vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

84 επισκέπτες, 6 χρήστες
I.P, manoslykos, bloodlessz, Doubt, infernity, maprix

Twitter

Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #480 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 10:29 »
οι καλοι κλονοι εχουν σωληνες ss , μπορει να μην ειναι SS 316 ή καποιο αλλο ποιοτικο ss , αλλα παραμενει ατσαλι. οσο για τα ρευματα αν εχεις καλη μπαταρια μην φοβασαι τιποτα ισως να εχεις ιδιο drop με ενα original.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #481 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 10:33 »
Δεν.Είμαι και ο ειδικός αλλά Έχω ένα κλώνο καλής ποιότητας και ένα nanos mod . σε απευθείας.σύγκριση με φουλ γεμάτες μπαταρίες, η απόδοση του νάνου είναι 3 σκαλιά πάνω από τον κλώνο.


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2014, 10:34 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #482 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 10:38 »
εχεις πμ

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #483 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 13:00 »
bujinkan ,κατα τη γνωμη μου δεν ειναι καλη αγορα το Templario και καθε αλλο μοντ τετοιου ειδους.
Σαν ρευμα εχει σιγουρα ανωτερο απο καθε SS μοντακι , ομως η συνεχης χρηση εχει και τα ελαττώματα της.

Οπως σου ειπαν και πιο πανω,λερωνει , μυριζει ,αλλα το κυριοτερο απ' ολα ειναι οτι χαλαει.
Το ατσαλι θα πρεπει να προσπαθησεις να το χαλασεις , ενω αυτο θα πρεπει να το προσεχεις ωστε να μη χαλασει.

Ο ορειχαλκος και ο χαλκος , εχουν πολυ καλυτερη αγωγιμοτητα απο το ατσαλι , αλλα θα πρεπει να εισαι συνεχεια πολυ προσεκτηκος στο πως βιδωνεις και ξεβιδωνεις το μοντακι,πως βιδωνεις και ξεβιδωνεις τον ατμ/τη,θελει συνεχεια καθαρισμα για να εχει αποδωση και να διατηρει το χρωμα και τη γυαλαδα σου και το τελευταιο και σημαντικοτερο απ' ολα , ο χαλκος και ο ορειχαλκος δεν ειναι καλος για τον οργανισμο μας.  Μετα τη χρηση μπορει κατι να πιασεις με τα χερια σου.  Αυτο δεν το βλεπω και πολυ ασφαλες.
Ειναι βεβαια προσωπικη γνωμη , αλλα μετα απο χρηση ορειχαλκινου μοντ , τα χερια μου ειχαν μια μυρωδια. Τη μυρωδια του ορειχαλκου.
Προσωπικα παντα πιστευω οτι τετοιου ειδους μοντακια ειναι πιο πολυ  για ομορφια και αποδωση , παρα για συχνη χρηση.


Οταν λεμε ομως αποδωση , μιλαμε για απωλειες των 0.05-0.10 V σε χαλκινο , 0.10-0.15 V σε ορειχαλκο και απο 0.15-0.20 V και πανω σε SS.
Τωρα αν εχεις ενα μοντακι SS με απωλειες καπου στο 0.20 - 0.30 V , προσωπικα παντα , αυτο δεν θα το πω απωλεια.


Και 'μενα μου αρεσει φυσικα το μοντακι , αλλα αν θελεις να εχεις ενα μοντακι στα χερια σου χωρις το αγχος μη σου παθει κατι , αυτο οπως και ολα τα ορειχαλκινα/χαλκινα .......δεν.....




Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #484 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 13:06 »
Για μηχανικα μοντάκια απο αλουμινιο τι ισχυει shadockan?

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου


Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #485 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 13:19 »
συμφωνω με τον Σαντοκαν
Το τεμπλαριο ειναι για να το βγαλεις απο το ντουλαπι της πορσε
να το βαλεις στη τσεπη του κουστουμιου σου και να μπεις στο γκουρμε εστιατοριο - λαουντζ μπαρ
να το ακουμπησεις διπλα στη ντομ περνιον και το πιατο με το σουσι η τη καραμελωμενη παπια με σως αβοκαντο
κι οταν αργοτερα θα μπεις στο λιαρ τζετ για να πας σπιτι σου θα πρεπει να θυμηθεις να μη το αφησεις στη πορσε
και μεινεις ανατμιστος σε ολοκληρη τη πτηση
και σε ρωταω αντε και το πηρες
ποιον ατμο θα βαλεις πανω του ;
 :hmmm:
 

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #486 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 13:45 »
Αυτος που εχει τζετ και πορσε δεν ατμιζει βρε Lux, φουμαρει πουρακλες κουβανεζικες editiona limitada που η καθε μια κοστιζει οσο το μοντακι... ^-^

Στάλθηκε από το HTC Desire X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #487 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 13:57 »
ηταν ενας τετοιος το καλοκαιρι στη Μυκονο οτι ειχε βγει απο τη σκαφαρα του στη ψαρου
και μολις ειδε το κλαρινοτσιμπουκο (gus lord + estia)  οτι βγαζει περισσοτερο ντουμανι απο τη πουρακλα του
κατι ελεγε με τον καπετανιο του και εντος τεταρτου με πλαγιασε ο καπετανιος βαστωντας εναν κανγκερ και μια μπαταρια
 κι αρχισε τις ερωτησεις  :))

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #488 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 14:54 »
@LUX: Μήπως έχεις ανεβάσει λιιιιγο  το κόστος για το τεμπλάριο? ::)
Κι΄αυτή η  σως αβοκάντο μεσημεριάτικα …. Εχω και πτήση μετά…. :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2014, 15:32 από oaksmoke »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #489 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 15:20 »
Για μηχανικα μοντάκια απο αλουμινιο τι ισχυει shadockan?

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου


Σχεδον αναλογα ειναι και τα αλουμινιου φιλε.
Κι αυτα εχουν καπως καλυτερο ρευμα απο τα SS, αλλα βρε παιδια οι διαφορες που εχουν δεν ειναι και τρομακτικες.
Οπως εγραψε πιο πανω και ο tsioumiou[/size] ,  με καλη μπαταρια που μπορει να αποδωσει αρκετα Amperes και αντ/ση κοντα στο 1.0 Ωμ , και διαρκεια θα εχεις , αλλα και δυναμη με τα SS μοντακια.Δεν το βλεπω και πολυ ανετο ή απολαυστικο να εχω κατι στα χερια μου και να σκέφτομαι συνεχεια να μη το χαλασω......Τα SS θα πρεπει να κανεις προσπαθεια ωστε να τα χαλασεις , ενω τα υπολοιπα θα πρεπει να προσπαθεις να μη τα χαλασεις......Γνωμη μου παντα παιδες , απο προσωπικη εμπειρία με τετοιου ειδους μοντακια........Μπορει φυσικα να ειμαι εγω ο μαστροχαλαστης και στα χερια καποιου αλλου να ζησουν αιωνες.......... :)

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #490 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 19:25 »
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας
Οπως εγραψα και πιο πανω εγκαταλειφθηκε η ιδεα του τεμπλαριο
Ολοταχως προς το poldiac full satin classic σε 18500 που με την εκπτωση βγαινει στα 117 ευρω πλεον


Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #491 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 19:36 »
Aυτο φιλε μου ειναι το sleek και οντως εχει πολυ καλα ρευματα  :thumpup:




....αλλα απ οτι ειδα τωρα, σε εκπτωση ειναι μονο το classic, οχι το sleek
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2014, 19:42 από fotispap3 »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #492 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 19:40 »
Αν δεν ειναι η καλυτερη κινηση , ειναι τουλαχιστον μια απο τις καλυτερες.


Ωραιο μοντακι και πιστευω οτι για αρκετο καιρο ακομα θα ειναι ενα απο τα καλυτερα μοντ.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #493 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 19:44 »
Aυτο φιλε μου ειναι το sleek και οντως εχει πολυ καλα ρευματα  :thumpup:




....αλλα απ οτι ειδα τωρα, σε εκπτωση ειναι μονο το classic, οχι το sleek
πες και σε μενα τι διαφορα εχει η σειρα sleek με τη σειρα clasic
Στο σαιτ τους δεν γραφει τις διαφορες

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #494 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 19:56 »
Η μονη διαφορα τους ειναι στο σχεδιο στο πανω και κατω καπακι της μπαταριοθηκης, κατα τα αλλα ειναι τα ιδια (ιδια πλαστικα Peek Ketron και επιροδιωμενες επαφες και τα δυο)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix