vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #435 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 20:18 »
Να σου πω την αληθεια φιλε μου ειμαι νεος ατμιστης,1,5μηνα,και τη θελω τη σφιχτη τσιγαρισια τζουρα ακομα.Αν ξερεις σε σχεση με το ναυτιλο το μινι πως ειναι οι τζουρες του νανο?Φανταζομαι στην πρωτη τρυπα ο νανο θα ειναι καπως σφιχτη!Υπαρχει προβλημα απο δοκιμες στην επαρχια απο υγρα,ατμοποιητες,τα παντα!

Δεν τον έχω δοκιμάσει τον ναυτίλο αλλά πιστεύω πως κ στην μια τρύπα θα είναι αρκετά ποιο αεράτη η τζούρα του Subtank.
Συγκριτικά με τον κ1 που δεν θεωρείται σφιχτή η τζούρα του για τα γούστα  μου, ε.. ο Subtank είναι αρκετά πολύ πιο αεράτος. Μπορείς να κλίσεις την μια τρύπα του sub σε μισή όπως λέει κ ο makis206 αλλά έρχεται ποιο θερμός ατμός κ μειωμένο ντουμάνι.
Μιας κ είσαι νέος στο άτμισμα κ θες κ τσιγαρίσιες τζούρες, δεν θα στον πρότεινα τον Sub ...
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας να τον δοκιμάσεις

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #436 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 20:43 »
Κ 1 εχει ο πατερας μου κ ενας φιλος και εχω δοκιμασει κ την παλευω την τζουρα του,το αρκετα πιο αερατη θελει δοκιμη!Δινω σημασια και στη γευση και στο ντουμανι και ο sub μου φαινεται κ πολυ ποιοτικος!Τι αλλο θα με συμβουλευες,ισως delta 19?Παντα σε ανοξειδωτο κ γυαλι!

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #437 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 06:49 »
Δεν μπορώ παιδιά εδώ και 3 μέρες να ξρβιδωσω τις βίδες από πάνω για να αλλάξω από κανονικές αντιστάσεις σε επισκευάσιμες δεν ξέρω τι γίνεται καινούργιος subtank και δεν μπορώ  να ξρβιδωσω

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #438 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 08:08 »
Αν εννοεις τις βιδες των πολων της RBA κεφαλης κανονικα ξεβιδωνουν αρκετα ευκολα. Μαλλον επεσες σε ειδικη περιπτωση, οποτε πισω στο μαγαζι που τον πηρες να σου τον φτιαξουν/αλλαξουν.

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #439 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 09:49 »
ο φίλος εννοεί μάλλον τον μεγάλο subtank, όπου δεν αλλάζει μόνο η κεφαλή, αλλά και το καπάκι. κι εμένα αρχικά με δυσκόλεψε το ξεβίδωμα, πλέον όμως, επειδή τα σφίγγω εγώ κι όχι κάποιο μηχάνημα, το βίδω - ξεβίδω έγινε παιχνίδι ...

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #440 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 10:41 »
Caros ότι λέει ο vageniko έτσι ακριβώς όπως το εννοεί απλά ρε φίλε σκέφτομαι να βάλω μηχάνημα και εγώ για να ξρβιδωσω τις βίδες δεν γίνεται διαφορετικά

Αποσυνδεδεμένος terymix

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #441 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 10:46 »
Και εμενα την πρωτη φορα με παιδεψε πολυ !!! Θελει ενα κατσαβιδακι με μεγαλη επιφανια για να το πιανει πιο καλα το χερι ...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #442 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 10:50 »
Caros ότι λέει ο vageniko έτσι ακριβώς όπως το εννοεί απλά ρε φίλε σκέφτομαι να βάλω μηχάνημα και εγώ για να ξρβιδωσω τις βίδες δεν γίνεται διαφορετικά
Ναι το καταλαβα  :tongue_smilie: . Οντως αφου με το χερι δε μπορεις καλο θα ηταν να δοκιμασεις με ηλεκτρικο κατσαβιδι, αυτα που ειναι σαν blackndecker. Και οπως λεει και vageniko αν ξεβιδωθουν τελικα κατοπιν θα τις σφιγγεις εσυ με το χερι οποτε δε θα ξαναεχεις αυτο το προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #443 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 13:48 »
ή κατσαβιδάκι πιασμένο με πενσάκι με το ένα χέρι και πίεση με το άλλο  ...

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #444 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 14:40 »
Όταν λες κλασσική στριφτή αντίσταση, εννοείς με φυτίλι?
Αν όχι, δοκίμασε να τον στήσεις με φυτίλι και σύρμα ,20-,25, σε στήσιμο φωλιά ή το κλασσικό 8ρι. Δεν χάνεις πολύ σε γεύση και η τζούρα σίγουρα σφίγγει αρκετά.

Έδωσα μερικές ημέρες περιθώριο,πριν γράψω , πήρα κ φιτίλι κ το δοκίμασα με 25αρι σε δυάρι φυτιλάκι κ φωλιά, άλλαξα κ το drip tip σε ποιο λεπτό..
Σ`ευχαριστώ για το tip , πραγματικά έσφιξε κάπως η τζούρα αλλά βλέπω πως δεν τον χρησιμοποιώ πια... έχω γυρίσει για τα καλά στον επισκευάσιμο  μου.
θα παρακολουθώ το θέμα μήπως κ βρεθεί κάνα στήσιμο που να τον κάνει στα μετρά μου.

Κ 1 εχει ο πατερας μου κ ενας φιλος και εχω δοκιμασει κ την παλευω την τζουρα του,το αρκετα πιο αερατη θελει δοκιμη!Δινω σημασια και στη γευση και στο ντουμανι και ο sub μου φαινεται κ πολυ ποιοτικος!Τι αλλο θα με συμβουλευες,ισως delta 19?Παντα σε ανοξειδωτο κ γυαλι!

ο Sub πραγματικά είναι ένας από το ποιο ποιοτικούς  εργοστασιακούς ατμοποιητές που έχω πιάσει στα χέρια μου, αρκετό ντουμάνι,
ωραία γεύση αλλά προορίζεται κατά την γνώμη μου για χρήστες που γουστάρουν τις πνευμονικές.
κ εγώ για τον Delta ψάχνομαι τώρα   

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #445 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 15:15 »

ο Sub πραγματικά είναι ένας από το ποιο ποιοτικούς  εργοστασιακούς ατμοποιητές που έχω πιάσει στα χέρια μου, αρκετό ντουμάνι,
ωραία γεύση αλλά προορίζεται κατά την γνώμη μου για χρήστες που γουστάρουν τις πνευμονικές.
κ εγώ για τον Delta ψάχνομαι τώρα
Εχεις pm.

via tapa talk for n9005


Αποσυνδεδεμένος Philip

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
    • RentalDeals.gr
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #446 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 20:01 »
Καλησπέρα, σήμερα δοκίμασα τον subtank στην replacesmoke και τον αγόρασα με κλειστά μάτια! Δοκίμασα να στήσω αντίσταση με 0.40 kanthal σε 3mm τρυπανάκι και ότι και να κάνω μου βγάζει το καρχαρίνι check atomizer. Καθώς προέρχομαι απο kfl+ θεωρώ πως οι αντιστασεις είναι σωστές. Σας παραθέτω και φωτό. Καμιά ιδέα? Και με την εργοστασιακή τα ίδια μου έλεγε.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #447 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 20:06 »
Αν υποθεσουμε οτι τα ποδαρακια τις αντιστασης δεν ειναι θεμα (διοτι συνηθως τα εχουμε απο κατω) μηπως δεν διαβαζει τον ατμο το μοντ?Σε τι Ω ειναι η αντισταση?

Αποσυνδεδεμένος Philip

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
    • RentalDeals.gr
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #448 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 20:34 »
Λογικά 0.9 -1.0

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #449 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 20:37 »
Υποθετω το μοντ διαβαζει χαμηλες αντιστασεις,οποτε προφανος ισως ειναι θεμα στους πολους,η το μονωτικο πλαστικο που εχει κατω απο την αντισταση ο sub κ εχει βγαλει θεμα σε πολους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174575 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix