vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 8 χρήστες
fratz8, pngtszs1976, nightdream, Jorge, Buliwyf, dvelev, tibolaso, vasim

Twitter

Janty Neo Classic

Απ: Janty Neo Classic
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 25, 2012, 18:16 »
Το έχει δει κανείς σε κατάστημα ή αν ξέρει κάποιος που υπάρχει σε e-shop το Janty Neo Classic
Το χει κάποιος σε Ελλάδα ? ξέρετε ? αν μπορούν κάποιοι φίλοι να ανεβάσουν φωτο αν δεν τους κάνει κόπο  :)

Απ: Janty Neo Classic
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 25, 2012, 18:28 »
Στο site της Janty υπάρχουν πάρα πολλές φωτό.
Απ' ότι άκουσα το πουλάνε 2 αντιπρόσωποι στην Αθήνα και ένας στη Θεσ/νίκη.
Pastafarai, είναι επειδή "είδα το φώς μου" με αυτό. Αν έμενα στο EGO, θα είχα ξαναρχίσει το κάπνισμα! :)

Αποσυνδεδεμένος turbat

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty Neo Classic
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 25, 2012, 21:07 »
θα ανεβασω το απόγευμα , πήρα ένα μαύρο και ένα ασήμι ο ένας ατμο απο την πρώτη στιγμή χουρχουριζει .γεμίζει στο πλάι αλλα έχει ψιλό διαρροές !

Αποσυνδεδεμένος turbat

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας

Απ: Janty Neo Classic
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 26, 2012, 00:06 »
Γιατί ενώ είναι ίδια, το μαύρο φαίνεται πιο...πως να το πω; Σέξυ; Εντυπωσιάκο; Κυριλέ;  ::)
Κι εγώ τα έχω και τα δύο, το ασημί με airflow μπαταρίες manual & auto και το μαύρο με classic auto μπαταρία και είναι κουκλί!

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Janty Neo Classic
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 26, 2012, 13:11 »
Καλο και διακρητικο ειναι παιδια...

Δεν ξερω τωρα τι κανει ο ατμοποιητης με το θεμα ατμου αλλα εχω δει απο review οτι ειναι πολυ αποδοτικο αν και ο φιλος συνατμιστης turbat λεει εχει διαρροες και κανει θορυβο στην τζουρα...
Παντως η μπαταρια του ειναι πολυ ομορφη,μπορουμε να εφαρμοσουμε i-mist στην μπαταρια του...?(Λογικα νομιζω ναι ετσι...?)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty Neo Classic
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 26, 2012, 13:17 »
ε διακριτικο δεν το λες, ψιλοματσουκι ειναι εγω που το ειδα απο κοντα, αλλα καλο ειναι :yes:

Απ: Janty Neo Classic
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 26, 2012, 14:32 »
Στο μέγεθος του EGO-T που θα έλεγε και ο φίλος μου ο Pastafarai :)

Την καλημέρα μου  :bye:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Janty Neo Classic
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:17 »
 μεγεθος σαν το ego-t  εμενα μου αρεσε που το ειδα αλλα δεν του δωσαμε και πολυ ενδιαφερον το εχει μια συνατμιστρια μας  renaxan

Απ: Janty Neo Classic
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 30, 2012, 23:09 »
Ομορφιά - θυμίζει eGo-w  μάλλον ανταγωνιστικό σε αυτό
Παντως η μπαταρια του ειναι πολυ ομορφη,μπορουμε να εφαρμοσουμε i-mist στην μπαταρια του...?(Λογικα νομιζω ναι ετσι...?)
Τι νόημα έχει να βάλεις imist επάνω αφού έχει άλλο ατμο και καπάκι? imist μπορείς να βάλεις σε οποιαδήποτε eGo μπαταρία

Απ: Janty Neo Classic
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 05, 2012, 00:07 »
μεγεθος σαν το ego-t  εμενα μου αρεσε που το ειδα αλλα δεν του δωσαμε και πολυ ενδιαφερον το εχει μια συνατμιστρια μας  renaxan
παίδες ειναι εξαιρετικο τσιγαρο. αξιζει να του δειξεις ενδιαφερον ασυζητητι. κανω κλασσικο ego-w πανω απο 5 μηνες αλλα αυτο μου φαινεται σημαντικα καλυτερο. πιο δυνατο χτυπημα , ντουμανι πραγματικα φοβερο. έχει καποια θεματακια που θα τα προτιμουσα διαφορετικα αλλα στο ατμισμα αυτο καθ'αυτο με ενθουσιασε. καπνιζα κτ 2 πακετα και δεν εχω ξανακαπνισει (ουτε τζουρα) μετα το πρωτο μου ατμισμα (το οποιο δεν εχω καμια διαθεση να κοψω, γουσταρα την αισθηση και την κουλτουρα του κτ και γουσταρω ατελειωτα τωρα που μπορω να το κανω χωρις να βλαπτω (πιστευω) την υγεια μου και την τσεπη μου).με το συγκεκριμενο ητ ξεχνας οτι δεν κανεις κτ (παντα με το καταλληλο υγρο) .Παραγγελια το εκανα απο εξωτερικο (Janty Europe) Δευτερα 2 πμ και μου ηρθε Τριτη !!!  ego-w εχω παρει απο Κινα κατ΄επαναληψη και ηταν/ειναι πολυ καλα και παμφθηνα συγκριτικα αλλα το συγκεκριμενο αξιζε τη διαφορα (μεχρι να το..ξεπατικωσουν στην Κινα!) .

Αποσυνδεδεμένος atmofagos4

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty Neo Classic
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 11, 2012, 12:49 »
Mετα απο πολλες δοκιμες σε διαφορους ατμοποιητες που εκανα στους 7 μηνες ατμισματος  μου, μπορω να πω οτι εχω ενθουσιαστει με το Neo Puromizer+ Plus της Janty :D !!!       Παρα πολυ καλη αποδοση ατμου και γευσης,πανευκολο γεμισμα και χωρις διαροες, μονο στα πρωτα 2 γεμισματα μου ψιλομπουκωσε και εσταξε λιγο απο το πλαι,(το γεμιζα αποτομα βρηκα τι λαθος εκανα :))))Πηρα και μια μπαταρια 900αρα ego passthrough VV της Janty και στα 4.2v  πεταει το εργαλειο...Πραγματικα αξιζει να τον δοκιμασει και ο πιο απαιτητικος ατμιστης.Το μονο που απομενει τωρα ειναι να δω και ποσες μερες θα κρατησει  με 6 ml ημερησιως :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DASP

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty Neo Classic
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 11, 2012, 23:06 »
Η διαφορά που βρήκα μεταξύ neo και το neo+ puromizer είναι:
το πρώτο λέει Wicking: Double layered, straight.
και το δεύτερο Wicking: Cross layered double wicking

Δηλαδή στην ουσία, ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό στην απόδοση του ατμοποιητή;

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Janty Neo Classic
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 11, 2012, 23:09 »
το πρωτο εχει διπλο φιτιλι σε ισια γραμμη, το δευτερο σταυρωτό....
φανταζομαι πως το σταυρωτο θα εχει καλυτερη τροφοδοσια υγρου... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος DASP

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Janty Neo Classic
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 11, 2012, 23:14 »
και εγώ αυτό υποθέτω σχετικά με την τροφοδοσία, αν κρίνω ότι στα πρώτα (neo) υπήρχαν παράπονα για καμμένο σε κάποιους..
πάλι όμως,  γιατι οι neo εξακολουθούν να διατίθενται και μάλιστα στην ιδια τιμή (και χωρίς το επιστόμιο) με τους Neo+ ; :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix