vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, maprix, panikad, Doubt, grag, laniel

Twitter

iMist repairable(?) atomizer

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #135 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 10:03 »
Σε αυτα τα ετοιμα φιτιλακια να εβαζες λιγο ακομα πλεγμα το ηδη υπαρχον μηπως και ετσι γινοτανε δουλεια κοψε λιγο πλεγμα και στριφτο πανω στο υπαρχον  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #136 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 18:04 »
με τους ατμό έχω πρόβλημα :yes:..ότι βγαίνει θέλω να το δοκιμάζω.πήρα λοιπόν k τον i-mist αλλα..για εμενα από τους έτοιμους ατμό είναι 10 βήματα πίσω από το ego-w..σίγουρα καλύτερος από t αλλα είναι πίσω από w.πολλu αέρα ρε παιδιά ρουφάει ,με συνέπεια το πρωί που σηκώθηκα,όλο το προηγούμενο βραδυ με i-mist k καραμέλα από ατμός,να έχω ένα λαιμό ξέρο σαν νάχα καταπιεί οινόπνευμα..οποτε μέχρι την άφιξη του καλύτερου,από τους έτοιμους, ego-w με xiliaaaaa..3.5e τους έχει ο zerobacco ;)..και anteeexxxooouuuunnnnn :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος andyts

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #137 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 18:32 »
Καλησπέρα,
Από εχθές με υγρό φράουλα έτοιμο atmoslab μια είναι οκ μια βγάζει καμένο.
Έχω την εντύπωση ότι εκεί πού όλα είναι εντάξει κάτι γίνεται με την τροφοδοσία
και βγάζει καμένο.

Επίσης πολύ καλλίτερη γεύση όταν δουλεύει σε σχέσει με titan.

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #138 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 18:43 »
Τράβα 2 τζούρες χωρίς να πατάς το κουμπί.. θα έχει λογικά αέρα μέσα..
το παθαίνω συχνά και κάνω αυτό και στρώνει!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος andyts

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #139 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 21:38 »

Ευχαριστώ θα δοκιμάσω

Τράβα 2 τζούρες χωρίς να πατάς το κουμπί.. θα έχει λογικά αέρα μέσα..
το παθαίνω συχνά και κάνω αυτό και στρώνει!!  :thumpup:


Έστρωσε έστρωσε
Ευχαριστώ για την βοήθεια
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:18 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #140 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 08:04 »
Γρήγορο κόλπο αν ο iMist μας φέρει καμμενο και είμαστε σε χωρο ή σε χρόνο ακατάλληλο για περισσότερες επεμβάσεις.
Οσοι απο εσας θυμουνται πως κατεβάζαμε τα θερμόμετρα υδραργύρου τινάζοντάς τα αποτομα, ακριβώς αυτό. 1-2 αποτομα τινάγματα
και είναι ΟΚ.
Προφανως κατεβαίνει υγρό, αλλα και το φιτίλι έρχεται στη θέση του!

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #141 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 12:26 »
ωραία ιδέα..  :thumpup:
θα δοκιμαστεί στην επόμενη υποψία καμένου..  ;)

Αποσυνδεδεμένος sifis

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΥΚΟ CUBE,PROVARI MINI ΛΕΥΚΟ,spheroid,
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #142 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 12:32 »
το κραταμε απο την μερια τησ μπαταριας κ το τιναζουμε

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #143 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 12:39 »
Οχι, απο τη μεριά του επιστομίου το κρατάμε και το τινάζουμε προς τη μεριά της μπαταρίας.
Αν το τιναξουμε απο τη μεριά της μπαταρίας μάλλον θα φύγει το υγρό απο την αντίσταση και θα δινει περισσότερο καμμενο.


Αποσυνδεδεμένος sifis

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΥΚΟ CUBE,PROVARI MINI ΛΕΥΚΟ,spheroid,
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #144 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 12:50 »
οκ ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #145 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 15:24 »

Μόλις τώρα ατμίζω επιτέλους με τον νέο μου ατμό iMist!!!!!!Εντυπώσεις της πρώτης στιγμής....Γεύση : παρά πολύ καλή στα πλαίσια του Elips που είναι και το μοναδικό μετρό σύγκρισης (σαν νέοπας που είμαι). Ίδια θα έλεγα ούτε καλύτερη ούτε χειρότερη.Χτύπημα : λιγότερο απο το Elips, όχι πολύ, κάτι τις πιο λίγο αλλα αυτό είναι ίσως και λόγω της ΠΟΛΥ πιο άνετης τζούρας. (όταν ξαναέβαλα το Elips στο στόμα μου νόμιζα ότι ήταν μπουκωμένο!!)Ντουμάνι : λίγο περισσότερο.Και τα δυο τα δοκίμασα με FA Tuscan 9mg. Αν και καπνικό άρωμα και σύμφωνα με άλλους που γράφουν πιο πριν δεν είδα διαφορά σε σχέση με το Elips.Σχετικά με το μανίσιο φυτίλι παρατήρησα ότι είναι αρκετά χαλαρό στην τρύπα, οπότε όταν παρουσιάσει πρόβλημα θα το αντικαταστήσω με το ανταλλακτικό από zerobacco και θα σας πω. Αν και σκέφτομαι να κάνω ένα τριπλό φυτίλι και να το δοκιμάσω.Θα ξαναεπανέρθω όταν αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα για να σας το πω.



2η μέρα χρήσης iMist σήμερα και έχω να προσθέσω τα εξής...

ΚΑΜΙΑ διαρροή.

Γεύση :  Εξαιρετική.

Χτύπημα : Χθες είπα ότι έχει λίγο λιγότερο από το Elips αλλά σήμερα θα πω το εξής... ο ατμός του ... και είναι αλήθεια ότι δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς ... είναι πιο ''ξηρός'' σε σχέση με τον ''βελούδινο'' ατμό του Elips.
Δηλαδή μετά από ώρα ατμίσματος, το iMist σου δίνει την εντύπωση ότι έχει πιο δυνατό χτύπημα. Κάτι τέτοιο έχει περιγράψει και κάποιος συνατμιστής πιο πριν. Γι αυτό το λόγω σήμερα κατέβασα τo 9 mg/ml Tuscan που έχω αφού το ανάμιξα με 0 mg/ml. Το αποτέλεσμα είναι να έχω περίπου το ίδιο αίσθημα χτυπήματος με το ας πούμε 5 mg/ml στον iMist σε σύγκριση με το 9 mg/ml του άλλου.

Ελπίζω να μην σας κουράζω με τις σημειώσεις μου.

Δεν θέλω να κάνω συγκριτικό μεταξύ iMist και Elips. Απλά σαν νέος ατμιστής δεν έχω άλλο σημείο αναφοράς.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:20 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #146 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 15:37 »
Που να τον βάλεις πάνω στο Λάβα....  :)) τα σπάει  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #147 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 12:35 »
Καλημέρα σε όλους.
8η μέρα συμβίωσης με τον iMIST.Εντυπώσεις αρκετά καλές.

+ Καλή τζούρα αεράτη(μακρόσυρτη 3,4 δευτερολέπτων),Πολύ καλό χτύπημα σχεδόν εφάμιλλο του typeB LR και λίγο καλύτερο από cartomizer dual coil. :yes:Αυτά με υγρό tribeca 24mg.Η γεύση αρκετά καλή αν και αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό.
Ακόμη στα συν του τα ανταλλακτικά μέρη και ο γρήγορος & εύκολος καθαρισμός του

- Ρουφάει το υγρό σαν σφουγγάρι και να σκεφτείτε ότι δεν είμαι όλη μέρα με το ητ στο στόμα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #148 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 22:03 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tj8jnsPHeiI&feature=g-u-u&context=G24ba7ecFUAAAAAAAAAA[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #149 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 23:59 »
Παιδιά ...
Κάποιος με καλύτερα αγγλικά απο εμένα ας μας πει τι λέει για τα PG και VG υγρά στο video ο τύπος γιατί αυτο που κατάλαβα εγω είναι ότι ατμίζοντας PG υγρά δεν έχουμε προβλήματα στον iMist.

Λοιπόν...

Σήμερα και μετα απο 8 μέρες χρήσης του iMist (2-3 ml την ημέρα) αποφάσισα να καθαρίσω αντίσταση και φυτίλι, μιας και ανοίγοντας τον, είδα ότι στην αντίσταση είχε καθίσει πολυ μαυρίλα προφανώς απο το VG υγρό που ατμίζω. Βλέπε MIST JUISE απο zerobacco.

Έβαλα επι 4ωρο σε καθαρό οινόπνευμα το τμήμα που φέρει την αντίσταση. Παραλληλα έπλυνα πολυ καλα το φυτιλι με το οινόπνευμα και αφού το σκούπισα  καλα μέσα σε χαρτοπετσέτα το τοποθέτησα στο καρφάκι του και το άφησα αφού έσταξα λίγες σταγόνες υγρού να ηρεμίσει.

 Μετά καθάρισα με βουρτσάκι που καθαρίζουν τα ενδιάμεσα των δοντιών (πολυ ψιλό) την αντίσταση. Έβγαλε πολυ μαυρίλα!!! Αφού λοιπόν την ξανά έκανα λίγο μπάνιο στο οινόπνευμα τη φυσιξα πολυ εώς ότου στέγνωσε καλά.
 Έσταξα κι εκεί 2-3 σταγόνες υγρού και μετά από λίγο ένωσα τα κομμάτια.

......................

Απίστευτο !!!!!! Είναι πραγματικά καλύτερος απο όταν ήταν καινούριος, γιατι ΚΑΙ το φυτίλι πλέον είναι στρωμένο ΚΑΙ η αντίσταση.
Η γεύση είναι καταπληκτική, καλύτερο απο ότι έχω ατμίσει μέχρι τώρα.

Δεν έκανα στεγνό κάψιμο της αντίστασης, καθώς έτσι πρότεινε κάποιος συνατμιστής πιο πριν, πράγμα που το θεωρώ σωστό κι εγώ, θα κάνω στεγνό κάψιμο όταν πλέον η μαυρίλα (κατάλοιπα), δεν μπορεί να φύγει αλλιώς.

Πλέον έχω κατασταλάξει σχετικά με ατμό , iMist και ξερό ψωμί!!!!
Το μόνο που μένει ακόμα να δώ είναι η αντοχή του, γι αυτο όμως θα ξαναγράψω όταν πλέον καεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2012, 11:57 από demkoni »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499483 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy