vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

275 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, Kouros17, Milarepa, maprix, tibolaso, Christos Z, manoslykos, Buliwyf, lidbab

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #555 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 18:29 »
Επειδη καταλαβαινω το ανχος αν στο τελικο αποτελεσμα θα εχεις απώλειες  τοσο σε νικοτινη και τοσο σε vgpg  το τελικο αποτελεσμα του υγρου θα εχει ναι μεν αυτην την απωλεια αλλα αυτο το διευθετείς εσυ απο την αρχη αν αυτο το τελικο της συνταγης σου κανει ή οχι .. οποτε και χαμηλωνεις τα ποσοστα της pg  στην βαση για να ερθουν στα ισια οταν εσυ εχεις βαλει και τα αρωματα που ειναι διαλυμενα μεσα σε pg  και βεβαια και η νικοτινη που μιλάμε στις περισσοτερες φορες μικρη η απωλεια αλλα και αυτο το κανονιζεις στο τελικο σου υγρο ανεβαζοντας το ποσοστο βασεις + νικοτινης για να το φερεις εκει που το θελεις .. εμενα προσωπικα δεν με πειραζει να παει εκει που θα παει γιατι το ποσοστο της βασης μου σε νικοτινη ειναι πολυ μικρο και οσο να ανέβει δεν θα παει σε μην ανεκτα για εμενα επιπεδα να το ατμισω . αλλα σκεφτείτε οτι καποιοι φτοιαχνουν υγρα (σαν και μενα για προσωπικο ατμισμα ) μονο με 100% vg  με την προυποθεση πως τα περισσοτερα αρωματα ειναι διαλυμενα σε pg  θα ξερω οτι το τελικο υγρο δεν θα ειναι 100%  vg  αλλα με καποιο ποσοστο και pg  αλλα δεν μπορουμε να το αποφύγουμε

Αποσυνδεδεμένος iakinthos

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #556 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 18:45 »
Ο λόγος της σκέτης VG για σένα που ''μαγειρεύεις'' συνέχεια και πειραματίζεσαι στο έπαρκο, ποιος είναι? Ντουμάνι? Αλεργία στη PG? Είναι γεγονός ότι η VG ''σκεπάζει'' κάπως τα αρώματα? Εγώ τα καλύτερα αποτελέσματα σε γεύση, σε καπνικά (τριμπεκοειδή και παρεμφερή) τα παίρνω με VG50/PG50 και με ποιό ''φρουτένια'' VG70/PG30. Βέβαια δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να φτιάξω άρωμα με σκέτη VG, παρά μόνο να την ατμίσω σκέτη για break off. Γι αυτό ρωτάω τι γνώμη σου.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #557 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 20:08 »
ναι σε μεγαλα ποσοστα πανω απο 30% PG  εχω αλεργια και δεν το μπορω να το κανω συνεχεια αν ατμιζω παραπανω

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #558 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 20:36 »
 Το Gelato straw βρίσκεται ήδη στην τρίτη μέρα ωρίμανσης  :yes:


Κάποια άτακτα ml κατάφεραν και μπήκαν στον magma και για τιμωρία τα άτμισα  :D


Πολλάαααααααααααα υποσχόμενο υγρό !


Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #559 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 13:43 »
Μια ερώτηση πριν παραγγείλω ότι μου λείπει για να κάνω το gelato straw: Μοιάζει με το Milky Way από Pink Mule, ή μια μικρή σύγκριση μεταξύ τους από τον Κώστα που έχει κάνει και παρουσίαση? Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #560 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 13:49 »
ναι σε μεγαλα ποσοστα πανω απο 30% PG  εχω αλεργια και δεν το μπορω να το κανω συνεχεια αν ατμιζω παραπανω
Ελα παραδέξου το Κώστα, εκτός από την αλλεργία ο κύριος λόγος είναι ότι από μικρός ήθελες να είσαι cloud chaser  :thumpup: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #561 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 15:30 »
Μια ερώτηση πριν παραγγείλω ότι μου λείπει για να κάνω το gelato straw: Μοιάζει με το Milky Way από Pink Mule, ή μια μικρή σύγκριση μεταξύ τους από τον Κώστα που έχει κάνει και παρουσίαση? Ευχαριστώ!

επειδή ένα καλό παιδάκι από δω μέσα μου έστειλε ένα τριαντάμελο gelato straw και αν και πολύ φρέσκο το μαγάρισα λίγο πριν το βάλω στο ντουλάπι θα σου πω τη γνώμη μου.Το milky way είναι μία γευστικότατη κρέμα, που όμως εγώ δεν εντοπίζω τη φράουλα.Παρόλα αυτά πάει πιπίλα όταν μπαίνει σε ατμοποιητή.Το gelato είναι παγωτό, όχι κρέμα. Οι φράουλες ευωδιάζουν αλλά ακόμα δεν έχουν εμφανιστεί όπως πρέπει στη γεύση όμως η βάση είναι ΠΑΓΩΤΟ!!!!!!!!!!

Α ρε Κώστα!

ευχαριστώ τον nesplit που πήγε να με γλιτώσει από έξοδα αλλά  ::)

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #562 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 15:50 »
Κώστα θα ήθελα να σε ευχαριστήσω για τις συνταγές που μας προσφέρεις. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κάποια, έχω παραγγείλει τα υγρά ώστε να φτιάξω 4-5 που μου άρεσαν από την περιγραφή και μόνο. Σε ευχαριστώ γιατί όλο αυτό είναι προσωπικές σου δοκιμές που σου έφαγαν σίγουρα πολύ χρόνο μέχρι να πετύχεις αυτό που θέλεις. Χαίρομαι που τις μοιράζεσαι. Να είσαι πάντα καλά συνονόματε.  :)

Αποσυνδεδεμένος iakinthos

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #563 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 16:01 »
Ελα παραδέξου το Κώστα, εκτός από την αλλεργία ο κύριος λόγος είναι ότι από μικρός ήθελες να είσαι cloud chaser  :thumpup: :laugh1:
Off topic ON
Κι εγώ για ντουμανάκια τον κόβω, μιας και δε τον ξέρω προσωπικά, αλλά έβαλα και τις άλλες ερωτήσεις για το ξεκάρφωμα  ;D . Αφού στις περισσότερες παρουσιάσεις του είναι ένα μείγμα ΝΤΟΥΜΑΝΙ 70/30 ΚΩΣΤΑΣ  :)) :tongue_smilie: :))
Off topic OFF

Αποσυνδεδεμένος neapolikos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #564 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 17:06 »

γεια σου κώστα έχω μια ερώτηση σχετικά με την gelato strawberry smoothie.. μπορώ να χρησιμοποιήσω το bavarian cream της tpa η το dx bavarian cream η αλλάζει το αποτέλεσμα??? σε ευχαριστώ εκ των προτερων!!!
 :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος iakinthos

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #565 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 17:58 »
Κώστα στο Crime Scene που λέω να δοκιμάσω, με τι μπορώ να αναπληρώσω το sweetener, μιας και δε το έχω. Από ''γλυκά'' έχω, ethyl maltol, vanillia (bourbon), caramel, brown sugar, vanillin. Αν δε μπορώ να το αναπληρώσω με κάποιο απ' αυτά, τότες αν μπορώ να ανεβάσω ποσοστό, σε κάποιο από τα άλλα αρώματα, που να το καλύψει

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #566 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 18:15 »
Τωρα που το λές Νικαιώτη, βλέπω ότι και εγω bavarian cream της TPA έβαλα, και French Vanilla από cap.
Ειλικρινά η κατάσταση με την αποθήκη αρωματων έχει ξεφύγει εντελώς. Μονο με υπολογιστικό φύλο μπορω να ξερω τι μου γίνεται.
Αν αρχίσω να εχω και διπλα αρώματα από διαφορετικές ετικέτες, θα μου στρίψει.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #567 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 18:43 »
παιδια ευχαριστω για τα καλα λογακια σας !!!! 

Ναι Γιαννη κατεληξα ελαφρως ντουμανιαρης και δεν το ειχα σκοπο αλλα οπως πανε τα πραγματα στο ελευθερο μου χρονο του δινω λιγο να καταλαβει χαχχαχαχαχα

Αν εχετε απο αλλες εταιρειες τα αρωματα μπορειτε να να τα βαλετε απλα εγω κοιταζω οσο γινεται να βαζω αρωματα που να μην εχουν τις γνωστες ουσιες που δεν θελουμε .. οσο μπορω βεβαια !!!!!

Ιωαννα αστο να δεσει και μου λες μετα τι παιρνεις χαχαχχαα παντως καλα το πας εξου και το ονομα της συνταγης !!!!!

Αποσυνδεδεμένος iakinthos

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #568 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 18:49 »
Για το sweetener δε μου απάντησες, μιας και είμαι έτοιμος για ''μαγείρεμα''

Αποσυνδεδεμένος johnkrv7

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #569 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 19:08 »
λίγο cotton candy αν έχεις και το brown sugar(πιο βαριά γλυκάδα) πιστεύω θα είναι καλό!!

την ωρίμανση που κάνουμε με τα δικά μας υγρά μπορούμε να την κάνουμε και με έτοιμα??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias