vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

195 επισκέπτες, 10 χρήστες
Mimhsdr, trabaman, gfilip, vsotos, tibolaso, bloodlessz, lounik, Buliwyf, th3ofilos, Jorge

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1830 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 22:28 »
Μάλλον είμαι χαζός.


Ακόμα δεν καταλαβαίνω πως κάτι που δουλεύει σωστά σε πραγματικές συνθήκες αλλά κάνει κάτι άλλο σε μη πραγματικές συνθήκες, υπό τις οποίες δεν φτιάχτηκε να δουλεύει, είναι προβληματικό.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1831 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 22:30 »
δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα αν το βαμβακι ειναι βρεγμενο και στεγνωσει δεν θα βγαλει καμενο ουτε θα το καψει απλα θα δειτε οτι θα ελλατωθει ο ατμος μεχρι καθολου ατμο.. αν συνεχισετε τοτε θα καει .. αλλα το καψιμο του βαμβακιου γινεται μονο αν ειναι το βαμβακι στεγνο οπως οταν το στηνεται .. τοτε θα το καψει ..

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1832 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 22:55 »
Μάλλον είμαι χαζός.


Ακόμα δεν καταλαβαίνω πως κάτι που δουλεύει σωστά σε πραγματικές συνθήκες αλλά κάνει κάτι άλλο σε μη πραγματικές συνθήκες, υπό τις οποίες δεν φτιάχτηκε να δουλεύει, είναι προβληματικό.



απλά εγώ είμαι περίεργος και θέλω κάτι που έχω μάθει πως λειτουργεί εδώ και ένα χρόνο να πάει προς τα μπροστά και όχι προς τα πίσω
θα ήθελα να δω την τεχνολογία αυτή να ανθίζει και να γίνετε καλύτερη και όχι χειρότερη

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1833 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 23:07 »
με ποια βερσιον το δουλευετε


με την 1.30 δεν το καιει με την 2.0 δεν το δοκιμασα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1834 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 23:27 »
Η 1.30 είναι ίδια με την 2.0 σε λειτουργία. Το μόνο που αλλάζει είναι η διάταξη της οθόνης.

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1835 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 23:32 »
αρα και στην 2.0 δεν θα το καει :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1836 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 02:26 »
Καλησπέρα και από μένα.
Νέος στο σπορ και θα ήθελα τη βοήθεια των εμπειροτέρων.Περιμένω σε μερικές μέρες να μου έρθει από Κίνα το mini.Στην αρχή θα δουλευτεί σαν μηχανικό mod και αν κατάλαβα καλά πάει στη λειτουργία bypass. Θα δουλευτεί στην αρχή με vivi nova(1.8Ω) και Iclear 30s(2.1Ω). Στη λειτουργία bypass αν κατάλαβα καλά ρυθμίζεις watt και volt. Σε τι τιμές τα βάζουμε;
Προσπάθησα να διαβάσω το νήμα αλλά κάπου στην 50 σελίδα κουράστηκα και άρχισα να τα μπλέκω :confused1: . Προέρχομαι από απλό Η.Τ. με απλή μπαταρία 1100. Ατμίζω λίγο παραπάνω από ένα μήνα και το άλμα είναι για μένα μεγάλο και θα χρειαστώ τη βοήθειά σας. Πιθανόν να είναι κάπου γραμμένο αλλά δεν το βρήκα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1837 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 02:30 »
Στην bypass δεν ρυθμιζεις κατι σου δινει οτι μπορει να δωσει η μπαταρια απο μονη της σαν να ηταν μηχανικο.
Στην power ρυθμιζεις τα watt. Αναλωγα την αντισταση σου βαζεις και την επιθημητη τιμη τους.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1838 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 04:42 »
Καλησπέρα και από μένα.
Νέος στο σπορ και θα ήθελα τη βοήθεια των εμπειροτέρων.Περιμένω σε μερικές μέρες να μου έρθει από Κίνα το mini.Στην αρχή θα δουλευτεί σαν μηχανικό mod και αν κατάλαβα καλά πάει στη λειτουργία bypass. Θα δουλευτεί στην αρχή με vivi nova(1.8Ω) και Iclear 30s(2.1Ω). Στη λειτουργία bypass αν κατάλαβα καλά ρυθμίζεις watt και volt. Σε τι τιμές τα βάζουμε;
Προσπάθησα να διαβάσω το νήμα αλλά κάπου στην 50 σελίδα κουράστηκα και άρχισα να τα μπλέκω :confused1: . Προέρχομαι από απλό Η.Τ. με απλή μπαταρία 1100. Ατμίζω λίγο παραπάνω από ένα μήνα και το άλμα είναι για μένα μεγάλο και θα χρειαστώ τη βοήθειά σας. Πιθανόν να είναι κάπου γραμμένο αλλά δεν το βρήκα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)


Ξεκινα πρωτα με watt και ασε τα bypass. Πιστευω θα εχεις πιο καλο αποτελεσμα.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1839 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 08:50 »
δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα αν το βαμβακι ειναι βρεγμενο και στεγνωσει δεν θα βγαλει καμενο ουτε θα το καψει απλα θα δειτε οτι θα ελλατωθει ο ατμος μεχρι καθολου ατμο.. αν συνεχισετε τοτε θα καει .. αλλα το καψιμο του βαμβακιου γινεται μονο αν ειναι το βαμβακι στεγνο οπως οταν το στηνεται .. τοτε θα το καψει ..
Έχει αναφερθεί. Αποκλείεται ουσιαστικά να καεί το βαμβάκι αφού όταν ελαττωθεί υπερβολικά ο ατμός θα συμπληρώσουμε σίγουρα υγρό.

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1840 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 09:18 »
Στην bypass δεν ρυθμιζεις κατι σου δινει οτι μπορει να δωσει η μπαταρια απο μονη της σαν να ηταν μηχανικο.
Στην power ρυθμιζεις τα watt. Αναλωγα την αντισταση σου βαζεις και την επιθημητη τιμη τους.
Στη λειτουργία power εκτός από watt ρυθμίζεις και volt ή ρυθμίζονται αυτόματα;


Ξεκινα πρωτα με watt και ασε τα bypass. Πιστευω θα εχεις πιο καλο αποτελεσμα.  ;D
Με τα watt θέλω να ξεκινήσω αλλά δεν έχω την εμπειρία να υπολογίσω πόσα watt χρειάζονται ???

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1841 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 09:23 »
Στη λειτουργία power ρυθμίζεις watt.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1842 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 09:24 »
Στη λειτουργία power εκτός από watt ρυθμίζεις και volt ή ρυθμίζονται αυτόματα;
Με τα watt θέλω να ξεκινήσω αλλά δεν έχω την εμπειρία να υπολογίσω πόσα watt χρειάζονται ???
Δεν μπορείς να αλλάξεις το ένα χωρίς να αλλάξει και το άλλο.
Για τον εξοπλισμό που γράφεις υπολόγιζε 7-10W ή 3,5-4V.
Ξεκινάς από χαμηλά και ανεβάζεις ως εκεί που σε ικανοποιεί.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1843 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 09:25 »
Ρυθμίζοντας τα watts προσαρμόζονται αυτόματα και τα volts πάντα ανάλογα με την αντίσταση που έχεις πάνω στον ατμοποιητή σου.
Όσο για τη ρύθμιση των watts κι αυτή ανάλογα τον ατμοποιητή και την αντίστασή σου βρίσκεται. Συνήθως ξεκινάς απ'τα χαμηλά και ανεβάζεις μέχρι να πάρεις το ικανοποιητικό για σένα βαθμό ατμίσματος. Φυσικά αν φτάσεις σε σημείο να πάρεις γεύση καμένου (συνήθως έρχεται αρκετά μετά το σημείο ικανοποίησής μας αν όλα πάνε καλά στον ατμοποιητή μας ;) ) χρειάζεται να μειώσεις λίγο τα watts σου.

Μην ανησυχείς, θα τα βρεις με τη χρήση. ;)

Αποσυνδεδεμένος Vasilis R.

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Joyetech evic vtc/phenomenon lite by gus/iatty
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1844 στις: Νοεμβρίου 30, 2015, 11:55 »
Καλησπερα και απο μενα κατοχος απο εχθες του συγκεκριμενου μοd πολυ ικανοποιημενος περισστοτερο απο οσο περιμενα πολυ καλη κατασκευη δουλευει εξισου καλα σε ολα τα mode που το δοκιμασα και το προτινω ανεπιφιλακτα...η ερωτηση μου ειναι η εξεις ξερει καπιοις πως ανεβαινει και αν η φωτηνοτητα της οθωνης γιατι παιζει λιγο σκοτηνα??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix