vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

539 επισκέπτες, 1 χρήστης
giorgos1999

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5550 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 14:42 »
Λογικά θα επιλέξεις μια από τις εκδόσεις  3.0 , 3.01, 3.02, 3.03 και 3.04.Αρκετές νέες λειτουργίες ,όπως  η δυνατότητα παραμετροποίησης των ρυθμίσεων ανάλογα με τον τύπο σύρματος και σύμφωνα με τις προτιμήσεις του χρήστη  προστέθηκαν στην έκδοση 3.0 και υπάρχουν φυσικά και στις μεταγενέστερες. Η 3.04 είναι μια πολύ καλή επιλογή. Υπάρχει φυσικά και η έκδοση 5.04 με το απλοποιημένο interface αλλά δεν φαίνεται να προτιμάται από την πλειοψηφία των χρηστών της συσκευής.
Διαφορές στο μέτρημα της αντίστασης μπορεί να παρατηρήσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2016, 14:48 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος phoenix

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5551 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 17:44 »
στα γρηγορα

μειονεκτηματα vtc
ξεβαφει ευκολα
διαβαζει λιιγο παραπανω τις αντιστασεις
ο πολος θα μπορουσε να ειναι καλυτερος

ξέρει κανείς αν το VTwo έχει το ίδιο θέμα με τις αντιστάσεις;; και αν ο πόλος είναι καλύτερος;

Άλλο: στο vtc mini που έχω απο το βάλε βγάλε το καπάκι (εννοείται ότι φεύγουν οι μαγνήτες) αλλά τώρα μου έσπασαν και τα 2 πλαστικά που τους κρατάνε. ενι αϊντίας; παίζει να βρώ ανταλλακτικό όλο το πλαστικό που μπαίνει η μπαταρία;

Αποσυνδεδεμένος rex20

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5552 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 19:06 »
Λογικά θα επιλέξεις μια από τις εκδόσεις  3.0 , 3.01, 3.02, 3.03 και 3.04.Αρκετές νέες λειτουργίες ,όπως  η δυνατότητα παραμετροποίησης των ρυθμίσεων ανάλογα με τον τύπο σύρματος και σύμφωνα με τις προτιμήσεις του χρήστη  προστέθηκαν στην έκδοση 3.0 και υπάρχουν φυσικά και στις μεταγενέστερες. Η 3.04 είναι μια πολύ καλή επιλογή. Υπάρχει φυσικά και η έκδοση 5.04 με το απλοποιημένο interface αλλά δεν φαίνεται να προτιμάται από την πλειοψηφία των χρηστών της συσκευής.
Διαφορές στο μέτρημα της αντίστασης μπορεί να παρατηρήσεις.


ευχαριστω πολύ για την αμεση απαντηση. εχω ηδη βαλει την 3.04. αυτό με τις αντιστασεις είναι λιγο σπαστικο αλλα οκ το ειχα και στο pico . ξεπερνιέται. επομενη ερωτηση και μαλλον τελευταια. τι γινεται με τα custom firmwares που ειδα να κυκλοφορουν σε ξενα sites? υπαρχει κατι εξτρα και αν ναι τι είναι αυτό? αξιζει τον κοπο?


Αποσυνδεδεμένος gdim

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
    • theCoverHeaven
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5553 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 19:10 »
Το μόνο αξιόλογο πρόγραμμα για custom firmware είναι το VTCfont. Δε θέλει κόπο και αξίζει! Πάντως έπρεπε να πάρεις το vtwomini κι όχι το vtc.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος rex20

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5554 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 21:29 »
θα μπορουσες να μου πεις γιατι να παρω το vtwo mini και όχι το vtc που πηρα τελικα?

Αποσυνδεδεμένος didis

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • πουτ δε προβαρ σα κατ
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5555 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 22:31 »
καλησπέρα σας . μολις χτες αγορασα το evic vtc mini προερχομενος από Pico. οι λογοι είναι πολλοι . ο πιο σημαντικος είναι πως ειχα προβλήματα με misfires και ατονο ατμο η καμενο ατμο με καμια αλλαγη σε ρυθμισεις. ειχα ενδοιασμούς για την αγορα του όμως πειστηκα από το γεγονός ότι είναι 1 χρονο στην αγορα και πουλαει ακομα. οποτε λεω θα είναι τιμιο modaki . πρωτες εντυπώσεις αψεγάδιαστες. πλούσιος κρεμώδες ατμος όπως τον θελω. εχω μια απορια όμως εάν καποιος γνωριζει η εάν εχει ξανααπαντησει. μεγαλο νημα και συγνωμη για αυτό. ποιο είναι το ποιο καλο firmware μεχρι στιγμης? εχει διαφορες στο μετρημα της αντίστασης εάν βγαλω και ξαναβαλω  τον ατμοποιητη όπως του pico? ευχαριστω για τον χρονο

δεν σου κανει παραξενο οτι μπορει λεω να εχουν την ιδια πλακετα ...

Αποσυνδεδεμένος pechr

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5556 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 22:43 »

Αποσυνδεδεμένος rex20

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5557 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 23:53 »
ευχαριστω pechr. τωρα απλα αναμενω από τον προηγουμενο φιλο που μου ειπε να παρω το vtwo . απλα το γιατι θα ηθελα διοτι η αγορα εχει γινει ηδη και πλεον πειραματίζομαι μαζι του.

Αποσυνδεδεμένος gdim

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
    • theCoverHeaven
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5558 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 01:05 »
Διότι είναι το καινούριο vtc mini. Ο αντικαταστάτης του που κυκλοφόρησε πριν έξι μήνες. Ενώ αυτό που πήρες (το vtc mini) έχει κλείσει χρόνια. Βέβαια το μόνο που ουσιαστικά αλλάζει είναι το ρολόι και η ημερομηνία που έχουν προστεθεί στο chip. Αλλά όπως και να το κάνουμε πήρες ένα παλιό μοντάκι του οποίου ο αντικαταστάτης κυκλοφορεί εδώ και έξι μήνες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος rex20

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5559 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 14:31 »
gdim σαφως εχεις απολυτο δικιο ότι είναι ο αντικαταστατης του. όμως αυτό δεν σημαινει ότι δεν θα επρεπε να παρω το vtc mini μονο και μονο επειδή εχει βγει ο αντικαταστατης του. προφανως το ρολοι δεν με ενδιαφερει. ισως θα με ενδιεφερε η διπλη προστασια ττης μπαταριας που εχει. όμως επειδή ατμιζω με ασφαλεια χωρις πυκνα συννεφα καπνου και με σκοπο να σταματήσω το καπνισμα ηθελα ένα modaki το οποιο να μου κρατησει στο χρονο. από το πασχα εχω ηδη αλλαξει 4 modakia και με εχει κουρασει λιγο η ολη διαδικασια ειτε από λαθος επιλογες λογω κακης εξυπηρετησης καταστημάτων ειτε από βλαβη. για να μην μιλησω για το οικονομικο κομματι. με όλες αυτές τις σκεψεις συν το ότι πωλειται 10 με 15 € φτηνοτερα νομιζω ότι εκανα την σωστη επιλογή. βεβαια ο χρονος θα το δειξει αυτό αλλα νομιζω ότι θα το κρατησω για αρκετα μεγαλο χρονικο διάστημα. σε ευχαριστω παντως για τις σκεψεις σου οι οποιες είναι σωστες απλα εγω ηθελα κατι διαφορετικο.

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5560 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 17:35 »
ξέρει κανείς αν το VTwo έχει το ίδιο θέμα με τις αντιστάσεις;; και αν ο πόλος είναι καλύτερος;

Άλλο: στο vtc mini που έχω απο το βάλε βγάλε το καπάκι (εννοείται ότι φεύγουν οι μαγνήτες) αλλά τώρα μου έσπασαν και τα 2 πλαστικά που τους κρατάνε. ενι αϊντίας; παίζει να βρώ ανταλλακτικό όλο το πλαστικό που μπαίνει η μπαταρία;
μεσα στο 10μηνο το παθε και το δικο μου , η λυση ειναι κολλα με 2 συστατικα το βραδυ , βαζεις το μαγνητη και το πρωι ειναι ετοιμο

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5561 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 17:44 »
Πρόσεξε μόνο να τον κολλήσεις από την σωστή πλευρά,εγώ βιαστικός  (για να μην πω κάτι άλλο :wall:)κόλλησα το μαγνητάκι ανάποδα κ τώρα δεν κουμπώνει από την μία πλευρά,δεν βγαίνει με τίποτα,πάλι καλά που με την θήκη σιλικόνης είναι οκ .

Αποσυνδεδεμένος rex20

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5562 στις: Οκτωβρίου 12, 2016, 23:28 »
δεν σου κανει παραξενο οτι μπορει λεω να εχουν την ιδια πλακετα ...

αυτό δεν το γνωρίζω. δεν κατηγορω το Pico μπορει να ετυχε σε εμενα. για αυτό το λογο θα το στειλω για επισκευή. παντως από την αρχη ειχα διαφορα θεματα με τον τροπο που λειτουργει. τεσπα του δινω δευτερη ευκαιρια διοτι λεω τοσοι πολλοι ατμιστες δεν παραπονιουνται. μπορει να ετυχε ξαναλεω

Αποσυνδεδεμένος phoenix

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #5563 στις: Οκτωβρίου 13, 2016, 02:05 »
μεσα στο 10μηνο το παθε και το δικο μου , η λυση ειναι κολλα με 2 συστατικα το βραδυ , βαζεις το μαγνητη και το πρωι ειναι ετοιμο

Πρόσεξε μόνο να τον κολλήσεις από την σωστή πλευρά,εγώ βιαστικός  (για να μην πω κάτι άλλο :wall:)κόλλησα το μαγνητάκι ανάποδα κ τώρα δεν κουμπώνει από την μία πλευρά,δεν βγαίνει με τίποτα,πάλι καλά που με την θήκη σιλικόνης είναι οκ .

thx guys, θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρία :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Προβλημα με κουμπι "Fire" απο VTC Mini
« Απάντηση #5564 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 23:05 »
Αφου επεστρεψε σημερα το vtc mini μου στα χερια μου και αφου ξυλωθηκαν και οι δυο μαγνιτες πισω ειπα να παιξω λιγο με την κολλα στιγμης.
Εκανα τους μαγνιτες και μετα λεω ας δω και τον 510 που παιζει. Ανοιγω το μοντακι βαζω λιγο κολλα στο 510 να πιασει καλα καπου ζοριζεται βγαινει τεσπα για να μην τα πολυλογω μετα απο 2 πειραματα με κολλα εσταξε η κολλα στο κουμπι το Fire και μας αφησε χρονους. Ξερει κανεις αν αλλαζει και που μπορω να βρω ανταλακτικο?




Από μεταφορά
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2016, 01:30 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34014 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536524 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237637 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15824 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35449 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12