vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

158 επισκέπτες, 10 χρήστες
Sergios, ZoeM, maprix, teo77, camber, Lobotomizer, manoslykos, Milarepa, dfoust, lagoudakis

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #735 στις: Μαρτίου 27, 2015, 12:35 »
Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ Ναυτίλο, κανέναν της Aspire για την ακρίβεια αλλά για να έχει τόσο κοινό και μάλιστα για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα είμαι βέβαιος ότι πρόκειται για ένα πολύ αξιόλογο προϊόν! Όσον αφορά τον subtank τώρα μην ξεχνάμε ότι έχει ένα πολύ βασικό χαρακτηριστικό που δεν αρέσει σε όλους και τόσο, μεγάλη εισαγωγή αέρα σε όποια ρύθμιση (δεν υπολογίζω τη "μισή" μονή τρύπα εισαγωγής μιας και πρόκειται για "πατέντα" δικιά μας κι όχι επιλογή της εταιρίας).. αυτό κάνει από μόνο του το "πακέτο" να δημιουργεί μεγάλες ποσότητες ατμού και σε χαμηλά ακόμη watt (αυτό αρέσει σε αρκετούς!) όμως υστερεί λίγο στη γεύση, το RBA όντως ισορροπεί καλύτερα τα πράγματα.. :) 

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #736 στις: Μαρτίου 27, 2015, 22:16 »
Πριν πεντε μερες ηρθε κι ο δικος μου.στησιμο με την εργοστασιακη 1.2 ντουμανι μηδενικο και ατμος πολυ ζεστος.ειπα να βαλω την rba ,την μετραω 0,6 την βαζω απανω σε μηχανικο και ω του θαυματος τα ειδα ολα.ντουμανι απιστευτο,γευση πολυ καλη και οι πνευμονικες ερχοντουσαν μονες τους.εχει τυχη σε αλλον rba 0.6 στημενη απο το εργοστασιο??

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #737 στις: Μαρτίου 27, 2015, 22:33 »
Σε όλους έτσι ήρθε η εργοστασιακή RBA, το ίδιο θα βγάλει και το ανταλλακτικό coil που έχει η συσκευασία. ;)
Μου κάνει εντύπωση πάντως που μιλάς για μηδενικό ντουμάνι στην εργοστασιακή 1.2, εμένα βγάζει παπάδες στον mini! Μήπως έπεσες σε προβληματική.. την άφησες 1-2 μέρες να στρώσει;

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #738 στις: Μαρτίου 27, 2015, 23:06 »
την δουλεψα αρκετα.πρωτος μου sub και ειπα αν ειναι ετσι παει για πουλημα.με την rba αλλαζουν τα δεδομενα.νομιζα οτι η rba ερχεται με στησιμο 1,2

Αποσυνδεδεμένος xristos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #739 στις: Μαρτίου 27, 2015, 23:07 »
και σε εμένα ο μινι βγάζει τρελό ντουμάνι

Αποσυνδεδεμένος maddoghellas

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #740 στις: Μαρτίου 27, 2015, 23:30 »
Μήπως είχες ανοιχτές και τις τρεις τρύπες, με χαμηλά τα βατ?
Τότε δεν παραγεται αρκετός ατμός στην αντίσταση, σε σχέση με τον ατμοσφαιρικό αέρα που εισάγεται στον ατμοποιητή, με αποτέλεσμα να εκμηδενίζεται το ντουμάνι.
Για παράδειγμα, την κεφαλή 1,2ωμ, την άτμιζα με 15 βατ και δύο τρύπες ανοιχτές και δεν έβλεπα μπροστά μου από την ποσότητα και πυκνότητα του ατμού. Προσωπικά τον ατμίζω με μία τρύπα ανοιχτή.
Οταν στο ίδιο στήσιμο, από περιέργεια και μόνο, του άνοιξα και τις τρεις τρύπες, η μεν τζούρα ήταν σούπερ αεράτη αλλά το ντουμάνι ήταν ανύπαρκτο στην κυριολεξία, λιγότερο κατά πολύ από τον nobacco epsilon, ego ατμοποιητή χωρίς ρύθμιση αέρα.

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #741 στις: Μαρτίου 27, 2015, 23:37 »
Τον ζαχάρωνα.....αρκετό καιρό , βασικά για υγρά είχα κατέβει αθήνα , αλλα ...ελα που μουνα και ( φορτωμένος ) ...να μην εχω και έναν εφεδρικό περα απο τον ναφτιλακο...
Δεν αντισταθηκα όταν τον είδα μεσα στη κούτα του...αυθεντικός kanger subtank mini  ...με τα ολα του μεσα. :tongue_smilie:
Ηταν και η τιμή ...άπαιχτη  36 ευρώπουλα μου το αφησε , Estrifto (πλατεια κλαυθμωνος ) .
 Σίγουρα καλή αγορά...μια και έχει πολλές δυνατότητες να παίξεις μαζί του ,είτε σαν επισκευάσιμος ...ακόμα και στις εργοστασιακες κεφαλές μπορεις να βάλεις χερι ...άνετα .
Πολυ αεράτη τζουρα...ρε παιδιά...απο  γέυση όμως ΠΡΩΤΟΣ , καθώς και απο ντουμάνια είτε το παρατραβήξεις..ακόμα και στα χαμηλά .
Ασε που μας βλέπω να πέφτουμε κι άλλο σε επίπεδα νικοτίνης...μιας και με 7-8 αρα που τον μισογέμισα με ζάλισε ελαφρώς ...εεε το παράκανα και γω .
Είδωμεν...θα αρχίσω τις αραιώσεις...ΧΑΛΑΛΙ του πάντως  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος xristos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #742 στις: Μαρτίου 27, 2015, 23:42 »
εγώ πάντως στα αρνητικά του βρίσκω ότι ορισμένες φορές μου κάνει διαρροές 

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #743 στις: Μαρτίου 27, 2015, 23:49 »
 
Σε όλους έτσι ήρθε η εργοστασιακή RBA, το ίδιο θα βγάλει και το ανταλλακτικό coil που έχει η συσκευασία. ;)
Μου κάνει εντύπωση πάντως που μιλάς για μηδενικό ντουμάνι στην εργοστασιακή 1.2, εμένα βγάζει παπάδες στον mini! Μήπως έπεσες σε προβληματική.. την άφησες 1-2 μέρες να στρώσει;

Ρε παιδιά… συγγνώμη  :tongue_smilie: … αλλά βαρέθηκα να διαβάζω ‘’ Μήπως έπεσες σε προβληματική αντίσταση’’… τελικά τι γίνετε;;; :hmmm: μόνο από αυτό το νήμα στατιστικά πάνω από της μισές αντιστάσεις είναι προβληματικές!!! Αξίζει;;; :confused1:   

 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #744 στις: Μαρτίου 27, 2015, 23:54 »
Προσωπικά -αν και έκανα την παραπάνω ερώτηση- δεν έπεσα ποτέ σε ελαττωματική OCC κεφαλή κι έχω αλλάξει γύρω στις 7 μέχρι να κολλήσω με τα σύρματα και τα βαμβάκια. ;)

Απλά μου έκανε εντύπωση που ο φίλος μίλησε για "μηδενικό ντουμάνι" σε έναν ατμοποιητή που σε μένα τουλάχιστον θαμπώνει το σαλόνι σε 4 τζούρες..

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #745 στις: Μαρτίου 28, 2015, 00:02 »
 Εγώ όπως τις έβαλα-τις έβγαλα!!!  :D Μια χαρά έπαιζαν/παίζουν αλλά σίγουρα είχα διαρροή και στις δυο από τις τρύπες…RBA  πλέον… γι΄αυτό τον πείρα άλλωστε ;)
 
 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #746 στις: Μαρτίου 28, 2015, 00:09 »
Ούτε διαρροή συνάντησα ποτέ και μιλάω πολύ πολύ ειλικρινά, μια φορά μόνο με μια εργοστασιακή occ που πρώτα είχα επισκευάσει εξ ολοκλήρου ο ίδιος όμως (και σύρμα και βαμβάκι ). Είχα δει κάπου εδώ και την πρόταση της kangertech για προσθήκη βαμβακιού μέσα στην occ κεφαλή που θα παρουσιάσει διαρροή όμως εμένα δεν μου χρειάστηκε ποτέ. :)

Ξέχασα να πω ότι εξακολουθώ να χρησιμοποιώ occ μιας και έχω και τον nano μαζί με τον mini, απλά εδώ και μια βδομάδα τον έχω αφήσει λίγο στην άκρη λόγω αγοράς ενός kayfun lite.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #747 στις: Μαρτίου 28, 2015, 00:18 »
xristos από που έχεις διαρροή; Απ'τη βάση ή απ'τη κάτω μεριά του γυαλιού που ενώνεται με τη βάση;

Αποσυνδεδεμένος xristos

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #748 στις: Μαρτίου 28, 2015, 00:25 »
από την βάση με το γυαλί δεν έχω πρόβλημα 

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #749 στις: Μαρτίου 28, 2015, 00:34 »
Προσπάθησε να προσθέσεις λίγο βαμβάκι απο την μια πλευρα της έτοιμης κεφαλής μήπως εχεις υπέρ τροφοδοσία

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103672 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem