vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, gigelis78, manoslykos, Jorge, axilleaspro, nXtLs, infernity, Blackwolf, ramon

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1140 στις: Αυγούστου 20, 2014, 13:36 »
65 πήρα τον kayfun φίλε μου και κανά 35αρι θα πάρω το πακέτο που λέμε (αν το πάρω τελικά). Πoια 130 ευρώ και βάλε μας λες τώρα? Τρέχεις πολύ εγώ είμαι σταματημένος ακόμα στο φανάρι  :laugh1:

Υπάρχουν άτομα που δε γουστάρουν μεταχειρισμένα φίλε μου και κόψε το ειρωνικό στιλακι γιατί εγώ δεν σου μίλησα με ειρωνεία και δε σημαίνει πως ότι γράφω απευθύνετε μόνο σε σένα, όπως σε σέβομαι και σου μιλάω όμορφα θα μιλάς και εσύ

O kayfoyn εχει 75 το top kap σκέτο χωρίς nano 30 . αν πάρεις και το πιο φθηνό νάνο άλλα 12 ευρω , είναι κάποιος σχεδόν στα 120 ευρω άντε ας βάλουμε και μια έκπτωση φόρουμ ένα 10 % είμαστε στα 110 ευρω . με 110 ευρω άντε και ένα 20αρι παραπάνω παίρνεις πολύ καλύτερους ατμοποιητες από το καιφουν αντικειμενικά χωρίς καμία υπερβολή . τα 75 για το καυφουν θα τα δώσεις γιαυτο που είναι όχι γιαυτο που θες να το κάνεις 

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1141 στις: Αυγούστου 20, 2014, 13:48 »
Αντικειμενικά καλύτερος ατμοποιητής είναι αυτός που δουλεύει καλύτερα για τον καθένα... δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα...


Τώρα καθένας ξοδεύει τα χρήματά του όπως νομίζει καλύτερα και λογαριασμό δεν δίνει σε κανέναν ούτε κανένας μας είναι σε θέση να κρίνει τον άλλο. Εμπειρίες μοιραζόμαστε και συμβουλές δίνουμε και παίρνουμε...

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1142 στις: Αυγούστου 20, 2014, 13:52 »
Kεγω απο σημερα κατοχος του Kayfun lite plus απο Ατμοραμα στην τιμη των 65 ευρω και αλλα 35 το

nano kit ενα ωραιο 100 ρικακι αλλα χαλαλι του ειναι κορυφαιος....... :) :) :) :) :)





 

Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1143 στις: Αυγούστου 20, 2014, 16:24 »
Υπάρχουν άτομα που δε γουστάρουν μεταχειρισμένα φίλε μου και κόψε το ειρωνικό στιλακι γιατί εγώ δεν σου μίλησα με ειρωνεία και δε σημαίνει πως ότι γράφω απευθύνετε μόνο σε σένα, όπως σε σέβομαι και σου μιλάω όμορφα θα μιλάς και εσύ

O kayfoyn εχει 75 το top kap σκέτο χωρίς nano 30 . αν πάρεις και το πιο φθηνό νάνο άλλα 12 ευρω , είναι κάποιος σχεδόν στα 120 ευρω άντε ας βάλουμε και μια έκπτωση φόρουμ ένα 10 % είμαστε στα 110 ευρω . με 110 ευρω άντε και ένα 20αρι παραπάνω παίρνεις πολύ καλύτερους ατμοποιητες από το καιφουν αντικειμενικά χωρίς καμία υπερβολή . τα 75 για το καυφουν θα τα δώσεις γιαυτο που είναι όχι γιαυτο που θες να το κάνεις
Ποιος μίλησε για μεταχειρισμένο? Σχετικά με τα υπόλοιπα που έγραψες βαριέμαι να σου απαντήσω...

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1144 στις: Αυγούστου 20, 2014, 16:35 »
Ποιος μίλησε για μεταχειρισμένο? Σχετικά με τα υπόλοιπα που έγραψες βαριέμαι να σου απαντήσω...
Και πολύ καλά κάνεις και δεν απαντάς γιατί δεν υπάρχει αντικειμενικότητα, αν δε παινέψουμε το σπίτι μας θα πέσει να μας πλακώσει λέει. Και εγώ έχω καιφουν και εγώ έριξα φράγκα αλλά αυτό δε σημαίνει πως έκανα καλά . από τα λάθη τα δικά μας καλό είναι να προσπαθούμε να γλιτώσουμε άλλους από περιττά έξοδα …
έχω γνήσιο καιφουν και σε μένα βγήκε κάπου στα 100-105 ευρω αυτό δε σημαίνει όμως πως θα πω και στους άλλους πάρτε το είναι καλό, καλό είναι αλλά στα 100 υπάρχουν καλύτεροι. Τόσο απλά και κατανοητά …


γιαυτο έδωσα τη τεχνική γεμίσματος που χρησιμοποιώ εγώ γιατί είναι ένας εύκολος και ανέξοδος τρόπος να γεμίσει , όχι για το παίξω έξυπνος και να σου τη πω , δεν έχω τπτ μαζί σου για να υπάρχει κόντρα . μπορείς να δώσεις και 500 για να κάνεις το καιφουν όπως κάποιος που εχει 100 ευρω είναι δικαίωμα σου αυτό δεν σημαίνει πως είναι και το σωστό
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 20, 2014, 16:40 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1145 στις: Αυγούστου 20, 2014, 16:45 »
Ωπα ρε Αποστολε, ηρεμησε λιγο...


Ξαφνικα ανακαλυψες το ατμιστικο μυστικο κ δε μας το λες?
Οχι αυτο, οχι εκεινο, παρε το αλλο, τζαμπα λεφτα εδω & κει...


Νταξει, το χουμε ξαναπει, γουστα ειναι αυτα κ ποικιλουν. Τι να κανουμε οι υπολοιποι
"κοινοι" ατμιστες? Να τα πουλησουμε ολα για να τη βρουμε με κατι αλλο, γιατι θεωρητικα
ειναι καλυτερο κ φθηνοτερο?


Αν εσυ μετανιωσες που πηρες original kayfun κ εδωσες 100€, πρεπει να τον θαψουμε τωρα?
Οτι δεν ειναι καλος, οτι ειναι ακριβος και και και...???
Ολος ο κοσμος γυρναει με εναν kayfun στο χερι (λεμε τωρα.. ) κ λιγο πολυ, ολοι ειναι ευχαριστημενοι..
Τι να κανουμε δλδ? Δεν ειναι ο τελειος ατμοποιητης & ουτε θα υπαρξει ποτε.. Γιατι?


Γιατι πολυ απλα το γουστο ειναι διαφορετικο στον καθενα & καθαρα υποκειμενικο.




Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1146 στις: Αυγούστου 20, 2014, 16:47 »
Φυσικά την άποψη μας λέμε , έπιασα κανέναν από το λαιμό να πούληση ότι εχει και να πάρει κάτι άλλο και δε το κατάλαβα? Αντίθετος διακρίνω ειρωνεία σε κάθε αντίθετη άποψη ,εγώ δεν ειρωνεύτηκα, απλά εκφέρω γνώμη -άποψη


Και δε μετάνιωσα για το καυφουν αντιθέτως θα έλεγα, αυτό δε σημαίνει πως δεν πρέπει να είμαστε αντικειμενικοί


Για τα 75 είναι καλός , όταν όμως ξεφεύγει με τα εξτραδακια ε πώς να το κανουμε υπαρχουν και καλητεροι για οσους δε τον εχουν παρει ακομη και σκεφτονται να δωσουν νταβατζιλικια λεφτα
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 20, 2014, 16:57 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος TheGodfather

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1147 στις: Αυγούστου 20, 2014, 17:15 »
Πες μου σε παρακαλώ ποιο RBA ειναι καλύτερο γιατί ψάχνω εδω και καιρό καλύτερη ατμιστικη εμπειρία  αλλα παλι στο kayfun γυρνάω για όλη μερα.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1148 στις: Αυγούστου 20, 2014, 17:35 »
Όχι φίλε μου δεν θα αναφέρω ατμοποιητες άλλους στο νήμα του καιφουν, μπορείς να ανοίξεις τα διαδικτιακα καταστήματα και να βρεις ατμοποιητες σαν τον καιφουν και καλύτερους στα 100 ευρω με τα παρελκόμενα του . 
ότι τρέχουμε πίσω από τη μάζα ( και εγώ μαζί) δε σημαίνει πως έχουμε τα μάτια κλειστά  σε οτιδήποτε άλλο υπάρχει :yes:


 έχω δοκιμάσει ατμοποιητες καιφουνοιδες και όντως είναι καλύτεροι από το καιφουν στα 100-120 ευρω και όχι μόνο σε αυτό το ποσό αλλά και με 30-40 ευρω  . οπότε αν ήταν να δώσω ξανά χρήματα για να πάρω καιφουν συν τα νάνο συν τα τοπ καπάκια συν συν γιατί να μην πάρω - πάρει κάποιος κάτι άλλο καλύτερο?
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 20, 2014, 17:41 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1149 στις: Αυγούστου 20, 2014, 17:42 »
Ας πω κι εγώ την ταπεινή μου άποψη.
Τα περισσότερα "after market" εξτραδακια του kfl είναι ωραία.
Εγώ προσωπικά, αν ήταν να δώσω 70-100 για έξτρα, θα αγόραζα σκέτη την βάση (30€? Κάπου εκεί) και θα αγόραζα μετά όλα τα υπόλοιπα έξτρα.
Απλά και μόνο για να έμενε ο οριτζιναλ γιατί στην ουσία θα μου έμενε περίσσευμα ένας ατμο ακόμα χωρίς την βάση (αγοράζοντας ολα τα έξτρα).
Αυτά :)

Sent from my G pad using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1150 στις: Αυγούστου 20, 2014, 17:43 »
Ο Kayfun θεωρειται ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ως η καλυτερη γευση με το λιγοτερο κοπο... Εχει καλυτερη γευση απο Aqua, Ithaki κλπ; Μπορει οχι, ομως τετοια απλοτητα δεν υπαρχει σε αλλο ατμοποιητη... Προσωπικα εγω αγορασα τον kayfun πριν αρκετους μηνες επειδη ειχα κουραστει να αγοραζω κεφαλες για τους εργοστασιακους και ηθελα το κατι παραπανω... Χωρις να ξερω τιποτα απο συρματα, φυτιλια και ιστοριες, ειδα 2-3 βιντεο και απο το πρωτο build ειχα το αποτελεσμα που εχω μεχρι σημερα.
Τον αγορασα 75 ευρω και δεν εχω σκασει αλλα λεφτα απο τοτε, παρα μονο οταν αγορασα απο fasttech μια ντουζινα clear tanks που δε ξεπερασαν τα 6 ευρω.

Εννοειται οτι ειναι γουστα αυτα... Αλλα το να λες αερολογιες τυπου "νταβατζιλικια λεφτα" δε μπορεις να περιμενεις να σε παρουν στα σοβαρα.... Δε σε υποχρεωνει κανεις να παρεις nano kit, ουτε αλλα top caps και ιστοριες. Και δε καταλαβαινω το "αν δε παινεψεις το σπιτι σου...". Γερμανοι ειμαστε και δε το ηξερα;

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1151 στις: Αυγούστου 20, 2014, 17:48 »
αν απευθηνεσε σε μενα τα μπέρδεψες λίγο, λέμε τα ίδια πράγματα με διαφορετικά λόγια , δεν διαφωνούμε σε κάτι φίλε συνατμιστη 

Και επειδή θεωρείται παγκοσμίως καλός σημαίνει πως δεν υπάρχουν καλύτεροι ? εύκολος στο στήσιμο ? συμφωνώ πες μου όμως και τη δυσκολία στο να στήσεις τον eviva  ας πούμε  χωρίς κεραμικό , ποια είναι ? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος TheGodfather

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1152 στις: Αυγούστου 20, 2014, 18:07 »
Υπάρχει καλύτερο αλλα δεν το λεω!!!!

Κ εγω έγραψα στο θέμα του provari p3 πως το dicodes dani μου αρεσει πιο πολυ αλλα αυτο δεν σημαίνει πως το provari δεν ειναι καλό.

Αν εχεις να προτηνεις κάτι καλύτερο σε υποψήφιους αγοραστές τότε πες το.

Το kayfun ειναι ίσως η καλύτερη αγορά που εχω κανει μετα απο μόλις 10 μερες στο άθλημα, η ποιότητα του ειναι απλά γερμανική  και η ευκολία στο στήσιμο,  η απόδοση σε γεύση και ατμο το κάνουν ίσως το καλύτερο στην αγορά.
Οποίος σκέφτεται να το αγοράσει δεν θα το μετανιώσει καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1153 στις: Αυγούστου 20, 2014, 18:32 »
αν απευθηνεσε σε μενα τα μπέρδεψες λίγο, λέμε τα ίδια πράγματα με διαφορετικά λόγια , δεν διαφωνούμε σε κάτι φίλε συνατμιστη 

Και επειδή θεωρείται παγκοσμίως καλός σημαίνει πως δεν υπάρχουν καλύτεροι ? εύκολος στο στήσιμο ? συμφωνώ πες μου όμως και τη δυσκολία στο να στήσεις τον eviva  ας πούμε  χωρίς κεραμικό , ποια είναι ? :dontknow:


O Eviva ειναι πιο ακριβος, ερχεται χωρις drip tip (ναι για καποιους εχει σημασια) και χωραει λιγοτερα ml. Τους εχω και τους 2 και για μενα προσωπικα ο eviva δε μου δινει την ιδια γευση. Τον εχω ομως σαν dripper και πραγματικα δεν εχω βρει καλυτερο. Kαι αυτος εχει ανταλλακτικα (ειδα οτι σε πειραζουν τα ακριβα ανταλλακτικα αλλα δεν ειπες τιποτα εδω) αλλα ολα ειναι θεμα πορτοφολιου και προσωπικης ευχαριστησης.


Το τι ειναι "καλυτερο" ειναι τελειως υποκειμενικο. Αμα εσενα σου αρεσει περισσοτερο ο Aerotank απο τον Kayfun, τοτε ειναι καλυτερος. Αλλα υπαρχουν μερικα πραγματα που ειναι στανταρ και δε μπορεις να τα αμφισβητησεις.


Σταματαω εδω με το off-topic, δε θα βγαλει πουθενα  :D

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #1154 στις: Αυγούστου 20, 2014, 23:49 »
Μπορεί κανείς να αξιολογήσει ποιο είναι το καλύτερο αυτοκίνητο; Ο καλύτερος ατμοποιητής; Το καλύτερο mod; (καλά, μη βαράτε... το πρόβαρι είναι  :laugh1: )
Οχι και δεν έχει σημασία.
Είναι πολύ προσωπική επιλογή αν τα 75+Χ για αξεσουάρ ή η αξία μεταχειρισμένου συν τα αξεσουάρ αξίζουν ή όχι, συγκριτικά με κάτι άλλο.
Περισσότερο για τον καθένα ισχύει το αν νιώθει ότι ευχαριστιέται αυτό που πήρε. Γιατί όχι, κάποιος να θεωρεί τον καυφούνη υπερτιμημένο, αλλά αν του δώσεις δωρεάν ένα πχ εψιλον της νομπάκο να σου πει αυτό δεν το ατμίζω ούτε τζάμπα.
Η αλήθεια είναι ότι στα αξεσουάρ επενδύει κάποιος μόνο εφόσον είναι ευχαριστημένος με τον ατμοποιητή και θεωρεί ότι έπιασαν τόπο τα χρήματά του. Οπότε, ίσως και 150 να του φτάσει το κοστούμι, να θεωρεί ότι τα αξίζει.
Από την άλλη κι εμείς ακόμη και το καλό κάποια στιγμή μας μπουκώνει και αυτό είναι ο λόγος που εναλλάσσουμε άτμο στην καθημερινότητά μας.
Τώρα αν πω ότι αγοράζοντας τον καυφούν μισοπαρόπλισμα την Σοφία και εδώ και λίγες μέρες έχω μισοπαροπλίσει τον καυφουνη για χάρη της, θα νομίσει κάποιος ότι λέω καλύτερο ατμοποιητή ένα παλιό μισοξεπερασμένο μοντέλο, αλλά δεν είναι έτσι. Είναι αυτή η ανάγκη για εναλλαγή που έχουμε πολλοί. Μεταξύ πολλών καλών, δεν υπάρχει απαραίτητα το καλύτερο, αλλά αυτό που τη συγκεκριμένη στιγμή σε ικανοποιεί περισσότερο.


Ξέρω άτομο που εδώ και μήνες ατμίζει μόνο με έναν καυφούνη. Αλλο το κριτήριο το δικό του, άλλο το δικό μου, άλλο κάποιου που δεν του απέδωσε σωστά ο άτμο.
Πάντως γεγονός είναι ότι ακόμη και ο πιο τραγικά αδέξιος στα χέρια (ναι, αναφέρομαι σε μένα) με δυο βιντεάκια που θα δει, του κάνει ένα κλασικό χωρίς υπερβολές στήσιμο της προκοπής και ατμίζει χωρίς προβλήματα και χωρίς μειωμένη απόδοση.


Φαντάζομαι κάτι τζιμάνια με διαστημικές αντιστάσεις τι θα κάνουν!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64210 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173338 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310938 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207078 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias