vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5055 στις: Μαΐου 03, 2016, 21:28 »
Ή πολύ απλά να αλλάξει σύρμα... Μήπως έβαλε πιο χοντρό ή κάτι...

Αποσυνδεδεμένος Denpolypataw

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5056 στις: Μαΐου 03, 2016, 21:36 »
εχω δοκιμασει με 28 και 30 αλλα δεν μπορει ετσι ξαφνικα...δεν ξερω μηπως επειδη ειναι κλωνος να θελει μια αλλαγη;;

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5057 στις: Μαΐου 03, 2016, 21:42 »
Και γιατί δεν το λες τόση ώρα ότι είναι κλώνος;;;
Σε ΛΑΘΟΣ νήμα βρίσκεσαι!!!

Και ναι, τα βιδάκια στους κλώνους είναι για πέταμα! Πάρε το γνήσιο σετ ανταλλακτικών του Lite Plus και καθάρισες...

Περαιτέρω απορίες, εδώ...

Αποσυνδεδεμένος phys

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
tc με ss
« Απάντηση #5058 στις: Μαΐου 04, 2016, 00:32 »
Καλησπέρα και από εμένα. Νέος στο ατμισμα γενικά, αλλά και με kayfun. Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Αυτή τη στιγμή ατμίζω με kayfun lite plus σε tc με ένα vtc mini και υγρά 50-50. Αν θέλω να ανέβω σε vg τι αλλαγές πρέπει να κάνω στο στησιμο ώστε να μην έχω θέματα με υποτροφοδοσια? Ρωτάω γιατί δοκίμασα με πιο παχυρευστα υγρά και δεν πήρα καλό αποτέλεσμα είτε σε tc με ss είτε σε vw με kanthal. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος joker7

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5059 στις: Μαΐου 04, 2016, 01:14 »

 

Πρώτη μου συμμετοχή σε αυτό το νήμα, σας εύχομαι καλά ατμίσματα και .....έρχομαι στη ερώτηση:
Έχω το Quartz Nano Kit  των steam tuners και έχω πολύ συχνά υποτροφοδοσία - καμένο ιδίως στις απανωτές τζούρες.
Τα υγρά μου είναι 100%vg αλλά μου το κάνει και με άλλα υγρά.
Έχω άλλους δύο KL+ με bell cap   και ποτέ δεν είχα πρόβλημα υποτροφοδοσίας σε όλα μου τα στησίματα.
Το έχω αγοράσει εδώ και καιρό μαζί  με αυτό και με αυτό και τα είχα αποσύρει νομίζοντας ότι φταίνε τα στησίματα μου, αλλά και λόγω της δυσκολίας αναπλήρωσης.
Τώρα που το χρειάστηκα για κάποια υγρά που μου χάλασαν το Tiny Clear που είχα βλέπω πως δεν έφταιγε το στήσιμό μου.
Καμιά ιδέα;;

Εχω κι'εγω το ιδιο προβλημα με το τανκ απο FT που εφτασε πριν λιγες μερες.Δεν το κανει συνεχεια και δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει.Με το stock τανκ του KL+ δεν εχω τετοιο θεμα,τον εχω αρκετο καιρο και εχω μαθει τα κουσουρια του.Το εχει αντιμετωπισει κανενας αυτο;

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5060 στις: Μαΐου 04, 2016, 16:13 »
Καλησπέρα και από εμένα. Νέος στο ατμισμα γενικά, αλλά και με kayfun. Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Αυτή τη στιγμή ατμίζω με kayfun lite plus σε tc με ένα vtc mini και υγρά 50-50. Αν θέλω να ανέβω σε vg τι αλλαγές πρέπει να κάνω στο στησιμο ώστε να μην έχω θέματα με υποτροφοδοσια? Ρωτάω γιατί δοκίμασα με πιο παχυρευστα υγρά και δεν πήρα καλό αποτέλεσμα είτε σε tc με ss είτε σε vw με kanthal. Ευχαριστώ!

Πρεπει να προσεξεις το υγρο σου να μην ειναι πολυ παχυρευστο αλλιως αραιωνεις με ενεσιμο νερο το οποιο προμηθευεσαι απο φαρμακειο και στο στησιμο σου να μην φραζεις τις διοδους εισαγωγης του υγρου με το βαμβακι, το τοποθετεις απαλα και αφρατα

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: tc με ss
« Απάντηση #5061 στις: Μαΐου 04, 2016, 17:07 »
Καλησπέρα και από εμένα. Νέος στο ατμισμα γενικά, αλλά και με kayfun. Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Αυτή τη στιγμή ατμίζω με kayfun lite plus σε tc με ένα vtc mini και υγρά 50-50. Αν θέλω να ανέβω σε vg τι αλλαγές πρέπει να κάνω στο στησιμο ώστε να μην έχω θέματα με υποτροφοδοσια? Ρωτάω γιατί δοκίμασα με πιο παχυρευστα υγρά και δεν πήρα καλό αποτέλεσμα είτε σε tc με ss είτε σε vw με kanthal. Ευχαριστώ!

Μέχρι και 70% VG πάει καλά. Τώρα, ένα τεχνασμα όπου πιάνει πάντα είναι το εξής. Αφού έχει τελειώσει το στήσιμο και έχεις βάλει και τον κυλινδρο στο ντεκ, με μια οδοντογλυφιδα, ψιλό κατσαβίδι, ότι σε βολεύει, μεταξύ τοιχώματος κυλίνδρου και βαμβακιού, σπρωξε το βαμβάκι προς τα πίσω ώστε να καταλάβεις που είναι η οπη - αυλάκι του υγρού.  Μόλις αισθανθεις την οπη με την άκρη της οδοντογλυφίδας, είσαι κομπλέ. Επαναλαμβανεις και από την άλλη πλευρά και δε θα έχεις ποτέ υποτροφοδοσια σε "χοντρά" υγρά.

Αποσυνδεδεμένος vicious

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5062 στις: Μαΐου 06, 2016, 12:03 »
Αυτό ακριβώς ρωτάω και εγώ, αλλά οι απαντήσεις που παίρνω αφορούν τις γενικές αρχές του στησίματος του kl+ με παχύρευστα υγρά!!!
Έχω 3 συνολικά kl+ που κάνω τα ίδια υγρά και με τα στησίματά μου δεν είχα καμένο - υποτροφοδοσία παρά μόνο με το Quartz Nano Kit  των steam tuners.
Υποψιάζομαι ότι αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι το γυαλί περιορίζει αισθητά τον χώρο ανάμεσα στην καμπάνα και το γυαλί και δεν δημιουργείται η σωστή πίεση για να ανέβουν τα υγρά στον χώρο ατμοποίησης.
Αν κάποιος με το συγκεκριμένο tank έχει βρεί τρόπο να μην παίρνει καμένο τροποποιώντας το στήσιμό του άς μας το πεί αλλιώς το συγκεκριμένο tank είναι για πέταμα ή θα έπρεπε να συνοδεύεται από οδηγίες χρήσης.
Παρεπιπτόντως το ίδιο θέμα είχε αναφερθεί από έμπειρο ατμιστή με το γυάλινο tank του expromizer στο αντίστοιχο νήμα δεν θυμάμαι που ακριβώς.

Αποσυνδεδεμένος joker7

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5063 στις: Μαΐου 06, 2016, 12:25 »
Vicious οπως εχω γραψει παραπανω ειχα το ιδιο προβλημα με το τανκ που εχω παρει απο FT.Αυτο που εκανα και δειχνει να λυνει το προβλημα ειναι να γεμιζω το τανκ μεχρι τη μεση η και ελαχιστα παραπανω.Το κανω εδω και 2 μερες και τερμα το καμενο.Τα υγρα που κανω ειναι 75vg/25pg απο atmos.Κανε μια δοκιμη.

Αποσυνδεδεμένος vicious

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5064 στις: Μαΐου 06, 2016, 13:38 »
joker7
Έχεις το μεγάλο ή το μικρό γυαλί γιατί  εγώ στην αρχή πριν μου σπάσει είχα το μεγάλο το οποίο δούλευε λίγο καλύτερα όταν τα υγρά ήταν χαμηλά.
Με το μικρό που έχω τώρα το πρόβλημα είναι πολύ μεγάλο

Αποσυνδεδεμένος joker7

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5065 στις: Μαΐου 06, 2016, 14:18 »
Τωρα προσεξα οτι μιλας για το Quartz Nano Kit,συγνωμη :eyesplash:. Εγω εχω το tiny και ειχα το ιδιο προβλημα.Δειχνει να εχει προβλημα τροφοδοσιας,σα να μην ανεβαινει υγρο στο βαβμακι.Και με το γεμισμα μεχρι τη μεση στρωνει.

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5066 στις: Μαΐου 21, 2016, 16:01 »
Σημερα παρελαβα kayfun lite plus απο ελληνικο καταστημα που ειναι παρτιδας 2015/12

Ηταν σφραγισμενο το κουτακι κανονικα.

Απλα μου εκανε εντυπωση πως τα ανταλλακτικα οριγκακια και οι βιδουλες ηταν σε σακουλακι εκτος κουτιου.
Μεσα στο κουτι ηταν μονο ο ατμοποιητης και το πλαστικο διαφανες  τανκ...

Ετσι ειναι αυτη η παρτιδα ή να το ψαξω καλυτερα?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5067 στις: Μαΐου 21, 2016, 16:07 »
@trash88, καλησπέρα. Αν θυμάμαι σωστά, έτσι είναι, ξεχωριστά το σακουλάκι με τα έξτρα (o-ring, βίδες).

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5068 στις: Μαΐου 21, 2016, 16:09 »
Απλα σε καποια unboxing στο youtube τα δειχνουν και ειναι μεσα στο σακουλακι με το διαφανες τανκ.
Απλα δεν μπορω να καταλαβω ποιας παρτιδας ειναι...

Για αυτο ρωτησα εδω

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5069 στις: Μαΐου 21, 2016, 16:15 »
Μισό λεπτό να δω.
Ο δικός μου είναι του 2015/05, αγορασμένος από επώνυμο κατάστημα, ο 1ος μου επισκευάσιμος (και παντοτινός). Δεν πρέπει να θυμάμαι λάθος, το σακουλάκι το είχα ξεχωριστά.  

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278998 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207153 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64289 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173385 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311040 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias