vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

408 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, Jorge, Silent Baze, teo77, lagoudakis, Milarepa

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2595 στις: Απριλίου 07, 2015, 21:04 »
Από vapeland πήρα κι εγώ το γνήσιο πλαστικό κομμάτι του tank (στο μαύρο χρώμα για να βάλω στην άκρη το διάφανο εργοστασιακό ) στα 5.95 ευρώ, στη σελίδα τους έχει και το διάφανο στα 4.95. Δεν αναφέρει πουθενά τη λέξη "original" αλλά πιστεύω ότι πρόκειται για γνήσια εξαρτήματα αφού τα βγάζει στην κατηγορία "Svoëmesto" όπου βρίσκονται και οι γνήσιοι ατμοποιητές.
Όσα ανταλλακτικά πήρα από εκεί (κιτ βίδες/λαστιχάκια, κιτ insulators κλπ ) όλα φαίνονται γνήσια πάντως.
Εδώ: http://www.vapeland.gr/mod's/Svoemesto :)
ΑΑΑ μπραβο πουθενα δεν λεει για γνησιο ... κινεζικα τα κοβω ολα
οριστε ...Kayfun transparent window clearΑνταλλακτικό Tube συμβατό με τους ατμοποιητές Kayfun V3,Kayfun V3.1,Lite Plus τηε Svoemesto.[/size]- See more at: http://www.vapeland.gr/mod's/Svoemesto/kayfun-window-clear#sthash.3A488Te6.dpuf[/font]

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2596 στις: Απριλίου 07, 2015, 21:20 »
"Της Svoëmesto" λέει βρε παιδιά, από που βγαίνει ότι είναι κινέζικο;

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2597 στις: Απριλίου 07, 2015, 21:24 »
Εδωσυμβατό με τους ....κλπ κλπ

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2598 στις: Απριλίου 07, 2015, 21:29 »
Επειδή λέει ότι είναι συμβατό (το τανκ ) με τον kayfun V3 και V3.1 σημαίνει ότι είναι και κινέζικο; Οι άνθρωποι πουλάνε γνήσιους kayfun, γιατί να πουλάνε ιμιτασιόν ανταλλακτικά; Δεν καταλαβαίνω από που διακρίνεις ότι είναι κινέζικο το τανκ, πουθενά στη σελίδα δεν δείχνει κάτι τέτοιο..

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2599 στις: Απριλίου 07, 2015, 21:57 »
Απλα το πηρα σκετο απο το μαγαζι σε μπλε ....? χρωμα ... και δεν ταιριαζει οπως το προηγουμενο εχει μια διαφορα μικρη ....οκ τωρα ?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2600 στις: Απριλίου 07, 2015, 22:16 »
Αν το έλεγες απ'την αρχή δεν θα ρωτούσα το παραμικρό, θα έλεγα απλά ότι εγώ πήρα το μαύρο, μου ταίριαξε μια χαρά, πιστεύω ότι πρόκειται για γνήσιο εξάρτημα κλπ κλπ. Δεν έχω κανένα λόγο να σε αμφισβητήσω. Το τι πιστεύει ο καθένας μας βάσει της εμπειρίας που έζησε σαφέστατα και είναι δικαίωμά του και σεβαστό από όλους (θέλω να πιστεύω ).
Το site τους όμως πραγματικά δεν μαρτυράει κάτι, για μένα προσωπικά ούτε το κομμάτι του τανκ που αγόρασα από εκεί.. κι εννοείται επίσης πως εγώ μπορεί να έχω τη λανθασμένη εντύπωση για τη γνησιότητα του τανκ - συνεπώς έχω και το άδικο σε όλο αυτόν τον διάλογο.. ;)

Και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής κρατάω και κάποιες επιφυλάξεις από τη στιγμή που δεν έχω δει πουθενά "original χρωματιστά τανκς" από τον Svoëmesto, δεν μπήκα καν στον κόπο να το ψάξω κι από το δικό του site όμως. :)

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2601 στις: Απριλίου 07, 2015, 22:23 »
Ακριβως αυτο ειπα απο την αρχη ...να λεει γνησιος θελω ...αν δεις με την αφη.. :-\  αυτο που πηρα εγω διαφερει ελαχιστα στο παχος

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2602 στις: Απριλίου 07, 2015, 22:29 »
Aπο το site της SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2603 στις: Απριλίου 07, 2015, 22:34 »
Πάσο, τουλάχιστον στο δικό μου δεν εντόπισα τέτοια διαφορά. Μάλιστα λίγο πιο πίσω ανάφερα ότι και το εργοστασιακό το διάφανο αλλά και το μαύρο που πήρα από το μαγαζί τους είχαν την ίδια "κακοτεχνία", πράγμα που τουλάχιστον σε μένα μαρτυράει ότι βγήκαν απ'το ίδιο καλούπι. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια όμως αδυνατώ να πιστέψω ότι και το διάφανο τανκ που βρισκόταν μέσα στον kayfun lite μου (φυσικά τον πήρα σφραγισμένο ) είναι "κινεζιά". Πόσο μάλλον για το αν κι όλος ο kayfun μου είναι πράγματι γνήσιος η κλώνος (κινέζικο τανκ σε γνήσιο ατμοποιητή γίνεται; ;) ), πολύ πιο επιστημονικής φαντασίας σενάριο για μένα..

Aπο το site της SvoёMesto

Ένα κακό σ'αυτά τα sites να μη φωτογραφίζουν και τις συσκευασίες των προϊόντων..

Τώρα ησύχασα περισσότερο πάντως. ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2604 στις: Απριλίου 07, 2015, 22:34 »
Βγάζει γνήσια χρωματιστά. Το πρώτο που είχα δει ήταν ένα πράσινο σε kfl+ το οποίο τότε ο ιδιοκτήτης του είχε πληρώσει €6.95.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2605 στις: Απριλίου 08, 2015, 11:16 »
Παιδιά εχω φίλο κολλητό που έχει κατάστημα Vapeland και περνάω πολλές ώρες εκεί λόγω της τρέλας μου με το ΗΤ.

Μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι όλα τα αξεσουάρ και ανταλλακτικά SvoeMesto που φέρνουν είναι γνήσια.

Επίσης υπάρχουν και τα αξεσουάρ των Steam Tuners τα οποία είναι εξαιρετικής ποιότητας, εχω βάλει στο ματι το
διαμάντι για τον Κ4  :)

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2606 στις: Απριλίου 08, 2015, 11:54 »
To διαφανες τζαμακι που εχω δεν εχει διαφορα στο παχος ...το μπλε εχει ..δεν κατηγορησα κανεναν απλα ζητησα αν υπαρχει κανονικα τζαμακι στο κουτι του που να ειναι γνησιο ...εγω αυτο που πηρα ηταν σε πλαστικο διαφανο σακουλακι ..

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2607 στις: Απριλίου 08, 2015, 12:44 »
Και εγώ που πήρα 2 KFL+ από Atmosfaira και οι δύο μου ήρθαν με τα διαφανή τζαμάκια τους σε ξεχωριστή συσκευασία από τους KFL+, σε διαφανή αεροστεγή σακουλάκια.
Και ένα τζαμάκι έξτρα που μου έκαναν δώρο και αυτό ήταν στην ίδια συσκευασία.

Αυτό σημαίνει οτι δεν είναι γνήσια??  :confused1:
(Οι KFL+ ήταν και οι δύο στην χάρτινη συσκευασία όπως φαίνεται στο site του Svoemesto.)

Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2608 στις: Απριλίου 08, 2015, 12:57 »
Έτσι έρχονται, δυστυχώς σε απλό σακουλάκι.

Εδώ αγοράζεις KL+ και έχει συσκευασία άστα να πάνε και δίνεις και 60 €

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #2609 στις: Απριλίου 08, 2015, 13:01 »
και οι κλωνοι ερχονται με ολα τα παρελκόμενα ... και με κουτι αποθήκευσης (οφ τοπικ) αλλα ετσι ειναι δυστυχώς


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64284 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173382 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311028 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207144 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278992 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias