vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 7 χρήστες
polydimi5, lounik, Aspirecigs, myiorgos, dvelev, Milarepa, Sergios

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #675 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 09:33 »
Δεν ταιριάζει Γιώργη δυστυχώς, στον v2 είναι και το κάτω ημιδιάφανο και μαλακό κι είναι απ'τα ανταλλακτικούλια που παράγγειλα και μου ήρθαν κανονικά (για το κάτω insulator λέω του χάλκινου πόλου ). Είναι και μικρότερο συνολικά. ;)

Η πλάκα είναι πως αυτό που μου έκοψε το φοβάμαι γενικότερα πάντως, ότι ακόμα κι αν βάλω καινούργιο θα κόψει ξανά αν σφίξω λίγο παραπάνω τον εσωτερικό πόλο, πράγμα που θεωρώ αναγκαίο λέω ξανά.. Μάλλον θα ψάξω και για πλαστικά oring που να ταιριάζουν στο σημείο για μεγαλύτερη σιγουριά, δεν ξέρω..

Κατά τ'άλλα ο άτιμος δίνει απίθανο ατμισμα, ακόμα δεν έστρωσε και τον απολαμβάνω όσο τον kfl! Είναι κι αυτό το εύρος στη ρύθμιση του αέρα του αλλά κι η ευκολία αυτής της ρύθμισης.. θα τα πάμε καλά μαζί.! :D

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #676 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 09:41 »
Με λίγη προσοχή ούτε αυτό να φοβάσαι. Εγώ το άλλαξα στους 7 μήνες, με αφορμή την αλλαγή στο τετράγωνο μονωτικό (το σαν τζαμάκι) που έφτασε στο τέλος του και βρήκα ευκαιρία να πλύνω και εκείνα τα σημεία που δεν τα είχα πλύνει ποτέ, εκτός της πρώτης φοράς, όταν τον πήρα. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #677 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 11:12 »
Λοιπόν μόλις βρήκα το insulator που χρειάζομαι και δεν βρίσκω προς το παρόν κάπου στην Ελλάδα, στο site της exvape το αναφέρει σαν "center screw isolator" και κάθεται πάνω στον εσωτερικό σωλήνα/βίδα, δεν θέλω δηλαδή το "center pin isolator" που αγκαλιάζει τον χάλκινο 510 πόλο.

Το θέμα είναι τώρα αν βρίσκεται αυτό το πράγμα, θα μπορεί άραγε να το φέρει κάποιος; Προς το παρόν την έκανα τη δουλειά μου με την πλαστική ροδέλα που βρήκα για τη μόνωση αυτής της βίδας κι απ'ότι φαίνεται θα κρατήσει καιρό, ίσως και περισσότερο κι απ'το "μαμά" insulator θα έλεγα. Θέλω όμως να το φτιάξω σωστά.. ;)

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #678 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 12:20 »
Μάκη, απαίτησε (και όχι ζήτησε) από το κατάστημα που αναφέρει στο site του:
"Aποκλειστικός διανομέας της Exvape στην Ελλάδα"
Nα στο φέρουν....

Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #679 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 12:23 »
makis206

Σαν υποψηφιος αγοραστης παρακολουθω το νημα.Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος αλλα για ριξε μια ματια στο insulator που εχει η τετραγωνη αντισταση του subtank στο πολο.Παντως μετα απο τοσα καλα λογια που λες με βλεπω συντομα για παραγγελια. Καλοατμιστος χωρις αλλα προβληματα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #680 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 13:02 »
Να ειστε ολοι καλά παίδες! Και για να τσιγκλίσω λιγο περισσότερο τους υποψήφιους, ειλικρινα νομίζω οτι με αυτον παίρνω καλύτερη γευση ακόμα κι απ'τον kfl! Ίσως οφείλεται στη ρύθμιση εισαγωγής υγρών, μπαίνει μπόλικο μπόλικο μέσα στην αντίσταση χωρίς υπερτροφοδοσια προς το παρον κι η γεύση απογειωνεται μιλάμε..!

Κι οπως έχει αναφερθεί πολλάκις, απίθανος βελουδινος ατμος, αρχίζει να γίνεται λατρεία! :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #681 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 13:07 »
Φίλε Μάκη καλοατμηστοσ των ζαχαρωνο και εγώ τώρα και καιρό αν και μου αρέσουν η αέρατη ατμό είδα οτι έχει πολλές επιλογές ρύθμισης αέρα ακόμα και υγρού

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #682 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 13:28 »
Να'σαι καλα Γιώργη μου, οταν θα'ρθω απ'τα μέρη σου θα στον δωσω για δοκιμή.!
Έχει πολλές ρυθμίσεις για την εισαγωγή αέρα, πιστεύω ότι θα καλύψει τον περισσότερο κόσμο εκτός ίσως από αυτούς που ζητάνε τρομερά αεράτη τζουρα. Δεν είναι κι ατμοποιητής για τέτοια στησιματα ομως που να απαιτούν τόσο μεγάλες εισαγωγές.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #683 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 13:35 »
Το θέμα είναι τώρα αν βρίσκεται αυτό το πράγμα, θα μπορεί άραγε να το φέρει κάποιος;

Βρε πανάθεμά σε, είσαι και ξεροκέφαλος αδερφέ μου :laugh1:
Όλα τα φέρνει η replace σου είπα. Μπορεί αυτή τη στιγμή να έχει έλλειψη αλλά το athens vape(πρώην replace smoke) και το vapor house που σου είπα, είναι πολύ πιθανόν να έχουν απόθεμα, μέχρι να το φέρει ο αντιπρόσωπος. Απ' αυτούς πήρα κι εγώ το καλοκαίρι που χρειάστηκα.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #684 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 13:38 »
Makis206 τον έχω βάλει στο μάτι από τη στιγμή που κυκλοφόρησε. Μ αυτά που γράφεις και τα χαρακτηριστικά που έχει είμαι με το δάχτυλο έτοιμο να πατήσει το κουμπί της αγοράς. Ο μόνος ενδοιασμος μου είναι το μέγεθος. Μου φαίνεται λίγο μεγάλος ή κάνω λάθος? Σαν μέτρο σύγκρισης εχω το φαινόμενο. Αν έχει διαστάσεις kayfun 4 θα απογοητευτω. Μπορείς να δώσεις καμιά εικόνα (φωτο) με μοντακι να αποκτήσουμε καλύτερη άποψη?

Στάλθηκε από το K01A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #685 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 13:48 »
Είναι αντικειμενικά μεγάλος...

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #686 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 13:51 »
Εμενα με πεισατε ...   μολις πατησα το κουμπακι της αγορας και ο Θεος βοηθος γιατι ειμαι ασχετη !!!! :)) :)) εχω μονο δοκιμασει και οχι φτιαξει .

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #687 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 13:57 »
Μου φαίνεται λίγο μεγάλος ή κάνω λάθος? Σαν μέτρο σύγκρισης εχω το φαινόμενο. Αν έχει διαστάσεις kayfun 4 θα απογοητευτω.

Ειναι μεγαλύτερος από τον Κ4(=22mm). Γαϊδούρι σκέτο :laugh1:
Αν σου περισσεύουν φράγκα πάντως, έχει και νανο κιτ.
 

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #688 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 15:01 »
Ribot περιμένω ένα tiny κλωνάρι Russian 91% μέσα στη βδομάδα απο ecig για εξόδους. Τον expro τον ήθελα για αντικαταστάτη του φαινομένου. Αν είναι όμως τόσο μεγάλη γκουμουτσα θα το σκεφτώ πολύ...

Στάλθηκε από το K01A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #689 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 15:18 »
Εγώ προσωπικά δεν πολυκοιτάζω το μέγεθος αν μου κάνει το εργαλείο στα υπόλοιπα και εδώ που τα λέμε ο expro είναι πολύ καλός σε όλα του, αλλά τη γεύση του φαινόμενου δεν τη φτάνει. Μου κάνει εντύπωση ότι θες να κάνεις τέτοια αντικατάσταση :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1105933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro