vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, manoslykos, azzazel, infernity, white varadero

Twitter

Aspire Nautilus

Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #600 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 01:07 »
Σε χανω λαμπρο


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #601 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 01:08 »
Βάζω υγρα σε 14 ατμοποιητές και δεν τα αλλαζω και κανω εναλλάξ βαριέμαι συνέχεια τα ιδια.

Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #602 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 01:14 »
Πω ρε φιλε με ξενερωσες τωρα χαχαχα.ουτε μαγαζι να ειχες!!!!!


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #603 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 01:17 »
Εχω γεμίσει ενα ντουλάπι με υγρα Atmoslab France ligua American stars και το αστείο ειναι οτι δοκίμασα σήμερα τα vaponaute και έπαθα πλάκα . Πάνω που είπα τέλος δεν ψωνίζω αλλα.

Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #604 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 01:25 »
Αν θελεις μια φιλικη συμβουλη αυτη ειναι η εξης που μου την ειπε ενας φιλος ατμιστης απο τους πολυ παλιους.πεταξε τα ολα,και κανε σκετη βαση.τσαμπα χρημα πετας.αυτο μου ειπε και ξερω πως εχει δικιο.πριν 2 χρονια που ηταν η πρωτη μου φορα στον ατμο και ανεπιτυχης ειχα φτασει σχεδον στα δικα σου. Οντως με τοσες εταιρειες,οχι πριμιουμ υγρα,γκουρμε και αλλες τετοιες βλακειες πεφτεις σε παγιδα απιστευτη.μου ειπες για τη μαρκα που σου αρεσε.ξερεις ακομη ποσες τετοιες υπαρχουνε; Εκτος και αν θελεις να εργαζεσαι για αυτους.αιντε καλο βραδι φιλε λαμπρο.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #605 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 11:15 »
Αν και εκτός θέματος, φίλε Κώστα δεν έχεις δίκιο. Δεν είναι παγίδα το να δοκιμάζουμε συνέχεια καινούρια πράγματα και να ψάχνουμε να βρούμε ένα δύο πέντε δέκα υγρά που να τα έχουμε πλέον μόνιμα. Ιδιαίτερα τον πρώτο καιρό ως ατμιστές. Είναι δεδομένο ότι μετά από αρκετό καιρό, μεγάλος αριθμός ατμιστών καταλήγει στη σκέτη βάση. Ο καθένας για τους λόγους του, εμού συμπεριλαμβανομένου, και να έχει και ένα αριθμό υγρών για κάποιες περιστάσεις. Όλη αυτή η έρευνα - ενασχόληση, είναι αν θες και ένας παράγοντας ο οποίος βοηθά σημαντικά στην πλήρη αποκοπή από το κάπνισμα. Ιδιαίτερα όταν φτιάχνει η γεύση μας και απολαμβάνουμε τα υγρά μας περισσότερο. Και αν ρωτήσεις ατμιστή που πλέον ατμίζει σκέτη βάση, θα σου απαντήσει ότι μέχρι να καταλήξει εκεί για καθημερινά, έχει δοκιμάσει τη μάνα του και τον πατέρα του. Συμφωνώ ότι είναι η πιο οικονομική λύση, ιδιαίτερα αν κάποιος ατμίζει χαμηλές νικοτίνες.

Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #606 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 11:27 »
Φασκεις και αντιφασκεις.αρχικα διαφωνουμε και στο τελος συμφωνουμε..χεχε.για μενα το θεμα ειναι οτι ριχνουμε τρελλο χρημα για βα βρεθουμε στο τελος κορεσμενοι ατμιζοντας σκετη βαση.οποιος μαγκας το παρει απο την ανσποδη θα εχει χοντρο πορτοφολι ξαι λιγοτερο αγχος


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #607 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 06:02 »
Έχω το nautilus εδω και λίγες μέρες και σήμερα έβγαλα την αντίσταση και είδα ότι περνάει ποσότητα υγρού και πάει κάτω στο σημείο που είναι το ελατήριο και γύρω γύρω, οχι μεγάλη ποσότητα μερικές σταγόνες ,είναι φυσιολογικό αυτο; Τον έπλυνα με σκέτο νερό και μετά απο μια ώρα ατμισης πάλι τα ίδια όταν τον άνοιξα...εντωμεταξύ έχει μειωθεί η ποσότητα καπνού και τη πρώτη φορά που τον άνοιξα το έκανα γιατί μου έκανε μπουρμπουλήθρες....η αντίσταση είναι 3 ημερών...πραγματικά έχω αρχίσει να ξενερωνω!!! Τον nautilus τον πήρα γιατί ο άλλος που είχα μου έκανε παρόμοια πράγματα και λέω ας πάρω κάτι καλύτερο και πάλι τα ίδια!!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #608 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 07:53 »
Λογικα η αντισταση σου ειναι BVC, δεν ξερω αν κυκλοφορούν ακόμη BDC, για το υγρό στην βάση  ειναι φυσιολογικό να υπάρχουν μερικές σταγόνες. Λες οτι χρησιμοποιείς την αντίσταση τρεις μέρες, είχες μπουρμπουλήθρες στην αρχή? Αν κανεις 7 μλ  την ημέρα, τότε εχεις ξεπεράσει τα 20 μλ και τελειώνει η ζωή της αντίστασης. Αν είχες πρόβλημα από την αρχή τότε έχεις χαμηλά τα βατ η έπεσες σε ελαττωματική αντίσταση. Ανέβασε τα βατ και αν συνεχίζεται το πρόβλημα δοκίμασε καινούρια αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #609 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 14:54 »
Τώρα που τον έβαλα πάνω πάει καλά θα δείξει αν είναι θα αλλάξω αντίσταση... Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akalokat

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #610 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 13:34 »
Έχω το nautilus εδω και λίγες μέρες και σήμερα έβγαλα την αντίσταση και είδα ότι περνάει ποσότητα υγρού και πάει κάτω στο σημείο που είναι το ελατήριο και γύρω γύρω, οχι μεγάλη ποσότητα μερικές σταγόνες ,είναι φυσιολογικό αυτο; Τον έπλυνα με σκέτο νερό και μετά απο μια ώρα ατμισης πάλι τα ίδια όταν τον άνοιξα...εντωμεταξύ έχει μειωθεί η ποσότητα καπνού και τη πρώτη φορά που τον άνοιξα το έκανα γιατί μου έκανε μπουρμπουλήθρες....η αντίσταση είναι 3 ημερών...πραγματικά έχω αρχίσει να ξενερωνω!!! Τον nautilus τον πήρα γιατί ο άλλος που είχα μου έκανε παρόμοια πράγματα και λέω ας πάρω κάτι καλύτερο και πάλι τα ίδια!!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Πάνω σε τι μπαταρία το δουλεύεις ?

Αποσυνδεδεμένος tonyG.

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #611 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 00:04 »
μπορει καποιος να μου λυσει την απορια στις κεφαλες τις αspire bvc τη διαφορα των 1.6 Ω με 1.8 Ω ? Γιατι οσο και αν ατμισα και απο της  δυο διαφορα δεν καταλαβα....

Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #612 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 01:01 »
Ο θρύλος λέει ότι οι 1,6 είναι πιο σταθερές στην ποιότητα. Έχω αγοράσει μια πεντάδα από τις μεν και μία από τις δε. Στις 1.8 μου έτυχε μια ελαττωματική, στις 1.6 όχι. Αλλά το δείγμα είναι πολύ μικρό για να επιβεβαιώσω αυτό που μου είπαν.

Σε γεύση κι εγώ δεν καταλαβαίνω διαφορά πάντως.

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #613 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 19:59 »
Mετά απο 7-8 μήνες μόνο σε επισκευάσιμους, βρήκα και αγόρασα τον Nautilus P3 που πάντα ήθελα.
Πήρα και τις καινούριες αντιστάσεις σε 1.8 και είμαι ενθουσιασμένος με αυτό που προσφέρει για μη επισκευάσιμο ατμοποιητή



ps
η βάση του υλικού είναι διαφορετική, η αντίσταση κάθεται ψηλότερα και έτσι ούτε το tank αλλα ούτε η βάση είναι ανταλλάξιμες με τον νορμάλ Nautilus.

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #614 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 19:36 »
Καλησπέρα!
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το χοντρό διάφανο δαχτυλίδι από τη βάση του Ναυτίλου?
Είναι σαν o-ring αλλά παχύ και ογκώδες.
Έψαξα στο ιντερνετ αλλά δεν βρήκα κάτι :(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix