vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

239 επισκέπτες, 7 χρήστες
thanoulis, vasim, dkostas, stsoulos, lagoudakis, manoslykos, andreasand22

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3480 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 00:29 »
Δηλαδή με τόσα ωμ θα έχει καλύτερη γεύση;; Εγώ έστησα με 1,4 και δεν τρελάθηκα.

Αποσυνδεδεμένος rider77

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3481 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 01:58 »
Πήγαινε στα 2Ω 'η ακόμη και 2,2Ω και με 0,25 διατομή σύρματος και ξαναπές μας για την διαφορά γεύσης.

Θα το δοκιμάσω,έτσι και αλλιώς στις 2 εβδομάδες που έχω τον kayfun όλο δοκιμές κάνω. Ίδιο στήσιμο 2 φορές δεν εχω κάνει ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3482 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 12:47 »
επειδη είμαι ακόμα στο πρώτο στήσιμο έχω κάποιες απορίες.


1.διαβάζω που λέτε να μην κλείνουν τα αυλάκια απο το βαμβάκι. τι θα πεί αυτο? εγω το έσπρωξα μέσα όπως στις περισσοτερες φωτο που έχω δει εδω μεσα. λογικά είναι ακριβώς πάνω απο τα αυλάκια αλλα οταν βρεχτει θα πέσει απο το βάρος και λίγο μεσα σε αυτές. κάνω κάτι λαθος?


2.σε κάθε τζούρα έχω ενα σκάσιμο (οχι ενοχλητικο ουτε "φτύνει" υγρο). είναι λογικό η έχω κάποιο θέμα με το βαμβάκι. δεν ειναι ουτε χαλαρο ουτε σφιχτο.


3. κάνω 3-4μλ την ημερα. είναι οκ να αλλάζω βαμβάκι κάθε 3 και αντίσταση κάθε 6 μέρες?! 10-12W παίζω.




Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3483 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 13:08 »
1. Το βαμβάκι σου, πρέπει να ακουμπάει στο ντεκ χωρίς να μπαίνει μέσα στα αυλάκια τροφοδοσίας.

2. Πιθανόν να οφείλεται στο υγρό.

3. Εγώ κάνω 10+ml τη μέρα και αλλάζω βαμβάκι κάθε 4-5 μέρες ενώ αντίσταση κάθε 10. Εκτός φυσικά από όταν κάνω δοκιμές, οπότε το στρίβειν πάει σύννεφο.

Γούστα είναι αυτά!

Δηλαδή με τόσα ωμ θα έχει καλύτερη γεύση;; Εγώ έστησα με 1,4 και δεν τρελάθηκα.


Από τη στιγμή που έχεις ηλεκτρονικό μοντ, μπορείς να ρυθμίσεις ένταση κατά το δοκούν. Μεγαλύτερη αντίσταση=μεγαλύτερη επιφάνεια ατμοποίησης για τα δεδομένα του κάθε ατμοποιητή. Κάνε δοκιμές μέχρι να βρεις τη χρυσή τομή σου. Ακόμα και 10 σπείρες, 0.28 Kanthal σε 2.5mm άξονα. Οκ, 2.2+ θα σου βγει, αλλά παίζει ρόλο?

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3484 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 13:12 »
Ο Cruizer τα είπε όλα αλλά θα προσθέσω και εγώ την γνώμη μου για κάθε περίπτωση.

Για το 1. αφού σπρώξεις το βαμβάκι και το διαβρέξεις, με μία βελόνα ή οτιδήποτε άλλο σε βολεύει τακτοποίησε το βαμβάκι με τέτοιο τρόπο ώστε όταν κοιτάς από πάνω τον φούρνο να βλέπεις ελεύθερα (από βαμβάκι) τα λούκια εισαγωγής υγρού.
Για το 2. το μόνο που έχω να πώ είναι φρόντισε η αντίσταση να μην είναι σηκωμένη πολύ ψηλά (περίπου 2mm) και να είναι σε σχήμα Ζ με το deck όχι τελείως κάθετα.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3485 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 13:18 »
vaporaki


1. να μην κλείνουν, σημαίνει να μην μπει βαμβάκι μέσα στα λούκια και βιδώνοντας την καμπάνα σφίξει και εμποδίζει την ροή του υγρού. Κάτι δηλαδή σαν το λινάρι που χρησιμοποιούν οι υδραυλικοί για να σταματήσουν διαρροές στα σπειρώματα.


2. το σκάσιμο αυτό σημαίνει πιθανόν πως κάποιο σημείο του coil σου δεν έρχεται σε επαφή με το βαμβάκι.


3. δεν υπάρχει απόλυτη απάντηση. Η συχνότητα αλλαγής αντίστασης-φιτιλιού εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες (είδος υγρού, τύπος coil, είδος σύρματος, κλπ). Πάντως κάθε 12-15 ml αλλαγή βαμβάκι δεν έβλαψε ποτέ, η αξία δε του σύρματος είναι μηδαμινή, οπότε άλλαξε το και αυτό κάθε 2 αλλαγές βαμβακιού :thumpup:

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3486 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 13:37 »
Ασχετη με την κουβεντα σας ερωτηση.αν υποθεςουμε οτι καινουργιος εχει 60 ευρω,ποσα χρηματα θα χρειαστουνε ακομα για να ειναι εμφανισιακα με κοντο κουστουμι για να δενει ομορφα με μικρα σε μεγεθος μοντακια;


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3487 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 13:37 »
σας ευχαριστώ όλους. έτσι το έστησα οπότε είμαι οκ. δεν φράζει κάτι.


σήμερα λέω να αλλάξω βαμβάκι μόνο και σε μερικές μέρες θα δοκιμάσω να κάνω στήσιμο με microcoil. τωρα εχω αυτό και μπορώ να πώ οτι για πρώτο είναι πολύ ικανοποιητικό.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Foto


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ασχετη με την κουβεντα σας ερωτηση.αν υποθεςουμε οτι καινουργιος εχει 60 ευρω,ποσα χρηματα θα χρειαστουνε ακομα για να ειναι εμφανισιακα με κοντο κουστουμι για να δενει ομορφα με μικρα σε μεγεθος μοντακια;


Mobile klaz speaking...


πάρε αυθεντικη τη βάση και τα υπόλοιπα απο steamtuners. αυτό θα έκανα και εγω αλλα βρηκα πακετο απο αγγελία. αν δεν θές το μεγάλο τανκ μην το πληρώσεις τσάμπα.

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3488 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 14:25 »
Δηλ την οριτζιναλ βαση μονο σαν σνταλλακτικο και ολα τα υπολοιπα απο αλλου;;;;;;;;ναι δεν θελω με την καμμια το μεγαλο.μπορεις εστω σε πμ ενα ενα τα υλικα;θενκς φιλε μου


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3489 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 14:59 »
έχει 34 ευρώ και την βρίσκεις σε αρκετά καταστήματα. ο steamtuners την είχε σιγουρα πριν μια εβδομαδα. μετα επιλέγεις αν θές μεταλικο τανκ μικρο η τλειως διαφανο μικρο η τελειως διαφανο μεγαλο κτλ.


ποσα μλ θες να έχει? καλυτερα να πας απο κοντα να τα δεις μιας και υπάρχουν κάποιες διαφορές στις λειτουργειες που προσθέτει κάθε αξεσουάρ.


εκτός απο την βάση θές σίγουρα την chimney (καμιναδα)και την καμπάνα. η καμπάνα δεν σου χρειάζετε μόνο σε αυτό το σεταπ αλλα χωράει λίγη ποσότητα υγρού.



Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3490 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 16:28 »
θελεις την βαση,τον φουρνο,το tiny tank και ενα drip tip.


βαση
http://www.steamtuners.gr/gr/products/atomisers/kayfun-lite/accessories/143-kayfun-lite-plus-base
35€


tiny tank
http://www.steamtuners.gr/gr/products/atomisers/kayfun-lite/c57-tanks/127-tiny
15€


ή


ss tiny
http://www.steamtuners.gr/gr/products/atomisers/kayfun-lite/c57-tanks/168-tiny-ss
25€


ή
clear view tank regular size
http://www.steamtuners.gr/gr/products/atomisers/kayfun-lite/c57-tanks/96-clear-view


και τελος καμιναδα


http://www.steamtuners.gr/gr/products/atomisers/kayfun-lite/accessories/124-kampana-kayfun-lite-plus


11€


κανεις την πραξη...οτι και να παρεις θα ειναι πιο μικρο..αν θελεις ποσοτητα και ωραια γευση και ατμο παιρνεις το regular αλλιως παιρνεις το tiny set και παιρνεις ακομη πιο καλη γευση σε φαση dripping.

εγω τα εχω ολα και ολα ειναι καλα ....


Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3491 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 16:53 »
Super!!!! Ευχαριστω πολυ


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος chilli

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3492 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 19:49 »
Καταρχήν ευχαριστώ όλους για τις γνώμες σας.
Αφού λοιπόν μούλιασα και έπλυνα τη βάση του KFL, έφτιαξα και μια αντίσταση (1,8Ω βγήκε),
βρίσκομαι πλέον σε καλό δρόμο.
Δεν έρχεται σιδερίλα (αυτό που νόμιζα σαν καμένο), αποκτήσαμε γεύση και ντουμάνια επίσης.
Όλα καλά λοιπόν  :)

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3493 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 20:34 »
Κώστα,
όπως ακριβώς βλέπεις τον ατμοποιητή στην παραπάνω φωτογραφία των Steam Tuners (με το tiny clear tank) κοστίζει 45 ευρώ (με την αυθεντική βάση). Πριν λίγες ημέρες αγόρασα έναν δεύτερο και τον πήρα σ' αυτή την τιμή. Οι βάσεις είναι λίγο δυσεύρετες λόγω cc, αλλά αν μιλήσεις μαζί τους, όποτε έχουν ξανά θα στον φτιάξουν όπως τον βλέπεις στην φωτογραφία.

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #3494 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 20:40 »
Θενκς.να μαζεψω κανα φραγκο γιατι για πρωτο μηνΑ στον ατμο εχω ηδη ματωσει και τον επομενο μηναθα δωθει παραγγελια εκτος απροοπτου.και παλι ευχαριστω.


Mobile klaz speaking...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310528 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278811 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123876 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias