vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 7 χρήστες
athanasiosm, vasim, manoslykos, Milarepa, camber, myiorgos, haris231

Twitter

Εντυπωσιακά χρώματα στα υγρά αναπλήρωσης (ΑΠΟΡΙΕΣ)

Αποσυνδεδεμένος Bensoz

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
  • It's kinf of FUN to do the impossible
Καλησπέρα σε όλους!
Την προηγουμενη εβδομάδα σε μένα και στον κολλητό μου, μας έφτασε στα χερια μας μια παραγγελια με καλούδια (αρώματα, ενισχυτικά γεύσεις)
Μαζί με αυτά οι εταιρία που παραγγείλαμε δεν νομίζω πως υπάρχει πρόβλημα να αναφέρω και πια είναι η After 8
μας έσειλε και ένα δείγμα από το νέο τις υγρό το Ομερτά δεν υπάρχει διαθέσιμο ακόμα "αποσο" έχω δει για παραγγελια.
Το θέμα είναι πως άσχετα με την εντύπωση μου για το υγρό που ήταν πολύ κακή και ανυπομονώ να δω τον σχολιασμό του από την εταιρία, το υγρό είχε γεύση γύρου χοιρινού σαν αν έβαζα μια ιδέα tavernas στο σπίτι. Αλλα το εντυπωσιακό δεν ήταν αυτό ήταν το χρώμα του !!!!!! Ήταν βάθη κόκκινο και στον ατμό μου που ήταν διαφανες έκανε τρελή αντίθεση με την κόκκινη μπαταρία μου εμενα με εντυπωσίασε πολύ.
Η ερώτηση m είναι υπάρχουν χρωστικές που δίνουν χρώμα στα υγρά αναπλήρωσης? αν ναι είναι ακίνδυνο να τις "ατμιζις" και που μπορώ να τις βρω.
Είναι εντυπωσιακό να ξεχωρίζεις τα δω it yourself από το χρώμα τους και να διαλέγεις χρώμα ανάλογα με την διάθεση σου αν υπάρχει κάποιος που ξέρει ας με "ενιμοροσι" καλημέρες σε όλους και καλή ΑΝΑΣΤΑΣΗ!
PS: Μόλις βρήκα από ηλεκτρονικό κατάστημα του reage night που λέει πως παίρνει ένα μπλε χρώμα το υγρό και "γιαφτο" έχω τις ίδιες απορίες 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2013, 11:27 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
 :laugh1:  αυτή η γεύση γύρου χοιρινού, μπορεί να αρέσει σε άλλους...... :laugh1:
Τωρα σε ότι αφορά τις χρωστικές, εχω την εντύπωση ότι κάποια αρώματα έχουν δικό τους χρώμα... που μερικές φορές μπορεί να είναι έντονο. Ενδεχομένως όμως κάποιοι κατασκευαστές να προσθέτουν και χρωστικές (κακώς) για λόγους εμφάνισης... Ελπίζω να μάθουμε τι συμβαίνει με το υγρό αυτό... τα παιδιά στο After8 είμαι σίγουρος ότι θα απαντήσουν εφόσον ερωτηθούν.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
ο χρωματισμος ειναι αποτελεσμα των ζυμωσεων - αντιδρασεων που γινονται σε ενα υγρο......
χρωστικη ουσια δεν βαζει καποιος στα υγρα διοτι δεν προσπαθει να ''μιμηθει'' Π.χ την κοκα κολα....... στην οψη....αλλα την κοκα κολα στην γευση....τωρα αν ατμιζεις κοκα κολα και ειναι κιτρινο δεν σε ενδιαφερει.....ο παρασκευαστης θελει την γευση να πετυχει και οχι το χρωμα.!!!!
αναλογα λοιπον τα συστατικα που βαζει καποιος για μια γευση γινονται και αναλογες ζυμωσεις , αρα και διαφοροι χρωματισμοι οσο μενουν .
γνωμη μου χωρις να ειμαι χημικος
 

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Πολλά υγρα από πολλές εταιρίεσ παίρνουν κάποιο χρώμα.σχεδόν όλα τα υγρα παίρνουν κάποια αποχρωση μετά από λίγες μέρες.

Αποσυνδεδεμένος Bensoz

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
  • It's kinf of FUN to do the impossible
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις,αλλά τπτ συγκεκριμένο :dontknow: ,υπάρχει κάποιος που να ξέρει κάτι συγκεκριμένο για χρώματα υγρών!

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Xωρίς να είμαι χημικός πιστεύω ότι οι χρωστικές ουσίες δεν έχουν καμμία δουλειά στα υγρά άτμισης. Πάει στα πνευμόνια και δεν έχει καμμία δουλειά εκεί μέσα οποιοδήποτε παράγωγο βρασμού χρωστικής.

Σαν δεύτερη σκέψη οι σωστοί παραγωγοί στο δίνουν σε πολύ σκούρο μπουκαλάκι ή πλήρως - σχεδόν καλυμμένο μπουκαλάκι ή ολόκλειστο σε κουτί συσυεκυασίας καθώς η έκθεση στο φώς το εππηρεάζει.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις,αλλά τπτ συγκεκριμένο :dontknow: ,υπάρχει κάποιος που να ξέρει κάτι συγκεκριμένο για χρώματα υγρών!
το συγκεκριμενο που ζητας ειναι ενα......
δεν υπαρχουν χρωστικες ουσιες στα υγρα και το χρωμα που παιρνει ειναι απλα θεμα ζυμωσεων.....τα διαφορετικα χρωματα που υπαρχουν ειναι λογο διαφορετικων συστατικων ανα αρωμα......
βεβαια επειδη αναφερεσε και σε συγκεκριμμενη εταιρεια θα μπορουσες να κανεις την ερωτηση σου στον πινακα της αν εχει η με ενα μυνημα σου στους ιδιους........
 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2013, 16:53 από KINGGREECE »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix