vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

574 επισκέπτες, 7 χρήστες
gfilip, tasos1976, Milarepa, Jorge, maprix, lagoudakis, manoslykos

Twitter

Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα

Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 06, 2018, 14:40 »
σίγουρα μόνη της θα βρεί την ιδανική γεύση ! απλά το είχα στο μυαλό μου  σαν σκηνικό ότι αφού της παρουσιάσω το δώρο , το  ΗΤ ,  να ατμίσει επιτόπου !! Και μέσα στο ντουμάνι να κερδίσω κανένα φιλάκι χεχε

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 06, 2018, 17:02 »
Άμα θέλεις φιλάκι πάρτης δαχτυλίδι  :))

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 06, 2018, 18:58 »
Aμα θέλεις δωράκι για να πάρεις φιλάκι, πάρε των .. οματιων σου :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 06, 2018, 19:32 »
Άμα θέλεις φιλάκι πάρτης δαχτυλίδι  :))
Φιλάκι είπε βρε, όχι φυλακή ισόβια!!!

Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 07, 2018, 04:24 »
Χαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος giannisg

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 07, 2018, 11:01 »
Φίλε goad2gr επειδή πρόσφατα προσπάθησα να προσυλητίσω την γυναίκα μου στο η.τ. να σου δώσω τις εξής συμβουλες:

- Θα ξεκινήσεις με ατμοποιητή που παίρνει έτοιμες αντιστάσεις. Το βίδωμα - ξεβίδωμα, συρματα, βαμβάκια είναι αποτρεπτικά για τους περισσότερους και φυσικά για τις κυρίες.
- Αν αγοράσεις έτοιμο μπουκαλάκι με υγρό, να μην έχεις περισσότερο από 6mg νικοτίνη και να είναι highVG. Για αρχή απέφυγε τα καπνικά. Εχω παρατηρήσει οτι μια φρουτένια γεύση, σε βάζει πιο εύκολα στον κόσμο του η.τ (σαν κατι διαφορετικο) και η χαμηλή νικοτίνη μαζί με υψήλη VG δεν προκαλεί βήχα και πνήξιμο. Μην ξεχνάς οτι όταν καπνίζαμε  κ.τ. στην πρώτη τζουρα σε η.τ. οι περισσότεροι  την 'ρουφήξαμε' δυνατά με αποτέλεσμα να πνιγουμε. Μόλις το συνηθίσει δοκιμάζει οτι θέλει και διαλέγει συμφωνα με τα γούστα της.
- Αν με το καλό το ξεκινήσει και της αρέσει, στην αρχή θα το κάνει 'πιπίλα' όπως όλοι μας. Οπότε θα χρειαστείς ένα μοντάκι απλό με μια καινουργια 18650 για να μπορέσει να βγαλει την ημέρα. Αν της ξεφορτίζει  στην μεση της ημερας το χασαμε το κορμί πατριώτη.
- Για τον ατμοποιητη που σου είπα στην αρχή, φρόντισε να ξεκινήσεις με ένα καπνικό 'στήσιμο'. Π.χ. μια έτοιμη αντισταση στα 1.8Ohm περίπου για να έχεις χαμηλή κατανάλωση σε υγρό και μπαταρία και όχι υπερβολικό ντουμάνι που θα την πνίγει.
Αυτα τα ολίγα απο προσωπική και μόνο εμπειρία. Εμένα τα παραπανω που δούλεψαν για 1-2 μήνες μέχρι που ηρθε η μοδα του  ΙQOS (...κοίτα ποσο όμορφο είναι το κουτάκι....)...τεσπα..
Καλές αγορές.

Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 08, 2018, 01:10 »
GiannisG πρόσφερες.μια διαφορετική οπτική πάνω σε κάποια θέματα κι σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μοιραστείς τις δικες σου εμπειρίες.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 08, 2018, 08:01 »
 Νομίζω πως ο επισκευασιμος για νεοεισερχόμενο είναι epic fail. Θα πρότεινα σίγαρα τσιγαρίσιο ατμοποίητη με έτοιμες κεφαλές. Για εμένα καλύτερη επιλογή από τον Nautilus X δεν υπάρχει, με το εξτρα προσόν πως δεν θα σου δώσει ΠΟΤΕ την γευση του καμμένου, κάτι πολύ αποτρεπτικό για τον νεο ατμιστή. Για modακι κάτι κομψο με ενσωματωμενη,aspire zelos, eleaf melo είναι μια χαρα επιλογές. Υγρό καπνικό, τα φραγκοστάφυλλα με καραμελωμενη παπαγια και αφρο σελινόριζας, είναι για ένα πολύ συγκεκριμένο target grour.
 Να πω την γνώμη μου βέβαια, μπορεί να είναι ένα δώρο ζωής το η.τ. , αλλά δεν το θεωρώ καλό δώρο γενικά. Αν είναι γυναίκα σου πάρτο, αν είναι γκομενα παίζει να την ξενερώσεις κιόλας. Η διακοπή του καπνίσματος, με η.τ. ή χωρίς, είναι αποφάσεις αυστηρα προσωπικες και δεν γίνονται με επιβολή.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 08, 2018, 10:58 »
Εδώ θα συμφωνήσω 100%.
Ζήτησα από φίλη το καλοκαίρι να κρατήσει 10 λεπτά το η.τ. μου να δοκιμάσει, για να κόψει το κανονικό.
Μετά από δυο τζούρες μόνο που δε με έβρισε.
Της φάνηκε το η.τ. λες και ήταν προσωποποιημένες οι 7 πληγές του Φαραώ.
Και να σου η καλή μου, λίγους μήνες μετά με ένα egoειδές να το παλεύει. Πιστέψτε με, θέλει προσπάθεια να το κόψεις με ένα τέτοιο, αντί για το μποξάκι με τον καλό ατμοποιητή που θα της δάνειζα για κάποιο διάστημα αν της άρεσε.
Η συνέχεια; pico, nautilus, έτοιμα, snv, diy που της στέλνω πακέτο και βέβαια αρκετές ερωτήσεις. Το έχει συνέχεια μαζί της, το χρησιμοποιεί συνέχεια, έμαθε να αναγνωρίζει τις πνευμονικές και κάποιους άλλους όρους....
Εννοείται ότι ο σύντροφός της που ΔΕΝ καπνίζει... όχι ένα, αλλά δέκα θα της είχε αγοράσει για να το κόψει, αλλά ποιος τολμούσε!
Ηθικό συμπέρασμα: για το η.τ. πάντα υπάρχει η κατάλληλη στιγμή.
Ψάρεψέ την να δεις πώς θα αντιδράσει.
Διότι αν στο φέρει στο κεφάλι, πονάει λιγότερο από τηγάνι, αλλά όπως και μα το πάρεις, είναι ήττα!

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 08, 2018, 11:50 »
Ενας έμπειρος φίλος μου, πρότεινε την παρακάτω διαδικασία για να υπάρχει αποτέλεσμα.
Της χαρίζεις :

1. Για αρχή, δύο (2) POD, πολύ κομψά, με αμπούλες , με διάφορα νόστιμα υγρά . Θα συνοδεύονται και από ένα IQOS , για να συγκρίνει.

2. Αν προτιμήσει τα POD, της χαρίζεις ακόμη 2 , πολύ κομψά POD, που μπορούν να γεμίζουν, και υγρά με όλες τις καλές γεύσεις που κυκλοφορούν.

3. Αν τελικά τσιμπήσει, ακολουθεί η εκδήλωση της αγάπη σας, με ένα τύπου EGO AIO.

4. δεν έχει τέταρτο. Ο Θεός να σας δώσει υπομονή και κουράγιο για τη συνέχεια.
  Καλή τύχη.

ΠΡΟΣΟΧΗ. Αν είναι η σταθερή σας σύντροφος και έχει κατανοήσει ότι οι καιροί είναι χαλεποί, αγνόησε το # 1. 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2018, 12:01 από Π. Γιούρσης »

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 08, 2018, 12:08 »


ΠΡΟΣΟΧΗ. Αν είναι η σταθερή σας σύντροφος και έχει κατανοήσει ότι οι καιροί είναι χαλεποί, αγνόησε το # 1.
...ε, μα.... πεστο ντε...  εγω νομιζα ηταν για καμμια στο πσηστηρι. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 08, 2018, 12:15 »
Nα τους πάρετε το νέο joytech exceed edge. Κάνει και για αποτρίχωση των γραμμών του μπικίνι.

Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 08, 2018, 12:46 »
Παιδιά χαβαλέ έκανα πριν για το φιλάκι.
Δεν θα προβώ στην αγορά αυτή για να προσπαθήσω να εντυπωσιάσω ή κάτι τέτοιο.
Επειδή είναι ένας άνθρωπος που νοιάζομαι βλέπω το ΗΤ σαν βήμα για καλύτερη υγεία .
Αν δεν της αρέσει σε πρώτο χρόνο δεν πειράζει ,δεν ειναι αγαθό που λήγει , θα υπάρχει στην περίπτωση που της έρθει η θέληση.

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 08, 2018, 12:50 »
Εμενα παντως οταν καπνιζα (και ημουν ελευθερος), αν καποιο "αισθημα" μου εφερνε σαν "δωρο" ενα η.τ., θα μου κακοφαινοταν, γιατι θα σημαινε οτι την ενοχλουσε τοσο πολυ η συνηθεια μου που προσπαθουσε να μου υποβαλει-επιβαλει κατι αλλο για να την κοψω . Πιστευω οτι με τετοιες "εκβιαστικες" κινησεις δεν αλλαζουν συνηθειες μια ζωης, αν ο αλλος δεν το θελει να το κοψει, η δεν το εχετε κουβεντιασει καθολου, τετοιου ειδους ξαφνικα "δωρα", δεν..
Με ολο το θαρρος στο γραφω, μιας και μας εξηγησες την περιπτωση.

Απ: Προτάσεις για η.τ δώρο σε γυναικα
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 08, 2018, 12:53 »
Κάθε γνώμη που έχει μια λογική δομή είναι καλοδεχούμενη εννοείται !!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 117 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix