vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

101 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Milarepa, bloodlessz, Buliwyf, zamploutos, Jorge, tibolaso

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6480 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 13:27 »
Καλημέρα και από εμένα. Θα σου πρότεινα και εγώ τον  nautilus mini.

Αποσυνδεδεμένος Ellirion

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6481 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 13:28 »
Σας ευχαριστω πολύ παιδια,παω αμεσως να τους κοιτάξω :P

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6482 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 17:23 »
Καλησπέρα ! Αρχικά να πω ότι το πρόβλημα που είχα με τον ατμοποιητή και ρώτησα εδώ στο Φορουμ(2-3 σελίδες πριν) διορθώθηκε αλλάζοντας αντίσταση .  :D

Επίσης θα ήθελα να κάνω μία άλλη ερώτηση , γιατί έψαξα στο φόρουμ αλλά δεν βρήκα κάτι ακριβές .

Σκέφτομαι να πλύνω τους 2 ατμοποιητές που έχω για να καθαρίσουν τελείως . Αυτό μπορώ να το κάνω ή υπάρχει πρόβλημα να μην λειτουργούν μετα?? Επίσης πως να τους στεγνώσω με πιστολάκι ή να τους αφήσω να στεγνώσουν μόνοι τους στο εσωτερικό ?? Να χρησιμοποιήσω υγρό πιάτων ή απλά ζεστό νερό ?

Επίσης σκέφτομαι αύριο πρωί να πάω να αγοράσω να κάνω μόνος μου κάποιο υγρό . Τι εξοπλισμό θα χρειαστώ για να τα παρασκευάσω πέρα από τα υγρά (βάσεις αρώματα κλπ) ? μικρά μπουκαλάκια να τα τοποθετώ και μικρές ενέσεις , ίσως κάποια λεκάνη? Και σίγουρα κάποια γάντια.

Ρωτάω για να τα πάρω αν είναι όλα μαζεμένα για να μην ξεχάσω τίποτα και πηγαινοέρχομαι 

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6483 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 17:29 »
θα χρειαστεις γαντια μιας χρησεως,συριγγες των 3,5,10 ml και μπουκαλακια μπορεις να παρεις των 10 και των 20 ml,οσο για το πλυσιμο,οχι πολυ ζεστο νερο για να μην σου χαλασουν τα oring και με υγρο πιατων και τα σκουπιζεις με καθαρο πανι ή χαρτι ή τα αφηνεις να στεγνωσουν

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6484 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 18:22 »
Εξαιρετικά, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Πάω να τους πλύνω για να βάλω το νέο υγρό να το δοκιμάσω .Καλή συνέχεια !

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6485 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 18:25 »
Στο μπανακι τους, βαλτους σε ενα μπολ καμια ωρα μην σου πω & παραπανω, με χλιαρι νερο & υγρο πιατων & ριξε αν θες και λιγο ξυδακι. Μην βιαστεις να τους ατμισεις μετα, αστους να στεγνωσουν καλα...

Αποσυνδεδεμένος VERSYS

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6486 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 14:09 »
Καλησπέρα!!! Χρεισιμοπείο πρόσφατα τον ατμοποιητή Orchid bell cap αλλά καθώς ατμίζω τη βάση mist mix 0mg της atmos lab με γεύση mint της ιδιας εταιρειας, μου σπαει ο ατμοποιητης που ειναι πλαστικο γυαλι. Γιατί; υπαρχει περιπτωση να γινεται κα με τις αλλες εταιρειες με γευση μεντα;;

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6487 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 14:28 »
@johnaros θα χρειαστείς και βελόνες χοντρές για να περνάει το υγρό.  Αν πας να τραβήξεις υγρό με την βελόνα που έχουν οι σύριγγες, ετοιμάσου για μπράτσα  :))


@versus υπάρχουν κάποια υγρά φίλε μου που καταστρέφουν τα πλαστικά τανκάκια, οπότε αυτό που έπαθες συμβαίνει.  Επίσης μπορεί να σου συμβεί και με άλλης εταιρείας μέντα οπότε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.  Εγώ γενικά, αποφεύγω να βάζω "ύποπτα" υγρά σε πλαστικά τανκ (ότι περιέχει λεμόνι, μέντα κτλ) και τα βάζω σε SS τανκ. ;)

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6488 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 16:04 »
λίγες μέρες μετά που πήρα την απόφαση και κόψω εντελώς το κ.τ. και να ατμισω με ποιο σοβαρό εξοπλισμό από τα ego
Ο βασικός λόγος που το έκανα ήταν γιατί αρκετά υγρά που δοκίμασα είτε δεν μου άρεσαν είτε κάποια που μου άρεσαν ήταν 70+ pg και στις πνευμονικές με τον subtank έβλεπα τον θεό φαντάρο!! :o

Μόλις πήρα τον kayfun χρησιμοποίησα αρκετά από τα έτοιμα υγρά που είχα αφήσει στην άκρη
Κάποια στιγμή και ενώ το είχα παρατήσει με τα diy μου έδωσε ένα φίλος 2 συνταγές δοκιμασμένες στα γούστα μου και άρχισα πάλι να πειραματίζομαι με παρα πολύ καλύτερα αποτελέσματα από οτι αρχικά που ναι μεν τα ατμιζα ευχάριστα αλλα δεν είχα βρει ακριβώς τις γεύσεις που έψαχνα
 

Αποσυνδεδεμένος Patroklos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6489 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 16:24 »
Προσωπικά ατμίζω μόνο 7 εβδομάδες αλλά απο την 3η εβδομάδα απο περιέργεια και μόνο αγόρασα βάσεις και 4-5 10μελα γεύσεις, έριξα αρκετό ψάξιμο και διάβασμα και μπορώ να πω ότι 4-5 υγρά που έχω φτιάξει έχουν απίστευτη γεύση σε σημείο που φτιάχνω και για 2 φίλους που δοκίμασαν απο εμένα.. Τέλος τα έτοιμα κρατάμε μόνο DIY  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6490 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 00:11 »
ειμαι νεος ατμιστης και θα ηθελα τις προτασεις σας σχετικα με την επιλογη ενος επισκευασιμου με σκοπο το παντρεμα.
ξεκινησα με ενα απλο σετακι που πηρα απο μαγαζι του στιλ "πιασε ενα η.τ να δω αν μπορω..."
τωρα λοιπον μετα απο 1μιση μηνα που μπορω και οχι μονο μπορω αλλα ρωταω τον εαυτο μου τι εκανα τοσα χρονια :wall:
θα προχωρησω στην αγορα ενος eleaf 40w tc που πιστευω να με βγαλει αρκετα χρονια και πανω του να βαλω εναν καλο ατμο για την γευση...και να τον κρατησω καιρο μιας και δεν εχω τρελες απαιτησεις.....προς το παρων.... ;)
θα ηθελα να εχει τα παρακατω χαρακτηριστικα
-να ειναι αξιοπιστος κυριως χωρις προβληματικη λειτουργια -διαρροες καμμενα κτλ
-να με καλυπτει στις πνευμονικες που ειδα οτι η γευση ειναι καλυτερη, με την επιλογη ομως των τσιγαρισιων
-ευκολο γεμισμα
-νορμαλ στησιμο
 
με τις βολτες μου στο σιτε μου αρεσε ο kayfun v4 κλωνος (ποιας εταιριας ομως...)
με καλυπτει στα παραπανω?
παντως θα ηθελα οτι προταση εχετε, να υπαρχει στο fasttech αφου το μοντακιο θα ερθει απο εκει

ευχαριστω παιδια εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6491 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 00:20 »
χωρις να ειμαι κατοχος δε νομιζω οτι οι καυφουν ειναι για πνευμονικες.
κατα τα αλλα παρομοιο με αυτα που ζητας ειναι το γκομπλιν μινι αλλα ειναι λιγο ιδιοτροπος ατμοποιητης.θελει να ασχοληθεις.ειναι απο τους ατμο που θελουν χρονο μεχρι να μαθεις τα χουγια τους και σου δινει μεγαλη ελευθερια επιλογων αν και ειναι προσανατολισμενος προς τις πνευμονικες.
μιλαω παντα για οικονομικες επιλογες  που θα μπορεσεις να βρεις στο fasttech.
σιγουρα καποιος πιο εμπειρος θα μπορει να σου κανει και πιο πολλες και αξιοπιστες προτασεις.

υγ.κ μια συμβουλη.το ιstick ειναι πολυ καλο μοντακι αλα εχει ενσωματωμενη μπαταρια και δεν ειναι και η πιο στιβαρη κατασκευη.οποτε μην περιμενεις να σου βγαλει χρονια.θα σου βγαλει πολλους μηνες , ισως και χρονο.αντε και λιγο παραπανω.απο ενα σημειο κ μετα η μπαταρια θα αρχισει να ρεταρει.ισως θα ειναι πιο σοφη επιλογη να παρεις ενα μοντακι που θα μπορεις να του αλλαζεις μπαταρια.οπως το ipv d2, το evic vtc mini, η το cloupor.αυτα με προσεγμενη χρηση μπορει να σου βγαλουν και χρονια.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 06, 2015, 00:48 από paokg4 »

Αποσυνδεδεμένος makos

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6492 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 00:22 »
https://www.fasttech.com/products/0/10004861/2770000-authentic-kangertech-subtank-mini-clearomizer
αν δεν τα καταφερεις με το επισκαυασιμο εχει και ετοιμες 2 σε 1

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6493 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 00:25 »
Ο kangertech subtank mini καλύπτει όλα τα κριτήρια που θέτεις σύν αυτό που λέει ο makos παίζει και με εργοστασιακές κεφαλές.

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6494 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 01:03 »
Καλησπερα.
1) Παρε καποιο μοντ με αποσπωμενη μπαταρια αν θελεις αντοχη στον χρονο.

2) Καλη η σκεψη σου για kayfun v4 κλωνο,κανει και για πνευμονικες,ο καλυτερος που κυκλοφορει ελλαδα ειναι αυτος...

http://www.zerobacco.gr/ilektronika-tsigara/atmopoiites-episkeyasimoi/kayfun-v4-316-ss-by-hcigar.html

Καλως ηρθες και καλα ατμισματα.   :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66976 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix