vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, vlasismiriagos, th3ofilos, Jorge

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2745 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 21:37 »
Αρα να πάρω το 75w που το έχει περασμένο. Έτσι και αλλιώς το βρίσκω στην ίδια τιμή. Έχεις κανένα Λίνκ για τα watt και αυτά ή να ψάξω γενικά στο φόρουμ?

Δεν έχει σημασία που το ένα έχει ήδη περασμένη την αναβάθμιση και το άλλο όχι. Τα ίδια είναι. Διάλεξε το χρώμα που σου αρέσει περισσότερο και τις αναβαθμίσεις τις περνάς μόνος σου.
Ούτως ή άλλως σε λίγο καιρό όλο και κάποια νέα θα εμφανιστεί και θα μπεις στη διαδικασία.
Το πως δουλεύει μπορείς να το μάθεις διαβάζοντας το manual της συσκευής ή απλά "παίζοντας και ψάχνοντας". :))

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2746 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 21:56 »
παιδια αυτη εδω η μπαταριουλα ειναι οκ για το μοντακι?
Sony Konion US18650 VTC5 - 2600mAh
:yes:

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2747 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 22:03 »
Καλησπέρα σε όλους.Αφού αφησα στο συρτάρι 3 προβάρια και αλλά ηλεκτρονικά μοντάκια μικρότερης αξίας τα οποία χάρηκα επί τετραετία κάτοχος εδώ και 3 μέρες κι εγώ του μοντακίου αυτού.Σετάρω με 0,28 κάνθαλ,9 σπείρες,1,8 ώμ.Αυτήν την στιγμή δουλεύω έναν κάνγκερ μίνι και έναν εξπρομάιζερ.Δεν το γνωρίζω το εβικ και προσπαθώ μέσα απο αυτά που γράφετε να το μάθω.Εχω πολλές απορίες αλλά όλα στην ώρα τους :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2015, 22:23 από pkiriakos »

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2748 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 22:24 »
Δεν έχει σημασία που το ένα έχει ήδη περασμένη την αναβάθμιση και το άλλο όχι. Τα ίδια είναι. Διάλεξε το χρώμα που σου αρέσει περισσότερο και τις αναβαθμίσεις τις περνάς μόνος σου.
Ούτως ή άλλως σε λίγο καιρό όλο και κάποια νέα θα εμφανιστεί και θα μπεις στη διαδικασία.
Το πως δουλεύει μπορείς να το μάθεις διαβάζοντας το manual της συσκευής ή απλά "παίζοντας και ψάχνοντας". :))
Τέλεια. Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου. Όταν θα το πάρω θα φάω πολλά βράδια μελετώντας το φόρουμ γιατί σκέφτομαι να μπω και στους επισκευασιμους ατμοποιητες. Ευχομαι καλές γιορτές σε όλους :)

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2749 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 22:41 »
Με κλειστό το mod 10 πατήματα το fire button δείχνει την θερμοκρασία της συσκευής.
Με κλειστό το mod 20 πατήματα το fire button δείχνει την έκδοση που έχουμε.
Με κλειστό το mod πατημένα το '+' και '-' μαζί γυρνάει η οθόνη.
Με κλειστό το mod πατημένο το fire button και το '-' (αριστερό κουμπί) δείχνει τα volt της μπαταρίας μας σε τι κατάσταση βρίσκεται.

Με ανοιχτό το mod πατημένο το fire button και το '-' (αριστερό κουμπί) βάζουμε και βγάζουμε το stealth mode.
Με ανοιχτό το mod πατημένα το '+' και '-' μαζί κλειδώνει και δουλεύει μόνο το fire button.
Πολύ ωραίος.Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2015, 23:54 από pkiriakos »

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2750 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 23:21 »
Η οθονη που βλεπεις ηταν με το firmware v2.0! Το πιο προσφατο firmware ειναι το v3.0
Aν σου αρεσει η οθονη οπως φαινεται στο βιντεο kανεις εγκατασταση στο μοντ  το firmware v2.0 απ το site της joyetech

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2751 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 23:36 »
Το zip αρχείο που κατεβάζεις από το site της Joyetech και ξεζιπάρεις φίλε μου, έχει μέσα την updater εφαρμογή σε .exe και 6 αρχεία .bin...
Όταν πατήσεις να τρέξει το .exe και μετά πατήσεις update, σου ξανανοίγει το παραθυράκι με όλα τα αρχεία μέσα.
Εσύ θα επιλέξεις το αρχείο .bin που λέει "eVic_VTC_Mini_V2.00.bin" και θα γίνει version 2.00 και ΟΧΙ το αρχείο "eVic_VTC_Mini_V3.00.bin"...

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2752 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 23:37 »
Το βρήκα φίλε μου.Αναβάθμισα σε έκδοση 2.0.Μου αρέσει που δίνει πολλές ενδείξεις σε μία οθόνη.Σ ευχαριστώ. :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2015, 23:51 από pkiriakos »

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2753 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 00:37 »
Συγνώμη η τελευταία αναβάθμιση δε τα δείχνει όλα μαζί?Τα δείχνει καλύτερα η προηγούμενη έκδοση  :hmmm:?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2754 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 00:48 »
Η οθόνη με τις περισσότερες ενδείξεις είναι στην V 3.00

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2755 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 01:02 »
Μάκαρε, τα παιδιά μάλλον εννοούν που στη V2.00 πράγματι τα δείχνει ΟΛΑ ταυτόχρονα μπροστά.
Και το "κοντέρ" των τζούρων και το "κοντέρ" του συνολικού χρόνου, αλλά και των στιγμιαίων αμπέρ μαζί. ΟΛΑ μαζί ταυτόχρονα φαίνονται. Κάτι που στη V3.00, στα "κοντέρ" τουλάχιστον πρέπει να μπαίνουμε με τα τρία κλικ και αριστερό κουμπί και μετά δεξί για τις αλλαγές, όπως γινόταν στην V1.30 και πίσω...

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2756 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 11:09 »
Χρήστο χρόνια πολλά με υγεία και για την ονομαστική σου εορτή.
Αν εννοείς για το κοντερ - μετρητή δευτερολέπτων - τζούρων - Αμπέρ, ναι έχεις δίκιο.
Αλλά όπως είπες με τα τρία κλικ μπαίνεις και βλέπεις. Εγώ πάντως δεν χρησιμοποιώ τους μετρητές πλέον.
Λίγο στην αρχή, μετά το βαριέσαι. :))
Βασικά εννοούσα ότι σαν λειτουργίες έχει παραπάνω, είναι πιο πλήρης.

Xθες βγήκαμε με κάτι φίλους, ο ένας εκ των οποίων κάνει δεύτερη προσπάθεια να κόψει το τσιγάρο.
Είχε μαζί του ένα provari και έναν ατμοποιητή iatty, που είχε από την πρώτη προσπάθεια που είχε κάνει πριν λίγα χρόνια.
Εγώ είχα μαζί μου το Vtc mini και έναν ego one mega.
Ανταλλάξαμε για λίγο τα σετάκια και κατάλαβα πόση καλύτερη γεύση ντουμάνι και χτύπημα δίνει το δικό μου σετάκι.
Για να μην τα πολυλογώ, του άρεσε τόσο πολύ το σετάκι μου που μου είπε ότι θέλει να το αγοράσει για να μείνει στον ατμό και να μην πισωγυρίσει στο τσιγάρο για δεύτερη φορά.
Ήδη άντεξε με το iatty τρεις βδομάδες αλλά έχει κουραστεί να στήνει με κεραμικό και non resistance σύρμα και εκτός αυτού δεν τον καλύπτει ατμιστικά.
Η ερώτησή μου είναι επειδή δεν το έχει και πολύ με τις αγορές εξωτερικού και το θέλει εδώ και τώρα, ξέρει κανείς πού παίζει η καλύτερη τιμή για το evic vtc mini Ελλάδα;
Γιατί δεν είναι και στα καλύτερά του οικονομικά.

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2757 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 11:26 »
Και εγώ με προβάρι 4 χρόνια +, μαζί με μπούλι σμόουκερ α2 είχα μείνει εκεί και δεν ενδιαφερόμουν για τίποτα άλλοΜεγάλο λάθος.Οταν δοκίμασα καιφούν,εχπρομάιζερ,κάνγκερ εντυπωσιάστηκα.Όταν έβαλα και το εβίκ απογειώθηκα απο χαρά.Καμία σχέση με πρίν.Ο μύθος προβάρι προσωπικά για μένα καταρίφθηκε.Εμεινα λοιπόν με 3 προβάρια και 4 μπούλι σμόουκερ α2 καθώς και άλλα πολλά καλούδια που απ ότι βλέπω δεν τα θέλει κανένας πιά.Χαχαχα.Δεν με πειράζει καθόλου.Με φτάνει που ατμίζω υπέροχα και το ευχαριστιέμαι.Επιπλέον με τόσα χρήματα που κοστίζει ένα προβάρι αγοράζω τόσα εβίκ..........................................και είναι και πανέμορφα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2758 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 11:38 »
Δηλαδή ο ego one mega, δίνει καλύτερη γεύση από τον iatty? Ένας ego one πάνω σε vtc δίνει καλύτερο ατμιστικό αποτέλεσμα από έναν καλοστημένο iatty πάνω σε provari? :o
Συγγνώμη ρε παιδιά, μήπως υπερβάλλετε λίγο? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2759 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 11:54 »

ναι βρε παιδες και εγω με vtc ειμαι και ετυχε προσφατα να δοκιμασω το radius,
τα ρευματα του vtc μου δεν εφταναν ουτε σε αποσταση χιλιομετρου το radius :))
ισως ο καθενας μας τα αντιλαμβανεται διαφορετικα τα πραγματα ποιος ξερει :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix