vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 8 χρήστες
Milarepa, bloodlessz, panikad, lemon78, Sergios, pngtszs1976, manoslykos, tibolaso

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1350 στις: Ιουνίου 18, 2014, 22:43 »
Λοιπόν..... Και τώρα που τα μάζεψα μες στο κεφάλι μου, μπορώ να γράψω κάποια πράγματα. Είχα ακούσει καλά λόγια, οπότε γιατί όχι, ήταν η ώρα μου να πάω για αρώματα.

Η εισαγωγή, όχι πως έχει κάποια υποχρέωση ο άνθρωπος, αλλά είναι ίσως ο πρώτος με τίτλο εμπόρου που στέλνω πμ για κάποιες διευκρινήσεις (συγκεκριμένα αν υπάρχει έκτπωση που δεν το εβρισκα, κι αν υπάρχει φυσικό κατάστημα που να φέρνει όλα τα αρώματα) κι ακόμα (από 12/5) δεν έχω πάρει απάντηση. Τέλος πάντων, την βρήκα την άκρη, απλά παραξενεύτηκα γνωρίζοντας την ιστορία του, πόσο μάλλον πως σχεδόν καθημερινά επισκέπτεται το φόρουμ.

Όλες οι δοκιμές γίνανε με αρώματα, όχι έτοιμα. 10%άρωμα 5% PG 36mg (βγαίνει 1,8) και τα ρέστα VG. Το 10% αυτή τη φορά δεν το πολυσκέφτηκα, είδα πως στα περισσότερα είναι η προτεινόμενη, κι είπα να πάω με τα νερά. Σχεδόν αποκλειστικά σε omega clone. Όλα**  δοκιμασμένα από καθόλου με 15 μέρες ωρίμαση τουλάχιστον. Σε γενικές γραμμές αρκετά ευχαριστημένος, αρκετά σύνθετες και ωραίες γεύσεις, πιο συγκεκριμένα τώρα..

Strawberry Pancakes:

Φραουλίτσα. Αυτό ήταν από τα περίεργα.. Γενικά η απόδοση αρώματος μου φάνηκε πολύ καλή. Υποτίθεται πως μιλάμε για φράοτλα σε κρέπα, σαντιγύ κλ. Οι πρώτες τζούρες λοιπόν το αποδίδουν άριστα. Μετά από 10-20 λεπτά ατμίσματος μου βγάζει όμως τη φράουλα που έχουν οι καραμελίτσες οι μασητές (με τη ζάχαρη γύρω γύρω οι μαλακές..; ) Όταν έρχεται αυτή η στιγμή το αφήνω στην άκρη, γιατί παίρνει κάθε γεύση μακριά. Για το πρώτο δεκάλεπτο τώρα, η φράουλα είναι εκεί, όχι το απόλυτα φυσικό φρούτο, αλλά ετσι κι αλλιώς φαντάζομαι θα το έχανες μέσα στην κρέπα. Αρκετά γλυκό όπως περίμενα, και σχεδόν καθόλου όξινη γεύση. Η σαντιγύ όμως δε βρέθηκε, μέχρι που το δοκίμασα και σε συνδιασμό με το cremoso για να δω πως θα πάει, αλλά το πάτησε. Πέραν αυτού, αρκετά ικανοποιητικό άρωμα. Αν θα το ξανααγόραζα, πιθανόν ναι, αν και αυτό που έχω θα μου κρατήσει για κάποιον καιρό, λόγω του ότι δεν μπορεί να γίνει το βασικό μου.

Deli:
Σοκολάτα με καρύδα, φυστίκι (και καραμέλα; ). Η περιγραφή λέει bounty με snickers.. Χμμμμμ, όχι. Λοιπόν, μου έβγαλε κάτι σε λικέρ σοκολάτας, ή γκράπα σοκολάτα, κάτι τέτοιο. Η σοκολάτα είναι η βασική γεύση, έχει όμως κάποιες νότες πιο όξινες. Δε μου έβγαλε πικρή σοκολάτα, ούτε όμως το γάλα αυτής. Πιο όξινο από ότι τι περίμενα (εκεί έρχεται το λικέρ που είπα). Πάντως ατμίζεται όλη τη μέρα, δε χάνεις τη γεύση εύκολα, και μάλιστα τη διατηρεί σε πολύ μεγάλο εύρος Watt (δεν καίγεται να το πω έτσι), κάτι απόλυτα θετικό, δεδομένου του ατμοποιητή που δοκιμάστηκαν. Αν θα το ξανααγόραζα.. Είναι αρκετά γευστικό υγρό (τη λέξη ποιοτικό την έχω κόψει), πιθανόν ναι, απλά ίσως μπορώ να βρω λίγο πιο κοντινά στο γευστικό μου προφίλ. Δρδομένου πως όπως είχα όλες τις γέυσεις μαζί μου, υπήρξαν στιγμές που το αναζήτησα θα πω πως θα το αγόραζα..

Bite me:

Έχει φανατικούς φίλους, και μπορώ να καταλάβω γιατί. Πας στο site και διαβάζεις για πίτα, σιρόπι μπανάνας, φυστικοβούτυρο, κρέμα καλούα, σαντιγί και καρύδα. Επίσης, το βρίσκεις στη σειρά sweet (που αν δεν το έχεις καταλάβει μέχρι τώρα, είναι το πεδίο που ψάχνω σε όλες τις εταιρίες υγρά). Για αρχή λοιπόν θα έπρεπε να είναι στη σειρά smokey. Είναι πράγματι συνοθύλευμα γεύσεων, αν και όχι αυτών που περγράφονται. Θα έλεγα καπνιστή καραμέλα ίσως, με κάποιο γλυκό ακόμα, αλλά πολύ συγκεχυμένο για να περιγαφεί. Την σαντιγί ως σαντιγί δεν την βρήκα, αλλά υπήρχε κάτι το κρεμώδες πάνω του. Μεστή πυκνή γεύση (κι αρκετά σκουρόχρωμη μπορώ να προσθέσω). Αν είσαι των αργουιφορίζων αρωμάτων, αλλά θες κάτι λιγότερο καπνικό, αυτό είναι το ιδανικό ίσως. Όταν υπερβάλεις στα Watt και στις θερμοκρασίες, τότε θα το χάσεις, αλλά λέμε να υπερβάλεις. Αν θα το ξανααγόραζα; Το έχω ήδη ξαναγοράσει!

Smokey Banana:
Για αρχή, ξέχνα την μπανάνα. Το είχα δοκιμάσει αρχικά χωρίς να εντυποωσαστώ στο κατάστημα, και χωρίς να μπορώ να διαπιστώσω ποια η διαφορά από το smokey caramel. Επειδή ήθελα να το φτιάξω εγώ το αγόρασα, ακόμα δε βρίσκω την μπανάνα. Αυτό που έγραψα παραπάνω για τους RY4ειδής ατμιστές; Αν κάνεις το bitre me και θες κάτι πιο μεστό, πιο πυκνό, πιο καπιννστό και πιο βαρύ σε γεύση, το πέτυχες. Δεν είναι σε καμία περίπτωση άλλο ένα RY4 όμως, έχει πιο δική του προσωπικότητα, σίγουρα σε αυτήν την κατέυθυνση όμως. Μιας και το ανέφερα, περιέργως αρκετά πιο ανοιχτόχρωμο κι από το bite me αλλά κι από τα υπόλοιπα, κάτι που δεν έχω συνηθίσει σε τέτοιου τύπου υγρά. Αν θα το αγόραζα ξανά; Ναι, είναι ίσως στην άκρη της καμπύλης του καπνικού που μπορώ να κάνω, πιο καπνικό, αρχίζει και δε μου αρέσει. Αρκετά γλυκό, αρκετά καπνιστό κι αρκετά καραμελίσιο. Για όλη τη μέρα ίσως με μπουκώσει, αλλά για να γεμίζω στα ενδοιάμεσα μου έχει βγει μια χαρά.**αυτό μονάχα το έχω ανωρίμαστο, αλλά είπα να γράψω έτσι κι αλλιώς.

 La Cremoso:
Εδώ ομολογώ πως δεν ενθουισάστηκα. Όταν ακούς άρωμα με γεύση κρέμα, περιμένεις κάτι γλυκό, γαλακτώδες, αλλά καθόλου όξινο. Μου θύμισε το cream από Atmos. Δυστυχώς την προσδοκία για το μη όξινο την απογοήτευσε. Είναι κρέμα, αλλά όχι όπως φαντάζεσαι την κρέμα πηχτή και γαλακτερή. Και πρισθέτεις το ότι η οξύτητα σε κρεμώδης γεύση βγάζει ένα πράγμα, ξινίλα. Λίγη, μην παρεξηγηθώ, αλλά υπάρχει. Παραμένει ένα καλό άρωμα, αλλά.. Και να σημειωθεί πως πίνω τον φραπέ μου μόνο με πάγο και εβαπορέ, και αν υπάρχει κρέμα γάλακτος ανοιχτή στο ψυγείο την πίνω σκέτη. Αν θα το αγόραζα ξανά; Επειδή το πρόσθεσα και σε άλλα (περαν της φράουλας) δεν είδα να κάνει κάτι πραγματικά κρεμώδες. Άρα αν δε μου κάνει τόσο για σκέτο, δεν μου κάνει για προσθετικό, μάλλον όχι..

Ambrosia:
Last... Really now;; Σειρά sweet; Και καλά αυτό, πες δεν υπήρχε πιο κατάλληλη, αλλά το "νέκταρ των θεών του Ολύμπου" το "ο Δίας μας κυνγάει γιατί του κλέψαμε την συνταγή" και "ο Άρης θέλει να χακάρει το μαγαζί μας" (δεν τα βγάζω από το κεφάλι μου αυτά έτσι, πράγματι τα γράφουν) δεν είναι περιγραφές υγρού.. Πόσο μάλλον όταν πρόκεται για ιδιαίτερη γεύση που θα παραγγείλεις από το internet. Το είδα λοιπον στα sweet και λέω, άντε, ας το πάρω το ρίσκο. Βλέπω το μπουκάλι από το άρωμα και την ψιλιάοζομαι. Αυτό το πρασινοπογαλάζιο της θάλλασας του αρμενιστή στη Χαλκιδική; Ένα πράγμα μου ήρθε στο μυαλό, αψέντι. Το ανοίγω το μυρίζω, τα ίδια. Στη γεύση τώρα, είναι λίγο ιδιαίτερη γεύση για όποιον δεν την ξέρει, αλλά εμένα μου έβγαλε αρχικά αψέντι. Και δε λέω άμπσινθος τόση ώρα, γιατί μου έβγαζε και κάτι από λικέρ. Είναι αρκετά όξινη γεύση, με τη γλυκάδα κρυμμένη σε αυτό. Μπορεί να το αναζητήσεις για την οξύτητα, αλλά ακόμα κι η πρώτη τζούρα φαίνεται περίεργη, όσο περνάει η ώρα σε κουράζει. Σε ψηλά ρεύματα δεν αποδίδει το ίδιο, αλλά το γεύεσαι σίγουρα (χάνεται το αψέντι..; ). Μετά από 20λεπτο άτμισμα νόμιζα ότι μου καίγεται το insulator, και την πάτησα αρκετές φορές μέχρι να διαπιστώσω πως πάνω δυο τρία drippαρίσματα δεν πρέπει να συνεχίσεις. Φυσικά σε αυτήν την περιγραφή μπαίνει έντονα το προσωπικό γούστο, με εξαίρεση το ατόπημα της περιγραφής του site. Κι αν έχω καταλάβει λάθος και δεν είναι αψέντι, δεν το γράφει κάπου για να με διαψέυσει. Δεν θα το αγόραζα, αλλά ξαναλέω, πιο πολύ γιατί το όξινο και το λικέρ δεν είναι στα γούστα μου. Απλά θα ήταν καλό λέει τι περίπου είναι.

Και πήρε 48 λεπτά να τα γράψω όλα αυτά!!

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1351 στις: Ιουνίου 19, 2014, 00:35 »
Τον χάνουμε ... φεύγει ... δέστε τον.

 :respect:

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1352 στις: Ιουνίου 20, 2014, 23:58 »
Παρακαλώ θερμά τον φίλτατο avalon να ΜΗΝ επαναλαμβάνω ΜΗΝ μου ξαναβάλει δώρο σε παραγγελία!! Αν είναι να αρωστήσω ψάχνοντας ή περιμένοντας πότε θα βγει σε υγρό το δειγματάκι καλύτερα όχι. Να μου λείπει. Δεν ξέρω αν έχετε καταλήξει στον τίτλο αλλά με κάνατε να ανάψω κεράκι στην συχωρεμένη γιαγιά μου που ναι έφτιαχνε μηλόπιτες!! Οκ απλά πείτε μου το πότε θα βγει στην παραγωγή πότε θα μπει στο  site και αν έχετε λίστα για προπαραγγελίες να γραφτώ!! Κρατήστε μου 2λτ ΑΡΩΜΑ από τώρα!!!
Οκ να μαζευτώ και να επιχειρήσω ένα μικρό review αν και οκ δεν είμαι αντικειμενικός πια μαζί σας και θα με κατηγορήσουνε οι συνατμιστές.
Λοιπόν μετά την μικρούλα αυτή εισαγωγή να πω ότι αναφέρομαι στο grannys apple pie. Μην το ψάξετε ακόμα ήταν δειγματάκι σε παραγγελία δεν έχει βγει στο site. Όοοοταν όμως βγει θα είναι σίγουρα το επόμενο hit της after-8. Και είναι ακριβώς ότι λέει μα ακριβώς όμως. Μια μηλόπιτα ζεστή όμως από το φούρνο με υπέροχα κόκκινα πηλιορείτικα μήλα φρέσκο βούτυρο, καμένη καστανή ζάχαρη και μπόλικη κανελίτσα ακριβώς όμως πάνω στα μήλα!! Ειλικρινά θάθελα να μάθω την ιστορία (όχι τη συνταγή) πίσω από αυτή τη γεύση!! Και τι θα κάνω που τελειώνει το 5μελο... Πότε θα βγει μόνο αυτό θέλω να μάθω ειλικρινά!!!


Edit


Στραβομάρα τώρα το είδα στα έτοιμα υγρά!!! ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2014, 00:03 από alexgr »

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1353 στις: Ιουνίου 22, 2014, 14:24 »
Οντως φανταστικο το apple pie, το δοκιμασα σημερα, μου ειχαν στειλει δειγμα στην προηγουμενη παραγγελια. Στην επομενη 100μλ σιγουρα!

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1354 στις: Ιουλίου 13, 2014, 02:16 »
Εχει δοκιμασει κανεις το lemon strawberry να μου πει αν υπαρχει καλη ισορροπια;

Αποσυνδεδεμένος drnick33

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1355 στις: Ιουλίου 19, 2014, 23:10 »
εμενα οταν παραγγειλα δεν μου εστειλαν δωρακι, μονο πιπετες. :(

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1356 στις: Ιουλίου 19, 2014, 23:23 »
Εγω δε παιρνω ουτε αποδειξεις, το δωρακι σε πειραξε; :P

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1357 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 00:23 »
Σήμερα δοκιμασα για πρωτη φορά υγρό από after 8 και συγκεκριμενα το smokey caramel.
Εφτιαξα 100 ml βαση γιατι κατι μου έλεγε μεσα μου πώς θα ειναι πολύ καλό το αρωμα και άδειασα ολο το περιεχόμενο του αρωματος (10ml) στην βαση που ετοιμασα.
Μετά από μερικες τζουρες εχω μεινει άφωνος.Εκανα στην άκρη ότι υγρό εκανα μεχρι τωρα και ... :baby: :baby: :baby: :baby:
Δεν ξερω τι εχει βάλει μεσα στο άρωμα (καποιο ειδος εθιστικότατου ναρκωτικού ισως) αλλά εχω πάθει πλάκα.
Κατά την εκπνοή αρχικά βγάζει κάτι το καπνικό, κάτι από freedom της hallo  και προς στο τέλος σάν εκπληξη ερχεται η γευση της καραμέλας και δινει ρέστα...!!!
Απίστευτη γευση πραγματικά...

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1358 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 00:35 »
Σκετα αρωματα υπαρχουν καπου απο  ελλαδα?

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1359 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 01:01 »
Ριξε μια ματια στο atmistique & e-smokers..
Oπως επισης κ στο επισημο site της after-8. (after-8.net)  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1360 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 01:24 »
Σήμερα το πρωί, παρέλαβα, μετά από χθεσινή παραγγελία, από το επίσημο site της After8, έτοιμα υγρά αναπλήρωσης, ένα 100μελο για μένα (το αγαπημένο μου Bite me) και άλλα δύο υγρά αναπλήρωσης για συνάδελφο. Το δικό μου το έχω αφήσει για ωρίμανση και ατμίζω τα τελευταία ml από το προηγούμενο.
Όπως λέει και πιο πάνω ο malamadre :
Παράθεση
...
Δεν ξερω τι εχει βάλει μεσα στο άρωμα (καποιο ειδος εθιστικότατου ναρκωτικού ισως) αλλά εχω πάθει πλάκα.
...
Απίστευτη γευση πραγματικά...

Και εγώ δεν ξέρω τι βάζει μέσα στα υγρά που φτιάχνει αλλά με έχει εθίσει στο Bite me. :yes:
Ο δε συνάδελφος, δεν περίμενε να ωριμάσουν τα υγρά που πήρε. Γέμισε με το ένα τον i clear του και ακόμα χαμογελάει!  ::)

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1361 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 01:34 »
Εχει δοκιμασει κανεις το librarian να μας πει 2 λογακια για το υγρο?
Στο site, δεν υπαρχει περιγραφη που να καταλαβαινει κανεις περι τινος προκειται.
Παρα μονο οτι ειναι στην κατηγορια καπνικο :eyesplash: :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1362 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 08:49 »
Φυσικο καταστημα υπαρχει?

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1363 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 10:15 »
Όχι δεν υπάρχει φυσικό κατάστημα.
Δες εδώ τα συνεργαζόμενα σημεία πώλησης.

Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1364 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 12:59 »
Πριν 1 χρονο και κατι τα αρωματα ειχανε 3 ευρω,τωρα γιατι φτασανε τα 6 ευρω?
Μπηκε ΦΠΑ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 43 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix