vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

49 επισκέπτες, 6 χρήστες
mathimatikos1966, athmichalop, porfyras, camber, lounik, bloodlessz

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Amlet1

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2070 στις: Αυγούστου 22, 2014, 18:19 »
Καλησπερα παιδια!

Θελω και εγω με την σειρα μου να ρωτησω για αγορα η.τ για τον αδελφο μου. Εχω διαβασει παρα πολλα σαν μην μελος και οι επιλογες ειναι απειρες. Γιαυτο θελω να ρωτησω οτι θελω ενα τσιγαρο για τον αδελφο μου:

Α)Να κανει μεχρι 50 ευρω με ολα τα συμπρακαλα

Β)Να μην θελει πολλα εξαρτηματα ή να μην χαλαει με το παραμικρο, γιατι εαν εχει τρεξιματα , πιστευω οτι θα τα παρατησει ευκολα.

Γ)Να ειναι οσο ποιο μικρο γινεται, τοσο οσο να μην ειναι δυσλειτουργικο, χωρις ομως να χαλαει την ευχρηστια του. Δηλαδη να μην του πω ενα το οποιο ειναι mini αλλα δεν "τραβαει"

Δ)Να μην εκφορτιζει γρηγορα

Ε)Καπνιζει Prince μαλακο. Εαν εχει καποιος να προτεινει κατι σε αυτην την γευση σε μαρκα/λαδι

Ευχαριστω πολυ!


Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2071 στις: Αυγούστου 22, 2014, 21:05 »
eGo-R  2200  3.9v   battery.
Ατμοποιητή BDC CE-5

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2072 στις: Αυγούστου 22, 2014, 22:52 »
Άν είναι να τα παρατήσει με την πρώτη διαρροή που θα δεί τότε καλύτερα να μην του το πάρεις. Αλλιώς πάρε του delirium 69 και μία μπαταρία ακόμη ένα http://www.xn--mxadhhhegbfwredsfwqk.gr/blog/3656.Delirium-69.html


Για το υγρό τώρα όσον αφορά τις γεύσεις είναι περίεργο το θέμα, εγώ δηλαδή που έχω καπνίσει τα πάντα απο τσιγάρα, μέχρι και ευκάλυπτο  ;D , όταν δοκίμασα τα καπνικά υγρά στο ηλεκτρονικό τσιγάρο κόντεψα να ξεράσω απο την πρώτη τζούρα, την βγάζω εδώ και 3 μήνες απο τότε που ξεκίνησα με σοκολάτα και γουστάρω πολύ ;D

Αποσυνδεδεμένος Amlet1

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2073 στις: Αυγούστου 23, 2014, 01:22 »
Δεν υπαρχει μια λυση all inclusive? Γιατι αν πω για ατμοποιηστες και μπαταριες θα τα κλασει στανταρ  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2074 στις: Αυγούστου 23, 2014, 02:05 »
Οταν λες "all incusive" τι ακριβως εννοεις?
Ολα τα ηλεκτρονικα τσιγαρα αποτελουνται απο μπαταρια κι ατμοποιητη κι ο ατμοποιητης απο τανκ και κεφαλη κι επιστομιο.
Αυτα ο αδερφος σου δεν τα γλιτωνει και πρεπει να τα συνηθισει στη καθημερινη χρηση, συντηρηση και καθαρισμο.
Αν δεν ειναι ετοιμος για κατι τετοιο και δεν εχει σκοπο να ριξει και λιγο διαβασμα, αστο καλυτερα για την ωρα γιατι μαλλον πεταμενα χρηματα θα ειναι.
Εσυ δε μας ειπες ομως με τι ατμιζεις? Ο δικος σου εξοπλισμος δεν τον ικανοποιει?

Αποσυνδεδεμένος Kazinovios

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2075 στις: Αυγούστου 23, 2014, 02:31 »
Για μένα προσωπικά αν πραγματικά το έχεις πάρει απόφαση να το κόψεις μια και καλή θα σου πρότεινα να πας σε κάτι ακριβό από την αρχή! Αν έχεις οικονομική δυνατότητα provari μαζί με φορτιστή xtar vp1/2 από μπαταριες 2 X 18650 aw (με αυτά θα είσαι κορυφαίο επίπεδο για πάρα πολύ καιρό) και από κει Κ πέρα ατμοποιητης Κ γεύσεις θα δοκιμάσεις πολλούς αναγκαστικά! Είμαι Κ ΕΓΩ νέος ατμιστης 1 μήνα μόνο κάπνιζα 15 χρόνια μόνο Marlboro σκληρό και παρότι την απόλαυση αυτή δεν πρόκειται ποτέ να την πάρω από ηλεκτρονικό ακόμα και 100 χρόνια να περάσουν η βελτίωση της υγείας είναι τόσο μεγάλη που αξίζει τον κόπο!

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2076 στις: Αυγούστου 23, 2014, 02:39 »
Γιατί δεν περνάς από την αυτοπαρουσίαση μελών?

Αποσυνδεδεμένος Kazinovios

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2077 στις: Αυγούστου 23, 2014, 03:08 »
Κάποια στιγμή θα το κάνω φίλε μου απλά τώρα προσπαθώ όσο μπορώ βέβαια να διαβάζω άρθρα Κ ειδήσεις γιατί και εγώ πριν ένα μήνα ήμουν εντελώς άσχετος Κ τώρα κάπως μπαίνω στο κλίμα! Αυτό που έχω καταλάβει από τον 1 μήνα σαν ατμιστης είναι ότι αν δεν κάτσεις να διαβάσεις στο φόρουμ αν δεν δεις βιντεακια στο YouTube αν δεν πειραματιστεις πολύ γενικά είναι πολύ εύκολο να γυρίσεις πίσω στο κανονικό τσιγάρο! Αυτός είναι και βασικός λόγος που πιστεύω ότι άτομα άνω των 50 ετών όπως και πολλές γυναίκες δύσκολο να ασχοληθούν με το ηλεκτρονικό! Συγγνώμη που βγήκα εκτός θέματος..

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2078 στις: Αυγούστου 23, 2014, 10:25 »
μην τρελαθουμε κιολας ουτε διαβασμα χρειαζεται ουτε καμμια τρελλη ενασχοληση κι ουτε κανα εξτριμ εξοπλισμο σιγουρα ομως χρειαζεται αποφαση και θεληση και ισως αρκετες δοκιμες οσο αφορα τα υγρα κυριως .... και προπαντων οχι εφησυχασμος ...ειναι ευκολο με το ητ να κοπει η ελλατωθει το κτ για μερικες μερες ....αλλα δυσκολο να κοπει οριστικα .... λυσεις υπαρχουν πολλες απο τις πιο απλες μεχρι .... σιγουρα ομως ενα σετακι με 2 μπαταριες τουλαχιστον 2-3 ατμο και μερικα υγρα χρειαζεται για αρχη ... κι ισως κι ενα καταστημα με ευκολη προσβαση για την προμηθεια των υγρων

Αποσυνδεδεμένος Avgoustinos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2079 στις: Αυγούστου 23, 2014, 13:11 »
καλησπερα σε ολους.
ειναι καπνιστης στριφτου και θελω να το κοψω. Θα παρακαλουσα να μου πειτε εσεις οι πιο εμπειροι στο θεμα ποιο ηλεκτρονικο τσιγαρο να αγορασω. Να ειναι καλο αντοχης και καλης αποδοσης. Να μην χαλαει με το παραμικρο και να μην εχει διαρροες μιας και εχω διαβασαι κατα καιρους διαφορα. Δεν εχω ιδεα απο τα εξαρτηματα του ηλεκτρονικου τσιγαρου για αυτο θα παρακαλουσα να μου τα εξηγησετε οσο πιο αναλυτικα γινεται.
Σαν αξια ας ειναι περιπου στα 70 ευρω.
Ευχαριστω για την βοηθεια σας

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2080 στις: Αυγούστου 23, 2014, 13:58 »
Καλησπερα φιλε μου και καλωσορισες στο φορουμ και την παρεα μας.

Ας τα παρουμε λοιπον απτην αρχη.
Για να λειτουργησεις ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο θα χρειαστεις μια μπαταρια, εναν ατμοποιητη και ειδικο υγρο ατμοποιησης.

Μπαταριες υπαρχουν δυο ειδων, οι απλες και οι πολυβολτικες. Πολυβολτικες ονομαζουμε τις μπαταριες που μπορεις να ρυθμιζεις μονος σου τα volts που σου παρεχουν.
Αυτες τις προτιμαμε γι' αυτο και θα σου προτεινα να αγορασεις δυο τετοιες. Σου προτεινω δυο για να μην ξεμεινεις ποτε κι οσο φορτιζει η μια να χρησιμοποιεις την αλλη.
Μια απ' τις πιο γνωστες μπαταριες αυτου του τυπου ειναι οι vision spinner, αλλα υπαρχουν κι αλλες αξιολογες οπως η SmokTech ARO Winder, η Aspire CF VV κ.α.
Επειδη ομως αυτου του τυπου οι μπαταριες ειναι καπως ακριβες (22-35€ η μια) και το budget σου ειναι περιορισμενο
θα μπορουσες να παρεις μια τετοια για βασικη και μια απλη, μικροτερης χωρητικοτητας για εφεδρικη.

Παμε τωρα στον ατμοποιητη. Ο ατμοποιητης αποτελειται απο 3 μερη, τη δεξαμενη, την κεφαλη ατμοποιησης και το επιστομιο.
Απο τα 3 αυτα μερη η κεφαλη ειναι αναλωσιμη και θα χρειαζεται να την αλλαζεις καθε λιγες μερες οταν παρατηρεις πτωση στην αποδοση της.
Επιλογες εχεις παρα πολλες και θα τις βρεις σε αυτον τον πινακα.
Μερικες καλες επιλογες ειναι οι Kangertech Aerotank Mini, GEMINI MINI dual coil, Mini Protank κ.α.

Επιπλον θα χρειαστεις κι ενα καλωδιο-φορτιστη τυπου eGo για τη φορτιση της μπαταριας σου.
Συνδεεται με τον φορτιστη τοιχου των smartphones για φορτιση απο την μπριζα, αλλα φορτιζει και μεσω usb απο τον υπολογιστη.

Τελος, οσον αφορα τα υγρα, θα σου προτεινα να αφησεις, για την αρχη τουλαχιστον, τα γλυκο-φρουτενια και να δοκιμασεις να βρεις καποιο καπνικο που θα σου αρεσει.
Υπαρχουν παρα πολλες επιλογες και ο καλυτερος τροπος για να βρεις αυτο που σου ταιριαζει ειναι να πας σε ενα καταστημα η.τ. και να δοκιμασεις οσα πιο πολλα μπορεις.
Το βασικοτερο ομως για τα υγρα ειναι να παρεις καποια με υψηλη νικοτινη τουλαχιστον 12-18mg/ml.

Α, επισης να ενημερωσω οτι καποια καταστηματα διατηρουν κωδικους εκπτωσης για το φορουμ μας.
Πρωτου κανεις τις αγορες σου επισκεψου αυτον τον πινακα για να τις βρεις.

Αυτα για αρχη. Αν εχεις καποια ακομα απορια εδω ειμαστε.
Καλη αρχη και καλη δυναμη. :)


Υ.Γ. Οταν βρεις λιγο χρονο περνα κι απο εδω μια βολτα να σε γνωρισουμε καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2081 στις: Αυγούστου 23, 2014, 14:01 »
1) Μπαταρία: Μπορεί να είναι απλή με τάση εξόδου 3.7 βολτ που όσο ξεφορτίζει η μπαταρία θα μειώνεται ή πολυβολτική, με τσιπάκι και τάση εξόδου 3.3 ως 4.8 βολτ ρυθμιζόμενη από σένα και σταθερή ανεξάρτητα με την εκφόρτιση της μπαταρίας. Σε χωρητικότητα, μπορεί να είναι 650-1650 μιλιαμπέρ. Πρακτικά ένας ατμιστής χρειάζεται ημερησίως από 2 μικρές αν ατμίζει λίγο έως 3 μεγάλες αν ατμίζει πολύ. Συνήθως αγοράζουμε 2 μπαταρίες και πάντα μη μια ατμίζει και η άλλη φορτίζει. Θα τις βρεις κάτω από τη γενική ονομασία μπαταρίες ego
Στοιχίζουν από 10-20 ευρώ η μια οι απλές και από 20-35 ευρώ η μια οι πολυβολτικές.

Εναλλακτικά, υπάρχουν μπαταριοθήκες που δέχονται μπαταρίες λιθίου, είτε με σταθερή τάση εξόδου 3.7 βολτ μειούμενη όσο εκφορτίζει η μπαταρία (μηχανικά μοντ) είτε με ρυθμιζόμενη τάση εξόδου μέχρι και 6 ή 7 βολτ (ηλεκτρονικά μοντ) Τα δεύτερα είναι βολικότερα για νεο χρήστη. οι μπαταριοθήκες/μοντ δέχονται μπαταρίες 18350, 18500, 18650 κατά κύριο λόγο και με χωρητικότητες 700-3400 μιλιαμπέρ. Το κόστος των μοντ παίζει από 30-230 ευρώ.


2) φορτιστής: Για τις μπαταρίες τύπου ego θέλεις έναν ανταπτορα τοίχου με έξοδο usb 500mA που πιθανόν έχεις από το κινητό σου ή από άλλες συσκευές και έναν φορτιστή ego που στη μια άκρη έχει usb Και στην άλλη κουμπώνει στη μπαταρία. Ο φορτιστής αυτός συνδέεται επίσης με υπολογιστή, power bank, ανταπτορα αυτοκινήτου ώστε να μην ξεμένεις ποτέ. Αν πάρεις πολυβολτικές μπαταρίες καλό είναι να μην είναι ο 420mA αλλά μεγαλύτερος, 450 ή 500 (αν βρεις τον τελευταίο)
Αν έχεις μοντ, μια περίπτωση είναι να φορτίζει με βύσμα usb πάνω στο σώμα του, αλλά το συνηθέστερο είναι να χρειάζεσαι εξτρά φορτιστή μπαταριών, μονό, διπλό ή τετραπλό. Υπάρχουν πολλοί, από 8-40 ευρώ. Οι ακριβότεροι κάνουν και καλύτερη φόρτιση που επιμηκύνει τη διάρκεια ζωής των μπαταριών. Μια χαρά όμως γίνεται και με τους απλούς η δουλειά σου.


3) Ατμοποιητής Εδώ γίνεται η ατμοποιηση του υγρού. Αποτελείται από τη βάση, το δοχείο με το υγρό, το επιστόμιο και την κεφαλή ατμοποιησης (φυτίλι τυλιγμένο με σύρμα) Οι περισσότεροι πλέον δέχονται ανταλλακτικές φυτιλοαντιστάσεις, δε χρειάζεται να τους πετάς όταν χαλάσει η φυτιλοαντίσταση από τα κατάλοιπα. Η κάθε Φ/Α κρατάει 20-50 μλ υγρού με τις περισσότερες να είναι κοντά στα 20-30. Υπάρχουν τα top coil με την αντισταση ψηλα και τα bottom coil με την αντισταση χαμηλά. Οι όροι μονή και διπλή αντίσταση σημαίνουν ότι μια αντίσταση ή δυο σε ζευγάρι εσωτερικά μέσα στην ανταλλακτική κεφαλή ατμοποιούν το υγρό. Το κόστος τους είναι 5-10 ευρώ για όσους έχουν πολυκαρβονικό τανκ και 15-35 ευρώ για όσους έχουν πυρέξ τανκ. το κόστος των αντιστάσεων είναι 1.5-3.5 ευρώ η μια
Πολλοί προχωρημένοι χρήστες χρησιμοποιούν επισκευάσιμους ατμοποιητές, με εύκολη πρόσβαση στο χώρο που είναι η φυτιλοαντίσταση. Φτιάχνουν δηλαδή μόνοι τους την κεφαλή του ατμοποιητή. Θα τα δεις αυτά στη συνέχεια.


4) Υγρό αναπλήρωσης  Αποτελείται από γλυκερίνη, νερό, νικοτίνη και άρωμα. Η γλυκερίνη είναι είτε VG (φυτική) είτε PG (προπυλενογλυκόλη) Ή τα αγοράζεις έτοιμα σε συσκευασίες 7-30μλ ή αγοράζεις ξεχωριστά βάσεις με διαφορες ποσοστώσεις νικοτίνης και αρώματα κι αναμειγνύεις. Είναι πολύ σημαντικό κομμάτι του ατμίσματος να προσδιορίσεις την επιθυμητή νικοτίνη και κάποιες γεύσεις που να σου αρέσουν, επιλέγοντας ανάμεσα από καπνικές, φρουτώδεις και γλυκές. Οι τιμές εδώ είναι 4-7 ευρώ για τα μικρά μπουκαλάκια των 10μλ με έτοιμο υγρό, 10-30 ευρώ για τα μπουκαλάκια με έτοιμο υγρό στα 30μλ. Αν αναμειγνύεις μόνος σου, τα αρώματα έχουν 4-7 ευρώ τα μπουκαλάκια 5 ή 10μλ. Οι βάσεις ξεκινούν από 2 ευρώ τα μπουκαλάκια με μηδενική χωρίς νικοτίνη στα 100μλ και μετά η κάθε εταιρία έχει δικό της τιμοκατάλογο, αλλά αρκετές είναι στα 10 ευρώ τα 100μλ 18μιλιγκράμ νικοτινούχας βάσης.


Τι θα πάρεις εσύ; Σίγουρα κάτι από φυσικό κατάστημα για να μπορείς να δοκιμάσεις, ειδικά υγρά.
Για αρχή θέλεις 2 μπαταρίες και φορτιστή και 2 ατμοποιητές με μια τουλάχιστον ανταλλακτική κεφαλή έκαστος.
Θα σου συνιστούσα να αποφύγεις τις απλές μπαταρίες, αλλά αν τις δοκιμάσεις και σου κάνουν, γιατί όχι. Αλλιώς, 2 πολυβολτικές, αν σε προβληματίζει το μέγεθος πάρε 2 διαφορετικές. Πρακτικά όλες οι μάρκες είναι καλές αν κινηθείς σε κάποιο καλό κατάστημα που δε φέρνει μούφες. Για ατμοποιητές επίσης θα πρότεινα έναν bottom κι εναν top coil. Με πολυκαρβονικό τανκ για αρχή. aspire, just fog, gemini mini, όλοι θα σου κάνουν
Φορτιστή και 30μλ υγρά 2-3 γεύσεις να αλλάζεις. Νικοτίνη θα επιλέξεις στο κατάστημα, καλού κακού αν είσαι μεταξύ δυο, πάρε την ισχυρότερη μαζί με μηδενική βάση για αραίωση. Στις δυσκολες στιγμές θα σου χρειαστούν


Κάτι τελευταίο. Το φόρουμ έχει πίνακες εμπόρων. Μπορείς να δεις ποιοι έχουν καλά σχόλια, είναι σε βολική περιοχή και κάνουν εκπτώσεις πάνω στις τιμές που σου ανέφερα.





Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2082 στις: Αυγούστου 26, 2014, 13:35 »
Γεια σας και πάλι! Άργησα λιγάκι αλλά επανήλθα.

Thanks πολύ σε όσους μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε και ιδιαιτέρως σε αυτούς που μου γράψανε κάποια πραγματάκια με τόση λεπτομέρεια. Αντιλαμβάνομαι πως εδώ μέσα υπάρχει αρκετός κόσμος πρόθυμος να βοηθήσει τους υπολοίπους κι αυτό είναι πολύ ευχάριστο!

Ε.Τ δεν έχω παραγγήλει ακόμη, λόγω του ότι έλειπα. Ελπίζω σήμερα, αύριο να κάνω μια παραγγελία. Να σας πω ότι μάλλον απομακρύνομαι σιγά σιγά από το Evic Supreme (αν και δεν έχω κατασταλάξει ακόμη είναι η αλήθεια), διότι όπως είπα και τις προάλλες βλέποντάς το σε κάποια βιντεάκια, γίνεται πραγματικά τεράστιο μαζί με έναν ατμοποιητή. Its ok, δεν νομίζω πως έχω κόμπλεξ για τα όποια σχόλια του κόσμου έξω που θα με βλέπουν λες και κοιτάζουν εξωγήινο, αλλά νομίζω πως τα πάντα έχουν και κάποιο όριο. Αυτό είναι κανονική λαμπάδα! Δεύτερον θεωρώ πως σαν αρχάριος ατμιστής, καλό θα είναι να μην μπλέξω με τα τόσα μενού στις ηλεκτρονικές οθόνες κλπ μιας και έχω την εντύπωση πως θα δυσκολευτώ περισσότερο. Αυτά όσον αφορά το Supreme. Τώρα έαν αύριο σας γράψω πως το παρήγγηλα γιατί έτσι μου την βίδωσε, μην εκπλαγείτε!!  :laugh1:

Μια ενδιαφέρουσα περίπτωση είναι το Nobacco iCube Set που μου ανέφερε ο kapapa λέγοντας πως ο ίδιος είναι πολύ ευχαριστημένος και συν της άλλης μου αρέσει και πολύ αισθητικά, αλλά με προβληματίζουν μονάχα 2 πραγματάκια. Πρώτον γράφοντας στο google "Nobacco iCube" δεν μπορώ να βρω καμιά μα καμιά πληροφορία όσον αφορά το συγκεκριμένο η.τ. Ούτε σελίδες του εξωτερικού, ούτε κάποιο βίντεο, τίποτα απολύτως. Μόνο 2-3 σελίδες εδώ στην Ελλάδα που πουλάνε το συγκεκριμένο σετάκι. Γιάτι έτσι? Ίσως λέγεται αλλιώς στο εξωτερικό ή εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι? Και δεύτερον διαβάζω πως από εγγύηση έχει 3 ημέρες ο ατμοποιητής (3 ολόκληρες ημέρες) και 1 μήνα η συσκευή ατμοποίησης. Τι στο διάολο? Τόσο ψεύτικα είναι όλα και δίνουν τέτοιου είδους εγγυήσεις? Έχει τύχει να δω και η.τ made in UK όπως είναι πχ το "totally wicked's Odyssey", που γράφουν 5 χρόνια εγγύηση. Τόσο τρομερές οι διαφορές?  :confused1:

Ps : Απ'όσο κοίταξα λιγάκι τις διαστάσεις του iCube, δεν το λες και μικρότερο του Evic Supreme εάν το δουλεύεις με μπαταρία 18650. Σωστά? Επίσης πέρα από την υπάρχουσα μπαταρία που έχει μέσα (Samsung 18650 2800mAh), θα μπορούσα να πάρω και μια Panasonic 3400mAh Li-Ion Battery? Φαντάζομαι πως μεγαλύτερη χωρητικότητα σημαίνει και μεγαλύτερη άνεση και αυτονομία για τον ατμιστή. Και τέλος θα ήθελα να ρωτήσω γιατί κάποιες μπαταρίες από δίπλα γράφουν protected?

Thanks!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 26, 2014, 14:30 από Johnathan »

Αποσυνδεδεμένος Thorison

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • The Hammer will fall on YOU
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2083 στις: Αυγούστου 26, 2014, 15:40 »
εχω την εντυπωση οτι τον icube της nobacco θα τον βρεις και σαν i-just mod με μια αναζητηση στο youtube αν θες να δεις reviews  :) 






Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2084 στις: Αυγούστου 26, 2014, 17:07 »
Ομως το i cube θα κοστίσει λιγότερο  απο το supreme , το συνολικό κοστος του οποίου φθανει το νεο μοντελο P3 provari.

Aπορεία που παραμένει είναι , οτι τόσο επτυχημένο ηταν το evic που ονόμασαν και το νέο μοντέλο ,evic supreme?

Λογικότερο είναι να περιμένεις την κυκλοφορία του P3.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1690 190322 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:07
από Toni@97
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 207 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag