vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

221 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, maprix, bloodlessz, matkarap, Milarepa, ZoeM, thebull, Chris66

Twitter

MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor
« Απάντηση #105 στις: Απριλίου 01, 2016, 01:35 »
Δεν νομίζω πως η petra χρειάζεται δικηγόρο, και ούτε το παίζω τέτοιος, αλλά κατά τη γνώμη μου είσαι μισό γήπεδο οφσάιντ.
Το πρόβλημα δεν είναι το τί αναφέρει ο καθένας στο βίντεό του, ούτε ο τρόπος παραγωγής,
αλλά πώς και με τι το υποστηρίζει μετέπειτα ή ταυτόχρονα, και αν παραμένει "ενεργός" στο φόρουμ
ώστε να απαντήσει σε ερωτήσεις που θα του τεθούν από άλλα μέλη κλπ.

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor
« Απάντηση #106 στις: Απριλίου 01, 2016, 01:47 »
Άργησαν όμως και είναι σαν να κάηκε από την ηλιοθεραπεία  :laugh1:

Ξέρουμε αν τις έφερε κανείς Ελλάδα;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor
« Απάντηση #107 στις: Απριλίου 01, 2016, 02:51 »
Φυσικά και δε χρειάζομαι.
Υπάρχει όμως και το άλλο θέμα είναι ότι ο nasios χρειάζεται κοινή λογική, για να ξεχωρίσει μια γραπτή από μια βιντεοπαρουσίαση. Πού είδες, νάσιο, να το παίζω βιντεοριβιούερ; Το κανάλι μου στο ΥΤ υπάρχει επειδή είναι ο μόνος τρόπος για να ανεβάζω βίντεο. Δεν κυνηγάω συνδρομητές, views, δεν έχω moneytize video. Η δε μουσική είναι αγορασμένη με πνευματικά δικαιώματα από site για επαγγελματίες του βίντεο, αλλά δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να κάνω moneytize τα βίντεο. Από δική μου επιλογή αυτό, έχω κι άλλες μουσικές, που θα μου επέτρεπαν να κάνω moneytize τα βίντεο αν ήθελα να βγω να μιλάω μισή ώρα, γιατί όχι με το κατάλληλο ντύσιμο και μακιγιάζ βέβαια και να βγάλω χαρτζιλίκι ή και μεροκάματο ακόμη από τα ριβιού. Εχω και τη δυνατότητα να μεταφράσω και να υποτιτλίσω τα πάντα στα αγγλικά. Δεν το κάνω διότι δεν είναι η ουσία των παρουσιάσεών μου τα βίντεο ή η καριέρα στον χώρο του ατμού.

Το point είναι ότι οι παρουσιάσεις μου είναι ΓΡΑΠΤΕΣ, με τις επεξηγηματικές φωτό και αποκλειστικά για το ekapnisma.gr.
Βασίζομαι στο γραπτό λόγο για να πω τι είναι και τι κάνει ένα προιόν.

Το βίντεο μπαίνει μόνο συνοδευτικά, για να φανεί "ζωντανά" το προιόν ή ο τρόπος που λειτουργεί το μενού κάποιου μοντ, ή κάποιες λεπτομέρειες σε έναν ατμοποιητή. Η εναλλακτική πρόταση που κάνω είναι ότι μπορείς αν θέλεις να ενημερωθείς εν συντομία για κάποιο προιόν, με τα βασικά και ουσιαστικά μόνο. Για τα υπόλοιπα, κάτσε άλλα 3 λεπτά και διάβασε. Αν δε σου αρέσει, προσπέρνα ελεύθερα. Δε θα μου στερήσεις ένα view που (δεν) πόθησα. Και εν πάσει περιπτώσει, τα βίντεό μου είναι μικρά, διότι ακολουθούν τον πιο βασικό κανόνα των videographers: είναι μονταρισμένα!!!
Δεν κερδίζω κάτι δαπανώντας πολύ χρόνο για να δοκιμάσω και να καταγράψω εντυπώσεις. Ή μάλλον, κερδίζω, αλλά σε άλλο επίπεδο. Ανταποδίδω στο φόρουμ αυτό που μου έδωσε όταν με βοήθησε να κρατηθώ μακρυά από το κ.τ. Ως νέο μέλος εδώ, πριν σχεδόν 5 χρόνια, διάβαζα παρουσιάσεις. Θεωρώ αυτονόητο να το κάνω με τη σειρά μου. Και ξεχωρίζω με τη σειρά μου και υποκλίνομαι στον σύντροφο συνατμιστή kostas44, που οι δικές του βιντεοπαρουσιάσεις καταφέρνουν να είναι μεγάλες, αλλά να έχουν και μοντάζ και εφέ και μεράκι και πρωτοτυπία και πολλή, μα πολλή δουλειά. Περισσότερη από τη δική μου. αααα.... έχουν και κείμενο με φωτό τις περισσότερες φορές. Ή δωράκια κλήρωση. 

Και βέβαια πολύ μεράκι έχουν και οι παρουσιάσεις του ατμοσωμελιέ μας... του cruiser. Χωρίς καν βίντεο...

Ωστόσο, την κακία σου έσπευσες να την πετάξεις. Να είσαι καλά! 

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor
« Απάντηση #108 στις: Απριλίου 01, 2016, 09:39 »
Δεν νομίζω πως η petra χρειάζεται δικηγόρο, και ούτε το παίζω τέτοιος,

ευτυχως ,,

Petra δεν θα το συνεχισω μιας και το θεμα ειναι το μινι βολτ,απλα δεν μπορεις να ασκεις κριτικη στους αλλους χωρις να την δεχεσαι ,τωρα το γιατι αγορασες την μουσικη για τα βιντεο σου ,τωρα για τον αν μπορεις να βαλεις υποτιτλους ειναι δικο σου θεμα ,οπως επισεις για τον αν εβαζες μασκαρες και τα λοιπα .επειδη μιλησες για κοινη λογικη και επειδη ειπε ο κυριος σπαι περι υποστιριξης ,ακομα θυμαμαι
τον γραπτο σου λογο που αναφεροτανε στο γεγονος οτι αλαξε η γευση σου επειδη καποιο εξωτερικο στελεχος ενος ατμο ητανε κοπερ,πιστεψε με ,πολλοι γελασανε εκεινη την μερα ,
και επειδη μιλησες για επιπεδο του στυλ οτι πεταξα την κακια μου ,θα σου πω οτι στην κοινη λογικη ο καθενας ειναι μονος του ,απο εκει και περα ,θα επρπε να μιλησεις επι προβατων ,και επειδη
εχει ξεφυγει το φορουμ σε εννοια ανθρωπων και πως την εχουνε δει ,απλα σταματω εδω,,

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor
« Απάντηση #109 στις: Απριλίου 01, 2016, 12:10 »
Ειλικρινά, προσπαθώ να καταλάβω τι εννοείς και πού αναφέρεσαι, αλλά ο υπερρεαλισμός του γραπτού σου με ξεπερνά. 
Υποψιάζομαι ότι μάλλον δε διαβάζεις μεγάλα κείμενα (κι ατυχώς ακόμη και τα βίντεό μου κείμενα έχουν) οπότε κρατάς αποσπασματικά λέξεις. 
Δε θα το συνεχίσω όμως. Και το νήμα χαλάμε και έχουμε και δουλειές©
Αν έχεις το μινι βολτ κι ενδιαφέρεσαι να μας πεις τις δικές σου εντυπώσεις, αυτονόητα ευπρόσδεκτες. Οπως και τυχόν απορίες σου, αν δεν το έχεις, αλλά σ΄ενδιαφέρει.   

Αποσυνδεδεμένος fiouman

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor
« Απάντηση #110 στις: Απριλίου 03, 2016, 17:23 »
Η οθόνη δεν δείχνει τίποτα από σήμερα το πρωί...τι κάνουμε τώρα;Το mod παίζει κανονικά αλλά δεν δείχνει τίποτα!!!Εχει εγγύηση το μίνι βολτ γιατί δεν είδα να γράφουν κάτι για αυτό το θέμα!!!

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor
« Απάντηση #111 στις: Απριλίου 03, 2016, 17:34 »
Δεν ειμαι κατοχος αλλα μηπως το εχεις σε stealhe mond αν εχει τετοια λειτουργια δεν ξερω 
αλλα για δες το ;)

Αποσυνδεδεμένος fiouman

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor
« Απάντηση #112 στις: Απριλίου 03, 2016, 19:54 »
Όχι φίλος δεν έχει τέτοια λειτουργία...

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor
« Απάντηση #113 στις: Απριλίου 04, 2016, 00:32 »
Σε ξένα φόρουμ έχει αναφερθεί από μερικούς χρήστες ότι συμβαίνει αυτό,
αν την ώρα που η οθόνη είναι σβηστή (όχι όλο το μοντάκι όταν σβήνει μόνο του)
πατήσεις καταλάθος το fire button μαζί με το πλήκτρο +.
Θεωρητικά, σύμφωνα με τους ίδιους, αυτό διορθώνεται αν πατήσεις το + ή το - μόνα τους (χωρίς το fire).

Αποσυνδεδεμένος fiouman

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor
« Απάντηση #114 στις: Απριλίου 05, 2016, 01:08 »
Προφανώς κάπου έπεσε ένα άγνοια μου στη δουλειά κ δεν δείχνει τίποτα απλά φωτίζει...Χωρίς πολλά πολλά το modακι και τα ρεύματα του τα σπάνε πάντως!!!

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor
« Απάντηση #115 στις: Απριλίου 05, 2016, 20:37 »
Πολυ  καλο μοντακι που μπορει να σε καλυψει για ορισμενες ωρες αλλα με περιορισμενη αυτονομια 
οταν παιζεις με χαμηλες αντιστασεις αλλωστε ειναι και το μεγεθος του μικρο οποτε δικαιολογειται

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor
« Απάντηση #116 στις: Απριλίου 07, 2016, 15:32 »
Να σας ρωτήσω παιδάκια... :)) Με χρήση στα 15-20watt μάξιμουμ τι αυτονομία έχει το mini volt? Σκέφτομαι να πάρω κανένα μικρούλι μοντάκι για τη δουλειά για κλεφτές τζούρες αραιά και που όταν βρίσκω χρόνο. 

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor
« Απάντηση #117 στις: Απριλίου 07, 2016, 15:49 »
Εξαρτάται πάντα από την κατανάλωση η αυτονομία.. Αλλά για την δουλειά που το θες θα είναι αρκετά καλό, εγώ είδα αρκετά καλή αυτονομία στα 12-14 W, και ατμίζω αρκετά... 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor
« Απάντηση #118 στις: Απριλίου 07, 2016, 15:58 »
Εγώ θα διαφωνήσω κάθετα από την άλλη.
Στα 15-20 watt που θέλεις να κάνεις, και πάντα ανάλογα με το πόσα ml καταναλώνεις την ημέρα, η αυτονομία του θα σου φανεί πολύ χαμηλή.

Για παράδειγμα:
Εγώ το χρησιμοποιώ στα 10-11 watt (με 1.8Ω κεφαλή) και η αυτονμία του είναι στα 2-3 ml.
Προφανώς αν το χρησιμοποιούσα στα 15-20 watt θα ήταν μικρότερη  ;)

Αν ψάχνεσαι για μικρά και διακριτικά mods, αλλά ταυτόχρονα θέλεις και αυτονομία
θα σου πρότεινα να κοιτάξεις το Tesla Nano και το Pico.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: MIni Volt 40 watt by Council Of Vapor
« Απάντηση #119 στις: Απριλίου 07, 2016, 16:21 »
Ναι μωρέ κι εγώ αυτά τα 3 σκεφτόμουνα, απλά το mini volt δεν παίρνει καν μπαταρίες μέσα και με ψηνε η φάση με το σκεπτικό να το χω κυριολεκτικά μόνο για τη δουλειά στο bar (τώρα σε 2 βδομάδες ανοίγουμε). Όταν έχω back up  θα μπορώ να πηγαίνω στο πρώην καπνιστήριο νυν ατμιστήριο (μιας και τους 3 από τους 4 τους έχω κάνει ατμιστές  ;D )  στο οποίο θα έχω τον Griffin με το cuboid να κάνω τη δουλειά μου. Αλλά προφανώς στο bar δεν γίνεται να χω το κτήνος  :fight_fryingpan: .
Σαν πελάτης θα ήταν περίεργο πόσο μάλλον αν είμαι μέσα από το bar.  :cigar:

Ξέφυγα όμως...  :))     Στο θέμα μας.
Σκεφτόμουνα να πάρω το mini volt και να το χω παρετημένο στη δουλειά. Να μην έρχεται καν σπίτι δηλαδή. Φόρτισμα εκεί και χρήση μόνο στο bar. Οπότε αν βγάζει 3ml δε νομίζω να χω προβλημα. 6ml κάνω όλη μέρα ούτως η άλλως και στη δουλειά 3-4 τσιγάρα έκανα έτσι κι αλλιώς. ΕΚΑΝΑ λέω! :angry_tickedoff:

Από προβληματάκια πως πάει το μικρό?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123581 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12739 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos