vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Giannis.B, Milarepa, white varadero, marauder800, Tem, giorgos1999

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #4050 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 16:53 »
Δοκιμή 0.5 ceramic σε subtank v2 εντυπωσεις...
Τρομερή γευση απο 38 watt και πανω με καλυτερη αποδοση στα 45 και πολυ καλη διαρκεια ζωης ΑΛΛΑ...

Καταστρέφει την μπαταρία για πλάκα... μου κατεβασε την μπαταρια στο μισο σε δυο ωρες απο φουλ σε pico..

Ρουφαει το υγρό διχως αυριο... 4 ml μεσα σε μια ωρα.. χωρις να το εχω πιπιλα..

Και εχει καποιο spitback αν ρουφιξεις βιαια θελει πολυ χαλαρο ρουφιγμα και καθαρισμα καθε λιγο μεσα στο drip tip και την καμιναδα..
Διαρροή δεν ειχα καμια αλλα δε θα την ξαναπαρω ποτε για ολα τα αλλα...

Δοκιμη σε pico με liquid state apple butter 70%vg

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #4051 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 17:40 »
εμ.. τοτε δεν ατμίζεις...

αλλα όλο καθαρίζεις και γεμιζεις και φορτίζεις ;D

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #4052 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 18:06 »
Εννοείται γιαυτο ειπα δεν θα την ξαναπαρω ποτε μα ποτε..
Ελπιζω πολλα στο vaporesso estoc που παντου γράφονται επικα σχόλια για τις αντιστασεις του..
Εχω βαρεθει καπως να στηνω στον zephyrus v2 και σε αλλους.. γενικα το στησιμο..
Ποντάρω σε καλη εργοστασιακη



Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2016, 23:24 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #4053 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 19:53 »
Ρίξε μια ματιά και στον Freemax που έχω κάνει και το review. Όσο περνούν οι μέρες τόσο και περισσότερο τον εκτιμώ :thumpup:.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #4054 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 08:14 »
Αυτό που γράφετε παραπάνω για το πάτημα της rba στο subtank και την ανάγκη ροδέλας ισχύει και για το toptank ? (το περιμένω) να μούρθει.
Καλημέρα παιδιά καμμία απάντηση στο προηγούμενο ερώτημα ?

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #4055 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 16:37 »
Ναι φίλε μου,για τον toptank λέω

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #4056 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 18:04 »
@mpari μην ανγχώνεσαι... ροδελες να παρεις και να τις εχεις...

γιατι αν δεν τις χρειαστείς τώρα θα τις χρειαστείς Αύριο..μεθαυριο παραμεθαυριο(μην μου πεις ότι θα μεινεις με 1 ατμοποιητη και 1 μοντ)
και αν παταει τωρα στο 'oποιο μοντ εχεις δεν θα παταει αυριο σε ενα άλλο!
και γνωμη μου ειναι να μην αφηνουμε  τον ατμοποιητη να κολυμπάει πάνω στα πασα όλη την ώρα και να τα φθείρει.
Ή να ζοριζουμε στο βιδψμα τον κονεκτορα , δεν ειναι μονο το οπτικό λοιπόν αλλα υπάρχει και πρακτικο θέμα, πάντα κατ' εμε !

ετσι εκανα και εγω και κατα καποιο τροπο εσκαγα που δεν παταγε ο ατμο και ...και... και @#!*@#+
την πηρα την αποφαση και εβαλα ροδελα...ΔΕΝ παθανει τιποτα δεν φαίνεται τιποτα
και μην σου πω ότι τωρα το θεωρω απαραίτητο να βαλω και σε αλλο ατμοποιητη που ψιλοζοριζει το vtc...

απο την στιγμη που εβαλα ροδελα ο subtank αλλαζει απο μοντ σε μοντ  και δεν ζοριζει σε κανενα...δεν αφηνει κενο σε κανενα .... ασε που οι ροδελες δεν πεφτουν,
τις βαζεις σχεδον βιδωτα καθονται και εκει και ξεχνιούνται εκει !

τελος δεν ξερω για τοπτανκ .. υποπτεύομαι οτι ειναι τα ιδια με τον subtank mini o ο οποίος
ΔΕν  καθεται flush στα μοντ που εχω (Αster vtcmini-vtwo cuboid pico)  σε κανενα μοντ απο αυτά που εχω δεν παταει σωστα, με το cuboid να εχει σχεδον 2πλασια κενα απο τα άλλα και το pico το λιγότερο κενό

αλλα μην στεναχωριέσαι ούτε η petri παταει στα παραπανω montakia
ο ναυτιλος δεν παταει σε cuboid και ου το καθ' εξής

Αντε να σου έρθει με το καλο και καλό-άτμιστος

χαριτολογώντας: και μην κοιτας από κάτω τον ατμοποιητη αλλά από  πανω=> το ντουμάνι!


Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #4057 στις: Νοεμβρίου 02, 2016, 20:19 »
Ρίξε μια ματιά και στον Freemax που έχω κάνει και το review. Όσο περνούν οι μέρες τόσο και περισσότερο τον εκτιμώ :thumpup:.
Θα το θελα αλλα και μονο π ειναι 25αρης τρώει άκυρο...estoc ειναι απίστευτος

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #4058 στις: Νοεμβρίου 03, 2016, 21:15 »
Ναστε ΄καλά παιδιά ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος papas77

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #4059 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 11:03 »
καλημερα σε όλη την παρεα ... θελω να κανω μια ερωτηση.πριν καιρο μου κανανε δωρο τον evic vtc mini 75watt και τον subtank mini ατμοποιητη.να αναφερω οτι δεν ηταν μεταχειρισμενο αλλα στο κουτι τους .. πριν μερικες μερες ειπα να τον δοκιμασω αγορασα και 2 μπαταριες lg για να της εχω για το μοντακι ( χρησιμοποιω το ego aio και να πω ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε αποδοση,χτυπημα και ντουμανι ) στο δια ταυτα βλεπω οτι δεν νιωθω το χτυπημα ,χρησιμοποιω 12 νικοτινη με καπνικα της liqua kuban η virginia ..περιμενα πολλα περισσοτερα σε θεμα αποδοσης σε σχεση με αυτο που ειχα και να πω την αληθεια απογοητευτηκα. ουτε το ντουμανι εχει αλλα ουτε και το χτυπημα.να πω την αληθεια κατι δεν μου αρεσει και στην γευση γλυκιζει αρκετα που φερνει σε γευση καρπουζι .το πηγα χτες και σε ενα καταστημα στην περιοχη μου , το ντουμανι ειναι οκ μου ειπε γιατι χρησιμοποιουσε και ο ιδιος εκεινο το σετακι αλλα κατι δεν του αρεσε στην γευση ..εγω παλι θα επιμεινω οτι δεν εχει το χτυπημα και το ντουμανι για ενα τετοιο σετακι που θεωρειται απο τα καλυτερα..δεν ειναι δυνατον το aio να εχει καλυτερες αποδοσεις σε σχεση με αυτο .αλλαξα και 3 αντιστασεις πλεον χρησιμοποιοω 0.5 στα 22 w και παλι θεωρω οτι δεν εχει αποδοση.ισως επειδη ειναι καινουργιο να του δωσω ευκαιρια να στρωσει σε γευση και ντουμανι; δεν ξερω .να υπαρχει θεμα με της μπαταριες παλι; θα δοκιμασω και την αλλη ..αν παλι ειναι αυτη η αποδοση του να μην εχει τρελα ντουμανια θα ηθελα να ξερω να συμβιβαστω η να αλλαξω ατμοποιητη

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #4060 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 11:15 »
Καλημέρα.Νομίζω πως 22 για την 0.5 είναι πολύ λίγα,ίσα ίσα ατμοποιούσαν.30 -35 δουλεύανε καλά σε εμένα.(οι παλαιότερες τετράγωνες κεφαλές).Από την άλλη αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς με την επισκευάσιμη του θα δεις κάτι εντελώς διαφορετικό.
Aπό την άλλη οι εργοστασιακές του δεν είναι ιδιαίτερα καλές σε γεύση,με την rba είναι μια χαρά σχετικά.

Άποψη και γνώμη μου τα παραπάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2016, 11:35 από specemarine »

Αποσυνδεδεμένος papas77

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #4061 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 11:21 »
Καλημέρα.Νομίζω πως 22 για την 0.5 είναι πολύ λίγα,ίσα ίσα ατμοποιούσαν.30 -35 δουλεύανε καλά σε εμένα.(οι παλαιότερες τετράγωνες κεφαλές).Από την άλλη αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς με την επισκευάσιμη του θα δεις κάτι εντελώς διαφορετικό.
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου..Απλά όπως ανέφερα χτες το πηγα σε κάποιον ειδικό μιας και φοβήθηκα μην έκανα εγώ καμιά πατάτα. .και μου πρότεινε στην αντίσταση 0.5 20-25 w ..στα 30 που το δοκίμασα καίει το στόμιο του

Για της επισκευάσιμη θα το τολμήσω λίγο αργότερα ώστε να επικοινωνώ περισσότερο με της πνευματικές τζουρες

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #4062 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 11:44 »
Εγώ πάντως αρχικά θα σου έλεγα να μην θεωρείς "ειδικούς" τους πωλητές ή καταστηματάρχες. Έχω πιάσει πολλές φορές μερικούς αδιάβαστους. :)
Όχι ότι εγώ είμαι ειδικός, αλλά κάποια πράγματα που συζητούσαμε δεν τα ήξεραν και επίσης έχουν αναφερθεί και εδώ μέσα αντίστοιχες περιπτώσεις. Εκτός αν γνωρίζεις τον συγκεκριμένο προσωπικά και ξέρεις ότι έχει γνώσεις.

Και κατά δεύτερον, αν στα 30 watt καίει το στόμιό του, το δοκίμασες και σε ενδιάμεσες τιμές να δείς πως είναι? Ή πήγες κατευθείαν απο τα 22 στα 30?

Αποσυνδεδεμένος papas77

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #4063 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 11:59 »
Εγώ πάντως αρχικά θα σου έλεγα να μην θεωρείς "ειδικούς" τους πωλητές ή καταστηματάρχες. Έχω πιάσει πολλές φορές μερικούς αδιάβαστους. :)
Όχι ότι εγώ είμαι ειδικός, αλλά κάποια πράγματα που συζητούσαμε δεν τα ήξεραν και επίσης έχουν αναφερθεί και εδώ μέσα αντίστοιχες περιπτώσεις. Εκτός αν γνωρίζεις τον συγκεκριμένο προσωπικά και ξέρεις ότι έχει γνώσεις.

Και κατά δεύτερον, αν στα 30 watt καίει το στόμιό του, το δοκίμασες και σε ενδιάμεσες τιμές να δείς πως είναι? Ή πήγες κατευθείαν απο τα 22 στα 30?
Καταρχήν  σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες απλά επειδή στην περιοχή μου είναι μόνο αυτός αναγκαστικά πήγα σε αυτόν επειδή είμαι σε επαρχία. .
Στο 26 το δουλεύω τώρα και βλέπω ότι δουλεύει καλύτερα .Ο ποιο πάνω φίλος το δουλευει στα 30-35 (εγω εχω την στρογγυλη αντισταση)εσείς που είσαστε ποιο έμπειροι τι προτεινετε; γιατί επίσης μου πρότεινε να μην ξεπερνάει η αντίσταση τα 4.20v.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2016, 12:12 από papas77 »

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #4064 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 12:19 »
Ο πιο πάνω φίλος σου είπε πως του άρεσε εκείνου, όχι πως να το δουλεύεις! :)
Με τον οποίο θα συμφωνήσω για την rba ότι και εγώ την βρήκα να αποδίδει καλύτερα σε σχέση με τις έτοιμες, πράγμα το οποίο βέβαια για να πεις κιόλας ότι έχεις μια υποτυπώδη σύγκρίση θα πρέπει να φτιάξεις και ακριβώς ίδια αντίσταση με τις έτοιμες, αλλά μόνο και μόνο το γεγονός ότι μπορείς να στρίψεις ότι θέλεις την κάνει καλύτερη.
Εγώ με τη σειρά μου θα σου προτείνω να δοκιμάζεις διάφορες τιμές, ξεκινώντας απο χαμηλά, μέχρι να βρείς αυτή που ικανοποιεί εσένα. Τα 35watt που θα αρέσουν εμένα ας πούμε σε μια αντίσταση, δεν σημαίνει ότι θα αρέσουν και σε εσένα. Άσε που παίζει και το υγρό ρόλο αλλά ακόμα και το mod.
Το θέμα με τα volt έχει συζητηθεί και αλλού. Απλά θα σου πω να μην ασχολείσαι με αυτή την τιμή και να μην την λαμβάνεις υπόψην όταν στην λέει κάποιος. Αν δεν βαριέσαι θα βρείς εδώ πληροφορίες πάνω σε αυτό! ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9107 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364