vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, lagoudakis, antiklitos140, Parolos, camber, Milarepa, Jorge, nuts

Twitter

Joyetech evic vtc mini

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4575 στις: Μαρτίου 27, 2016, 21:19 »
Βρε μας κοροϊδεύεις? :tongue_smilie:  Τώρα είπες:

Αυτη τη στιγμη που μιλαμε το εχω ByPass και με Ni ατμιζω κανονικα

Τέλος πάντων, η αντίσταση κανονικά είναι 0,20Ohm και όχι 0,26. Να έχει τέτοια απόκλιση το βρίσκω δύσκολο, άρα την δουλεύεις ζεστή. Άλλος ένας λόγος που μπορεί να σου έκαψε το βαμβάκι.
Αν θέλεις να βρείς τι φταίει, αν έχεις άλλη αντίσταση, βρέξε την, άστη να ποτίσει το βαμβάκι 2-3 λεπτά και μετά δοκίμασέ τη σε TEMP Ni αφού την κλειδώσεις.
Αν δεν έχεις άλλη, άσε αυτή κανα 10λεπτο να κρυώσει και μετά κλείδωσέ τη ξανά κρύα και δοκίμασε. Θα πρέπει να έχει πέσει η τιμή της κάτω απο 0.26Ohm.
Όταν λέμε οτι δεν δουλεύονται τιτάνιο και νικέλιο σε άλλο mode εκτός ελέγχου θερμοκρασίας, εννοούμε για την υγεία μας, όχι πρακτικά. Πρακτικά δουλεύουν παντού, αλλά δεν είναι καλό για την υγεία μας. Για αυτό σου είπα να διαβάσεις 2-3 σελίδες πίσω  ;)

Αποσυνδεδεμένος tom4

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4576 στις: Μαρτίου 27, 2016, 21:33 »
Οκ, σε ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4577 στις: Μαρτίου 27, 2016, 22:39 »
Φίλε tom είναι να μην πέσει στα χέρια σου κανα μηχανικό, θα σε δούμε στις εφημερίδες. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4578 στις: Μαρτίου 27, 2016, 22:50 »
Ειχαμε την φιλη Margo τωρα τον φιλο Tom... & δεν ξερω & ποσοι αλλοι ακομα υπαρχουν...

ΟΧΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΛΕΟΣ, αφηστε τις αντιστασεις νικελιου/τιτανιου για αυτους που ειναι εμπειροτεροι & ξερουν να χρησιμοποιουν το ατμισμα με ΑΣΦΑΛΕΙΑ & ΠΑΝΤΑ με ΕΛΕΓΧΟ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ

Μην μπαινετε σε τετοιες διαδικασιες αφου δεν το κατεχετε (ακομα)

Ειναι ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ για την υγεια σας...

Παρτε μια ντουζινα εργοστασιακες kanthal η φτιαξτε τις & φουμαρετε ως normal ατμιστες αφοβα & χωρις κανενα κινδυνο

Δεν ειναι παιχνιδι ολο αυτο... μπορει να γινει μονο γι αυτους που ξερουν

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4579 στις: Μαρτίου 27, 2016, 23:07 »
Εντάξει ρε παιδιά δεν είναι πια και επιστήμη και αναφέρομαι κυρίως σε όσους χρησιμοποιούν εργοστασιακές ni200.Βάζεις την πρώτη φορά στην αντίσταση 3-4 σταγόνες υγρού,την αφήνεις 4-5 λεπτά να "ποτίσει",είσαι πάντα σε Temp Ni mode και "κλειδώνεις" την αντίσταση σου και μετά ξεκινάς να ατμίζεις σε κελσίου μέχρι 200-250....έτσι απλά....διαφορετικά "ουγκ" rules!!! :)) :pare:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4580 στις: Μαρτίου 27, 2016, 23:31 »
Έτσι απλά τα λες εσύ που μάλλον το έχεις ψάξει λίγο και έχεις καταλάβει τι παίζει, αλλά υπάρχουν και άτομα που ούτε έχουν τη διάθεση να το ψάξουν και να μάθουν, ούτε τους καθοδήγησε κανείς και αναφέρομαι στους πωλητές. Οι οποίοι όμως και αυτοί τί να κάνουν όταν πηγαίνει κάποιος αποφασισμένος και ζητάει αντίσταση νικελίου ή τιτανίου? Δεν είναι και μάγος ο πωλητής να ξέρει οτι ο άλλος δεν έχει τις απαραίτητες γνώσεις.
Και όταν πας να τους καθοδηγήσεις και λίγο, εθελοτυφλούν θα έλεγα, μάλλον απο βαρεμάρα να ασχοληθούν. "Κάτι μας είπες και εσύ, πες μας τι φταίει να ατμίσουμε τώρα" αντιμετώπιση φάση... Λες και ήμουν εγώ μπροστά να ξέρω τί έχουν κάνει, γιατί δεν τα λένε και όλα... :))
Οπότε πρέπει εσύ να τους εξηγήσεις τα πάντα απο την αρχή, γιατί ας πούμε άκουσαν οτι το νικέλιο δίνει καλύτερη γεύση και είπαν να πάρουν χωρίς να ξέρουν καν τα βασικά. Τέλος πάντων...μήπως πρέπει να αναγραφεί σε τέτοιες αντιστάσεις τίποτα του στυλ "αυστηρά για χρήση με έλεγχο θερμοκρασίας" για να μην μπερδεύεται κανείς? Υπερβολή το βρίσκω και αυτό... :dontknow:  Λες και θα το διαβάζει και κανένας...
Anyway...δεν επιτίθεμαι σε κανέναν, προς θεού, νέος είμαι και εγώ, απλά τυγχάνει να το ψάχνω λίγο παραπάνω, αλλά όταν κάποια πράγματα έχουν γραφτεί και έχουν ξαναγραφτεί και όχι μόνο εδώ μέσα φυσικά, πόσο πια να τα ξαναπούμε... :dontknow:

Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4581 στις: Μαρτίου 27, 2016, 23:46 »
Εγώ για την ώρα απλά και μόνο(όπως γράφεις) το έχω ψάξει μόνος μου και περιμένω κάτι εργοστασιακές ni200 που έχω παραγγείλει εδώ και 2 εβδομάδες. ;)
Tespa συμφωνώ σε όλα όσα γράφεις :thumbup_move_2: και απλά χρειάζεται λίγο "ψάξιμο" και κυρίως υπευθυνότητα....σ'ότι αφορά τις θερμοκρασίες(βάσει όσων διάβασα) ελπίζω να ήμουν σωστός σε ότι προανέφερα γιατί τα υπόλοιπα είναι και λίγο μπούσουλας ρε παιδιά.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2016, 23:55 από e-spy »

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4582 στις: Μαρτίου 27, 2016, 23:54 »
Μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχουν οι πωλητές ηλεκτρονικών τσιγάρων, που δεν δίνουν τις βασικές συμβουλές και στάξιμο στην αντίσταση, κλείδωμα θερμοκρασία δωματίου, TC μοντ σε Νικέλιο ή Τιτάνιο, και ξεκίνημα από χαμηλά. Και ναι μεν αν έχουν κόσμο. Αλλά όπως ξέρω, όταν κάποιος παραγγέλνει αντιστάσεις Νικελίου ή Τιτανίου, ούτε καν μπαίνουν στον κόπο να ρωτήσουν αν ξέρει ο αγοραστής τι κίνδυνοι υπάρχουν.
Και όσες φορές και να το πούμε και να το γράψουμε, τι και αν υπάρχει σε άπειρε σελίδες, αύριο πάλι θα βρεθεί κάποιος να πει ότι ατμισε Νικέλιο σε power.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4583 στις: Μαρτίου 28, 2016, 00:09 »
Καλά εδώ έχουν αναφερθεί και περιπτώσεις πωλητών που δεν γνωρίζουν ούτε οι ίδιοι...τι να συμβουλέψουν. :dontknow:
Κι άμα τις αγοράσει ο άλλος απο το internet? Σου στέλνουν και manual μαζί? :hmmm:
Φαύλος κύκλος είναι, που μπορεί να δει κάποιος οτι το νικέλιο και το τιτάνιο κάνει μόνο για TC όταν πάει να το αγοράσει ας πούμε. Διαβάζει κανείς τα ψίλά γράμματα? Ούτε εγώ...
Εκεί ποιός θα τον καθοδηγήσει? Μια αντίσταση θέλει ο άλλος να ατμίσει, όπως ο περισσότερος κόσμος που έχει τη λογική "βάζω αντίσταση,υγρό,ατμίζω"

Τέλος πάντων, καλά όλα αυτά, αλλά για άλλη μια φορά ξεφύγαμε! :)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4584 στις: Μαρτίου 28, 2016, 00:11 »
Ερωτηση :
Υπαρχει κανεις που διαβαζει τα προηγούμενα μηνυματα ;;;;;;;

Απαντηση :
ΟΧΙ..........

Μετα γιατι απορειτε για τις ερωτησεις .....;;;;;;;;;
Ειδε καποιος το νημα , μπηκε , ρωτησε.......

Εγραψα σημερα ενα ποστ στις μπαταριες , για το τι ειναι η καθε μια μπαταρια και τι ειναι τα αρχικα που εχουν , ωστε να τις ξεχωριζουμε.
Ειμαι 1000000000% σιγουρος , οτι το αργοτερο μεχρι αυριο το βραδυ , θα μπει καποιος και θα ρωτησει ποιες ειναι οι καλυτερες μπαταιρες για το μοντακι του.......
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,και μαλιστα κατω ακριβως απο το ποστ που εχω γραψει τι ειναι η καθε μια...........................

Οποτε μη ζοριζεστε.....
Ας παρουν κι αυτοι τη βοηθεια τους.....    
Τι να κανουμε τωρα βρε παιδες.........
Και δυο και τεσσερεις .................. και 500 φορες , τα ιδια θα γραφουμε.....

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4585 στις: Μαρτίου 28, 2016, 00:17 »
Κανένα πρόβλημα Βασίλη. Μέχρι και εγώ έχω πει τα ίδια πράγματα παρόλο που είμαι πολύ λίγο καιρό στο φόρουμ. :thumpup:
Αλλά όταν ας πούμε καθοδηγείς κάποιον, που να πάει και τί να διαβάσει, με συγκεκριμένα link και ούτε καν να το ψάξει, αλλά εκείνος θέλει να του τα ξαναπείς εσύ απο την αρχή λες και θα πεις κάτι διαφορετικό, ε καταντάει αηδία...sorry κιόλας! :tongue_smilie:
Στο καλό αγανάκτησα βραδυάτικο...όχι τίποτα άλλο...βλέπω και το kung-fu panda το 3 και δε μπορώ να το τελειώσω  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4586 στις: Μαρτίου 28, 2016, 00:25 »
Βασίλη έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά μη ξεχνάς πως και αυτό εδώ το νήμα (όπως και των μπαταριών) είναι τεράστιο.
Ίσως μερικοί να προσπαθούν να διαβάσουν μια δυο σελίδες (ίσως και παραπάνω), αλλά αν δεν βρουν τη λύση που ψάχνουν θα ξαναρωτήσουν, τι να κάνουν;
Κι εγώ τις προάλλες σε ρώτησα κάτι για μπαταρίες γιατί δεν άντεχα να διαβάσω κοντά στις 600 σελίδες (x 15 μηνύματα η καθεμία) δύο θεμάτων σχετικά με μπαταρίες.

Επειδή είναι όμως κουραστικό και το καταλαβαίνω απόλυτα, θα πρότεινα σε όσους είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν,
αντί να τα ξαναγράφουν από την αρχή και να σπαταλούν τον πολύτιμο χρόνο τους, να κρατήσουν κάπου σε ένα πρόχειρο
τα links από μερικά μηνύματα με εμπεριστατωμένες απαντήσεις και να παραθέτουν αυτά όποτε χρειάζεται.

Το φόρουμ έχει έναν έυκολο τρόπο για αυτό (για όσους δεν το γνωρίζουν).
Ο κάθε χρήστης μπορεί να χρησιμοποιεί ένα "προσωπικό" σημειωματάριο και να κρατάει τις σημειώσεις του.
Βρίσκεται στο πάνω πάνω μενού του φόρουμ και λέγεται "Notepad"


Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4587 στις: Μαρτίου 28, 2016, 00:33 »
Μάλλον όχι ο κάθε χρήστης...σε εμένα δεν υπάρχει... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4588 στις: Μαρτίου 28, 2016, 00:34 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Κουνγκ Φου Παντα...........
Aυτο ειναι νεο μοντελο της FIAT...........;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;    :))

e-spy , εγω δεν ξερω πως δουλευει το F5 το οποιο το ξερει και η κουτσι Μαρια , το notepad θα ξερω... ;;;;;
Δικιο εχεις και 'συ βεβαια ....
Το κακο ομως ειναι οτι δεν ειναι και πολλες σελιδες πιο πισω οσα γραφουμε καθε μερα.
Ο καθενας βεβαια εχει το δικαιωμα να πρατει οπως θελει.
Κανενα προβλημα...
Κατανοητό και το το οτι σημερα το φορουμ ........ , δε μαζευεται με τιποτα....

Ομως μια δυο σελιδες πισω , σιγουρα θα υπαρχει απαντηση....



Υ.Γ.
Χθες εμαθα πως γινεται να εχω 50 απαντησεις στη καθε σελιδα...... ;D ;D ;D
Ευκολο που ειναι τωρααααααααααααααααααααα....................

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Joyetech evic vtc mini
« Απάντηση #4589 στις: Μαρτίου 28, 2016, 00:36 »
Έχω την εντύπωση πως το 'Notepad' (όπως και το 'Συντονισμός') το βλέπετε μόνο εσείς οι συντονιστές...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14976 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix