vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, mathimatikos1966, Milarepa

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #195 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 13:43 »
10% ειναι 30-35 σταγονες στα 10μλ.

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #196 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 13:46 »
Μόλις παρέλαβα και δοκιμάζω το smoke σε έτοιμο υγρό. Πολύ καλό, τριμπεκίζει όχι όμως ευτυχώς τόσο έντονα όσο το halo, γενικά πολύ καλό καπνικογλυκό  :thumpup:

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #197 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 14:03 »
Και εγώ παρέλαβα σήμερα. Ωραία τα μπουκαλάκια στα αρώματα θα τα δοκιμάσω κάποια στιγμή και θα επανέλθω. Το δώρο  Smokey Vanilla έτοιμο υγρό που δοκίμασα   πάντως είναι πολύ καλό και η γεύση του είναι πολύ κοντά στο Tuscan της FA. Εμένα προσωπικά το Tuscan  της FA δεν μου αρέσει και για τα γούστα μου  το Smokey Vanilla της After-8 είναι πολύ καλύτερο. Το ατμίζω πολύ ευχάριστα και έχει και καλή παραγωγή ατμου.

Αποσυνδεδεμένος efstratia

  • *
  • 93
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #198 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 15:44 »
Παρελαβα και γω σημερα, επιτελους, smooth tobacco, smokey vanilla και smokey apples. Εφτιαξα απο 5ml και περιμενω να δεσουν. Αρχικα εβαλα μια σταγόνα ανα ml. Ετοιμο αντι το smokey caramel μου ηρθε το virginia sweet blend. Ευχαριστη εκπληξη, ποτε δε τα ειχα καλα με το συγκεκριμενο αρωμα,  αλλα αυτο ομολογώ μου αρεσε! Τα υπολοιπα μετα τη δοκιμη!

Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #199 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 15:59 »
Σημερα μου ηρθε το Courier και εμενα.Παρουσια του ανοιγω το δεματακι πριν πληρωσω.
Κοιταω μεσα αποδειξη ουτε για πλακα.Του λεω παρτα οπως εισαι και ξαναστειλτα πισω.
Δεν μπορω να καταλαβω ρε παιδια πως γινεται αυτο.Καταστημα δεν υπαρχει,ΑΦΜ ουτε για πλακα,ουτε τηλεφωνα,ολα ανωνυμα και να διαφημιζεται και στο φορουμ.


Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #200 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 16:14 »
Το θεμα αφορα εμπειριες και γνωμες για  ''Υγρά και αρώματα after-8''.

Δεν αποτελει εμπορικο πινακα για να δωθουν εξηγησεις απο τους υπευθυνους.
Ωστοσο για διαμαρτυριες και γενικα καταθεση αποψεων σχετικα με τις εμπορικες πρακτικες της ελληνικης αγορας υπαρχει αναλογο θεμα που μπορει να φιλοξενησει τα μηνυματα σας.


Εμπειρίες από ελληνικά e-shops και καταστήματα η.τ. 2012

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #201 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 16:36 »
Σήμερα παρέλαβα το δέμα από After-8. Είναι η 2η φορά που παραγγέλνω και εκτός από απογοητευμένος με το συμβάν που θα σας εξηγήσω παρακάτω, είμαι και αρκετά εκνευρισμένος! Η παραγγελία μου αφορούσε 2 αρώματα Smoke, 2 αρώματα Pure και 1 άρωμα Καφέ.

Παίρνω το δέμα λοιπόν και εξ' αρχής μύριζε έντονο άρωμα φιστικιού. Κατευθείαν κατάλαβα τι θα έβλεπα μετά το άνοιγμα του φακέλου.


Με το που ανοίγω τον φάκελο βλέπω τα μπουκαλάκια-αρώματα τυλιγμένα σε μία πορτοκαλί χάρτινη συσκευασία, η οποία ήταν ποτισμένη και απο τα 2 αρώματα smoke. Το χειρότερο όμως δεν είναι μόνο ότι πλήρωσα για κάτι το οποίο είναι άχρηστο γιατί απλά χύθηκε, αλλά κυρίως είμαι εκνευρισμένος γιατί στην προσπάθειά μου να ξετυλίξω τα μπουκαλάκια απ' το πορτοκαλί περιτύλιγμα, το χρώμα του περιτυλίγματος ξέβαψε και πότισε τα χέρια μου.

Μέχρι και αυτή τη στιγμή και μετά από αρκετή προσπάθεια να τα ξεβάψω στο νεροχύτη με σαπούνι και οινόπνευμα, τα χέρια μου είναι ακόμα πορτοκαλί. Το ξέρω οτι το χρώμα θα ξεβάψει αργα ή γρήγορα...αλλά σήμερα έχουμε παραμονή Χριστουγέννων και το βράδυ είμαι καλεσμένος σε γεύμα! Ο νοών, νοείτω!



Ένας καλύτερος έλεγχος και καλύτερη συσκευασία δε θα έβλαπτε κύριοι.
Μπορεί να προϊόντα σας να είναι καλά αλλά μη ξεχνάτε ότι σε μία επιχείρηση, όσο μπορεί να εκτιμήσει ο πελάτης ένα μικρό και ίσως ασήμαντο δώρο,
άλλο τόσο μπορεί απογοητευτεί και να μη ξαναγυρίσει απο λάθη σαν αυτά.

Γιατί απ' ότι βλέπω δεν είμαι ο πρώτος που του συμβαίνει κάτι παρόμοιο.

EDIT: Η After-8 επικοινώνησε μαζί μου άμεσα δηλώνοντας πρόθυμη να αποκαταστήσει το λάθος.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2012, 17:17 από s0undc10ud »

Αποσυνδεδεμένος abel

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #202 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 16:42 »
Παρελαβα και γω σημερα, επιτελους, smooth tobacco, smokey vanilla και smokey apples. Εφτιαξα απο 5ml και περιμενω να δεσουν. Αρχικα εβαλα μια σταγόνα ανα ml. Ετοιμο αντι το smokey caramel μου ηρθε το virginia sweet blend. Ευχαριστη εκπληξη, ποτε δε τα ειχα καλα με το συγκεκριμενο αρωμα,  αλλα αυτο ομολογώ μου αρεσε! Τα υπολοιπα μετα τη δοκιμη!




Θεωρώ ότι είναι λίγο 1 σταγόνα/ml για τα συγκεκριμένα. Στο site αναφέρει τα διπλά σχεδόν.
Προσωπικά έφτιαξα από 20ml στο κάθε άρωμα και ωριμάζουν, χοντρικά έβαλα 40 σταγόνες στο καθένα.
Έως τώρα (από Παρασκευή) έχω δοκιμάσει smoke, apple days και σήμερα ατμίζω virginia sweet.
Με μια λέξη, respect


Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #203 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 16:49 »

Gianni Rasta
εχει γινει εμπορικος πινακας με καποια ανοχη απο εσας.
Δεν μπορει να διαφημιζεται καποιος που πουλαει no-name προιοντα,αγνωστου προελευσης που στο κατω κατω τα βαζουμε στον οργανισμο μας και να το αφηνετε να συμβαινει.
Γινεται εμμεση διαφημιση σε προιοντα που δεν υποκεινται σε φορολογια.


Υ.Γ  Συγγνωμη αν χαλαω το θεμα μιλαω παντα φιλικα και καλο θα ειναι να προσεχουμε τι αγοραζουμε και απο που το αγοραζουμε.
       Κραχτες υπαρχουν παντου.


Δεν θα ασχοληθω παλι το κομματι after-8 εκλεισε μια μενα.

Αποσυνδεδεμένος efstratia

  • *
  • 93
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #204 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 17:16 »
Ας μιλησουμε για τα υγρα λοιπον,  μου φαινεται δε θα προλάβουν να ωριμασουν.  Ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο ολες τις γευσεις που πηρα. Το 1 σταγονα ανα ml, με το αποτελεσμα που εχω εδω και τρεις ωρες με καλυπτει απολυτα. Αλλωστε γουστα ειναι αυτα.  Smooth tobacco, πολυ ιδιαίτερο, καπνικο κ γλυκο μαζι, μου αρεσε παρα πολυ! Smokey vanilla, ισορροπημένο οτι λεει το ονομα του. Smokey apples, σ αυτο πόνταρα τα περισσοτερα, οποτε θα του δωσω το χρονο του, ισως δε καταλαβα πολυ το μηλο, αλλα κραταω μια επιφύλαξη μεχρι να δεσει καλυτερα. Αυτα για την ωρα.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #205 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 17:36 »
τελικα εμεις οι ελληνες το εχουμε στην φλεβα μας να θελουμε να βρισκουμε ΠΑΝΤΑ ενα προβλημα σε ολα ... και οπως ειδατε βαζω το εμεις .. αρα και εγω ...
σημερα εκανα την δευτερη μου πραγγελια απο after-8
 και δεν το μετανιωνω μια χαρα μου σταθηκαν τα υγρα και τα αρωματα του (παραδοξως για εμενα που εχω παντα ενα προβλημα με τα υγρα .. χχαχχα και παντα με τις γευσεις .. οχι με την ποιοτητα )
Και ρωτω ;)
γιατι οποιοι εχουμε προβλημα με τους after8 δεν τους παιρνουν ενα τηλ .. δεν ειναι κρυφο γιατι το ακουσα και αυτο .. μεχρι και εγω εχω του Γιωργου που ειμαι σχετικα νεοπας με τα περιξ ... και δοξα το θεο απαντουν στο τηλ και μαλιστα  σου λενε κλειστο να σε παρουμε εμεις να μην χρεωνεσαι... οποιος δεν το εχει το τηλ να μου στηλει πμ...

διαβαζω για αποδειξεις και τα περι αυτων /// ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ διατυπωθηκαν τα σχετικα ...  και συμφωνω να υπαρχει .. αλλα πρεπει να δωσουμε και μια πιστωση χρονου  στα ατομα αυτα οπως δωσαμε σε αλλους που εκαναν λαθη .... και τα περασαμε ετσι απλα ...  εγω θεωρω οτι εχουν χασει την μπαλα τα παιδια με την καλη εννοια  επειδη απο την μια στιγμη στην αλλη εγιναν γνωστοι με τα καλα τους προιοντα .. εγω εδω και 3 εβδομαδες .. δεν εχασα γευση και το smoke  εγινε σαν να εχω πια μαρκα κ.τ .. πραγμα παραξενο για μενα /// που ηθελα αλλαγες γιατι εχανα γευσεις μπουκωνα και διαφορα αλλα .. και μονο γιαυτο τους δινω 2 ευκαιριες για λαθη στα ατομα αυτα ... εχω χαλασει ενα σκασμο σε χρηματα σε υγρα /// πραγματικα ενα σκασμο ... εδω και 6 μηνες .. και απο εδω και απο εξω /// που απο εξω δεν ειδα καμια αποδειξη να μου στελνουν αλλα δεν το εκανα και θεμα ...εεε?  .. ειμαι πολυ βολικος ανθρωπος θεωρω .. και νοιαζομαι για ολους . αν τα λεω αυτα ειναι επειδη τα ατομα αυτα after8  ΔΕΝ εχουν πινακα .. αυτο το ανοιξε ενα ατομο ασχετο με τους εν λογω για να πει ποσο καλα υγρα ειναι .. και το πιο φοβερο λογο οτι δεν εχουν και πινακα δεν εχουν και λογο.(απαντησης)..
Δεν δικαιολογω τα αδικαιολογητα αλλα προσπαθω να δειξω οτι και αυτοι χρειαζονται μια ευκαιρεια και εμεις οσοι ειμαστε ικανοποιημενοι να τους την δωσουμε και να μην ψαχνουμε συνεχεια να βρουμε  προβλημα .. θεωρω η φωροδιαφυγη ειναι εγκλημα .. αλλα για οσους την κανουν εσκεμενα .. αν διαπιστωθει κατι τετοιο και εδω τοτε ναι ... ειναι  :fight_shot_bandana: τα ατομα ... αλλα μεχρι τοτε /// επικοινωνηστε με αυτους μηληστε και αποφασιστε αν αξιζουν η οχι ....

s0undc10ud για την περιπτωση σου και εγω θα τα επαιρνα στο κρανιο ..... και πιστεψε με τα εχω παρει στο ΚΡΑΝΙΟ  :idiot1: :angry_orange: απο πολλες μεγαλες εταιρειες του ειδους με σπασμενα και χυμενα υγρα ...


Καλα Χριστουγεννα


Υ.Γ: καποιοι θα πουν οτι ειμαι ενας δικος τους και τα λεω αυτα .... οχι δεν ειμαι .. ειμαι δικος μου ...   και ετσι θα μεινω ....

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #206 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 17:49 »
Παρελαβα κ εγω σημερα!ολα αψογα!τρομερα τα αρωματα,εμενα σημερα μου ηρθαν ολα ενταξει(τωρα εαν η μεταφορικη δεν τα προσεχουν καλλο θα ηταν να κανουν τα παιδια της after-8 μια συσταση...

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #207 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 18:03 »
ουτε εγω ειχα ποτε μου θεμα με την συσκευασια να ανοιξει μπουκαλακι δλδ και τα σχετικα......αντιθετα στην τελευταια μου αρεσε πολυ το αυτοκολητακι thank you που ειχε κολλημενο στο πορτοκαλι χαρτι ;D ;D ;D αλλα ειναι αυτο που λεει ο κωστας ας δωσουμε λιγο χρονο στα παιδια μην ξεχναμε οτι πεσαμε ολοι πανω με τα μουτρα ;D ;D ;D και το συγκεκριμενο θεμα δεν ειναι εμπορικος πινακας ειναι ενα θεμα απο ατμιστη που εγραψε την αποψη του για τα υγρα..........οσο για αποδειξεις μπορει να φανει καπως που θα το πω.....αλλα ειλικρινα δεν με απασχολει καθολου....καθολου ομως ειναι τοοοοσοι αυτοι που καταστρεφουν την ελλαδα και δεν θα σταθω στις λιγες μερες καποιων παιδιων που κανουν μια προσπαθεια και την ξεκινανε τωρα..........οσο για τα noname προιοντα εγω στην σελιδα τους διαβασα τις εταιριες που προμηθευοντε αρωματα και βασεις και πιστεψεμε δεν ειναι καθολου noname  για καποιον που ασχολητε.........αυτααααααα ;D ;D ;D ;D ααααααααα και αν με βαφτισει καποιος δικια τους......λυπαμαι αλλα θα πεσει πολυ εξω :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος chrismar53

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #208 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 18:19 »
καλησπερα χρονια πολλα και καλα για ολο τον κοσμο.
παρελαβα και εγω σημερα ολα καλα.το ετοιμο smoke που παρηγγειλα το δοκιμασα αμεσα αλλαζοντας αντισταση στην πηνελοπη σε 18mgμε τρελανε στο χτυπημα καλο υγρο φαινεται.πειτε μου τωρα βρε παιδια ποια ειναι περιπου η αναλογια των αρωματων ? εβαλα 30-35 σταγονες ανα 10 ml και μου δεινει εντονο αρωμα ειναι σωστο ?

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #209 στις: Δεκεμβρίου 24, 2012, 18:21 »
ειναι σχετικο με το τι ζηταει ο καθενας αυτες οι σταγονες ειναι η προτυνωμενη αναλογια εγω βαζω τις μισες γιατι δεν μπορω το εντονο αρωμα.........ξεκινα με 15 σταγονες και βλεπεις που θα βρεις το σημειο σου........ ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14754 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix