vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 4 χρήστες
axilleaspro, athmichalop, lagoudakis, JohnDag

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #555 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 22:56 »
Τελικη ειναι φιλε.τελικη


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #556 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 01:25 »
Εννοείται και για μένα ότι είναι πταίσμα.  Είναι ότι καλύτερο έχω ατμισει...απίστευτη γεύση. Παρόλα αυτά, είναι σημαντικό γιατί έχω συνεχώς το νου μου μην ανοίξει η κλήσει περισσότερο απο αυτό που θέλω, οπότε θα τσεκάρω το κόλπο του φίλου με την κλωστή και θα περιμένο σωστό γιατρικό απο τον κατασκευαστή.




Και κατι αλλο παιδια επειδη σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα του cloud one...Επειδη ειδα καποιες ανισυχιες σχετικα με την εξεληξη του ατμοποιητη, αυτη θα ειναι η τελικη του μορφη ή καλυτερα θα ηταν να περιμενω λιγακι για τυχον εξελιξεις - αναβαθμισεις?  :hmmm: (Ρωταω γιατι ακουγεται οτι ειναι σε δοκιμαστικη εκδοση και για αυτο υπαρχουν και περιορισμενα τεμαχια... :-\ )




Υiannis Tsekouras
Το Ο-ring ειναι 18 Χ 1.
Δυστυχως δεν υπαρχει στην Ελλαδα , αλλα εχει γινει ηδη η παραγγελια και αν δεν ηταν τα CC θα ηταν εδω.
Εχουν γινει οι σχετικες παραγγελιες και για αλλες διαστασεις που δεν κυκλοφορούν εδω για να καλυφθουν και καποιες αλλες αναγκες.
Στο τελος της επομενης εβδομαδας θα ειναι εδω .


Mihalis6R
Πολλα ακουστηκαν φιλε μου.
Αυτη ειναι η κανονικη του μορφη. Η τελικη.
Ακομα δεν βγηκε ο ατμ/της και θα αλλαξει ;;;
Ακομα δεν βγηκε και εχουν πει πολλα και διαφορα , απο τα οποια δεν ισχυει τιποτα απολυτως.


Το οτι δεν υπαρχουν κομματια συμβαινει γιατι ειχε γινει απο την αρχη μικρη παραγωγη , αλλα τελικα ο ατμ/της εδειξε πολυ νωρις την αξια του και τωρα τρεχουν και δεν φτανουν.


Θα βγουν κομματια .  Ηδη συναρμολογειτε ενα μικρο μερος της παραγωγης και θα βγει σε λιγο καιρο στην αγορα.  Λιγο υπομονη.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #557 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 01:42 »
Shadockan να υποθέσω πως 18 είναι η διάμετρος και 1 το πάχος?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #558 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 01:53 »
 :yes: :yes: :yes: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #559 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 17:13 »
Γιαννη σε σχέση με το τι μου προσφέρει ο ατμοποιητης αυτό είναι πταισμα  ;D
Εγώ το έλυσα από σπόντα.  Βρήκα κάτι o ring που είχα καβατζα δοκιμαζα δοκιμαζα ε και του έκατσε το σωστό  (νομίζω από καυφουνη)  :))
Βέβαια ας μας πουν τα χαρακτηριστικά ο κατασκευαστης μήπως κάποιος φίλος θέλει να πάει να αγοράσει μιας και το κόστος είναι τπτ


απο ποιον?και ποιο oring?εχω ενα κιλό απο δαυτα... :))  για πες να δοκιμασω το βραδυ..

παντως παιδια αυτη την στιμη που μιλαμε ειναι απο τους καλυτερους.και οχι μονο γευσης και ντουμανιου αλλα και ευκολιας ποιοτητας και πολλων δυνατοτήτων.

ειναι ο πιο ευκολος ατμοποιητης που εχω.


ετσι κι αλλιως και ο κατασκευαστης του δεν ειναι τυχαιος.μπορει να μην ειναι σε ολους γνωστος αλλα οι παλιοι τον ξερουν και ξερουν οτι ο τροπος κατασκευης και υλοποίησης μαζι με την ποιότητα ειναι το κυρiο μέλημα του..

παρτε παράδειγμα το elevator..

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #560 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 17:32 »
τα ορινγκ απο μαγαζι με ανταλλακτικα ειναι ακαταλληλα για ατμο?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #561 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 17:40 »
Τελικά απ' ότι φαίνεται, ανάλογα με το κομμάτι, μάλλον υπάρχουν θεματάκια με κάποια orings. Στον δικό μου το δαχτυλίδι του αέρα όχι μόνο δεν είναι χαλαρό αλλά και αρκούντως σφιχτό θα έλεγα, κάθεται εκεί που το βάζω και είναι ακλόνητο.
Αντιθέτως στο δεύτερο τανκ που πήρα, σε ματ, το εσωτερικό κόκκινο oring είναι κάπως λεπτότερο από το clear tank και με τη χρήση άρχισε να βάζει αέρα και να παίρνω καμένο, οπότε επέστρεψα στο clear tank. Το ss δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #562 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 17:41 »
Μη σου πω ότι είναι και καλύτερα. Ένα καλό πλύσιμο με σαπουνακι και οκ.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #563 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 17:49 »
τα ορινγκ απο μαγαζι με ανταλλακτικα ειναι ακαταλληλα για ατμο?
Από όσα γνωρίζω τα o-rings που χρησιμοποιούμε στους ατμοποιητες πρέπει να είναι Viton® food grade.

Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #564 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 17:58 »
Τελικά απ' ότι φαίνεται, ανάλογα με το κομμάτι, μάλλον υπάρχουν θεματάκια με κάποια orings. Στον δικό μου το δαχτυλίδι του αέρα όχι μόνο δεν είναι χαλαρό αλλά και αρκούντως σφιχτό θα έλεγα, κάθεται εκεί που το βάζω και είναι ακλόνητο.
Αντιθέτως στο δεύτερο τανκ που πήρα, σε ματ, το εσωτερικό κόκκινο oring είναι κάπως λεπτότερο από το clear tank και με τη χρήση άρχισε να βάζει αέρα και να παίρνω καμένο, οπότε επέστρεψα στο clear tank. Το ss δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη :dontknow:
Στο ματ τανκ,για το ορινγκ που ειναι χαλαρο αναφερεσαι για το κοκκινο που ειναι πανω κοντα στο ντριπ τιπ?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #565 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 18:26 »
Ναι, αυτό που εφάπτεται με τον λαιμό της καμπάνας και συγκρατεί τα υγρά στο τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #566 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 18:32 »
Ααα λες να εχω θεμα και να μην το ξερω?Τι μπορουμε να κανουμε να ειναι πιο σφιχτο?

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #567 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 18:34 »
όποιος έχει spare o-ring για τανκ από erlkonigin ας αντικαταστήσει αυτό του κατασκευαστή για το δαχτυλίδι ρύθμισης αέρα,
είναι πιο μικρό σε διάμετρο και θέλει λίγο τέντωμα για να μπει αλλά πιάνει το δαχτυλίδι τέλεια και δε γυρίζει σα τρελό
με αποτέλεσμα να θέλει μικρορυθμίσεις συνέχεια

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #568 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 19:36 »
Παιδια ο CloudOne κανει για σφιχτες τζουρες ή ειναι μονο για αερατες - χαλαρες τζουρες?

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #569 στις: Οκτωβρίου 10, 2015, 19:42 »
Εγω σφιχτες κανω.1 χαρα


Mobile klaz speaking...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282161 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175049 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix