vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

229 επισκέπτες, 1 χρήστης
Jorge

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1290 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 18:56 »
Ήρθες τώρα εσύ στο thread του evic να μας πεις πόσο μαμάει ο ipv??

Ας μας έλεγες τουλάχιστον τι δεν σου αρέσει στο evic...


Bitten by radioactive man: Manman!

Δεν θελει πολυ μυαλο να καταλαβει κανεις πως αυτο που μου αρεσει στο D2 ειναι αυτο που δεν μ αρεσει στο vtc αρα δε νομιζω οτι χρηζει ιδιαιτερης επισημανσης...
Και επετρεψε μου να εκφερω την αποψη μου μιας κ εχω χαλασει πανω απο 500€ το τελευταιο 3μηνο σε μοντς (istick40,evic vt,evic vtc,vaporflask,ipv d2,xvostick,snowolf 200 και εν αναμονη το nebox της kanger...) καθως και σε ατμο (ego one,subtank mini,uwell crown,tfv4 mini,kfl,freemax starre pro,tobeco super tank mini) και melo 2..) με καθε τυπο αντιστασης εκτος απο εργοστασιακες και στα RBA τους με στισηματα οποτε εχω μια πολυ σφαιρικη εικονα ωστε να εκφερω αποψη στον ελεγχο θερμοκρασιας..
Ουτε πωλητης ειμαι ουτε καποιο συμφερων εχω απλα πληρωνω για το χομπι μου και λεω τη γνωμη μου... Και οπως αναφερω το VTC ειναι πανεμορφο με καλυτερη ποιοτητα βαφης, καλυτερα κουμπια καλυτερη οθονη καλη διαχειριση αυτονομιας στα συν η δυνατοτητα αναβαθμισης.. Αλλα οτι και να κανεις ΔΕΝ κλειδωνει σωστα την τιμη της αντιστασης σε ελεγχο θερμοκρασια (ασε που ουτε διαβαζει σωστα εχει μεγαλυτερες αποκλεισεις απο το D2) με αποτελεσμα οτι κλειδωσεις παντα μετα να εχει διαβασει κατι παρακατω η παραπανο και το ατμισμα να ειναι υποτονικοτατο... Σε αλλη περιπτωση θα ηταν αυτη η βασικη μου συσκευη!!

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1291 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 19:21 »
Δωσε το τοτε να ησυχασουμε ολοι ...

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1292 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 20:19 »
O λογος σου ειναι επιθετικος με τονο αγανακτησης ενω απλα ειπα την γνωμη μου για το μοντ και τη λειτουργια του κανοντας ταυτοχρονα μια συγκριση με καποια αλλη συσκευη λεγοντας με αλλα λογια πως θα θελα να λειτουργει σε μελλοντικη αναβαθμιση.... Χωρις να ενοχλω κανεναν ουτε να απευθυνομαι προσωπικα..
Εξαλλου οι κατασκευαστες αυτα περιμενουν απο τα forums ανα τον κοσμο την γνωμη των καταναλωτων και προφανως την ΣΥΓΚΡΙΣΗ με συσκευες ιδιας κατηγοριας αμεσων ανταγωνιστων, ωστε να κινητοποιηθουν να ασχοληθουν και να γινουν πιο ανταγωνιστικοι και να αφιερωσουν περισσοτερο χρονο στην σωστη αναβαθμιση μιας συσκευης για να λεμε οτι υπαρχει ενα σωστο aftersale support...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2015, 15:51 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1293 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 20:27 »
Εστησα και εγω SS UD 316L 30mm, 7 σπειρες, 2,5Ø, 0.88Ω. Δουλευει πολυ καλυτερα απ οτι σε Ni/Ti mode. Το λινκ παρακατω ειναι ενα βιντεακι απο την λειτουργια του. Βεβαια καιει βαμβακι, οπως θα δειτε και στην φωτογραφια. Στους 230 που το δοκιμασα παλι, ειναι αρκετα καλυτερα. Προτιμω δηλαδη να το εχω 15W και 230C, παρα 18W και 220C. Σιγουρα παντως στις απανωτες, χανει λιγακι γιατι ειναι ακομα αρκετα ζεστο το συρμα.


Φωτογραφια απο το βαμβακι. https://dl.dropboxusercontent.com/s/wsf8dah70a5nqha/2015-11-06%2015.12.15.jpg

Βιντεο με το παραπανω στησιμο. https://dl.dropboxusercontent.com/s/634b09zn03j4c2o/2015-11-06%2015.34.06.mp4




το μονο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι καιει και το υγρο βαμβακι,οταν αυτο στεγνωσει δεν κοβει.. :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1294 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 20:30 »
Δοκίμασα σήμερα πρώτη φορά με ss 30άρι στον kflp και έφτιαξα αντίσταση στα 0,59 αλλά το μοντάκι έκανε πάλι τα ίδια όπως με το Ni200. Την κλείδωσα 0,59 και παρέμεινε 0,59.
Το έβαλα στα 10W και 190C και δουλεύει με πολύ ντουμάνι, γεύση, χτύπημα, και καθόλου υποτονικό άτμισμα.


Τι φταίει ρε παιδιά; :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1295 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 20:34 »
Ο λογος σου ειναι επιθετικος με τονο αγανακτησης ενω απλα ειπα την γνωμη μου για το μοντ και τη λειτουργια του κανοντας ταυτοχρονα μια συγκριση με καποια αλλη συσκευη λεγοντας με αλλα λογια πως θα θελα να λειτουργει σε μελλοντικη αναβαθμιση.... Χωρις να ενοχλω κανεναν ουτε να απευθυνομαι προσωπικα..
Εξαλλου οι κατασκευαστες αυτα περιμενουν απο τα forums ανα τον κοσμο την γνωμη των καταναλωτων και προφανως την ΣΥΓΚΡΙΣΗ με συσκευες ιδιας κατηγοριας αμεσων ανταγωνιστων, ωστε να κινητοποιηθουν να ασχοληθουν και να γινουν πιο ανταγωνιστικοι και να αφιερωσουν περισσοτερο χρονο στην σωστη αναβαθμιση μιας συσκευης για να λεμε οτι υπαρχει ενα σωστο aftersale support...
Συμφωνω απολυτα οτι τα παραπονα πρεπει να ακουγονται,μηπως και ο κατασκευαστης λυσει τα οποια προβληματα του καμμενου βαμβακιου ή του υποτονικου ατμισματος με καποιο firmware updare.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2015, 15:55 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1296 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 20:54 »
Δεν θελει πολυ μυαλο να καταλαβει κανεις πως αυτο που μου αρεσει στο D2 ειναι αυτο που δεν μ αρεσει στο vtc αρα δε νομιζω οτι χρηζει ιδιαιτερης επισημανσης...
Και επετρεψε μου να εκφερω την αποψη μου μιας κ εχω χαλασει πανω απο 500€ το τελευταιο 3μηνο σε μοντς (istick40,evic vt,evic vtc,vaporflask,ipv d2,xvostick,snowolf 200 και εν αναμονη το nebox της kanger...) καθως και σε ατμο (ego one,subtank mini,uwell crown,tfv4 mini,kfl,freemax starre pro,tobeco super tank mini) και melo 2..) με καθε τυπο αντιστασης εκτος απο εργοστασιακες και στα RBA τους με στισηματα οποτε εχω μια πολυ σφαιρικη εικονα ωστε να εκφερω αποψη στον ελεγχο θερμοκρασιας..
Ουτε πωλητης ειμαι ουτε καποιο συμφερων εχω απλα πληρωνω για το χομπι μου και λεω τη γνωμη μου... Και οπως αναφερω το VTC ειναι πανεμορφο με καλυτερη ποιοτητα βαφης, καλυτερα κουμπια καλυτερη οθονη καλη διαχειριση αυτονομιας στα συν η δυνατοτητα αναβαθμισης.. Αλλα οτι και να κανεις ΔΕΝ κλειδωνει σωστα την τιμη της αντιστασης σε ελεγχο θερμοκρασια (ασε που ουτε διαβαζει σωστα εχει μεγαλυτερες αποκλεισεις απο το D2) με αποτελεσμα οτι κλειδωσεις παντα μετα να εχει διαβασει κατι παρακατω η παραπανο και το ατμισμα να ειναι υποτονικοτατο... Σε αλλη περιπτωση θα ηταν αυτη η βασικη μου συσκευη!!


Αυτό που δεν θέλει μυαλό είναι να καταλάβεις οτι εδώ μιλάμε για το Evic VTC Mini. Αν θέλεις να πεις την γνώμη σου για αυτό το μοντάκι, ευχαρίστως να τη συζητήσουμε. Εσύ το μόνο που έγραψες είναι πόσο καλό είναι κάτι άλλο.


Αν ο σκοπός σου είναι να εκθειάσεις το IPV μπορείς να το κάνεις ελεύθερα στο αντίστοιχο thread του IPV και όχι εδώ.


Αν πάλι θέλεις να κάνεις σύγκριση μεταξύ αυτών των δύο, μπορείς, πάλι ελέυθερα, να το κάνεις σε αυτό το thread.


Κανείς δεν προσπαθεί να σε εμποδίσει να πείς την γνώμη σου. Η κοινή λογική δεν έχει σχέση με το πόσα έχεις ξοδέψει.

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1297 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 21:00 »
Πέρα απο την πλάκα θα πώ τα εξής:
Υποτονικό άτμισμα δεν έχει το μοντάκι, αν κάποιος το βλέπει υποτονικό να ρίξει μια ματιά στο στήσιμό του πρώτα, και μετά ίσος και στο σύρμα που δουλεύει.


Ότι χρειάζεται διόρθωση γιατί καίει το στεγνό βαμβάκι ακόμη και το ποτισμένο αυτό ισχύει και δεν νομίζω να αμφιβάλει κανείς.


Το ότι όμως είναι αναβαθμίσιμο αυτό μας κάνει να ελπίζουμε ότι το πρόβλημα θα λυθεί.
Συγκρίσεις όμως ρε παιδιά με άλλα μοντάκια της ίδιας κατηγορίας δεν νομίζω να παίζουν, εκτός αν είναι κάποιο απο αυτά αναβαθμίσιμο.

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1298 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 21:03 »
Για το VTC εγραψα απλα τονισα περισσοτερο την υπεροχη του D2 σε μια ιδια λειτουργια...
Οι developers το νημα του VTC θα "τσεκαρουν" οχι του D2.. Και πιστευω η αμεση συγκριση με τον απευθειας ανταγωνιστη θα τους συγκινησει περισσοτερο απο τα απλα παραπονα για την οποια δυσλειτουργια.... Ταπεινη μου αποψη!

Μα ακομα και σε λαθος τοπικ να τοποθετηθικα (που κατ εμε σωστα ειμαι) ακομα και να βγηκα λιγο οφ τοπικ μα εσκεμενα και για κοινο καλο, η απαντηση του συμφορουμιτη λες και του καθομαστε στο σβερκο ειναι απαραδεκτη..

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1299 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 21:05 »
οι lg hd2 ειναι καλες για αυτο το μοντακι?

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1300 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 21:18 »
Πέρα απο την πλάκα θα πώ τα εξής:
Υποτονικό άτμισμα δεν έχει το μοντάκι, αν κάποιος το βλέπει υποτονικό να ρίξει μια ματιά στο στήσιμό του πρώτα, και μετά ίσος και στο σύρμα που δουλεύει.


Ότι χρειάζεται διόρθωση γιατί καίει το στεγνό βαμβάκι ακόμη και το ποτισμένο αυτό ισχύει και δεν νομίζω να αμφιβάλει κανείς.


Το ότι όμως είναι αναβαθμίσιμο αυτό μας κάνει να ελπίζουμε ότι το πρόβλημα θα λυθεί.
Συγκρίσεις όμως ρε παιδιά με άλλα μοντάκια της ίδιας κατηγορίας δεν νομίζω να παίζουν, εκτός αν είναι κάποιο απο αυτά αναβαθμίσιμο.

Οι εργοστασιακες νικελιου των freemax starre pro, uwell crown και τελευταιος tfv4 ειναι οι περισσοτερο εκθιασμενες και με σωστη λειτουργια εργοστασιακες αντιστασεις οπως αυτοι θεωρουνται οι top 3 ατμοποιητες παγκοσμιως (απο ΟΛΟΥΣ τους reviewers αλλα και απο δικο μου προσωπικο διαβασμα σε reddit/ukvapers/planetofthevapes/e-cigarette/vaping360/vapingunderground και χιλια δυο αλλα... Πως γινεται να φταιει το στησιμο εκει αφου ειναι factory???? :wall:..
Και σε ολες το ιδιο συμβαινει μονο στον starre pro μου κρατησε για δευτερη μερα σωστα κλειδωμενη αντισταση μετα τα ιδια και ρουφαω αερα κοπανιστο...
Το d2 ακομα και με τον ego one και νικελιο ρουφαει τρενο....
Σε χαμηλοτερα watt στυλ ατμισματος του καθενος πχ εως 20 και σεβαστο μπορει να δινει την εντυπωση σωστης λειτουργιας γιατι ουτως η αλλως δεν ειναι μεγαλες οι απαιτησεις..
Εγω ατμιζω απο 40 watt κ πανω και εφοσων το VTC ΕΧΕΙ αυτη την επιλογη και απλα μετα το πρωτο κλειδωμα και την πρωτη τζουρα που θα παιξει σωστα μετα θα εχει μεταβαλει την τιμη της αντιστασης ΜΟΝΟ ΤΟΥ ενω το κλειδωνω σωστα με παγωμενο ατμο και παγωμενο μοντ (εννοω θερμοκρασια δωματιου) με αποτελεσμα να μην παρω το ντουμανι που ΕΓΩ ΘΕΛΩ δεν ειναι προβλημα;; να μην το αναφερω;;;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1301 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 21:20 »
οι lg hd2 ειναι καλες για αυτο το μοντακι?
hg2 :yes:

Αποσυνδεδεμένος grgkrg

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1302 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 21:24 »
οι hg2 εχουν μεγαλυτερη αυτονομια αλλα τα αμπερ ειναι λιγοτερα ομως  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1303 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 21:36 »
Ρώτησε στο νήμα για τις μπαταρίες, να σε περιλάβει ο Shado :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #1304 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 21:36 »
το γνωστο σε ολους επαναστατες του καναπεως ,οσο και να γραφουμε παραπονα εδω μεσα κανεις δεν θα μας ακουσει ,στειλτε ενα email στην εταιρια με τα παραπονα σας μπας και .....(παλια αυτο το φορουμ ητανε μια ομαδα ,ασχετα με το τι ατμιζε ο καθενας ,πλεον εχει καταντησει μια μαχη ομαδων )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix