vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

571 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tazz, dimitraf, Giannis.B, redvw74, bakoulini, lagoudakis, manoslykos, Alexander20

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
  • Κρητη...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #870 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 10:45 »
Παιδιά σας ευχαριστώ και έχω παρατηρήσει ότι στις δικές σας αντιστάσεις δεν φαίνονται ποδαράκια για το λόγο ότι είναι υψωμένο και καλυβονται απο το βαμβάκι! Θα πάω τώρα να πάρω 2,5 μμ τρυπανακι θα δοκιμάσω και ελπίζω να τα βρούμε με τη συννεφουλα!

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #871 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 11:06 »
δοκιμασε να βαλεις τα ποδια της αντιστασης απο κατω.(δες την δικη μου φωτο.)
εγω παιζω με 100% vg τωρα και παιζει τρενο.


επισης 4ης ολοκληρες στροφες ειναι απλα υπερβολη.4ης μισες πρεπει να κανεις..μπορει το ένστικτο σου να λεει ετσι αλλα στην πραξη το οριο για σωστη λειτουργιά ειναι 4-5 μισές. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #872 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 11:12 »
Σχετικά με τα ποδαράκια της αντίστασης θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους φίλους.  Όσον αφορά τη διάμετρο προτιμώ τα 2mm γιατί με 2.5mm παίρνω spit back (τουλάχιστον με το ribbon που χρησιμοποιώ).

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
  • Κρητη...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #873 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 11:32 »
Θα το δοκιμάσω να βάλω τα ποδαράκια απο κάτω όπως είπες μαλοσι μου φαίνεται πιο σωστό όπως προτεινες!




Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Malossi :respect: πήρα κουροκοιλερ 2.5μμ έφτιαξα αντίσταση με ribbon 0.5mm 4 σπειρες 1.3 ώμ και το μοτέρ πυροβολαει  προς το παρόν!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2015, 14:18 από kritikaros »

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #874 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 17:10 »
το πιο σωστο στήσιμο...τροφοδοτεί σαν τρενο...












Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
  • Κρητη...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #875 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 12:26 »
Επιστρέφω μετά από 20 ml  κατανάλωσης με τον cloud one και εγώ να πω ότι όσον αφορά την γεύση του ο ατμοποιητης είναι πολύ καλός, διαρροές παίζουν μόνο αν κάποιος ξεχάσει την καμπανα ανοιχτή και γεμίσει με υγρό,  είναι πανεύκολο το στησιμο μόνο θέλει λίγη προσοχή όσον αφορά το βαμβάκι! Ένα αρνητικό του για μένα ότι δεν βγάζει τα φοβερά ντουμανια αφού έχει μικρό airflow για τα γούστα μου εξου και η πολύ καλή του γεύση! Τέλος είναι πανέμορφο και με το ss και το clear του!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Να συμπληρώσω ότι για επιθυμητα αποτελέσματα θέλει τυλιγμα η αντίσταση σε τρυπάνακι 2.5 μμ και πανω για να μπαίνει αφρατο το βαμβάκι.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #876 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 12:32 »
Δεν βγάζει φοβερά ντουμάνια ?  :confused1: . ´η η δίκη μου άποψη είναι διαφορετική ´η ο δικός μου cloud βγάζει  :))  και με kanthal παρακαλώ

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
  • Κρητη...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #877 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 12:41 »
4 σπειρες και μάλιστα flat ribbon που πιάνει μεγαλύτερη επιφάνεια 0.5 μμ 1.3 ώμ στα 17 βατ! Είναι καπως ικανοποιητικο το ντουμανι αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να φτάσει τον goblin μου που άμα ανοίξω το παράθυρο του σπιτιού μου έρχεται η πυροσβεστικη  :laugh1: για τον απλούστατο λόγο ότι δεν έχει τοοοοσο μεγάλο airflow!
Αν πάλι δεν σας πειθω θα κάνουμε δίκη "ατμο βίντεο "

Αποσυνδεδεμένος soulisge1

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #878 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 13:12 »
Δεν βγάζει φοβερά ντουμάνια ?  :confused1: . ´η η δίκη μου άποψη είναι διαφορετική ´η ο δικός μου cloud βγάζει  :))  και με kanthal παρακαλώ


Μια απο τα ιδια κι εδω, παρα πολυ ντουμανι σε σημειο παρεξηγησης μαλιστα και γευση απλα καμμια σχεση με οτι ειχα δοκιμασει τεσσερα χρονια πια, ο mini goblin που εχω εχει περισσοτερο ντουμανι σωστο ειναι αυτο αλλα μεχρι εκει.

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
  • Κρητη...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #879 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 13:39 »
Σούλη σαφώς και μέχρι εκεί καθώς ουδέποτε τον έχω συγκρίνει σε γεύση με την σύννεφουλα! Θέλω πολύ να μάθω τα στήσιματα σας και εάν ενδιαφέρεστε να κάνει ο καθένας βίντεο με το ντουμανι για να δούμε που βρισκόμαστε!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παρεμπιπτόντως αν και το έχω λατρέψει το ντριπ τιπ λόγω του ότι δεν λερωνεται εύκολα παρατηρώ ότι μαζεύει πολλά εξατμισμενα υγρα σε σταγονιτσες με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να μου έρχονται στο στόμα μερικές!  Υπάρχει κάποια λύση?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2015, 13:50 από kritikaros »

Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #880 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 15:17 »
Ισως να χαλασεις το οπτικο αν βαλεις ενα κλικ πιο μακρυ ντριπακι.ειμαι λογικα τα σταγονιδια αφου ειναι πολυ κοντη γ καμπανα αρα και η ζεστη της αντιστασης


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #881 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 15:29 »
Αν θες ακόμη περισσότερο ντουμάνι, βάλε Noupi, 0,75mm, 4 στροφές σε 2,5mm διάμετρο, λοξά την αντίσταση, ώστε να μην μένουν παρά ελάχιστα τα ποδαράκια και Ζ το βαμβάκι, 0,85Ω. Δίνει επιπλέον και αισθητά καλύτερη γεύση :yes:

Για το ντριπ τιπ, συμφωνώ. Κι εγώ το έχω λατρέψει γιατί ούτε κατάλοιπα πιάνει και φυσικά δεν ζεσταίνεται. Μάλλον λόγω του υλικού (τεφλόν?) μένει καθαρό, γι' αυτό πήρα και κάτι ανάλογο για το Φαινόμενο και βλέπω ότι κι εκείνο δεν λερώνει (καμιά σχέση με τα SS) κι επιπλέον δεν κρατάει υγρό στη βάση του, κάτι πολύ σημαντικό για το Φαινόμενο. Στον Cloud έτσι κι αλλιώς δεν συμβαίνει αυτό.
Για τις σταγονίτσες εσωτερικά, σε μένα δεν είναι τόσο συχνό το φαινόμενο και νομίζω ότι εξαρτάται κι από το υγρό. Με το υγρό που κάνω αυτές τις μέρες, δεν το έχει παρουσιάσει καθόλου. Άλλες φορές που έχει εμφανιστεί, εκεί που καθόμουν το σκούπιζα μ' ένα χαρτομάντηλο και τέλος.
Δεν ξέρω αν μπορείς να το εξαλείψεις :dontknow:
Τώρα πάντως, περιμένω να βγει η δεύτερη παρτίδα του Cloud για να πάρω κι ένα ντριπ τιπ ακόμη σε μαύρο αυτή τη φορά.

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #882 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 15:57 »
Γιώργο, θα βγει drip tip σε μαύρο; Αν πέσει στην αντίληψή σου, στείλε ένα μήνυμα  :)

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
  • Κρητη...
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #883 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 16:11 »
Παίδες το clapton στο το έχει δοκιμάσει κανείς στον ατμο; :confused1:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Noupi φίλε μου δυστυχώς δεν βλέπω να υπάρχει Ελλάδα!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #884 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 16:41 »
Noupi έχει η Vapeland Αλίμου αν σ' ενδιαφέρει και μπορείς να παραγγείλεις τηλεφωνικά. Μην κοιτάς το site που λέει εκτός stock, είναι επειδή βλέπει το κεντρικό μαγαζί, δεν δίνει εικόνα για τα άλλα καταστήματα ;)

Ναι Πέτρο, θα βγάλει και μαύρα :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 93 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix