπερα κι απο μενα που ειμαι νεα στο φορουμ...δεν ξερω αν σωστα γραφω σ'αυτο το ποστ αλλα ειμαι καινουρια και που θα παει θα μαθω....λοιπον εχω εδω κι ενα μηνα το hybrid αλλα ολο προβληματα εχω με τις μπαταριες που ευτυχως ακομα η nobacco μου τις αντικαθηστει...ψαχνοντας και διαβαζοντας βρηκα αυτο και θελω τη γνωμη σας...http://www.stopsmoke.gr/products.php?4&catID=25....ειναι το μοναδικο καταστημα που πηρα και τηλ και δινει εγγυηση στον ατμοποιητη και στην μπαταρια 1 χρονο και στα υπολοιπα της συσκευασιας 2 χρονια οταν ολοι οι αλλοι δινουν εγγυηση μονο λιγες μερες για τους ατμοποιητες και 2 μηνες για τις μπαταριες....θελω τη γνωμη σας για να προβω στην αγορα....σας ευχαριστω!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #646 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 20:03 »
Κατα πρωτον Καλωσορισες στην παρεα μας.
Οσο αφορα το συγκεκριμενο ΗΤ εινε απο αυτα που εχουν επικρατησει θα ελεγα στην αγορα. Αν βεβαια και το καταστημα δινει αυτα που υποσχεται θα ελεγα οτι εινε μια καλη αγορα. Ψαξε κατα τη γνωμη μου και διαβασε και τα διαφορα Rewiew που εχουν κανει κατα διαστηματα τα παιδια εδω πριν παρεις καποια αποφαση.
Μετα αν θες βεβαια γραφεις και δυο λογια εδω για σενα
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #647 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 20:08 »
δινει εγγυηση στον ατμοποιητη και στην μπαταρια 1 χρονο

Και γραπτή μάλιστα.Για τα μέχρι τώρα κομμάτι απίθανο το βλέπω.
Πρόσεξε μόνο μην υπάρχουν εξαιρέσεις,πχ φίλτρο,αντίστασή κλπ
Μακάρι νάναι έτσι,αύριο το πρωί πάω Κάνιγγος.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #648 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 20:09 »
Κοίτα και τις απαντήσεις εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2308.375.html

στην ερώτηση του athanatos13

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #649 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 20:15 »
πχ φίλτρο
Συγνώμη,φιτίλι εννοούσα

Αποσυνδεδεμένος Lia

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #650 στις: Νοεμβρίου 14, 2011, 20:41 »
την τεταρτη θα παω αθηνα στην παλια μου γειτονια [εξαρχεια] και θα παω να δω απο κοντα τι παιζει..αν ειναι ολα οπως τα λεει θα το παρω και θα σας ενημερωσω!!!!

Αποσυνδεδεμένος athanatos13

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #651 στις: Νοεμβρίου 16, 2011, 14:46 »
Lia αμα πηγες και εμαθες τη παιζει με την εγγυηση ενημερωσε οσο πιο συντομα μπορεις!!!

Thanks!!!

Αποσυνδεδεμένος Lia

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #652 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 00:00 »
λοιπον παιδια πηγα σημερα... τα κεντρικα βρισκονται στην Χιο και αυτος στην κανιγγος ειναι αντιπροσωπος...δινει εγγυηση οπως το γραφει 2 χρονια γραπτη εγγυηση για ολα του τα εξαρτηματα Εκτος Ατμοποιητη και μπαταριας που καλυπτονται με 1 ετος γραπτη Εγγυηση....δεν ειχε ομως εκει γιατι θα εχει παραλαβη την παρασκευη... μου ειπε ομως οτι μπορουμε να παραγγελνουμε απο δω...http://www.stopsmoke.gr/products.php?4&catID=25   ..................ειναι τηλεφωνικο κεντρο στην αθηνα το οποιο σε συνδεει  κατευθειαν στη Χιο μου ειπε....και μπορουμε να ζητησουμε αν θελουμε το πακετο να εχει μεσα τις μεγαλυτερες  μπαταριες ........για να μας φερνουν την παραγγελια σπιτι μας θελουν 5ευρω......τι λετε να κανουμε???

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #653 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 00:05 »
Συμφωνα με τα λεγομενα σου, το θεωρω πολυ καλη περιπτωση.

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #654 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 00:08 »
Μα είναι δυνατόν να δίνουν για τον ατμοποιητή 1 έτος εγγύηση? :confused1:
Ούτε ο Α2-Τ του Cetin να ήταν..

Αποσυνδεδεμένος Lia

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #655 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 00:16 »
τα κανουν εισαγωγη μονοι τους λεει και γι'αυτο εχουν αυτη την τιμη και εγγυηση.......κοιταξτε τωρα κι αυτο που βρηκα....ελεος πια θα τρελαθω...βεβαια δεν γραφει τιποτα για εγγυηση...αυτος θελει τηλεφωνο.http://saveshop.eu/index.php?route=product/product&product_id=96.......για πειτε γνωμες και γι'αυτο...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #656 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 05:36 »
Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν και δημιούργησαν ένα νέο θέμα εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4127.0.html

Αποσυνδεδεμένος mikorf

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • εκεί που είμαι ήσουνα και εκεί που είσαι θα ρθω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #657 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 00:17 »
Γεια σας .
βρίσκομε στα πρώτα βήματα μου στον ατμό και μόλις έμαθα τα πρώτα πράγματα που πρέπει να ξέρει ένας ατμιστής και αυτό με μπέρδεψε λιγάκι παραπάνω.
θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο η.τ.
Καταρχάς θα ήθελα να προσέξετε τα παρακάτω

1. δεν θέλω διαρροές και καμμένα.
2. μεγάλη διάρκεια μπαταρίας(λόγο φόρτου εργασίας δεν θα έχω την πολυτέλεια για φορτίσματα και γεμίσματα,και επίσης ξεχνάω να φορτίσω ακόμα και το κινητό μου)
3. ένδειξη για την υπολειπόμενη διάρκεια της μπαταρίας που να λειτουργεί με έξτρα κουμπί.(δεν θέλω να μηνώ στην δουλεία απο ατμιστή,πολύ άγχος,καθόλου ώρα για διάλυμα)(έξτρα κουμπί για να μην χρειάζεται να καίω το φιτίλι μόνο και μόνο για να δω το display).
4.θέλω να έχει τανκ με ένδειξη για το υγρό (για να μην μένω από υγρό)
5. εύκολο γέμισμα και γρήγορο γέμισμα (εάν χρειαστεί να το γεμίσω στην δουλεία)
6. να μπορώ να αλλάξω εύκολα υγρό σε περίπτωση που το πρώτα μου υγρά δεν θα είναι αυτά που θα ήθελα (σαν νέος χρήστης) άλλα και για να δοκιμάζω νέες γεύσης .
7. εάν έχει thru καλώδιο θα ήταν καλό για το κομπιούτερ .
8. να έχει καλή παραγωγή ατμού
9 να μπορώ να κάνω καλή τζούρα(όχι μικρο και συρτό τράβηγμα ,δλδ σχεδόν όπως το κανονικό τσιγάρο)
10 φθηνά ανταλλακτικά
 
:hmmm:
Σαν να μου φαίνεται ότι περιγράφω το τέλειο η.τ. :idiot1:

Τέλος πάντων υπάρχει κάτι τέτοιο έτοιμο σε κιτ ή θα πρέπει να καταφύγω σε κομμάτια από διαφορετικές εταιρείες και εάν ναι πως να το φτιάξω?  :confused1:
 
Ευχαριστώ



Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #658 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 01:10 »
Το η.τ. που περιγράφεις δεν υπάρχει σε έτοιμο κιτ.
Θα πρέπει να φτιάξεις εσυ το η.τ. που θα σε βολέψει με όλα αυτά τα θέλω και τα μη.
Πάρε μπαταριές με αυτά που θες, ατμοποιητή-τανκ με αυτά που θες και είσαι έτοιμος.
Γιάννης.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #659 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 01:29 »
Γεια σας .
βρίσκομε στα πρώτα βήματα μου στον ατμό και μόλις έμαθα τα πρώτα πράγματα που πρέπει να ξέρει ένας ατμιστής και αυτό με μπέρδεψε λιγάκι παραπάνω.
θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο η.τ.
Καταρχάς θα ήθελα να προσέξετε τα παρακάτω

1. δεν θέλω διαρροές και καμμένα.
2. μεγάλη διάρκεια μπαταρίας(λόγο φόρτου εργασίας δεν θα έχω την πολυτέλεια για φορτίσματα και γεμίσματα,και επίσης ξεχνάω να φορτίσω ακόμα και το κινητό μου)
3. ένδειξη για την υπολειπόμενη διάρκεια της μπαταρίας που να λειτουργεί με έξτρα κουμπί.(δεν θέλω να μηνώ στην δουλεία απο ατμιστή,πολύ άγχος,καθόλου ώρα για διάλυμα)(έξτρα κουμπί για να μην χρειάζεται να καίω το φιτίλι μόνο και μόνο για να δω το display).
4.θέλω να έχει τανκ με ένδειξη για το υγρό (για να μην μένω από υγρό)
5. εύκολο γέμισμα και γρήγορο γέμισμα (εάν χρειαστεί να το γεμίσω στην δουλεία)
6. να μπορώ να αλλάξω εύκολα υγρό σε περίπτωση που το πρώτα μου υγρά δεν θα είναι αυτά που θα ήθελα (σαν νέος χρήστης) άλλα και για να δοκιμάζω νέες γεύσης .
7. εάν έχει thru καλώδιο θα ήταν καλό για το κομπιούτερ .
8. να έχει καλή παραγωγή ατμού
9 να μπορώ να κάνω καλή τζούρα(όχι μικρο και συρτό τράβηγμα ,δλδ σχεδόν όπως το κανονικό τσιγάρο)
10 φθηνά ανταλλακτικά
 
:hmmm:
Σαν να μου φαίνεται ότι περιγράφω το τέλειο η.τ. :idiot1:

Τέλος πάντων υπάρχει κάτι τέτοιο έτοιμο σε κιτ ή θα πρέπει να καταφύγω σε κομμάτια από διαφορετικές εταιρείες και εάν ναι πως να το φτιάξω?  :confused1:
 
Ευχαριστώ

Τώρα αν εγώ απαντήσω " καλύτερα συνέχισε να καπνίζεις", θα είμαι εμπρηστικός ή Off topic??


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1105930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro