vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1215 στις: Δεκεμβρίου 05, 2013, 20:47 »
smoke caramel τελειοοοο ευτυχώς που το πήρα  και σαν άρωμα

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1216 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 21:25 »
Κάποιος που έχει δοκιμάσει το Anarchy X μπορεί να δώσει κάποια περιγραφή για το τι γεύση δίνει?

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1217 στις: Δεκεμβρίου 06, 2013, 21:35 »
Ναι και εγω ενδιαφερομαι για το Anarchy-x οποτε οποιος το εχει δοκιμασει ας μας πει δυο λογια.


Το Duman torque-ίζει λιγο ή ειναι η ιδέα μου;

Edit:
Λοιπον ειπα πολλα κολακευτικα για τα αρωματα της After-8 (οχι πως δεν τα αξιζουν) αλλα "συγνωμη" οι βασεις της After-8 δεν μου αρεσαν, τα αρωματα ειναι απιστευτα, κατηγοριας Halo και βαλε, αλλα οι βασεις ειναι κοντα στην μετριοτητα αν οχι κατω απο αυτην, συνεχιζω λοιπον να θεωρω κορυφαιο συνδιασμο τον... βαση UMAMI με αρωματα AFTER-8. Για να εχετε ενα μετρο συγκρισης στα λεγομενα μου : εχω δοκιμασει βασεις El toro - AtmosLAB - UMAMI & After-8 απο αρωματα AtmosLAB - Flavorart - After-8.


Μετα απο πολυ ψαξιμο σχετικα με τις βασεις AFTER-8 με προβληματισε κατι που προσεξα τελευταια, η After-8 συνηθως χρησιμοποιει περισσοτερη VG παρα PG στις δικες της ιδιοκατασκευες, δοκιμασα λοιπον να δημιουργησω με κατι υπολοιπα που μου ειχαν μεινει απο τις βασεις της κατι τελειως διαφορετικο απο τα συνηθησμένα μου 70pg/30vg υγρα, έφτιαξα λοιπον 30pg/70vg βαση και την δοκιμασα, το αποτελεσμα προφανως ηταν τελειως διαφορετικο απο την πρωτη φορα που δοκιμασα τις βασεις της After-8 ομως αυτη την φορα αρκετα πιο καλο.


Συμπερασμα, κατα την ταπεινη μου παντα αποψη, οτι υγρο και να ατμιζεις τωρα και με οποιαδηποτε αναλογια, αν αποφασισεις πραγματικα να ασχοληθεις με τις βασεις της After-8 μην ξεπερασεις το 50/50 σε PG, και ισως να ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια να αρχισεις να ατμιζεις περισσοτερη VG απο PG και που ξερεις το αποτελεσμα τελικα μπορει και να σε εκπλήξει.


Οποτε για να συνοψισω και θεωρώντας πως εχω αδικησει καπως τις βασεις της After-8, οι βασεις της After-8 ειναι καλες απλα θελουν περισσοτερη vg απο pg για να αναδείξουν τα θετικα τους στοιχεια, κατα τα λοιπα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!!

Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2013, 10:31 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος vape-serfer

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1218 στις: Δεκεμβρίου 09, 2013, 13:49 »
σήμερα το βραδυ δοκιμάζω το Jack 12αρι  το 18 αρι smoke μου εκατσα βάρη :)  αύριο θα σας πω εντυπώσεις..απλός μια μικρή παρατήρηση για την  θέλει λίγο καλύτερο μπουκαλάκι και πιο ψιλό "τσουτσουνακι"στο στόμιο πάνω όπως έχουν τα LIQUA  μην παρεξηγηθεί ουσιαστικά το θέμα αναφοράς άλλης εταιρίας   :angel:

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1219 στις: Δεκεμβρίου 10, 2013, 10:34 »
Δηλαδή, για να καταλάβω, η αναλογία της βάσης της After-8 που δοκίμασες και δε σ' άρεσε ήταν 70pg/30vg; Μια σύγκριση σε ίδιες αναλογίες, π.χ. 50/50, στις βάσεις της After-8 και της Umami τι λέει για σένα;

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1220 στις: Δεκεμβρίου 10, 2013, 11:05 »
Πολλοι θεωρουν οτι οταν αγοραζουν μια βαση απο μια εταιρια ειτε παρουν VG ειτε παρουν PG ειναι το ιδιο σε ποιοτητα κτλ κτλ


Αυτο ειναι λαθος, μια εταιρια μπορει να προμηθευται την VG της απο άλλον προμηθευτη και την PG απο αλλο προμηθευτη, ειτε μπορει να πει χμ ας επενδυσω περισσοτερα στην PG απο οτι στην VG γιατι θελω τα αρωματα μου να συνοδευονται με περισσοτερη pg από οτι με vg, ειτει ακομα και απο τον ιδιο προμηθευτη να ειναι και η pg και η vg, μπορει εκεινος να εκανε την διακριση στην ποιοτητα χωρις εσυ να ξερεις τιποτα.


Που θελω να καταληξω, στην After-8 η πολυ PG σου γραντζουναει τον λαιμο σε ενοχλει ενα πραμα, στην Umami ομως δεν εχω τετοιο θεμα, τωρα αν κατεβασω την pg και ανεβασω την vg αλλαζει τελείως το αποτελεσμα στην After-8 ενω στην Umami εχω πολυ μικρες διαφορες.


Συμπερασμα, αν εισαι PG-ακιας παιξε Umami αν εισαι VG-ακιας παιξε After-8 & Umami, οχι οτι δεν θα μπορουσες να κανει κανεις το αντιθετο, ειπαμε αλλωστε "περι ορεξεως..."!!




Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1221 στις: Δεκεμβρίου 10, 2013, 16:40 »
Και τα δυο αρωματα της σειρας analogue απλα εξαιρετικα...

Αποσυνδεδεμένος DrV979

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1222 στις: Δεκεμβρίου 12, 2013, 17:21 »
Ξέχασα να βάλω το δώρο.... :wall: :wall: :wall:

Το Omerta, είναι διεστραμμένα...ωραίο...μου μοιάζει να έχει γεύση κοτομπέηκον :tongue_smilie: ?, σως κοτόπουλο? , μετά το φαγητό όπως προτείνουν είναι πολύ ενδιαφέρον, αλλά μάλλον σίγουρα, όχι για συνέχεια!


συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2013, 22:39 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1223 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 03:05 »
Red Alert :thumpup: και δεν είναι στη λίστα. Καλύτερο του Torque.

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1224 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 04:30 »
Σύμφωνα με τον δικό μου ουρανίσκο και τα δικά μου ρουθούνια, έχουμε και λέμε...

The Jack:
Κατά την εισπνοή μοιάζει αρκετά με το Captain Jack της Halo. Κατά την εκπνοή αφήνει μια πιο ανάλαφρη γεύση, χωρίς την έντονη μυρωδιά του καμμένου ξύλου και με λίγη περισσότερη γλυκάδα. Το βρήκα συμπαθητικό, αν και τα πολύ γλυκά δεν ανήκουν στις προτιμήσεις μου.

Pure: Ένα σχετικά άτονο και ουδέτερο άρωμα τόσο κατά την εισπνοή, όσο και κατά την εκπνοή. Σαν να άτμιζα σκέτη βάση. Ούτε κρύο, ούτε ζέστη.

Duman: Δεν βρήκα κάποια ομοιότητα με το αναλογικό τσιγάρο. Όπως και το Pure, γευστικά είναι άτονο και αδιάφορο, ενώ κατά την εκπνοή, κάπου στο βάθος, μου βγάζει κάτι σε καμμένο πλαστικό.

Smooth Tobacco: Δεν μου άρεσε καθόλου. Μου έβγαλε κάτι σε...ελιές Καλαμών. Πήγε κατευθείαν στον νεροχύτη, χωρίς δεύτερη σκέψη. Είναι από τα αρώματα που δεν δίνω δεύτερη ευκαιρία.

Smoke: Κατά την εισπνοή μοιάζει κάπως με το Tribeca. Κατά την εκπνοή αφήνει μια πιο ανάλαφρη γεύση, στην οποία ωστόσο κάπου στο βάθος διακρίνω κάποια ίχνη οινοπνευματίλας. Ίσως αρέσει σε όσους βρίσκουν κάπως βαριά τη γεύση του Tribeca και ψάχνουν ένα ελαφρύ υποκατάστατο.

Να παρατηρήσω πάντως, πως τα αρώματα της After-8 τα βρήκα υποτονικά και τα προτεινόμενα ποσοστά ανάμειξης δείχνουν ανεπαρκή.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1225 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 06:18 »
Εγω ειχα το Duman για torque αν βγηκε και αλλο θα βγαλουμε γουστα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1226 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 07:39 »
Υπάρχει υγρό με το Nickname μου και πλησιάζει το torque της Halo, που είναι το αγαπημένο μου ή καταλάβα λάθος ?

Δώστε info και σώστε !



Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1227 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 08:21 »
"Πλησιαζει" το Torque κατα την αποψη μου, απλα σε λιγο πιο light εκδοση.


Εχω ατμισει και αν δεν εχω ατμισει Torque τωρα δεν το πολυ ατμιζω επειδη εχω βρει αλλα,
παντως οταν δοκιμασα το Duman ειπα αυτο ειναι Torque, απο εκει και περα περι ορεξεως... κτλ :D

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1228 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 08:36 »
Εμένα πάντως σε Inawera Dirty μου φέρνει το Duman με 1 σταγόνα ανα ml  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1229 στις: Δεκεμβρίου 14, 2013, 09:08 »
Yπάρχει κάπου (ελληνικό eshop) να το τιμήσω ? Γιατί σε e-smokers, atmistique το duman δεν υπάρχει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 33 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 88 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix