vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

103 επισκέπτες, 4 χρήστες
tibolaso, Buliwyf, manoslykos, grag

Twitter

Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1530 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 19:47 »
Εγραψα για 3 μηχανικους σωληνες που απο οτι καταλαβα δεν ειναι και πολυ in στα greek forums και παρεες.
Γραφει απο κατω ο συνφορουμιτης "τα προαναφερομενα ειναι μετρια εως πολυ μετρια. ( να μια υπονομευση γνωμης)

Και σου ξαναλεω πως γινεται να υπαρχει γνωμη για κατι το οποιο μετριεται ποσοτικα? Εχεις  σωστη η λαθος γνωμη.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1531 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 20:04 »
Καλά άστο. Σου φάγανε το μπιφτέκι σου κι' εσένα. Γράψε ότι θες. 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1532 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 20:05 »
 " τα αλλα ειναι τραγικα, θα φερω το purge μου που το πηρα με 230 ευρω και θελει 3 δαχτυλα να πατησεις το κουμπι να σου πω εγω απο ρευματα."
αφού σου πω οτι μόνο το competition spring που φοράει κοστίζει σχεδόν τα μισά που λες και είναι ότι πιο μαλακό μπορείς να πατήσεις σε μηχανικό και δεν έχει σχέση με αυτά που λες για 3 δάχτυλα...
Τα  μοντ που ανέφερες είναι λίγον τι ξεπεραμένα αρκετά και εγώ αναφερόμουν σε άτομο το οποίο το  εκτιμώ ιδιαιτέρως και έχει βοηθήσει το forum πάρα πολλές φορές και είναι hi end user που λέμε και  ήθελα να του δώσω το καλύτερο που μπορώ για να συγκρίνει .
Δεν είχα σκοπό να σε πικάρω.
Τώρα τα άλλα που είναι γνώμη σου και γνώμη μου ας τα αφήσουμε... 
Πάμε παρακάτω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1533 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 20:09 »
ρε συ μαζι σου εγω, πολυ δυνατο ειναι και πανεμορφο( οκ αυτο ειναι υποκειμενικο)

Αλλα κανε ενα voltage drop test/ internal resistance test με το broadside να δεις πως παιζει το μετριο :D

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1534 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 20:10 »
Νάτο και το επιχείρημα. Δεν ήταν τόσο δύσκολο τελικά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1535 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 20:16 »
ρε συ μαζι σου εγω, πολυ δυνατο ειναι και πανεμορφο( οκ αυτο ειναι υποκειμενικο)

Αλλα κανε ενα voltage drop test/ internal resistance test με το broadside να δεις πως παιζει το μετριο :D
Eντάξει την εποχή που βγήκε σε 25 αρι και για την τιμή του ήταν τίμιο ρε συ,δεν είπαμε οτι είναι σκάρτο(Μέτριο είπαμε,όπως και η κατηγορία που παίζει).Αλλά δεν μπορείς με αυτό να κάνεις έναν high end user να πει "..τι είναι αυτό εδώ μάνα μου "  :)) .

Αποσυνδεδεμένος spoon

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1536 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 20:33 »
Κι ομως το μετριο σε voltage drop test που ειχε κανει ο vaping biker αν θυμαμαι καλα επαιζε καλυτερα σε σχεση με 2 purge που ειχε τεσταρει. Ελαχιστα καλυτερα, αλλα καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1537 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 20:42 »
Αχ κατάλαβα πoια λες.Τα 18650-20700 με το μεγάλο κουμπί που είχε κάνει το video ε;
E μην ξαναλέμε για τις 20700  :laugh1:
Και αυτά είναι απλά μοντέλα ρε συ.Για να τα κάνουν προσιτά στον κόσμο και να τα μάθουν στην Ευρώπη.Την UK σειρά λες που την κάνανε common Europe,τώρα κατάλαβα για το σκληρό κουμπι και τα 3 δάχτυλα που είπες πριν.Εγώ σου λέω για competition series τα κανονικά..Ανεβαίνουμε πολύ ...πονάει ακόμα,άστο   :fight_fryingpan:
Kαι βέβαια μιλαμε για πολύ μεγαλη διαφορά...Ειδικά στο μπαμ που λέμε,ξεχνάς τα γραμμικά εκεί

Αποσυνδεδεμένος spoon

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1538 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 20:55 »
Το twiztid και το back to basics ειχε τεσταρει (μονο 18650 περνουν και τα 2), και μαλιστα μου ειχε κανει εντυπωση που το back to basics επαιζε καλυτερα απο το twiztid.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2017, 21:01 από spoon »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1539 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 21:09 »
Έβγαλε κιτ ελατηρίου και stack ξεχωριστά. Σου λέει θες purge... Πάρε το design.. Αν θες τα ρεύματα του πλερωνε... Marketing... Έχω μπουμπονισει με το back to basics με το stack που σου λέω.. Άστο.. Να χα με να ξοδευαμε

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1540 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 21:42 »
Ναι και αυτος τα κοψε τα voltage test γιατι ειχαν ξεβρακωθει  πολλα high-end.(ενας παρεξηγημενος ορος σε μια αγορα πιο ανοδιοργανωτη απο καθε αλλη)
Το brass purge που λες το χει κανει και ενας αλλο αμερικανος και παιζει το ιδιο με Admiral White brass(που παιζει χειροτερα απο brass) ;D.
Τεσπα ο καθενας οτι θελει μετραει οπως θελει, απλα οταν δινεις τοσα λεφτα,πληρωνεις περισσοτερο το brand( τα περισσοτερα like στο instagram) και το Made in USA (ορος που χρησιμοποιητω τη 10ετια του 80 που η Αμερικη ειχε πεπειραμενους μηχανουργους :laugh1: )
Δεν κατακρινω το Purge (αν και τη θεωρω λιγο πιο κατω απο τον πατο που λεγεται 528 Custom Vapes και απλα πανε το ατμισμα 10 χρονια πισω)

Αποσυνδεδεμένος spoon

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1541 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 22:02 »
528 Custom Vapes....τι μου θυμισες τωρα, ακομα τους κυνηγανε οι κινεζοι για τα λεφτα απο το driptech  ;D

Παντως ο vaping biker ειπε οτι θα ξαναρχισει τα voltage drop tests.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1542 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 22:06 »
Με τα υπάρχων μέταλλα πόσο παραπάνω να πας; Στα κουμπιά, τα ελατήρια, κοψίματα με λέιζερ και τα κατάλοιπα απο τα arching είναι πλέον το παιχνίδι. Οι reviewer με φρέσκο πλυμένα και γυαλισμένα που κάνουν τα τεστ τα παραμορφώνουν πιστεύω... Η διαφορά αρχίζει να φαίνεται μετά απο κάποια χρήση. Εκεί φαίνονται τα δόντια των δυνατών Mod που λέμε και αρχίζουν να πέφτουν τα άλλα. Άδειασε 2-3 μπαταρίες κύριε reviewer και μετά μέτρα... Εκεί είναι το μυστικό.
Τώρα για τις Αμερικανιες που λέμε, γνωστά πράγματα... Προσπαθούν με νύχια και δόντια να κρατήσουν τα κεκτημένα.
Κάνανε τεράστια βήματα μπροστά οι Ευρωπαίοι και κυρίως οι Ρώσοι και ειναι πολύ κοντά

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1543 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 22:20 »
Ναι και ειναι οι reviewers που τα παιρνουν και σπρωχνουν 528 custom vapes, Rig mods κτλ,
Και σου λενε μετα Goon style drip tip  και κραζουν το No 1  Αμερικανο μηχανουργο του χωρου που δουλευει με Full 5-axis CNC επειδη δεν τους στελνει τσαμπα προιοντα για παρουσιαση (Steve Kennedy). 
Anyway ας ξαναμπουμε στο θεμα. Αυτο ειναι high end :D :respect:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1544 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 22:27 »
Πύραυλοι...
Αχ καλέ μου Άγιε Βασίλη

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315996 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem