vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 6 χρήστες
gfilip, th3ofilos, maprix, Jorge, Milarepa, Blackwolf

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1545 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 15:03 »
H συζήτηση μάλλον θα ήταν καλύτερα να γίνει στο νήμα της Fasttech αφού δεν αφορά μόνο το VTC mini αλλά πάρα πολλά προϊόντα της.
Όμως θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση.
Η τιμή της Fast https://www.fasttech.com/product/3331700-authentic-joyetech-evic-vtc-mini-60w-tc-vw είναι ψηλότερη της GearBest http://www.gearbest.com/temperature-control-mods/pp_239873.html

Γιατί η FT ξεκολλάει αυτοκόλλητα και παραχαράζει το ίδιο το μοντ ώστε να μη μπορεί να πιστοποιηθεί η γνησιότητά του; Οι συσκευασίες της GB έρχονται κανονικά με αυτοκόλλητα γνησιότητας.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1546 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 15:03 »
Αυτό το είπα σε προηγούμενο ποστ μου όταν το είχε 69 ευρώ είχε εκπτοτικο κουπόνι για να του χαμηλώσει την τιμή

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1547 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 15:32 »
Γιώργο το εκπτωτικό κουπόνι δεν έχει σχέση με το ΜΑΡ agreement (διαφημιζόμενη τιμή) που αναφέρει η Fast. Η τιμή που διαφημίζει είναι ίδια (λίγο μεγαλύτερη) από της GB.
Αν θέλει να στο χαρίσει με εκπτωτικά κουπόνια είναι δικό της θέμα και η κάθε Joyetech δεν έχει λόγο σ' αυτό. Την Joyetech την ενδιαφέρει η τιμή που αναγράφεται στο site να μην είναι χώμα και σ' αυτό είναι εντάξει η Fast. Άρα γιατί παραποιεί τα προϊόντα;  :hmmm:

Joyetech enforces a Minimum Advertisement Price policy, which is commonly known as MAP. FastTech was never asked to and thus has never signed any sort of such MAP agreements with Joyetech.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1548 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 15:46 »
Ρε λετε να μας πουλανε τρελα οι Κινεζοι? Η σκεψη του Camper ειναι πολυ λογικη παντως... :hmmm: !! Απ την αλλη αν κανουμε ενα γκαλοπ πιστευω τουλαχιστον οι 4 στους 10 το vtc συγκεκριμενα το εχουν παρει απο fasttech, εστω και ενας δεν θα καταλαβαινε κατι? :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1549 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 15:53 »
Γιώργο το εκπτωτικό κουπόνι δεν έχει σχέση με το ΜΑΡ agreement (διαφημιζόμενη τιμή) που αναφέρει η Fast. Η τιμή που διαφημίζει είναι ίδια (λίγο μεγαλύτερη) από της GB.
Αν θέλει να στο χαρίσει με εκπτωτικά κουπόνια είναι δικό της θέμα και η κάθε Joyetech δεν έχει λόγο σ' αυτό. Την Joyetech την ενδιαφέρει η τιμή που αναγράφεται στο site να μην είναι χώμα και σ' αυτό είναι εντάξει η Fast. Άρα γιατί παραποιεί τα προϊόντα;  :hmmm:
Refurbished...?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1550 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 15:58 »
camber, απολύτως λογικό το ερώτημά σου και πολύ θα ήθελα τη γνώμη σου επ' αυτού. Υποπτεύεσαι κάτι? :hmmm:
Ρωτάω γιατί με το ερώτημά σου, η σκέψη μου οδηγείται στο ότι παίζει να είναι και κλώνος τελικά, αλλά για να είμαι ειλικρινής, δεν το πιστεύω.
Ή για να το πω αλλιώς, η ft μου έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη κι εγώ προσωπικά, πάντα δίνω προτεραιότητα σ' αυτήν σε σχέση με την GB, αν πρόκειται ν' αγοράσω κάτι από κινεζομάγαζο.
Εκτός κι αν παίζει κάτι άλλο στις εμπορικές συμφωνίες που γίνονται, τους προμηθευτές του καθενός κ.λπ. που δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1551 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 16:04 »
Εχωντας παρει 6 vtc απο 1 απο ft και GB και αλλα 4 απο efun  ολα κομπλε ,
αν και ουτε καν ασχοληθηκα να δω το code αν ειναι οκ η οχι..
παντως μονο η ft το βγαζει σε πολλα προιοντα της με την δικαιολογια της τιμης...
Ειναι ο μεγαλυτερος πωλητης αρα λογικο να τρωει ενα κυνηγητό παραπανω....

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1552 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 17:10 »
ασχετο με το νήμα αλλά στο fasttech για όλο τον Νοέμβριο βάζοντας τον κωδικό XMAS το παίρνεις με 33,59 ευρω

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1553 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 17:22 »
Δεν θα τα χαλασουμε στο ευρώ αλλά μόλις τσεκαρα και το έχει μαζι με το κουπονι στα 34.59 Απο 38.43

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1554 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 17:53 »
Βρε δε θα τα χαλάσουμε στο ευρώ, αλλά εμένα γιατί μου το βγάζει 31,72 ευρώ, χωρίς κανένα κουπόνι? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1555 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 18:00 »
Πάντως αυτό που λέει ο camber είναι πολύ σημαντικό αν ισχύει (που ισχύει) για την πολιτική της ft. Σίγουρα παίζονται τρελά παιχνίδια στο παγκόσμιο εμπόριο. Τώρα για το αν με ενοχλεί αν είναι αυθεντικό ή όχι, φυσικά και με ενοχλεί από την στιγμή που μου το πουλάνε αυθεντικό. Αν μου το πουλούσαν για κλώνο δεν θα με ενοχλούσε. Ασχέτως αν δουλεύει σωστά ή όχι.
Τελικά πέρα από το αστείο του kotsos75(που ήταν τέλειο) μήπως το τεστ με στεγνό βαμβάκι δεν παίζει σε αυτούς που έχουν πάρει από ft; Αλλά και πάλι δεν παίζει κάτι τέτοιο αφού το ίδιο udate κάνουμε όλοι.


Μάλλον τελικά θα τους στείλω κανένα mailάκι

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1556 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 18:05 »
Στην αρχή το έδιναν στην χαμηλή τιμή με scratch code χωρίς κουπόνι.
Μετά τους έβαλε χέρι η Joyetech και το έδιναν με scratch code με το κουπόνι για να είναι οκ με τον κατασκευαστή.
Μετά προμηθεύτηκαν από αλλού, βγάλαν το scratch code και το δίνουν πάλι στην χαμηλή τιμή.

Οι μικροδιαφορές του ευρώ μάλλον προκύπτουν από τις ισοτιμίες γιατί όλες οι τιμές της Fasttech είναι σε $.


Όσα αναφέρουν πως είναι αυθεντικά, δεν παίζει να μην είναι. Αν κάνουν κάτι τέτοιο θα γίνει πραξικόπημα.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1557 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 18:12 »
Αν ηταν κλωνος δεν θα ηταν και αδυνατο να παιρνει αναβαθμισεις ρε παιδια? Δεν ξερω, ρωταω... Δεν ειδα να εχει κανεις προβλημα με τις αναβαθμισεις παντως..

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1558 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 18:13 »
Όλα είναι παιχνιδάκια και τα δε μοντάκια είναι αυθεντικά. Απλά η Joyetech κάνει πως δεν θέλει να ξέρει τη fasttech και το ανάποδο βέβαια....

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1559 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 18:26 »
Αν ηταν κλωνος δεν θα ηταν και αδυνατο να παιρνει αναβαθμισεις ρε παιδια? Δεν ξερω, ρωταω... Δεν ειδα να εχει κανεις προβλημα με τις αναβαθμισεις παντως..


Ίσως και όχι αν το έχουν σπάσει με κανένα patchάκι. Το update δεν γίνεται online, το κατεβάζουμε στον υπολογιστή και τρέχει. Αλλά και online να ήταν πάλι θα μπορούσε να γίνει. Εδώ γίνεται με ολόκληρη Adobe

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix