vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 14:53 »
αυτη τη στιγμη απεναντι μου εχω τη πορτα του γραφειου μου .. αν σου βγαλω μια φωτο να τη δεις θα καταλαβεις πολλα ...


ειναι σα να την εχω περασει με λαδι .. αν βαλεις το χερι σου επανω γλιστραει .. και αυτο απο την υγρασια ειναι ? γιατι στο υπολοιπο υπογειο δεν υπαρχουν αυτα?

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 15:04 »
Κυριοι για να μη ξεφευγουμε,η ανοιγουμε πορτες,παραθυρα ανα τακτα διαστηματα,η απλα βγαινουμε κ λιγο απ το σπιτι,δεν ειν κακο ;D

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 15:16 »
Τώρα μου λες δλδ ότι ατμίζεις απευθείας πάνω στην πόρτα και έχει λιγδιάσει από τη γλυκερίνη ενώ το υπόλοιπο υπόγειο είναι κομπλέ?Τότε βγάλε τις κιθάρες από μπροστά σου φίλε.Τι να λέμε τώρα.Άστο έχεις δίκιο και ο ατμός γαμάει τα πάντα

εγω απλα σου λεω πως ο ατμος που φυσαμε μεσα σε ενα κλειστο χωρο καθεται οπου βρει και αφου ειναι γλυκερινη κολαεει παντου .. ακομη και το πατωμα γλιστραει .. ποσο πιο απλα να το πω δλδ

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 15:37 »
Eγω στο δωμάτιο που εχω το pc  και περνάω πολλες ωρες ατμιζωντας η τα τζάμια απο την μπαλκονοπορτα πιάνουν καθε εβδομάδα ενα δάχτυλο γλίτσα !

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 15:41 »
ειμαι τωρα στον υπολογιστή ... συνηθίζω να ατμιζω με το να φυσάω στην οθονη τον ατμο και αυτο το κανω συνεχεια οση ωρα θα ειμαι ... πηρα ενα πανί να καθαρίσω ... δεν διαπίστωσα υγρασία και γλίτσα σε αυτο ... :yes: :yes: ... 

ΑΛΛΑ εχω καψει υπολογιστη με τον να τον εχω σε χωρο με σομπα  3 χρονια πριν ... ειχε γινει  μαυρος στα εσωτερικα του σαν μαυρη γλιτσα .... απαίσια άσκημο ...

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 15:43 »
δεν ξερω αν ισχυει για την οθονη αλλα νομιζω πως δεν μπορει να μεινει γλιτσα επανω τις γιατι υπαρχει εστω μια μικρη θερμοτητα ... υποθετο δε ξερω.. ουτε εμενα εχει γλιτσα η οθονη αλλα τα επιπλα ,πατωμα, κιθαρες, ενισχυτες κτλ ... γυαλιζουν σαν χρυσος ...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 16:05 »
η οθονη ειναι αυτη που ερχεται σε αμεση επαφη με το ατμισμα .... εκει θα περιμενα να εμφανιστει κατι ... αν βεβαια υπηρχε βεβαια περιπτωση ...

Αποστολε ενα τετοιο θεμα που εχεις το αντιμετωπιζε ενας φιλος με ανεπαρκεια θερμανσης του υπογειου του ... ειχε ενα μικρο χωρο σαν φωτογραφικο στουντιο και επειδη δεν το ειχε τη σωστη θερμανση ... η υγρασια γεμιζε το χωρο και παντου  εβλεπες να επιπλα να κολανε απο την υγρασια και τη σκονη που αιωρειται στην ατμοσφαιρα ... βεβαια αυτος δεν ηταν συνεχεια μεσα και οντως το υπογειο του ειχε θεματακι με την υγρασια ....

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 16:08 »
μπα οχι δεν εχω θεματα τετοια κωστα.. τα αλλα 65 τμ του υπογειου δεν εχουν το  θεμα που αντιμετωπιζω σε αυτο το χωρο και ειναι και αυτα κλειστα, δεν ειναι ανοιχτος χωρος πουθενα ..  πριν το ατμισμα δεν υπηρχε κατι τετοιο στο χωρο που ειμαι .


απο θερμανση εχω σε ολο το υπογειο 9 σωματα μεγαλα .. με κοντομανικο ειμαι εδω μεσα  :D :D :D


ατμιστε 5-6 ωρες σε ενα κλειστο χωρο και μπειτε παλι την επομενη μεσα χωρις να εχετε ανοιξει παραθυρο ... δειτε οτι εχετε σε μαυρο χρωμα μεσα πως θα γυαλιζει ... ολα τα αλλα εγω τουλαχιστον που το ζω καθημερινα τα ακουο βερεσε
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2015, 16:19 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 16:30 »
Ολα προερχοντε απο υγρασια,η απο υψηλη θερμοτητα,πχ στο αυτοκινητο,αναβεις τον κρυο αερα για να ξεθολωσουν τα τζαμια κατι που δε γινετε με τον ζεστο αερα,ετσι κ στα σπιτια.Η γλυκερινη + τις αρωματικες ουσιες μπορει να κολλησει σε οποιοδηποτε μερος που πρωτον δεν αεριζετε καλα,κ δευτερον με μεγαλη υγρασια.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 17:15 »
Η γλυκερίνη δεν εξαφανίζεται ως δια μαγείας. Όση εκπνέουμε καταλήγει στο περιβάλον και κάπου επικάθεται.
Δεν καταλαβαίνω γιατί παμε να βγάλουμε τρελό τον Απόστολο... Ατμίζει όσο 2-3, σε χώρο μεγάλο αλλά που δεν αερίζεται εύκολα και συμβαίνει αυτό που παρατηρεί. Το ότι δεν έχουμε εμείς πρόβλημα δεν θα πει πως δεν έχει ο δίπλα.

Με το PC δεν έχει τύχει να εντοπίσω κανένα θέμα 3 χρόνια τώρα. Ούτε στο κουτί, ούτε στην οθόνη (προς την οποία συνήθως φυσάω). Ούτε στα τζάμια του χώρου που συνήθως είμαι.
[Έχω όμως θέμα με τα τζάμια αυτοκινήτου γι αυτό και ατμίζω πάντα με παράθυρο ανοιχτό και για λίγο.]

Αποσυνδεδεμένος rott1914

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 18:08 »
εγω δουλευω taxi και το εχω πιπιλα .τωρα το χειμωνα μετα απο 12 ωρες βαρδια και σχεδον κλειστα τα παραθυρα η λιγδα που πιανουν τα τζαμια μεσα ειναι απιστευτη

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 18:37 »
I vape in bed while i'm on the computer or ipad. My laptop died last year for no apparent reason.
 Could it be from the moisture in the vapor?
 I used to just blow my vapor straight ahead, which was usually pointed at my laptop.
 I'm more careful now to try and blow it in other directions. But sometimes forget.
από εδώ

Αποσυνδεδεμένος billsal

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 18:43 »
Είδες και τις απαντήσεις προφανώς φίλε.Και ναι για να δώσουμε σαφή απάντηση στο ερώτημα του συνάδελφου που άνοιξε το θέμα θα είχαμε όλοι πρόβλημα με τους υπολογιστές μας.Το δικό μου γραφείο είναι πολύ μικρό(εκεί με πέταξε η γυναίκα) και ατμίζω σαν ατμόπλοιο.Κανένα θέμα ούτε στον σταθερό ούτε στο λάπτοπ.Μάλιστα πριν μια βδομάδα έκανα βίδες το λάπτοπ για καθαρισμό και δεν παρατήρησα τπτ διαφορετικό από τις άλλες φορές

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 18:59 »
Ίσως θα μπορούσε να υπάρχει πρόβλημα σε desktop υπολογιστή ο οποίος είναι στο χώρο που ατμίζουμε, αλλά δεν λειτουργεί (ψυχρά μέταλα). Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη περίπτωση, ίσως και να μην το μάθουμε ποτέ. Πόσοι καπνιστές ενδιαφέρθηκαν για τυχόν ζημιά σε συσκευές;
Τα άλλα που γράφτηκαν για πόρτες, τζάμια κλπ. σαφώς και ισχύουν. Εγω το περιόρισα το άτμισμα, στο μπαλκόνι, στο μπάνιο με το μοτεράκι να δουλεύει κλπ.
Στον υπολογιστή μπροστά τσιχλίτσα νικοτίνης, μπεγλέρι, οδοντογλυφίδα. Στο τσιγάρο ήμασταν, όχι στην ηρωίνη :))

Απ: Aτμός και ηλεκτρονικοί υπολογιστές
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 20:34 »
Κι εγω πιστευω οτι η γλυκερινη "καθεται" στα πραματα.. Το πιο απλο μερος να το καταλαβω ειναι η καμπινα ενος σμαρτ.. Περιπου 1-1,5 κυβικο καμπινα και μετα απο γενικο καθαρισμο ωρων (παντου καθαρισμος σε μοκετες, καθισματα, τζαμια, πλαστικα κτλ) μεσα σε 2 μερες δλδ καμια ωρα ατμισματος και οδηγησης πιανει γλιτσα σε τζαμια και πλαστικα γυαλιστερα..

Σπιτι δεν εχω παρατηρησει κατι γιατι ο χωρος ειναι μεγαλος και πιστευω οτι μονο αν φυσαμε συνεχεια πανω σε κατι θα φανει θεμα..

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 57 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix