vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3885 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 05:01 »
Σορυ που εγινα κουραστικος πειτε το κολλημα να παρω κατι σε γυαλακι, αν παρω το συγκεκριμενο τανκ με αυτο το top cap θα μπορεσω να το προσαρμοσω τελικα και να το αντικαταστησω με το tiny ή θα χρειαστω μεγαλυτερη καμπανα ή κατι αλλο για να εφαρμοσει?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2015, 07:25 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3886 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 08:26 »
Και τα 2 που έβαλες δεν είναι διαθέσιμα όμως Γιώργο.
Λογικά δεν θα χρειαστείς άλλη καμπάνα αν έχεις την κανονική του Lite.

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3887 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 08:39 »
Καλημέρα :)
Εγώ παρήγγειλα το Bela Cap Kit για τον Kayfun Lite επειδή διάβασα από σχόλια άλλων ότι ανεβάζει τη γεύση.
Μόλις το παραλάβω και το στήσω θα σας πω εντυπώσεις. Επίσης να πω ότι για να ανεβάσω τη γεύση
και να κάνω το χτύπημα στο λαιμό πιο βελούδινο και όχι τόσο τραχύ, στήνω τις ίδιες αντιστάσεις που έστηνα,
αλλά αντί για MC τις κάνω κανονικές. Έχει διαφορά και στη γεύση και σε πιο βελούδινο χτύπημα.
Μήπως τόσο καιρό με το MC έκανα λάθος? Μήπως το κλασικό τελικά είναι καλύτερο?
Στήνω πάντα με βαμβάκι και τώρα θα δοκιμάσω να κάνω και περισσότερα Ohms.
Αντί για 1,3-1,5 Ohms που έστηνα μέχρι τώρα, θα δοκιμάσω στα 1,5-1,8 Ohms.
Εσείς τι λέτε? Το έχετε παρατηρήσει και σεις?

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3888 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 11:16 »
Ακριβώς όπως τα περιγράφεις... και προχώρα σε αντιστάσεις 1.5 με 1.8 Ohms για την τέλεια ατμιστική εμπειρία με kayfun.  ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3889 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 18:41 »
Δε στήνω ποτέ με mc, εκτός από κάποιες φορές που πειραματίστηκα. Θεωρώ το απλό πάντα καλύτερο από το περίπλοκο. Τις αντιστάσεις τις κάνω 1.3-1.5 και για αλλαγή 1.8. Διαφορά στη γεύση δεν έχω δει χαρακτηριστική με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, εκτός από τις φορές που έκαψα την αντίσταση για να αλλάξω βαμβάκι. Εκεί η γεύση δεν ήταν ποτέ τόσο καλή, όσο μιας φρέσκιας αντίστασης.
Τα πάντα όμως είναι υποκειμενικά, κάνε αυτό που σου αρέσει καλύτερα.
Αν μάλιστα δεν είναι κάτι ακραίο από θέμα ασφάλειας, για να το ψάξεις παραπάνω, τότε μη ρωτάς καν εμάς. Κάντο και απόλαυσέ το.

Το bell είναι μια χαρά για τον καυφούν, θα σε βολέψει.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3890 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 21:49 »
Θελω να μου πειτε καποιο μαγαζι εντος Ελλαδας οπου να μπορω να βρω kayfun lite plus ή Kayfun lite ετοιμο με ολα του τα κομματια με γυαλινο πυρεξ τανκακι, εχω φαει το κοσμο και δεν εχω βρει πουθενα κατι, ακομα και ο five pawn edition πλαστικουρα ειναι, δε μπορω να καταλαβω τι εχουνε παθει με τα πολυκαρβουνικα, παρακαλω αν καποιος γνωριζει καποιο καταστημα οπου μπορω να προμηθευτω κατι τετοιο ας μου το πει

Μεταφορά από εδώ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:35 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3891 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 22:16 »
Ο kfl+ δεν πωλείται με γυάλινο τανκ. Θα πρέπει να το αγοράσεις έξτρα σαν αυτό.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3892 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 22:21 »
Πολυ καλη τιμη, απο steam tuners ειναι πανακριβο, προφανως αυτο που εστειλες μπορει να κουμπωσει στον light plus χωρις να προαπαιτει καποια αλλη αλλαγη, το τζαμακι μονο, αυτο εδω δηλαδη μπορει να προσαρμοστει επισης στον light plus τον κανονικο ή πρεπει να αγορασω ολο το κιτ αυτο που εστειλες δηλαδη?

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3893 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 22:27 »
Πρέπει να αγοράσεις όλο το κιτ. Δηλ. τα δύο μεταλλικά στεφάνια και το πυρέξ γυαλάκι. Το γυαλάκι εάν σου σπάσει πωλείται και μόνο του. δες εδώ

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3894 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 22:36 »
Ευχαριστω!  :thumpup:  Πολυ καλες τιμες καμια σχεση με steam tuners

Εχει απαντηθει ξανα αυτο το ερωτημα μου απλα επειδη ψαχνω κοντα στο μισαωρο και επειδη εχω ποσταρει σε πολλα δε μπορω με τιποτα να βρω την απαντηση οποτε θα το ρωτησω αλλη μια τελευταια ελπιζω, συντομα θα προμηθευτω kfl+ original τον κλασικο και επειδη δεν εχω το "Deck Access Kit" αλλα το απλο deck θελω να μου προτεινετε μια οικονομικη λυση καποιο φθηνο εξαρτημα δηλαδη που να μου επιτρεπει να ''πειραξω'' την αντισταση χωρις να αδειασω το τανκ και το συγκεκριμενο εξαρτημα να δουλευει και με το μαμα τανκ και με το Regular size quartz kit που θα προμηθευτω επισης αργοτερα
, με ενδιαφερει πρωτα αν υπαρχει κατι Ελλαδα, αν οχι στειλτε μου κανα link απο fastech να εχω στα υποψην μου

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων λόγω μεταφοράς
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:32 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Nietzsche

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3895 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 04:50 »

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3896 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 10:12 »
Μόνο fastech όντως  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3897 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 10:16 »
Καλημερα παιδες.Εχω ανε προβληματακι.Εχει κανει κατι σαν ρωγμες το tiny tank απο οξυνο υγρο αλλα δεν χανει πουθενα υγρο.Το πεταω η το δουλευω κανονικα;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3898 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 10:30 »
Δε στήνω ποτέ με mc, εκτός από κάποιες φορές που πειραματίστηκα. Θεωρώ το απλό πάντα καλύτερο από το περίπλοκο. Τις αντιστάσεις τις κάνω 1.3-1.5 και για αλλαγή 1.8. Διαφορά στη γεύση δεν έχω δει χαρακτηριστική με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, εκτός από τις φορές που έκαψα την αντίσταση για να αλλάξω βαμβάκι. Εκεί η γεύση δεν ήταν ποτέ τόσο καλή, όσο μιας φρέσκιας αντίστασης.
Τα πάντα όμως είναι υποκειμενικά, κάνε αυτό που σου αρέσει καλύτερα.
Αν μάλιστα δεν είναι κάτι ακραίο από θέμα ασφάλειας, για να το ψάξεις παραπάνω, τότε μη ρωτάς καν εμάς. Κάντο και απόλαυσέ το.

Το bell είναι μια χαρά για τον καυφούν, θα σε βολέψει.

Να σου βάλω φωτιές? Να σου βάλω. Όποτε έχεις όρεξη να στήσεις ξανά, δοκίμασε το εξής το οποίο παίζω και στον 4ρη αλλά και στον 3.1: Κάνθαλ 0.28mm, 2.5mm αξονάκι, 8-9 σπείρες. Πυρώνεις λίγο, πιέζεις τις σπείρες αλλά όχι σε βαθμό να κολλήσουν εντελώς. Ίσα ίσα, δυο τρεις φορές. Microcoil σύμφωνα με τον ορισμό του Shadocan, δεν το λες, μάλλον mega coil. Η αντίσταση θα σου βγει κοντά στα 2.3-2.4Ω, αλλά τα εργαλεία σου θα δώσουν με χαρά τα 15-17W που χρειάζεται αυτό το στήσιμο (βασικά τα 6V που χρειάζεται, αλλά έκανα τη μετάφραση). Υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να αλλάξεις γνώμη για το στήσιμο!

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3899 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 10:45 »
Καλημερα παιδες.Εχω ανε προβληματακι.Εχει κανει κατι σαν ρωγμες το tiny tank απο οξυνο υγρο αλλα δεν χανει πουθενα υγρο.Το πεταω η το δουλευω κανονικα;


Το κρατάς μέχρι να σου έρθει το καινούργιο και βέβαια μην του ξαναβάλεις όξινο υγρά. Εάν τον έχεις και με άλλο κοστουμάκι πέτα το από τώρα το ραγισμένο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64271 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173373 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311009 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207125 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123995 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias