vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

260 επισκέπτες, 3 χρήστες
andreashadji, dvelev, paiktaras

Twitter

Kayfun Lite by SvoёMesto

Αποσυνδεδεμένος Άκης Παπ

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5100 στις: Ιουνίου 15, 2016, 20:28 »
Όχι δεν φαίνεται ραγισμένο. Βέβαια καλού κακου θα το αλλάξω με ένα ανταλλακτικό που έχω για να το δω.
Παίζει να κουνήθηκε κάποιο oring και να επηρεάζει την στεγανότητα?

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5101 στις: Ιουνίου 15, 2016, 20:31 »
https://www.fasttech.com/product/3896301

www.youtube.com/embed/?v=Ix_IRlF-JmU
Το συγκεκριμένο το πήρα αλλά είναι αρκετά φαρδύτερο από την τρύπα της καμινάδας και δεν μπαίνει. >:(

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5102 στις: Ιουνίου 15, 2016, 20:38 »
Όχι δεν φαίνεται ραγισμένο. Βέβαια καλού κακου θα το αλλάξω με ένα ανταλλακτικό που έχω για να το δω.
Παίζει να κουνήθηκε κάποιο oring και να επηρεάζει την στεγανότητα?

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ίσως έχει ραγίσει μέσα στα σπειρώματα που δεν τα βλέπεις οπότε κάνε μια αλλαγή καλου κακου μιας και εχεις ανταλλακτικό

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Παράθεση
Το συγκεκριμένο το πήρα αλλά είναι αρκετά φαρδύτερο από την τρύπα της καμινάδας και δεν μπαίνει. >:(

Απο Fasttech το πηρες; με τι topcap τον έχεις; με της μαμας το topcap δουλευει μια χαρα το δικό μου

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5103 στις: Ιουνίου 15, 2016, 21:05 »
Όχι δεν φαίνεται ραγισμένο. Βέβαια καλού κακου θα το αλλάξω με ένα ανταλλακτικό που έχω για να το δω.
Παίζει να κουνήθηκε κάποιο oring και να επηρεάζει την στεγανότητα?

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορεί να καβαλησε καμια σπείρα. Λυστο εντελως και ξαναδεστο και μάλλον θα είσαι εντάξει.

Αποσυνδεδεμένος Άκης Παπ

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5104 στις: Ιουνίου 16, 2016, 00:35 »
Tasfot και nickgr προσκυνώ! Όντως είχε καβαλήσει σπείρα (το χτύπησα με σφυράκι για να κάτσει σωστά και να το ξεβιδώσω) και με τον φόβο μήπως πειράχθηκαν οι βόλτες, του έβαλα το καινούριο κόκκινο τανκάκι, που του πάει πολύ. Έτσι ξαναέγινε ο καλός, αξιόπιστος και αξιοάτμιστος παλιός kl+!
Σας ευχαριστώ πολύ!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5105 στις: Ιουνίου 16, 2016, 09:14 »
Απο Fasttech το πηρες; με τι topcap τον έχεις; με της μαμας το topcap δουλευει μια χαρα το δικό μου
Ναι από Fasttech το πήρα αλλά δεν είναι θέμα topcap στην καμινάδα δεν μπαίνει.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5106 στις: Ιουνίου 16, 2016, 09:20 »
Μα δεν υπάρχει λόγος να μπει στην καμινάδα.. μήπως κάτι δεν έχεις καταλάβει σωστά στην χρήση του? ξανα-δες το βίντεο

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5107 στις: Ιουνίου 16, 2016, 10:03 »
Έχω δει και αυτό και άλλο βίντεο. Πρόσεξε στο συγκεκριμένο την ώρα που ξανατοποθετεί τη βάση.Αν δεν μπει στην καμινάδα το kayfil δεν μπορεί να ξανακουμπώσει.Μπορείς να μου πεις την ώρα που ξανατοποθετεί τη βάση στο συγκεκριμένο βίντεο πως στέκεται η βάση αφού δεν έχει φτάσει καν στο topcap; Σε άλλο βίντεο που είδα και δεν το έχω πρόχειρο φαίνεται καθαρά ότι μπάινει στην καμινάδα.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5108 στις: Ιουνίου 16, 2016, 10:14 »
Και το δικό μου δεν μπαίνει στην καμινάδα, απλώς την σπρώχνει.
Αν γίνει με μια σχετικά γρήγορη κίνηση δεν έχει κανένα πρόβλημα διαρροής.
Αν θέλεις οπωσδήποτε να μπαίνει στην καμινάδα το πας σε έναν τορναδόρο και στο λεπταίνει λίγο μπροστά.


Αποσυνδεδεμένος reservoir_dog

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5109 στις: Ιουνίου 16, 2016, 15:54 »
Kλείνοντας εξι μήνες μακριά απ το κ.τ. σαν επιβράβευση αλλά και για να κάνω ένα βήμα παραπάνω μπηκα στους επισκευάσιμους κ ξεκίνησα με τον kayfun lite plus (five pawns edition).
Η επιλογή έγινε μετά από προτροπή του ευγενέστατου πωλητή της vapeland αφού η αρχική μου σκέψη ήταν ο kayfun 5 και αφού πρώτα εξήγησα ότι με ενδιαφέρει περισσότερο η τσιγαρίσια τζούρα.
Το πρώτο στήσιμο αντίστασης το κάναμε στο μαγαζί πρώτα εκείνος και μετά μόνος μου, μιας και το είχα ένα άγχος γιατί τα χέρια μου σε γενικές γραμμές το μαστόρεμα δεν το χουν.
Μέχρι τώρα με ναυτίλο κανένα παράπονο αλλά όταν έβαλα το castle long (που είναι μακράν το καλύτερο υγρό που χω δοκιμάσει ως τώρα) στο τανκάκι του kayfun και τράβηξα τις πρώτες τζούρες έπαθα πράγματι πλάκα. Υπάρχει διαφορά και πέρα από την καλύτερη γευστική απόδοση ένιωσα και την ικανοποίηση αυτή που αισθάνεσαι όταν κάτι το φτιάχνεις μόνος σου.
Σύρμα κάνθαλ, βαμβάκι, κατσαβιδάκια και μέσα στις επόμενες μέρες, γιατί τον έχω καμιά δεκαριά πια, δοκίμασα αλλά δυο τρία στησίματα με 6-8 σπείρες. Εντάξει είμαι σίγουρος ότι κάνω λάθη αποκλείεται να εγινα ξαφνικά γκουρού στο να φτιάχνω αντιστάσεις αλλά σταγόνα δεν έχει στάξει ούτε μία.
Το μόνο που παρατήρησα ειδικά με το χθεσινό μου στήσιμο είναι ότι ακούω αρκετά "σκασίματα" και όσες σελίδες και αν διάβασα από το συγκεκριμένο τόπικ δεν βρήκα κάτι σχετικό.
Τι μπορεί να κάνω λάθος? αν κάποιος έχει διάθεση να γράψει δυο τρία πράγματα ή να με παραπέμψει στις ανάλογες σελίδες τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5110 στις: Ιουνίου 16, 2016, 18:13 »
Για τα σκασίματα, μπορεί να παίζουν πολλά ρόλο. Υψηλή θερμοκρασία, παραπανω wifi , υπερτροφοδοσια. Εαν δεν σου ανεβαίνουν σταγόνες στο στόμα, ολα μια χαρά είναι. Προσωπικά εαν δε σκάει λίγο δε βρίσκω γεύση.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5111 στις: Ιουνίου 16, 2016, 18:55 »
Πέρνα λίγο πιο σφικτό το βαμβάκι .

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5112 στις: Ιουνίου 23, 2016, 21:14 »
παιδιά θέλω να δοκιμάσω έλεγχο θερμοκρασίας  στον lite plus . μιασ και δεν ξανά έχω δοκιμάσει γενικά  . δουλεύει καλά με έλεγχο?  θέλω να μου πείτε μερικά πράγματα να με κατατοπίσετε σχετικά με διάμετρο coil και σπείρες  προτιμώ το 2.5μμ διάμετρο με  0.32 9 σπείρες στο kanthal εδώ έχω την χρυσή τομή μου. προτιμώ την γεύση . να διατηρήσω  την διάμετρο 2.5 και το σύρμα 0.32 και στον έλεγχο? με τα κατάλληλα σύρματα βέβαια . ή να πάω σε λεπτότερα 0.25-0.22?? πείτε μερικά στησίματα-σύρμα- διάμετρος-watt-θερμοκρασία για να ξεκινήσω με καμία ιδέα και να βρω πάνω κάτω την χρυσή τομή μου και στον έλεγχο στον lite plus      

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5113 στις: Ιουνίου 23, 2016, 21:22 »
Τωρα για χρυση τομη δεν ξερω αυτο ειναι λιγο πολυ  υποκειμενικο.

Τον εχω δουλεψει τον κλωνο βεβαια με Nife 0.28 σε 2mm 6 σπειρες.

Απεδωσε μια χαρα για μενα.

Το θεμα βαθμοι και θερμοκρασια ειναι θεμα γουστου επισης,

εγω τον εχω με το bell οποτε προσπαθω το σεταπ να δουλευει χωρις πολυ υψηλες θερμοκρασιες,μιας και δεν ειμαι πολυ φιλος με τον θερμο ατμο.

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Lite by SvoёMesto
« Απάντηση #5114 στις: Ιουνίου 23, 2016, 21:52 »
ναι σίγουρα ο κάθε ένας στήνει όπως τον βολεύει αλλά σίγουρα θα υπάρχουν κάποια βασικά στοιχεία   

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias