vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 8 χρήστες
tapantari, Doubt, Jorge, I.P, manoslykos, JohnDag, bloodlessz, infernity

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1380 στις: Μαΐου 07, 2015, 19:49 »
Αυτα ειναι απο fasttech :)
Edit: https://www.fasttech.com/products/3099/10012723/2191600-authentic-kangertech-colorful-silicon-seal-ring το link για οποιον θελει :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2015, 20:03 από sector7 »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1381 στις: Μαΐου 07, 2015, 20:35 »
sector7 τα είδα χθες αλλά λόγο αναμονής δεν τα παράγγειλα. Βρήκα από κατάστημα στην Κύπρο σήμερα και αγόρασα τα μαύρα αν και μου έκοψε το κεφάλι. 3 ευρώ για 3 o-rings!!! Ακόμα πονάει ο λαιμός μου...

Ρώτησα αν είναι τα καινούρια και πήρα θετική απάντηση αλλά μάλλον δεν κατάλαβε ο τύπος τι ρωτούσα γιατί μου είπε χαρακτηριστικά, ναι τα χρωματιστά είναι. Τέλος πάντων, τα έβαλα, καινούριο βαμβάκι, καινούριο υγρό και αναμένω το αποτέλεσμα..!

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1382 στις: Μαΐου 07, 2015, 22:22 »
Επειδή είχα γράψει πιο παλιά το ακριβές πρόβλημα μου δεν το ανέφερα τώρα αλλά ας το ξαναγράψω.
Χρησιμοποιώ το επισκευάσιμο κομμάτι με αντιστάσεις κοντά στο 1.6 Ohm. Δεν έχω διαρροή μεγάλη αλλά κάτι σαν δάκρυσμα μεταξύ του γυαλιού και της βάσης. Δεν έχει διαρροή το airflow. Το πρόβλημα αυτό το έχουν αναφέρει κι άλλα παιδιά εδώ όπως και σε ξένα φόρουμ. Επίσης έχει αναφερθεί το θέμα στην Kangertech και γι αυτό έβγαλαν νέα o-rings τα οποία σ'ένα βίντεο που είδα λένε ότι είναι ελάχιστα πιο χοντρά. Ίσως να έπεσα εγώ στην παρτίδα που ήταν προβληματικά τα o-rings γιατί υπάρχουν άτομα που δεν έχουν αυτό το θέμα.
Τέλος έστειλα email στην Kangertech με περιγραφή του προβλήματος, καθώς και για το που μπορώ να βρω τα o-rings. Με παρέπεμψαν στο Online shop τους αλλά τα μεταφορικά είναι απαγορευτικά.
Αυτά... :)
το ιδιο προβλημα εχω και εγω με τα δακρυα που λες...εκτος και εαν υποθεσω οτι με βλεπει και συγκινειται και δεν αντεχει.. :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1383 στις: Μαΐου 07, 2015, 23:08 »
Το υγρο ομως δεν παει πιο κατω εχει o ring :) :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2015, 12:33 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος nstathop

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1384 στις: Μαΐου 09, 2015, 01:13 »
Σήμερα επιτέλους έφτασε ο Μίνι που είχα παραγγείλει πριν ένα μήνα από fasttech. Πρεπει να είναι η updated version γιατί στη συσκευασία υπήρχε και εξτρα pyrex τανκάκι και ο πόλος του μίνι δεν είναι με ελατήριο. Είχε μέσα στη συσκευασία όλα τα χαρτιά γνησιότητας(και το τσέκαρα στη σελίδα της Kanger). Οι τρύπες αέρα είναι οι εξής: 1 μικρή, 1 μεγάλη, 2 μεγάλες ταυτόχρονα, 1 φαρδιά τεράστια. Δεν ξέρω αν είναι η καινούρια βάση που αναφέρθηκε. Πρώτες εντυπώσεις με την 1.2 κεφαλή καλές αλλά πρέπει να κατεβάσω τη νικοτίνη από το 6 στο 3 γιατί κόντεψα να πνιγώ. Θα δοκιμάσω και την rba για να δούμε αν άξιζε η αγορά :)

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1385 στις: Μαΐου 09, 2015, 04:53 »
 Στον mini ειχε απο την αρχη εξτρα purexακι και ο πόλος επισης δεν ηταν με ελατήριο (αναφέρεσαι μαλλον στον μεγαλο και πρωτο Subtank)
Οντως το airflow σου ειναι αναβαθμισμένο αν και νομιζω οτι δεν ειναι στη τελικη του μορφή που οπως μου είπαν απο τη kangertech θα ειναι σαν του. plus. ( dual airflow) 
Δούλεψε το με το rba και να εισαι σιγουρος πως πραγματικα αξιζει η αγορά που εκανες!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1386 στις: Μαΐου 09, 2015, 05:00 »
Αυτός που πήρα έχει μία μόνη τρύπα αέρα,2 μονές κ μια φαρδιά μεγάλη. Κ τον πήρα προχτές.. Λέτε να έχει διαφορές με το καινούριο με την επιπλέον τρύπα αέρα? όντως το rba μου δούλεψε ρολόι!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1387 στις: Μαΐου 09, 2015, 05:03 »
Απλα εχει μια επιλογη για πιο σφιχτη τζούρα. Εμενα δε με ικανοποιεί η τοσο σφιχτη τζούρα... Με κακόμαθε απο τις αρχές στην αεράτη


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1388 στις: Μαΐου 09, 2015, 05:15 »
Σκεφτόμουν ότι η καινούργια καινούργια βάση, που έχει ανοίγματα και στις δύο μεριές δηλαδή, δεν έχει και πολύ νόημα και μάλλον την έκαναν για show.

Το σκεπτικό μου είναι ότι η κεφαλή, είτε occ ή rba, έχει κάποια στάνταρ ανοίγματα από κάτω. Οπότε ο αέρας περιορίζεται εκεί και δεν μπορεί να μπει περισσότερος. Το μαξ μπορούμε να το καταλάβουμε όταν βγάζουμε την κεφαλή και ρουφάμε απευθείας από πάνω της. Παραπάνω δεν πάει και νομίζω ότι η μόνη cyclops πλήρως ανοιχτή πρέπει να δίνει ένα 90% του μαξ αέρα της κεφαλής.

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1389 στις: Μαΐου 09, 2015, 05:20 »
Καλά ναι πνευμονικές με Φούλ ατμό κ γεύση! Αξίζει! Δε μπορώ όλη μέρα όμως.. Χρειάζεται κ μια πιο σφιχτή για χαλαρό άτμισα..κλείνω τη μεγάλη τρύπα κ αφήνω λίγο ανοιχτό όπως κάπου πριν διάβασα.. Καλή κίνηση έκαναν! Φαντάσου κάποιοι δε κάνουν πνευμονικές.. Αν το ήξερα θα το έψαχνα λίγο ακόμα. Καλά δε τα βάφω κ μαύρα.. :)
Να ρωτήσω κ κάτι. Εγώ είξερα για άσπρα κ διάφανα μονωτικά στο rba. Το δικό μ έχει μπεζ-καφετί. Τι ξέρουμε γιαυτό?
Όσο για το ελατήριο στο πόλο που είπε ο φίλος πιο πριν νόμιζα ότι έχει. Από ένα review που είχα δει. Αλλά αυτή η ελαστικότητα είναι από το λαστιχάκι του πόλου. Εκτός αν τα μπέρδεψες με τον μεγάλο που έχει ελατήριο.
Sent from my iPad using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2015, 05:32 από dimicoco »

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1390 στις: Μαΐου 09, 2015, 05:23 »
Σου εχει μεσα και μαυρα o-ringακια παντως ;) δε  χρειαζεται να τα βάψεις! Χαχαχα

Mindtrapper εχει μια βάση αυτο που λες αλλα καλο ειναι να το δουμε με τη νέα βάση.. 


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nstathop

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1391 στις: Μαΐου 09, 2015, 09:44 »
Στον mini ειχε απο την αρχη εξτρα purexακι και ο πόλος επισης δεν ηταν με ελατήριο (αναφέρεσαι μαλλον στον μεγαλο και πρωτο Subtank)
Οντως το airflow σου ειναι αναβαθμισμένο αν και νομιζω οτι δεν ειναι στη τελικη του μορφή που οπως μου είπαν απο τη kangertech θα ειναι σαν του. plus. ( dual airflow) 
Δούλεψε το με το rba και να εισαι σιγουρος πως πραγματικα αξιζει η αγορά που εκανες!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Επειδή όλα τα Ελληνικά E-shop αναφέρουν στα χαρακτηριστικά του ότι έχει αυτορυθμιζόμενο πόλο, ανησύχησα για τη γνησιότητα του μίνι μου. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Επιβεβαιώνω και για την ύπαρξη των μαύρων ανταλλακτικών o-rings ;)

Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1392 στις: Μαΐου 09, 2015, 15:45 »
Εγώ μια λύση που βρήκα για τις διαρροές είναι η εξής και ακολουθείτε κατά σειρά που αναφέρω: αντικατάσταση orings με τα ανταλλακτικά του κουτιού (σε μένα ήταν μαύρα) και ύστερα κάθε φορά που πάτε να γεμίσετε το τανκ με υγρό, κλείστε πρώτα τις εισαγωγές αέρα, βγάλετε τη βάση, βάλτε το υγρό, σφίξιμο πάλι πίσω καλά την βάση, καθάρισμα όλου του τανκ εξωτερικά, δύο τρεις τζουφιες ρουφιξιες, μετά άνοιγμα αέρα και πυροβολήστε. Εγώ έτσι έλυσα το πρόβλημα με τα δάκρια (ύστατη λύση μετά μόνο το Johnson's and Johnson's, όχι πια δάκρυα )
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2015, 16:54 από kostasvapor »

Αποσυνδεδεμένος nstathop

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1393 στις: Μαΐου 09, 2015, 20:19 »
Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει μόνο την εργοστασιακή 1.2Ω. Με mouth to loung ρουφηξιές, ο ατμός είναι ανύπαρκτος και αγόρασα και στενό driptip για να το δοκιμάσω. Με την RBA θα βελτιωθεί καθόλου ή τελικά ο subtank είναι μόνο για πνευμονικές(στις οποίες είναι άριστος)?

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1394 στις: Μαΐου 09, 2015, 20:57 »
Κατά τη γνώμη μου δε θα βρεις καλές mouth to lung στον subtank, τον έχω εδώ και μια βδομάδα και πειραματίζομαι με διαφορετικά drip tips, όλα τα airflow, ακόμα και να κλείσω αρκετά τη μεγάλη τρύπα (λίγο πριν  κλείσει τελείως). Δεν είναι φτιαγμένος γι' αυτό. Αν διαβάσεις λίγο παραπίσω γράφω πιο αναλυτικά ποιος είναι ο μόνος τρόπος που έχω βρει να συνυπαρξουμε προς το παρόν (ή μέχρι να αλλάξουν τα γούστα μου) : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23780.msg843695.html#msg843695

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix