vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 4 χρήστες
nightdream, stsoulos, dkostas, io

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 28, 2014, 08:50 »
τι λέτε ρε παιδιά? Που λέει ότι παράγεται στην Κίνα?
Ακόμα και ψάχνοντας για "expromizer china" βρήκα ένα ξένο review που το λέει επίσης αλλά δεν βρήκα καμία επίσημη πηγή που να το λέει.

Αυτό βέβαια το γεγονός θα δικαιολογούσε την τιμή του που είναι υπερανταγωνιστική. Αλλά που λέει κάτι τέτοιο?

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 01, 2014, 15:04 »
Ψήνομαι τρελά να το χτυπήσω το μοντάκι αλλά με λίγο ψάξιμο από δω και από κει μάλλον θα πάω για το KAyfun..

Μία παρατήρηση για τον ατμό είναι ότι σύμφωνα με αυτό το video ο ρυθμιστής τζούρας δεν κάνει και πολλά. Αν δείτε όταν φυσάει στον ατμοποιητή ο ατμός βγαίνει και από τις 4 διαφορετικές τρύπες παρότι το δαχτυλίδι είναι κανονικά τοποθετημένο. Κάποιος που τον έχει τον ατμο να επιβεβαιώσει?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VrVczmWSi1w[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 01, 2014, 15:19 »
όπως τα λες είναι οταν φυσάς, από την άλλη βέβαια ο ρυθμιστής δουλεύει οταν τραβάς κανονικά, μπορείς να το καταλάβεις όταν αλλάζεις τις τρύπες

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 03, 2014, 20:59 »
Προς δική σας πληροφόρηση, έστειλα ένα mailάκι στην exvape και ναι είναι όντως κατασκευασμένος στην Κίνα. Δεν μου είπαν κάτι περισσότερο όπως αν το αναφέρουν κάπου ή αν το έχουν ανακοινώσει. Πάντως δεν το κρύβουν κιόλας.

Δεν λέει κάτι άλλωστε αφού με τα σωστά λεφτά η Κίνα φτιάχνει super ποιότητα. Δεν είναι καμιά ότι να ναι χώρα σε αυτά άσχετα από την άποψη που μπορεί να έχουμε σχηματίσει με τα "α κινέζικο είναι αυτό"..

Αποσυνδεδεμένος manos123

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 04, 2014, 13:38 »
Καλημέρα σε ολους 2 μέρα  σήμερα και ατμίζω τον Expromizer χωρίς πρόβλημα εκτός ότι πριν λίγο μου κατέβασε υγρό στον θάλαμο του ελατήριου αν ξέρει κάνεις ας μου στείλει πμ αλλά αλλού είναι το θέμα μετα από ψάξιμο διαπίστωσα το εξής όπως θα δείτε στις φωτο ότι αυτό που αγόρασα από Ελλάδα έχει άλλη συσκευασία  και από Γερμανία eXvape (που από ότι είδα έχει έλλειψη) σε άλλη με άλλο drip και άλλα oring τελικά τι γίνετε ξέρει κάνεις μήπως λέω μήπως είναι κλώνος ο ελληνικός :hmmm:
http://allaboute-cigarettes.proboards.com/thread/35686/expromizer-first-impressions-pics

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 04, 2014, 14:09 »
- Nέο Drip Tip (πιπάκι)
- Nέο καπάκι με βελτιωμένη υποδοχή για το Drip Tip
- Nέο O-Ring για καλύτερη στεγανοποίηση
- Κεντρική βίδα από ανοξείδωτο ατσάλι
- Nέο δαχτυλίδι ρύθμισης αέρα (Air Control), δεν χρειάζεται πλέον να ξεβιδωθεί πλήρως η βάση για να ρυθμιστεί ο αέρας.
- Λαστιχάκια στεγανοποίησης από σιλικόνη, και όχι πλαστικά για καλύτερη στεγανοποίηση
- Διαφανές τανκ αντί για τανκ με ματ φινίρισμα

είναι ο v1.1..ο''ελληνικος''δηλαδη η νεα βελτιωμενη εκδοση....

Αποσυνδεδεμένος manos123

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 08, 2014, 05:32 »
Καλημέρα σε ολους έχει κάποιος άλλος διαρροή υγρού στο σκαφακι του ελλατηριου η είμαι ο μόνος ;

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 08, 2014, 07:21 »
Καλημέρα κάποιες φορές ναι αλλά ελάχιστο σταγονιδια αν έχεις πολύ τότε είναι κακή τροφοδοσία και ίσως θες λίγο παραπάνω βαμβάκι στο στήσιμο αν τον στήνεις με βαμβάκι.

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 09, 2014, 01:33 »
Τον εχω γυρω στις 10 μερες και μπορω να πω οτι για τα λεφτα του ειναι πολυ καλος. Δεν θα τον ελεγα κλωνο καποιου αλλου γιατι συνδυαζει στοιχεια και τα παει ενα βημα πιο περα οπως το γεμισμα και η ρυθμιση της τζουρας που γινονται ευκολα και χωρις εργαλεια καθως και τα μεγαλυτερα καναλια τροφοδοσιας αλλα και οι μεγαλυτερες βιδες στηριξης της αντιστασης. Απο πλευρας μεγεθους θα τον χαρακτηριζα πολυ μεγαλο και σε υψος και σε διαμετρο. Αν τον βαλεις πανω σε vamo η svd με 18650 συναγωνιζεσαι τον Σαλεα με το κλαρινο του.
Εχει ομως και ενα σπαστικο που μαλλον θα το ειχε και ο kayfun αν γεμιζε κι αυτος απο κατω. Το βιδωτο καπακι της καμπανας του. Αν τον ξεβιδωσεις για να τον γεμισεις και δεν εχεις σφιξει πολυ καλα το εν λογω καπακι, ξεβιδωνει και αυτο ταυτοχρονα με το πανω μερος του τανκ λογω του οτι καρφωνεται σφιχτα σε αυτο η καμιναδα του πανω μερους. Αυτο κατα την γνωμη μου επιλυεται ευκολα αν η καμπανα και το καπακι κατασκευαστουν ετσι ωστε να εχουν αναποδες βολτες.
Φυσικα λογω των μεγαλων καναλιων πρεπει να βαζει ο χρηστης περισσοτερο βαμβακι για να αποφυγει υπερτροφοδοσιες και ζουμια απο τις τρυπες αερισμου της βασης.Εγω μετα το στησιμο και πριν βιδωσω το καπακι της καμπανας βαζω εξτρα μπαλιτσες βαμβακι και γεμιζω τα κενα.
Απο πλευρας γευσης ειναι πολυ καλος και αποδιδει το μεγιστο του απο την δευτερη τζουρα. Απο ντουμανι ειναι ικανοποιητικος .

Αποσυνδεδεμένος Nico

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • I got 99 problems, but a smoke ain't one
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 10, 2014, 03:27 »

Μήπως γνωρίζει κάποιος αυτή τη στιγμή πού είναι διαθέσιμος ο 1.1; (γενικά στην Ευρώπη, όχι μόνο Ελλάδα)


---

Ψήνομαι τρελά να το χτυπήσω το μοντάκι αλλά με λίγο ψάξιμο από δω και από κει μάλλον θα πάω για το KAyfun..


Ανακάλυψες κάτι που σε προβλημάτισε; Και ρωτάω γιατί ήμουν έτοιμος να πάρω τον KL+, αλλά είδα αυτόν στο ιντερνέτι και με εντυπωσίασε, αφού "διορθώνει" κάποια ψιλοθεματάκια των KL+, 91%, και λοιπών, σε μία συσκευή, με καλύτερη τιμή. Λόγω του ότι δεν έχω εμπειρία, είναι κάτι που μπορεί να με(μας) ενδιαφέρει που ανακάλυψες σε σύγκριση με τον KL+;

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 11, 2014, 10:53 »
Μήπως γνωρίζει κάποιος αυτή τη στιγμή πού είναι διαθέσιμος ο 1.1; (γενικά στην Ευρώπη, όχι μόνο Ελλάδα)

http://exvape.de/

replacesmoke

http://gc-shop.gr/

steamforce


Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 14, 2014, 16:15 »
Μήπως γνωρίζει κάποιος αυτή τη στιγμή πού είναι διαθέσιμος ο 1.1; (γενικά στην Ευρώπη, όχι μόνο Ελλάδα)


---

Ανακάλυψες κάτι που σε προβλημάτισε; Και ρωτάω γιατί ήμουν έτοιμος να πάρω τον KL+, αλλά είδα αυτόν στο ιντερνέτι και με εντυπωσίασε, αφού "διορθώνει" κάποια ψιλοθεματάκια των KL+, 91%, και λοιπών, σε μία συσκευή, με καλύτερη τιμή. Λόγω του ότι δεν έχω εμπειρία, είναι κάτι που μπορεί να με(μας) ενδιαφέρει που ανακάλυψες σε σύγκριση με τον KL+;

Λίγο το κινέζικο 303 μέταλλο, λίγο ο ρυθμιστής τζούρας που μπάζει από παντού, λίγο η αναβαθμίσεις ακόμα δεν βγήκε, λίγο το γεγονός ότι θέλει συνέχεια βίδωμα ξεβίδωμα σε σημείο που είναι πλαστικό με μέταλλο (για να το γεμίσεις υγρό) που σημαίνει ότι είναι εύκολο να σου γίνει η στραβή με το σπείρωμα, λίγο η τιμή που με μόλις +10 ευρώ παίρνεις γνήσιο kayfun lite plus...ε όλα μαζί με πάνε εκεί.

Κυρίως όμως λόγω του σπειρώματος πάνω στο πλαστικό tank..δεν νοιώθω ότι θα κρατήσει αφού κάθε φορά που θες να γεμίσεις ξεβιδώνεις-βιδώνεις πλαστικό θυληκό σπείρωμα από αρσενικό ατσάλινο σπείρωμα... Προσωπική άποψη πάντα.

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 14, 2014, 16:26 »
Απίστευτος  :fight_shot_thickgun:  και το θέμα με το τανκ και το σπείρωμα λύνεται με το βρέξιμο με λίγο υγρο των σπειρωμάτων.


 :sign_oraios:

Αποσυνδεδεμένος manos123

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 16, 2014, 19:18 »

Λίγο το κινέζικο 303 μέταλλο, λίγο ο ρυθμιστής τζούρας που μπάζει από παντού, λίγο η αναβαθμίσεις ακόμα δεν βγήκε, λίγο το γεγονός ότι θέλει συνέχεια βίδωμα ξεβίδωμα σε σημείο που είναι πλαστικό με μέταλλο (για να το γεμίσεις υγρό) που σημαίνει ότι είναι εύκολο να σου γίνει η στραβή με το σπείρωμα, λίγο η τιμή που με μόλις +10 ευρώ παίρνεις γνήσιο kayfun lite plus...ε όλα μαζί με πάνε εκεί.

Κυρίως όμως λόγω του σπειρώματος πάνω στο πλαστικό tank..δεν νοιώθω ότι θα κρατήσει αφού κάθε φορά που θες να γεμίσεις ξεβιδώνεις-βιδώνεις πλαστικό θυληκό σπείρωμα από αρσενικό ατσάλινο σπείρωμα... Προσωπική άποψη πάντα.


Δεν έχει κανένα θέμα το σπείρωμα αρκεί να προσεχείς στο βιδωμα


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 16, 2014, 19:22 »
Βρε εγώ μαζί σου..άμα το προσέχεις. Το δανείζω λίγο στη δικιά μου...τι θα γίνει τότε?

Επίσης οτιδήποτε θέλει προσοχή εξ'αρχής ...φαντάσου τι θέλει για να κρατήσει αρκετό καιρό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9173 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364