vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

93 επισκέπτες, 5 χρήστες
maprix, teo77, Jorge, manoslykos, bloodlessz

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1995 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 16:49 »
Μάκη των στηνο και σε 2.5 αλλά και σε 3 και σχετικα το πηνίο το εχω ψηλα και δεν εχω πιτσιλισματα και σκασιματα φυσικα με το 3αρι λογο περισοτερου βαμβακιου εχει περισοτερη ατμοποιηση σε υγρο
ναι φιλε μου αν θεσ χαμηλα στο ντεκ την αντισταση βαλτα αναποδα τα ποδαρακια στα πρωτα στυσιματα το ειχα κανη και οντωσ ειναι ποιο καλοσ τροποσ αυτοσ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1996 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 16:52 »
Γιώργη μιλάμε πάντα για κολλημένες σπείρες σωστά;

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1997 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 16:56 »
Και με κολητεσ και με σνοιχτεσ των στυνω χωρισ προβλημα δεν ξερω περα απο το βσρελσκι που μου κολαη κσι δεν ξεξιδωνη σε ολα μιυ δουλευη μια χαρα οτι στυσημο και αν του κανω τωρα φυσικα λογου ν 200
ειναι υποχρεωτικεσ η ανοιχτεσ σπυρεσ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος geoxras

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1998 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 20:13 »
Καλησπέρα!
Μια ερώτηση μιας και σχεδον διαβασα όλο το νήμα και δεν έχει αναφερθεί.
Έχω αρκετό καιρό τον v2 στο μαύρο χρώμα και ψάχνω τρόπο να αφαιρέσω τελείως το χρώμα και τον κάνω ασημί μιας και απο τα ψιλοχτυπήματα και τα μικροατυχήματα σε πολλά σημεία έχει φύγει το χρώμα και είναι άσχημο.
Αν επειμείνω με το νύχι βλέπω οτι φεύγει το χρώμα αλλα καμιά ιδέα για μην χαθούντα νύχια μου? :hmmm: :laugh1:
Πιστεύω οτι αρκετοί κάτοχοι του χρωματιστού έχουν παρόμοια θέμα...

Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1999 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 16:57 »
Μια μικρη πατεντα για οσους θελουν να "σφιξουν" λιγο τη τζουρα του subtank mini.Με μια οδοντογλυφιδα εκλεισα τις δυο απο τις 4 τρυπες αερα του rba.Μια εβδομαδα τωρα κ δουλευει αψογα.Με αντισταση 1.5-1.8Ω.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2000 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 17:12 »
Φίλε geoxras μου άρεσε παρα πολύ ο ν2 σαν κατασκευή αλλά η ποιότητα βαφής αν και απο το πρωτο βίντεο που είδα απο ares mares του γνωστού σε όλους Ρένο παρατηρείσα  στο πανω μέρος οτι είχε γρατσούνισμα
αυτό με απέτρεψε απο μια αγορά άστοχη  και περίμενα μέχρι που πήρα σε νίκελ με την βαση αέρα του ν2
τώρα αν λυπασαι τα νύχια σου τι μονο που μπορω να σκεφτώ κάτι σαν αμμοβολή αλλά δεν ξέρω να μην αφήσει σημάδια πανω στων ατμό ρώτα κάποιο φιλο σου φανοποιο να σου πει καλυτερα με ποιον τροπο μπορείς να την αφαίρεσήσ χωρίς να κανεισ ζημιά στο μέταλο


Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος geoxras

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2001 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 18:59 »
Αποστολή εξετελέσθη.
Τρίψιμο τρία χέρια με 1000-1500 και 2000 ντουκόχαρτο.Μαλακή τελόβουρτσα και γυάλισμα με βαμβακερή βούρτσα και ειδικό σαπούνι.
Τα μόνα σημεία που άφησα είναι τα κολονάκια του τανκ απο τη μέσα πλευρά και την εξαγωγή αέρα.
Το αποτέλεσμα τέλειο!
Για την διαδικασία χρυσιμοποιήθηκαν υλικά και εργαλεία αργυροχρυσοχοοίας.

Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2002 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 19:04 »
Πολύ ωραίο το αποτελεσμα,αλλά εγώ στην θέση σου θα άφηνα ή θα αφήσω ανέπαφο τα σημεία που είναι το γυαλί του κανκ
Για να μπορώ να βάλω και το τριπακι και να δένει καλύτερα... Το τριπακι για μένα είναι αψωγο

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 11:14 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2003 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 19:22 »
Αποστολή εξετελέσθη.
Τρίψιμο τρία χέρια με 1000-1500 και 2000 ντουκόχαρτο.Μαλακή τελόβουρτσα και γυάλισμα με βαμβακερή βούρτσα και ειδικό σαπούνι.
Τα μόνα σημεία που άφησα είναι τα κολονάκια του τανκ απο τη μέσα πλευρά και την εξαγωγή αέρα.
Το αποτέλεσμα τέλειο!
Για την διαδικασία χρυσιμοποιήθηκαν υλικά και εργαλεία αργυροχρυσοχοοίας.


Μπράβο σου. Πολύ καλή δουλειά. Στην φωτό φαίνεται πιο γυαλιστερό και από καινούργιο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gazakis78

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2004 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 02:40 »
Καλησπέρα!
Μια ερώτηση μιας και σχεδον διαβασα όλο το νήμα και δεν έχει αναφερθεί.
Έχω αρκετό καιρό τον v2 στο μαύρο χρώμα και ψάχνω τρόπο να αφαιρέσω τελείως το χρώμα και τον κάνω ασημί μιας και απο τα ψιλοχτυπήματα και τα μικροατυχήματα σε πολλά σημεία έχει φύγει το χρώμα και είναι άσχημο.
Αν επειμείνω με το νύχι βλέπω οτι φεύγει το χρώμα αλλα καμιά ιδέα για μην χαθούντα νύχια μου? :hmmm: :laugh1:
Πιστεύω οτι αρκετοί κάτοχοι του χρωματιστού έχουν παρόμοια θέμα...
.
Μια από τα ίδια εγώ τον έχω σε άσπρο και έχει γίνει και ο δικός μου χάλια από τα χτυπήματα  που έχει φάει , αλλά νομίζω ότι αν τον ξέβαψεις τελείως θα φενετε  ακόμα πιο χάλια γιατί το μέταλλο από κάτω δεν θα ειναι γυαλισμένο , εγώ βάζω λίγο μπλάνκο στον δικό μου και κάπως βελτιώνετε λίγο στο μάτι ,τώρα ΕΣΥ που έχεις μαύρο πάρε λίγη μαύρη μπογιά και με μια μπατονέτα βάλε στα σημεία που έχει ξεβάψει..μια άλλη λύση ειναι να πάρεις ένα bellcap και να τελειώνει η υπόθεση


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edit: άκυρο τώρα είδα ότι τελικά έκανες φοβερή δουλειά

Αποσυνδεδεμένος stergis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2005 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 03:10 »
Αποστολή εξετελέσθη.
Τρίψιμο τρία χέρια με 1000-1500 και 2000 ντουκόχαρτο.Μαλακή τελόβουρτσα και γυάλισμα με βαμβακερή βούρτσα και ειδικό σαπούνι.
Τα μόνα σημεία που άφησα είναι τα κολονάκια του τανκ απο τη μέσα πλευρά και την εξαγωγή αέρα.
Το αποτέλεσμα τέλειο!
Για την διαδικασία χρυσιμοποιήθηκαν υλικά και εργαλεία αργυροχρυσοχοοίας.
offtopic τελεις αλλα βλέπω νικνειμ κ περιοχή και ρωτάω :p
εισουν στο ΤΕΣΥΔ ναυπακτου?

spyros1

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2006 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 19:28 »
Kαλησπέρα σε όλους.
Θελω και 'γω να πω μια συνταγη που εφτιαξα και μου βγηκε για τα γουστα που ατμιζω στο επισκευασιμο κοματι του kanger subtung mini:
Περνω το σταυρωτο κατσαβιδακι το μπλε του kayfun v4 - συρμα Α1 32 τυλιγω στο κατσαβιδακι 8 σπειρες καιπερναω την αντισταση στον ατμοποιτη.
Μετά περνω φυτιλι 2mm και αφου το περασω μεσα στην αντισταση το κοβω σεμηκος τετοιο να φτανει και στις 2 ακρες εως ολο το μηκος στα λουκια που βρισκονται στις 2 πλαινες μεριες τις βασεις του ατμοποιητη.
Με αυτον τον τροπο εχεις : γευση, ντουμανι, απροβληματιστη τροφοδοσια και ποτε καμενο οσο συχνες τζουρες και αν παρεις.
Σημειωση: H  συνταγη αυτη του στησιματος ειναι εως το πολυ 15w απο εκει και πανω δεν ξερω... στιγμιαια το εβαλα στα 20w και εφαγα λιγο καμενο αφου η αντισταση που βγαινει με αυτον τον τροπο ειναι 1.3 - 1.4
εαν εκανα περισοτερες σπειρες ισως να αντεχε και στα 20 w.
Ομως μεχρι εκει που αναφερω 8 - 14,15w πεζει καλα.
Η δοκιμη  σε οποιον θελει και ατμιζει στα γουστα μου

Αποσυνδεδεμένος Psychoz

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2007 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 21:04 »
 Καλησπέρα, ας με συγχωρέσουν οι διαχειριστές / συντονιστές αν το γράφω σε λάθος μέρος!


Ήθελα να ρωτήσω αν στο επισκευάσιμο κομματί σας έχει βγάλει ποτέ χρώμα!


Για να είμαι πιο συγκεκριμένος προχθές που το άνοιξα να αλλάξω αντίσταση είδα κόκκινο χρώμα στο σημείο που επισυνάπτω στην φώτο. Δυστυχώς δεν το έβγαλα φωτογραφία απο αμέλεια...


Αυτό γνωρίζεται τι μπορεί να είναι; απο που μπορεί να προήλθε;


Στην αρχή νόμιζα πως κάπου κόπηκα και ήταν αίμα αλλα ΔΕΝ! Σκούπισα και τον υπόλοιπο ατμο και τα O-Ring αλλα δεν μου έβγαλε απο κάπου χρώμα και μπήκα σε σκέψεις (χωρίς φώτο δυστυχώς)  :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2008 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 21:19 »
Αν κανησ σκουροχρωμα υγρα ειναι φυσικο αν τωρα τα υγρα σου ειναι διαφανα κατι αλλο πεζη με το RBA σου μπεσ στη σελιδα τησ εταιριασ και κανε των ελενχο γνησιοτητασ  πολλα πεζουν και παντου
ενα αλλο που μπορεισ να κανησ για να διαπιστωσησ την καθαροτητα του σε ανοξιδοτο βαλε ενα μαγνιτη αν μαγνιτηζη σε μεγαλο βαθμο μαλων ειναι κακησ ποιοτητασ στο δυκο μου εποιδη τα τσεκαρο παρα πολλυ συχνα υπονια απο σκουρια δεν ειδα πουθενα αν αυτο εννοουσεσ ποιο πανω 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Psychoz

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2009 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 21:23 »
Τα υγρά μου είναι αρκετά λευκά αν δεις και στην φώτο προφιλ που έχω. Είναι απο Ecovape το Orions Tribute αλλά και πάλι κόκκινο χρώμα; καθαρό κόκκινο ούτε σκουριάς ούτε τίποτα!


Η αλήθεια επειδή ήταν δώρο ο ατμο δεν έκανα τo check! Απλά με προβλημάτισε ένα κόκκινο χρώμα ξαφνικά και πόσο μάλλον μέσα στο επισκευάσιμο κομμάτι που είναι "κρυμμένο" και έλεγα μήπως τυχόν το έχει πάθει κάποιος άλλος και τελικά το ανακάλυψε η πάει το μυαλό κάποιου πιο έμπειρου! Θα κάνω το Check μόλις παω σπίτι απο τη δουλεία!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix