vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

605 επισκέπτες, 7 χρήστες
jtheogr, Milarepa, athmichalop, manoslykos, dimitraf, Doubt, Kouros17

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1215 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 00:37 »
Ρε παιδιά, δεν έχει καμιά σχέση ο Cloud με τον Eviva. Αν ο Eviva είναι αεράτος, ο Cloud είναι για πνευμονικές!
Η πρώτη έκδοση είχε 123€(με ss tank) + 10€ για το clear tank, το οποίο στην πορεία αντικαταστάθηκε από το frosty tank.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1216 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 11:42 »
Και με διπλή το εργαλείο γαζώνει λέμε :thumpup:


Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1217 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 11:57 »
δεν  ξερω  εγω  δεν  τα  βρηκα  μαζι του   

μια  καλα  ζυγισμενη  καμπανα  εχει  τιποτα  αλλο 

ολα  τα  υπολοιπα  κοματια  του  ειναι  μια  απο  τα  ιδια 

σαφως  ειναι  η  γνωμη  μου  ετσι  σε  αλλους  μπορει  να  ειναι  θεος  οκ 

τωρα  αν  τοn  πηρανε   2 μαγαζια  να τον πουσαρουνε  και  καλα  σαν  τον  ξεχωριστο  ατμο  που  ειναι  για  λιγους  παλι  δεν  μου  λεει  κατι 

επιλεγω  τηλεμαχο  με  κλειστα  ματια 

επιλεγω  eviva  με  ανοιχτα  ματια 





Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1218 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 12:30 »
Έχει ευκολία χρήσης, άριστη τροφοδοσία, κορυφαία ποιότητα κατασκευής, μηδενική διαρροή. Αυτά δεν είναι μια από τα ίδια.
Τώρα αν εσένα δε σου άρεσε στη γεύση, σεβαστή η άποψή σου, αλλά υποκειμενική όπως όλων μας, σ' αυτό το θέμα.
Αυτό με τα δύο μαγαζιά όμως δεν χρειαζόταν, έχει καταντήσει κουραστική αυτή η αναφορά, από τη στιγμή που κι αυτοί που αναφέρεις διατίθενται από ένα μόνο μαγαζί και η επάρκεια στην αγορά, ειδικά για τον Τηλέμαχο είναι ανέκδοτο.
Τώρα ότι απευθύνεται σε λίγους είναι απλώς φαντασίωση. Σε λίγους απευθύνεται ο iatty που πρέπει να είσαι μάστορας για να τον στήσεις ή ο Hurricane και κάποιοι άλλοι που έχουν από 200€ και πάνω. Δεν υπάρχει περισσότερο plug 'n' play ατμοποιητής από τον Cloud.

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1219 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 12:37 »
αγαπητε  αν  το  ειχανε  ο  κυριακος η  ο  προδρομος [  ΟΠΟΥ  ΕΧΟΥΝ  ΠΟΛΛΑ  ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ  ΣΤΟ  ΑΤΜΙΣΜΑ ]    δεν  το  ειπα  για  αρνητικο [  ΕΙΜΟΥΝ  ΣΙΓΟΥΡΟς  ΟΤΙ  ΔΕΝ  ΘΑ  ΤΟ  ΕΠΙΑΝΕς ] επεσες  ομως  στην  φακα   :)   εσυ  μαλλον  [  φιλικα ]   

κλεινω  και  δεν  μπαινω  σε  κουβεντα 

ΑΠΛΑ    ΣΕ  ΕΜΕΝΑ  ΔΕΝ  ΕΙΧΕ  ΑΥΤΑ  ΠΟΥ  ΛΕΣ 

 :)   


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1220 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 12:44 »
Αν ήσουν σίγουρος ότι δε θα το έπιανα, τότε ή γνωρίζεις ότι δεν γράφεις σωστά ελληνικά ή απευθύνεσαι σε λίγους που μπορούν να σε πιάσουν, στήνοντας φάκες στους υπόλοιπους. Εγώ δεν συμμετέχω πάντως στο φόρουμ για να εξασκούμαι στην αποκωδικοποίηση "κρυφών" μηνυμάτων ή μπορεί να είμαι χαζός, ποιος ξέρει? :dontknow:

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1221 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 12:50 »
Το  οτι  δεν  καταλαβες  δεν  ειναι  προβλημα  και  εγω  πολλες  φορες  δεν  καταλαβαινω 

τα  αλλα  ειναι  υπερβολες  που  εγραψες  προσεχω  τι  γραφω  και  δεν  προσβαλω  κανενα  ετσι  και  αλλιως  για  σιδερα  γραφουμε   ;)

ειπα  απλα  την  γνωμη  μου  ξεκαθαρα  THAT'S ALL

   closes  απο  εμενα 

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1222 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 12:57 »
Εγώ θα επανέλθω λίγο πάλι στο θέμα του αεράτου ή μη,γιατί τα περί μαγαζιών και διαθεσιμότητας με αινιγματικά post
δεν θα τα ξανασχολιάσω >:( .
Διάβασα σε προηγούμενα post οτι ο cloud θεωρείται αεράτος άτμο σε σχέση με τον eviva ή
και γενικά.
Για να μην τρελαθώ δηλ...αν στήσετε σε αυτό το ύψος την αντίστασή σας

και κλείσετε την εισαγωγή αέρα τόσο όσο να περνάει μια βελόνα,έχετε αεράτη τζούρα στον
cloyd :hmmm: :confused1: ??

Ή αν σηκώσετε λίγο την αντίσταση μέσα στο κεραμικό στον eviva και ανοίξετε τέρμα τις τρύπες εισαγωγής αέρα...έχετε έναν σφιχτό άτμο????? :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Τότε έχω πρόβλημα :sign_voithiaaaa: .

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1223 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 13:06 »
Και να προσθέσω αν κάνετε στήσιμο "φωλιά" τα βαμβακια

Στάλθηκε από το 2017


Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1224 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 13:10 »
Κάπως έτσι δηλαδή... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1225 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 13:15 »
Να αγκαλιάζει και τις βίδες ακόμα καλύτερα κλείνεις και το δαχτυλίδι του αέρα στη μέση και λίγο πιο πολύ και μια χαρά σφιχτη τζούρα έχει!!

Στάλθηκε από το 2017
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2016, 15:21 από ATMISTHS »

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1226 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 14:36 »
θα ειναι σφιχτός μεν αλλα δεν θα εχει εκεινη την υποπιεση που εχει ενας εβιβα η ενας καιφουν...δεν ξερω αν με πιανεις...






οσο για τα σχολια πιο πανω δεν ειναι ολοι οι ατμο για ολους...και ολοι οι ατμο δεν ειναι για ολα τα υγρα...το να μπαινει να τρολαρει καποιος δεν εχει να λεει...

Το οτι δεν ειναι ο πιο κενοτομος ατμοποιητης ΟΚ αλλα απο την ποιότητα πολλοι θα ηθελαν να κανουν τετοιους ατμοποιητες.οταν βλεπεις εναν ατμοποιητη 200 κομματια δεν σημαίνει οτι ειναι κορυφαιος,σημαίνει οτι πηγε να κανει κατι και δεν του βγηκε και αναγκαστικά το εκανε χιλια κομματια.λιγοι θα το καταλαβουν αυτο..




τεσπα παμε παρακατω...


Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1227 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 15:16 »
Δεν ξέρω ρε παιδιά εγώ δίνω πολύ σημασία στο πως δουλεύει σωστά ένας ατμοποιητής στο στήσιμο αυτού που τον χρησιμοποιεί πχ για το φαινόμενο έχω ακούσει τα μύρια όσα για διαρροές ε 3 μέρες τώρα τον δουλεύω ούτε σταγόνα δεν μου έχει φύγει και κάτω και ξάπλα και ανάποδα!!! Επίσης αλλά τόσα ακούω και για τον Τηλεμαχο κτλ.. Έτσι και με τον cloud θέλει λίγο τρόπο να τον φέρει κάποιος στα μέτρα του σε λίγο με αυτά που διαβάζω θα τον κάνουν TFV4...

Στάλθηκε από το 2017

Διαγραφή άμεσης παράθεσης λόγω διαγραφής μηνύματος
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2016, 16:41 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1228 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 10:37 »
ξερουμε ποτε περιπου αναμενεται γιατι με εχετε μπριζωσει και περιμενω.

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1229 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 16:24 »
Παιδιά ορίστε το στήσιμο που κάνω εγώ στον cloud one. Έχω θέμα να μου πείτε και εσείς την γνώμη σαν.
 
Είναι σύρμα 0.36mm kanthal (27 awg ) και κάνω 5 ανοιχτές σπείρες σε πυρήνα 2.5mm. μου βγαίνει μια αντίσταση στα 0,9 Ω
Το δουλεύω στα 13w και δεν παίρνω το αποτέλεσμα που θέλω. Αν το πάω για παράδειγμα στα 17w μετά από λίγο θα πάρω καμένο. Τι κάνω λάθος;; γιατί παίρνω καμένο;; ανοίγω την καμινάδα 6 μισές στροφές (άρα 3 ολόκληρες) και έχω τον αέρα στη μέση ανοιχτό.
 
Επίσης αν τον δουλέψω στα 12w μετά από δυο περίπου γεμίσματα δηλαδή 3.7 ml υγρού επί 2 = 7,4ml.  Άρα κάθε 7.4ml  θέλω αλλαγή στην αντίσταση και στο βαμβάκι γιατί έχω χάλια γεύση.
Ορίστε και μια φωτο με το πώς τον στήνω.













 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 97 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13754 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix