vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 10 χρήστες
lidbab, nightdream, Jorge, giannis89_10, camber, bloodlessz, tibolaso, Milarepa, Sergios, vasim

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2445 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 10:10 »
Καλημερα .....  ελαβα πρωι πρωι και νεο email  απο  joyetech με νεα στοιχεια μιας και τις εστηλα νεο email και την ρωτουσα να το beta  θα γινει και αλλη αναβαθμηση και εκμερους ολων μας εδω στο φορουμ παντα μηλωντας




θα συνεχισω να στελνω email  σε αυτους ...  αν εχετε καποια προβληματα  που θελουμε να διορθωθουν πριν βγει νεα αναβαθμηση στειλτε μου πμ

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2446 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 10:26 »
Beta και bugακια παντα πηγαιναν μαζι, αν καποιος δεν τα μπορει και νιωθει θυμα της εταιρειας μπορει να περιμενει το τελικο προιον!  :thumpup:
Σαφώς και ισχύει. Και εγώ δεν είπα κάτι διαφορετικό. Καλό είναι όμως οι χρήστες να μη το αγνοούν. Και ο νοών νοείτω.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2447 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 10:28 »
Δοκιμασα dry burn με βαμβακι. Με το TCR 88 και ολα κομπλε. Καθολου καμμενο.


Επισης, με SS316L στην λειτουργια SS316 δεν παιζει σωστα. Γι αυτο ισως σας φαινεται καλυτερο  :tongue_smilie:
Δοκιμασα και εβαλα να δωσει 55W αρχικα, και 220C και το μονο που γινοταν ηταν να παρω καμμενο γιατι δεν εφτασε ποτε τους 220C. Ετσι τουλαχιστον νομιζε το μοντακι.
Οποτε καλυτερα δουλεψτε SS316L με TCR.




Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2448 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 10:51 »
Shadowjump εκανα παρόμοιο τεστ με σύρμα Ni200 στην ρύθμιση   Ni  απο 200 έως 240 βαθμούς αυτό που είδα οτι απλα το χρωμάτισε λίγο και κάπως παραπανω στους 240 δεν εκανα τεστ σε tcr και να του δώσω τισ αντίστοιχες τιμές  πχ 0600 ...ίσως αν του δώσουμε αυτές τισ τιμές του tcr να μην υπάρχει καθόλου ουτε ο ελάχιστος χρωματισμός που είδα και στο βίντεο 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2449 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 10:52 »
Καλημερα .....  ελαβα πρωι πρωι και νεο email  απο  joyetech με νεα στοιχεια μιας και τις εστηλα νεο email και την ρωτουσα να το beta  θα γινει και αλλη αναβαθμηση και εκμερους ολων μας εδω στο φορουμ παντα μηλωντας


(
.)


θα συνεχισω να στελνω email  σε αυτους ...  αν εχετε καποια προβληματα  που θελουμε να διορθωθουν πριν βγει νεα αναβαθμηση στειλτε μου πμ
Κωστα η beta εκδοση 3.0 θα αλλαξει η θα την αφησουν ως εχει? Τι σου ειπαν απο την Joyetech?

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2450 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 11:15 »
Απο όσο ξέρω η εκδοση beta 3.00 είναι δοκιμαστική πριν δώσει την τελική αναβάθμιση
Ελέγχονται τυχών προβλήματα και γίνονται η ανάλογες τροποποίησής για την τελική εκδοση
Αυτο που ηταν να κανει η εταιρία το ανάθεσε στους χρήστες του vtc

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2451 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 11:21 »
θα αλλαξει και συντομα απο οτι ξερω ... αλλα φανταζομαι με το καινουριο χρονο στις αρχες του ... εμεις πρεπει να δουμε τι αλλο υπαρχει και να τα μαζεψουμε ... (ΠΜ)  ελπιζω να μην εχουμε πολλα ακομα προβληματα .. που μεχρι τωρα σε μενα οπως το εχω εχει γινει σουπερ .. μετα την 3 βερσιον ... δεν πειραξα το  TCR  .. δουλευω με τα default

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2452 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 11:25 »
Απο όσο ξέρω η εκδοση beta 3.00 είναι δοκιμαστική πριν δώσει την τελική αναβάθμιση
Ελέγχονται τυχών προβλήματα και γίνονται η ανάλογες τροποποίησής για την τελική εκδοση
Αυτο που ηταν να κανει η εταιρία το ανάθεσε στους χρήστες του vtc

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



κατά την γνώμη μου καλά έκανε φίλε γιώργο
αυτό είναι και το σωστό
δεν ζητάει από κανένα να την περάσει με το ζόρι και να την δοκιμάσει
οποιος θέλει την ασφάλεια του release  μένει με την v2 μέχρι να βγει το release τις v3
αυτό θα ήταν κακό αν κάποιος αγόραζε το mod με μια beta version προεγκατεστημένη κάτι που δεν συμβαίνει στην δικη μας περίπτωση
εμάς αυτό μονο καλο μας κάνει αφού μπορούμε να δοκιμάσουμε και να ζητήσουμε εκ νέου τι παραπάνω ζητάμε από την τελική έκδοση

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2453 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 11:36 »
Εμένα πολλές φορές ρε παιδιά από Μ1 με πετάει σε power mode και δεν ξέρω γιατί...δεν διαβάζει καλά τι σύρμα έχω??? αφού το δουλεύω σε tcr γιατί να με πετάει ???
Στους αρχικούς πίνακες είχαμε 092 για 316 και 316L και 088 για 317 και 317L ενώ σήμερα ο Takkat μας λέει 088 για 316 και 316L και 094 για 317L τι ακολουθούμε τελικά κατά την γνώμη σας???
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2015, 11:44 από kostasbolis »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2454 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 11:59 »
Ακολούθησα τον πίνακα του Katkat και με SS316L και TCR 088 παίζει άψογα, ενώ με την default ρύθμιση που έχει για SS316, ήταν ελάχιστα πιο υποτονικό το άτμισμα.
Όπως έγραψα σε προηγούμενο ποστ μου, θα πρέπει να ξέρουμε τί TCR έχει το σύρμα που διαθέτουμε για να πετύχουμε το ιδανικό. ;)
Σε γενικές γραμμές το μοντ δουλεύει άψογα και αναβαθμίστηκε τόσο που έχουμε φτάσει σε σημείο να ψαχνόμαστε με πράγματα που όταν το είχαμε αγοράσει δεν είχαμε καν διανοηθεί. :))

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2455 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 12:04 »
Πραγματι ειναι ενα μοντακι που δεν εχει να ζηλεψει τιποτα , ακομα και απο πιο ακριβα και δηθεν καλυτερα πλακετακια.
Δεν θελω να πω τι και πως , γιατι κανεις δεν θα δεχθει τη γνωμη που εχω για την πλακετα .
Στην πραγματικο τητα ειναι γνωμες ατόμων με εμπειρια σε VW , εξοπλισμό για μετρησεις με παλμογραφους , ηλεκτρονικοι στο επαγγελμα και ενας απο αυτους  συνατμιστης μας , μελος του φορουμ  που εχει βοηθησει και αρκετους εδω μεσα με τις γνωσεις του πιο παλια .

Να ΄σαι καλα Ακη (Κυρο Γραναζη....sv1awi)

Οποτε κραταω μοναχα οτι απο τον Αυγουστο  που ψαχνομουν για VV/VW μοντακι , η κουβεντα τους ηταν κοφτη και επιτακτικη......
                                    ---  Θα παρεις το VTC mini.  Kανενα αλλο....  ---

Το κακο ομως στην ολη ιστορια , ειναι οτι ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ , τα χρηματα τα παιρνει η κ@λ@εταιρια παραγωγης ΤΣΙΓΑΡΩΝ Altria.
Δηλαδη η Philip Morris........ :angry_orange:

Aπο αυτο ομως πηγάζει και μια μεγαλη οικονομικη δυναμη (οχι οτι η Joyetech δεν ηταν) , η οποια μαλλον θα παει πολυ μακρια τη ''βαλιτσα''.....

Τεσπα...εμας δεν μας ενδιαφερει και πολυ το θεμα αυτο , απο τη στιγμη που αντι να χαθει η εταιρια , βλεπουμε να κανει κινήσεις προς τα μπροστα....


Giannis.B
κανενας φιλε .
Αν δεν θελεις να ασχοληθεις με TC , δεν χρειαζεσαι κατι






Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

thomasprevere
κατα τη γνωμη μου φιλε , θα ηταν καλο να αποκτησεις ενα επισκευασιμο ατμ/τη αν θελεις να κανεις τις δικες σου αντιστασεις.
Ο Ego One , οσο και αν σου φανει εσενα ή καποιον αλλο λαθος αυτο που θα γραψω , η αληθεια ειναι οτι απο παλια υπαρχει ενα προβλημα , που με τον καιρο καπου χαθηκε αναμεσα στα νηματα του φορουμ , που ειναι τεραστιο πλεον .......

Στον Ego One , καλο ειναι στην επισκευασιμη κεφαλι να χρησιμοποιεί και συρμα χωρις αντισταση .
Τα ποδαρακια απο την αντισταση σου , περνανε απο ενα σιλικονακι , το οποιο σφηνώνει τα ποδαρακια με τον θετικο πολο.
Εκει αν τα ποδαρακια σου πυρώσουν , θα καψεις το σιλικονακι και ετσι θα τραβηξεις και το πλαστικο μαζι με τον ατμο απο το υγρο σου.

Το συρμα χωρις αντισταση (non) , δεν πυρωνει γιατι δεν εχει αντισταση ως προς την πορεια και διελευση του ρευματος.
Ετσι δεν αναπτυσεται θερμοκρασια και δεν καιει το σιλικονακι.

Ειναι κατι που εχει ισχυ απο πολυ παλια και καλο ειναι να το θυμηζουμε καπου - καπου.

Ξερω οτι πολλοι θα πουν   --  εγω κανω αντιστασεις χωρις non εδω και ενα χρονο και δεν εχω κανενα θεμα  --

Ολες οι εργοστασιακες κεφαλες που περνανε απο σιλικονακια , ειναι με συρμα non.
Πολλοι θα πουν παλι  --  εγω δεν βλεπω καμια ενωση  --
Δεν φαινονται οι ενωσεις , γιατι απλα ειναι τέλεια συγκόλληση δυο μεταλλων χωρις τη χρηση τριτου σώματος , μεσο υψηλης στιγμιαιας θερμοκρασιας.

Δεν μπορουμε να ξέρουμε παλικαρια αν και ποτε θα καει το σιλικονακι.
Το σωστο ειναι να βαλουμε non .
Αν καποιος δεν θελει δικαιωμα του.
Το σωστο ομως θα πρεπει να το λεμε.

Εξαλλου πιστευω φιλε μου thomasprevere , οτι καποια στιγμη εκει θα πας και 'συ.
Τι τοτε , τι τωρα.....!!!!!!!!!!

Γνωμη μου......

Tωρα τα διαβασα φιλε μου αυτα που γραφεις γτ δεν τα ειχα δει μαλλον γραφτηκαν πολλα γρηγορα και μειναν πισω..
Το καταλαβαινω αυτο που λες ,δεν εχω αποψη για αυτο μιας και ειμαι κ καινουργιος στο ατμισμα, αν και ποσο θερμαινεται το σιλικονακι δεν το ξερω αλλα και αυτοι που βγαλαν τις clr βλεπουμε οτι φτιαχνονται με απλο συρμα και στα βιντεο αυτο ειδα και ειναι σιγουρο οτι οι αντιστασεις που εχουν πανω οι εργοστασιακες ειναι non?
Μεσα σε ολα αυτα τα mail που στελνουν καποιοι φιλοι για το vtc mini μηπως εστειλε καποιος και για αυτο το θεμα και πηρε απαντηση απο την εταιρεια οτι δεν πρεπει να χρησιμοποιειται απλο συρμα?

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2456 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 12:06 »

Ακολούθησα τον πίνακα του Katkat....
takkat όχι katkat  ;D

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2457 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 12:06 »
Εμένα πολλές φορές ρε παιδιά από Μ1 με πετάει σε power mode και δεν ξέρω γιατί...δεν διαβάζει καλά τι σύρμα έχω??? αφού το δουλεύω σε tcr γιατί να με πετάει ???
Στους αρχικούς πίνακες είχαμε 092 για 316 και 316L και 088 για 317 και 317L ενώ σήμερα ο Takkat μας λέει 088 για 316 και 316L και 094 για 317L τι ακολουθούμε τελικά κατά την γνώμη σας???


Το οτι σε πεταει απο την Μ1 ισως ειναι ενα bug που πρεπει να αναφερθει.. Το κανει και σε αλλους?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2458 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 12:08 »
takkat όχι katkat  ;D

Ναι σωστά, sorry για την ανορθογραφία :)

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #2459 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 12:08 »
Shadowjump σωστός!!!
Και εμένα με την επιλογή 316SS δεν έμπαινε ποτέ σε λειτουργεία το protection, και καλά ως 130 βαθμούς μου πήγαινε όπως και να άτμιζα, πρακτικά ατμίζεις χωρίς έλεγχο θερμοκρασίας.
Όταν έβαλα στο Μ1 88 tcr, όλα μια χαρά, στο τέλος μεγάλων τζουρών έριχνε τα watt και γενικότερα λειτουργούσε όπως έχω μάθει τόσους μήνες που χρησιμοποιώ TC.

Πρέπει να έχουν βάλει στο 316SS μεγάλο συντελεστή, πάνω από 120 γιατί δοκίμασα και με 120 και ναι μεν δεν έδειχνε τόσο μικρές θερμοκρασίες, πάλι όμως δεν έφτανε τους 200 βαθμούς.

Γενικό συμπέρασμα ξεχνάμε σε αυτή την version την επιλογή 316SS γιατί έχουν βάλει λάθος συντελεστή. Παίζει πολύ καλά όμως αν βάλεις 88.
Ϊσως και ελάχιστα παραπάνω, κάποιοι κατασκευαστές SS ανακοινώνουν τον συντελεστή, κάπου πήρε το μάτι μου ss316 με 93 αλλά δεν μπόρεσα να το ξαναβρώ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63694 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix